справа 165/3540/25
провадження 1-кс/165/56/26
19 січня 2026 року м. Нововолинськ
Слідчий суддя Нововолинського міського суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Нововолинського міського суду клопотання начальника СВ ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Нововолинського відділу Володимирської окружної прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42025032060000025 від 30.09.2025 за ч. 4 ст. 191 КК України,
встановив:
До суду надійшло клопотання старшого начальника СВ ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів.
Клопотання обґрунтовують наступним.
За результатами проведення процедури закупівлі № ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено, що між Комунальним некомерційним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 03.06.2024 укладено Договір про закупівлю (Договір підряду) №1-211-Р/2024 щодо виконання робіт: «Капітальний ремонт частини приміщень лівого крила корпусу поліклініки для дорослих Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по АДРЕСА_1 » на загальну суму 3 869 932,33 грн, з них в частині джерел фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету - 2 392 835 грн, за рахунок коштів власного бюджету (кошти від господарської діяльності) - 1 471 097,33 грн.
ІНФОРМАЦІЯ_4 від 14.01.2025 розпочато моніторинг вказаної процедури закупівлі.
Згідно висновку про результати моніторингу процедури закупівлі від 03.02.2025 встановлено, що предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості); розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, внесення змін до договору та своєчасність їх оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2024 рік комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - Замовник); оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями; тендерну документацію, затверджену протоколом уповноваженої особи Замовника від 17.04.2024 б/н (далі - тендерна документація); тендерну пропозицію єдиного учасника колективного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м.Володимир-Волинський (далі - КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »); протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 09.04.2024 б/н та від 28.05.2024; повідомлення про намір укласти договір від 28.05.2024; договір від 03.06.2024 № 1-211-Р/2024 на суму 3 863 932,33 грн (далі - Договір), додаткові угоди до Договору від 20.08.2024 № 1, від 21.10.2024 №2 та від 03.12.2024 №3; пояснення Замовника від 17.01.2025 та 24.01.2025, надані через електронну систему закупівель на запит ІНФОРМАЦІЯ_4 від 14.01.2025 та від 21.01.2025 відповідно.
За результатами аналізу відповідності тендерної пропозиції учасника колективного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Володимир-Волинський вимогам тендерної документації встановлено наступне.
Замовником в електронній системі закупівель надано учаснику колективному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Володимир-Волинський вимогу про усунення невідповідностей протягом 24 годин.
У вимозі Замовником запропоновано учаснику виправити технічні, кількісні та якісні характеристики предмету закупівлі. Так, Додатком №4 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідна технічна специфікація «Капітальний ремонт частини приміщень лівого крила корпусу поліклініки для дорослих Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по АДРЕСА_1 »» передбачена Відомість обсягів робіт, зокрема: - «21. Улаштування перегородок з газобетонних блоків товщиною 250 мм при висоті поверху 4 м - м2 - 9,5»; - «93. Розбирання покриттів підлог з керамічних плиток - м2 - 40,8». Тоді як, у тендерній пропозиції учасника КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », зокрема у локальному кошторисі на будівельні роботи № 02-01-01 на поверх 1 розділі 2. Монтажні роботи зазначено: - 21. КБ8-25-1 тч п.2.4 - Улаштування перегородок з газобетонних блоків товщиною 100 мм при висоті поверху 4 м - 100м2 - 0,095, що не відповідає п.21 Відомість обсягів робіт затверджених Додатком №4 до тендерної документації.
Також, у Підсумковій відомості ресурсів до локального кошторису на будівельні роботи № 02-01-01 на поверх 1 у розділі ІІІ «Будівельні матеріали, вироби і комплекти» зазначено у п.31 &C1421-9997-1 - Блоки - м3 - 0,9405, що не відповідає п.21 Відомість обсягів робіт затверджених Додатком №4 до тендерної документації. Крім того, у локальному кошторисі на будівельні роботи №02-01-01 на поверх 2 у розділі 1.«Демонтаж» передбачено у п.2.КР13-15-5 - розбирання облицювання стін з керамічних глазурованих плиток - 100м2 - 0,408, що не відповідає п.93 Відомість обсягів робіт затверджених Додатком№4 до тендерної документації.
Тобто, учасник КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у складі тендерної пропозиції надав локальні кошториси та підсумкову відомість ресурсів з іншими видами робіт та матеріалами необхідними для виконання робіт, чим не підтвердив технічні, кількісні та якісні характеристики.
