Рішення від 16.01.2026 по справі 200/6756/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2026 року Справа№200/6756/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кошкош О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Ювченко Андрій Васильович в інтересах ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) звернувся через підсистему “Електронний суд» до Донецького окружного адміністративного суду з позовом (з урахуванням уточнень) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , АДРЕСА_4 ) про визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей про виключення з військового обліку на підставі п п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII відповідно до заяви від 27.06.2025; зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 внести відомості щодо виключення з військового обліку на підставі п п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII відповідно до заяви від 27.06.2025; визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо не розгляду по суті та ненадання відповіді на заяву від 27.06.2025; зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути по суті заяву від 27.06.2025 та надати вмотивовану письмову відповідь у встановлений законом строк.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою щодо виправлення даних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів “Оберіг». Відомості про його виключення з військового обліку не внесені. Зазначає, що перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_2 . Проте жодних заяв про взяття на облік позивачем не подавалося. Вважає, що невідповідність даних які містяться у військовому квитку серії НОМЕР_5 та даними в АІТС “Оберіг» є наслідком бездіяльності відповідача - 1. 27.06.2025 як до ІНФОРМАЦІЯ_1 , так і до ІНФОРМАЦІЯ_2 надіслані заяви про виправлення недостовірних відомостей. Відповідь відповідачем - 2 не надана. Вважає бездіяльність відповідача - 2 також протиправною.

На підтвердження сплати судового збору у розмірі 968,96 грн надана квитанція від 02.09.2025.

Ухвалою суду від 05.09.20025 позовну заяву залишень без руху.

Ухвалою суду від 24.09.2025 продовжено строк для усунення недоліків.

На підтвердження сплати судового збору у розмірі 968,96 грн. надана квитанція від 25.09.2025.

Ухвалою суду від 09.10.2025 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 10.12.2025 у якості співвідповідача у справі залучено ІНФОРМАЦІЯ_3 .

ІНФОРМАЦІЯ_4 подано до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Заперечуючи проти позову зазначив, що згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів позивач перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Згідно наданій позивачем копії військово-облікового документу 16.06.2000 позивач був виключений з військового обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 відповідно п. 5 г статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» (в редакції від 24.05.2000 чинної на момент виключення з військового обліку), як громадянин який був засуджений до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину. Проте наявність судимості не є підставою для виключення позивача з військового обліку.

У зв'язку зі змінами у законодавстві, громадяни України, які раніше були засуджені і виключені з військового обліку з підстав засудження до позбавлення волі за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину і які не перебувають на військовому обліку повинні бути взяті на військовий облік.

Відповідно позивач, як громадянин України, який повинний виконувати свій конституційний військовий обов'язок, згідно чинного законодавства, був автоматично взятий на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_5 , відтак вносити відомості щодо виключення позивача з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_7 не має жодних правових підстав.

Представником позивача на адресу суду надані заперечення на відзив в яких останній не згоден з твердженням ІНФОРМАЦІЯ_5 зазначивши, що нові законодавчі акти (зокрема Закон № 3633-ІХ, який набрав чинності у 2024 році), на які посилається відповідач 2, не можуть мати зворотної дії в часі, скасовувати завершений юридичний факт 20-річної давнини та погіршувати становище позивача, автоматично поновлюючи його обов'язки, від яких він був законно звільнений державою.

Представник позивача не згоден з діями ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо автоматичного взяття на облік позивача, яке відбулося за відсутності будь-якої заяви з боку позивача та стало можливим виключно внаслідок протиправної бездіяльності відповідача 1, який не вніс до АІТС «Оберіг» достовірні відомості про виключення позивача з обліку ще у 2000 році. Крім того, відповідач 2 не розглянув по суті заяву позивача від 27.06.2025.

ІНФОРМАЦІЯ_7 надані заперечення, в яких останній констатував, що оскільки чинне законодавство не передбачає умов за яких позивач звільнявся б від виконання свого конституційного обов'язку, відтак позивач повинен виконувати конституційний обов'язок і перебувати на військовому обліку.

Відповідно вносити відомості щодо виключення позивача з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_7 не має жодних правових підстав.

ІНФОРМАЦІЯ_3 на адресу суду надіслано відзив в якому зазначено, що надати інформацію на якій підставі до тимчасового військового квитка серії НОМЕР_5 виданого 16.06.2000 року ІНФОРМАЦІЯ_8 на ім'я ОСОБА_1 було внесено запис про виключення останнього з військового обліку не має можливості у зв'язку зі знищенням адміністративної будівлі ІНФОРМАЦІЯ_9 (до реорганізації ІНФОРМАЦІЯ_8 ) у результаті збройної агресії російської федерації, що підтверджується витягом з ЄРДР №22023050000001234.

Представник позивача скористався правом надання відповіді на відзив ІНФОРМАЦІЯ_10 та зазначив, що доводи відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву, є необґрунтованими та такими, що не спростовують заявлених позовних вимог.

Представник позивача стверджує, що відповідач ухиляється від оцінки змісту тимчасового військового квитка позивача та не надає належних доказів законності запису про виключення позивача з військової служби. Крім того, відповідач проігнорував законну вимогу позивача щодо розгляду його звернення. Отже, просить суд відхилити доводи викладені у відзиві та задовольнити позовні вимоги.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Відповідно до Тимчасового військового квитка серії НОМЕР_5 , виданого 16.06.2000 ІНФОРМАЦІЯ_11 (який в подальшому був перейменований на ІНФОРМАЦІЯ_1 ), 16.06.2000 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_12 було виключено з військового обліку на підставі п. Г ч. 5 ст. 37 Закону України «Про загальний військовий обов'язок та військову службу».

