Ухвала від 19.01.2026 по справі 172/90/26

Справа № 172/90/26

Провадження № 2/172/43/26

УХВАЛА

іменем України

19.01.2026 року суддя Васильківського районного суду Дніпропетровської області

Битяк І.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ

До суду надійшла вищевказана позовна заява.

Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами зазначаю таке.

Частиною 1 статті 27 ЦПК України встановлено, що позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них (ч. 2 ст. 28 ЦПК України).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, позивачка звернулася до Васильківського районного суду Дніпропетровської області за правилами альтернативної підсудності за зареєстрованим місцем свого проживання. Однак, позивачка ОСОБА_1 не надала суду доказів на підтвердження обставин, передбачених ч. 2 ст. 28 ЦПК України, які б дали їй право на звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу за правилами альтернативної підсудності.

Разом з тим, позивачка зазначила місце реєстрації відповідача ОСОБА_2 по АДРЕСА_2 .

Таким чином, зареєстроване місце проживання відповідача розташоване на території м. Добропілля Донецької області, територіальна юрисдикція якого відноситься до Добропільського міськрайонного суду Донецької області.

Однак, враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, відповідно до ч. 7 ст. 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Вища рада правосуддя своїм рішенням від 24.09.2024 № 2797/0/15-24 змінила територіальну підсудність судових справ Добропільського міськрайонного суду Донецької області шляхом її передачі до Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська.

За таких обставин вважаю, що дана справа не підсудна Васильківському районному суду Дніпропетровської області і її необхідно передати за підсудністю до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпра.

Окрім цього, зважаю на те, що вирішення справи з порушенням правил підсудності може мати наслідком скасування судового рішення, оскільки справу буде розглянуто неповноважним складом суду.

Положеннями статті 31 ЦПК України встановлено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27-28, 31-32, 187, 260-261 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ

Передати цивільну справу № 172/90/26 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу на розгляд до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпра (вул. Новоселівська, 9, м. Дніпро, 49000).

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І.Г. Битяк

Попередній документ
133383616
Наступний документ
133383618
Інформація про рішення:
№ рішення: 133383617
№ справи: 172/90/26
Дата рішення: 19.01.2026
Дата публікації: 21.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Васильківський районний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (10.03.2026)
Дата надходження: 10.03.2026
Предмет позову: розірвання шлюбу