Однак, Замовник в порушення вимог пункту 43 Особливостей учаснику КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » надав 24 години на усунення вищевказаних невідповідностей. Відповідно до пункту 43 Особливостей замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Поряд з цим, Особливостями встановлено вичерпний перелік підстав для відхилення замовником пропозицій. Так, замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: 1) зокрема учасник процедури закупівлі не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї тендерної пропозиції, та/або змінив предмет закупівлі (його найменування, марку, модель тощо) під час виправлення виявлених замовником невідповідностей, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей; 2) зокрема тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності у інформації та/ або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до цих Особливостей.
Таким чином, в порушення вимог абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник уклав договір з КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 03.06.2024 № 1-211-Р/2024.
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері публічних закупівель, ІНФОРМАЦІЯ_4 зобов'язало здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов'язань за договором.
З метою усунення виявлених Управлінням порушень сторонами вказаного правочину укладено додаткову угоду № 4 від 06.02.2025 до Договору № 1-211-Р/2024 03.06.2024 відповідно до пункту 1 якої: сторони погодили припинити з 06.02.2025 всі зобов'язання за Договором про закупівлю № 1-211-Р/2024 03.06.2024.
Поряд з цим, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що згідно даних єдиного веб-порталу використання бюджетних коштів ІНФОРМАЦІЯ_5 , КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на виконання умов вищевказаного договору сплачено КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 2 392 855 гривень, що підтверджується платіжними дорученнями № трансакції: 287441651 від 19.08.2024 на суму 469 611,97 грн; 292230831 від 31.10.2024 на суму 633 998,54 грн; 296037335 від 18.12.2024 на суму 1 289 224,49 гривень.
В ході проведення досудового розслідування виникли підстави вважати, що частина бюджетних коштів могла бути розтрачена та привласнена шляхом завищення вартості робіт та матеріалів, а також внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт так як згідно договору про закупівлю № 1-211-Р/2024 03.06.2024 його загальна сума становить - 3 869 932,33 грн., з них в частині джерел фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету - 2 392 835 грн, за рахунок коштів власного бюджету (кошти від господарської діяльності) - 1 471 097,33 грн, а КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на виконання умов вищевказаного договору сплачено КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 2 392 855 гривень.
Крім того, встановлено що між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 03.12.2024 укладено ще один договір про закупівлю (договір підряду) №3-399-Р/2024 на виконання тих самих робіт, а саме «Капітальний ремонт частини приміщень лівого крила корпусу поліклініки для дорослих Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по АДРЕСА_1 , на суму 2 604 585,00 грн., з них в частині джерел фінансування за рахунок коштів власного бюджету (коштів від господарської діяльності Замовника) - 2 604 585,00 грн, однак жодної сплати по якому проведено не було.
30.09.2025 СД ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР за №42025032060000025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Слідчий вказує, що з метою дослідження вищевказаних обставин та повного, всебічного розслідування кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до оригіналів документів (не менше 15), у яких містяться відомості, а саме підпис директора колективного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_7 , які знаходяться у володінні колективного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » що за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення. Вказані документи необхідні для проведення слідчих дій.
Слідчий зазначає, що з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також враховуючи, що в разі будь-якого зволікання з вилученням документів будуть створені можливості для уникнення від відповідальності винних у скоєнні даного правопорушення осіб, виникла необхідність у доступі до документів, що зберігаються у колективному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_2 .
У судове засідання слідчий не з'явився, у клопотанні просить проводити розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримав, просив його задоволити з підстав, викладених у ньому.
Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Із досліджених в судовому засіданні матеріалів клопотання вбачається, що слідчим не конкретизовано, що яких саме документів необхідно надати доступ з можливістю їх вилучення. Також матеріалами клопотання не доведено, що ці документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Із урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про безпідставність та необґрунтованість внесеного клопотання та необхідність відмови у задоволенні даного клопотання.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя
постановив:
У задоволенні клопотання начальника СВ ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Нововолинського відділу Володимирської окружної прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42025032060000025 від 30.09.2025 за ч. 4 ст. 191 КК України, а саме: оригіналів документів (не менше 15), у яких містяться відомості, зокрема підпис директора колективного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_7 , які знаходяться у володінні колективного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » що за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення - відмовити.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_6