Згідно довідки МВС України БД №057535 ОСОБА_1 відбував покарання в місцях позбавлення волі в період з 06.09.1998 по 23.12.1998.

Відповідно до витягу з електронного військово-облікового документу (застосунок «Резерв+»), за даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» позивач перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_2 .

27.06.2025 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявами щодо внесення/виправлення відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг», а саме, замінити категорію обліку «Військовозобов'язаний» на «Виключений з військового обліку», відповідно до військового квитка серії НОМЕР_5 виданого 16.06.2000.

Листом від 14.07.2025 №4111 ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомив позивача, що надати копію наказу або іншого розпорядчого документа, на підставі якого ОСОБА_1 було виключено з військового обліку не має можливості у зв'язку з тим, що адмінбудівля ІНФОРМАЦІЯ_9 була знищена у наслідку обстрілу з боку збройних сил РФ.

01.07.2025 представник позивача - адвокат Ювченко Андрій Васильович звернувся до

ІНФОРМАЦІЯ_1 з адвокатським запитом №01/07-С-1, у якому просив: надати копію наказу (або іншого розпорядчого документа) ІНФОРМАЦІЯ_13 , на підставі якого ОСОБА_1 було виключено з військового обліку; надати інформацію, чи були внесені ІНФОРМАЦІЯ_13 відомості про виключення ОСОБА_1 з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ЄДРПВР); повідомити, чи отримував ІНФОРМАЦІЯ_13 запити від ІНФОРМАЦІЯ_14 стосовно військового обліку та/або передачі особової справи ОСОБА_1 ; повідомити про результати розгляду заяви ОСОБА_1 щодо внесення відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» від 27.06.2025.

Листом від 23.10.2025 №3435 ІНФОРМАЦІЯ_4 повідомив позивача про автоматичне взяття його на облік у відповідності до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» та Порядок реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2024 №932.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного.

Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992 за № 2232 - ХІІ (із змінами) (далі - Закон № 2232 - ХІІ) визначається, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України (ч. 1 ст. 1).

Частиною 2 статті 1 Закону № 2232 встановлено, що військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до частини 3статті 1 Закону № 2232 - ХІІ військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають взяттю на військовий облік; призовники - особи, які взяті на військовий облік; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Згідно частини 1 статті 3 Закону № 2232 - ХІІ правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, цей Закон, Закон України "Про оборону України", "Збройні Сили України", "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Статтею 33 Закону № 2232 - ХІІ встановлюються загальні правила військового обліку.

Військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ( ч. 1 ст. 33 ).

Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України ( ч.5 ст. 33 ).

Відповідно до частин 2, 4 четвертої статті 2 Закону № 2232-ХІ, проходження військової служби здійснюється: громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом), за направленням або за призовом; іноземцями та особами без громадянства - у добровільному порядку (за контрактом) на посадах у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.

Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно - правовими актами.

Згідно з частиною 5 статті 33 Закону №2232-ХІІ військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (із змінами) затверджений Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №1487), який визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації), а також визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період (пункту 3 Порядку №1487).

Згідно з пунктом 22 Порядку №1487 взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється відповідно до Закону №2232-ХІІ.

Підстави взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього визначені в статті 37 Закону №2232-ХІІ.

Пунктом 6 частини 6 статті 37 Закону №2232-ХІІ в редакції, що була чинною до 18.05.2024 встановлено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які зокрема: були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Верховною Радою України 11.04.2023 прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" за № 3633-ІХ, який набрав чинності 18.05.2024 (далі - Закон № 3633-ІХ).

Відповідно до частини 6 статті 37 Закону №2232-ХІІ, у редакції, чинній з 18.05.2024 та на момент виникнення спірних правовідносин, установлено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1)померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4)досягли граничного віку перебування в запасі.

У громадянина, який виключений з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Окрім того, відповідно до пункту 4 постанови Кабінету міністрів України від 16.05.2024 за № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу під час мобілізації можуть бути призвані: (окрім іншого) засуджені особи, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, крім тих, що засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджені за вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, або особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень чи засуджені за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152, 156-1, 258-258-6, частиною четвертою статті 286-1, статтею 348 Кримінального кодексу України, а також засуджені службові особи, які згідно з підпунктом 1 пункту 3 примітки до статті 368 Кримінального кодексу України займали особливо відповідальне становище. Зазначені особи проходять військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин.

З огляду на наведені вище положення Закону №2232-ХІІ та Порядку №560, з 18.05.2024 особи, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину, крім тих, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, зобов'язані перебувати на військовому обліку та можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Суд зазначає, що чинними нормами не передбачено збереження стану (статусу) виключення з військового обліку для осіб, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. Водночас, такі особи підлягають взяттю на військовий облік, зокрема військовий облік військовозобов'язаних, на загальних підставах, передбачених частиною 1 статті 37 Закону № 2232-XII, якщо відсутні передбачені діючою редакцією частини 6 статті 37 Закону №2232-XII підстави для виключення з військового обліку.

Суд враховує, що в Рішенні від 09.02.1999 №1-рп/99 (справа №1-7/99 про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) Конституційний Суд України дійшов висновку про те, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Тобто, дія нормативно-правового акта в часі пов'язується із набранням чинності і з моментом втрати ним юридичної сили.

За колом осіб дія нормативно-правового акта поділяється на такі види: загальні (розраховані на все населення), спеціальні (розраховані на певне коло осіб) та виняткові (роблять винятки із загальних і спеціальних).

На порядок дії нормативно-правового акта за колом осіб поширюється загальне правило: нормативно-правовий акт діє стосовно всіх осіб, які перебувають на території його дії і є суб'єктами відносин, на яких він розрахований. Коло осіб, на яких поширює свою дію той чи інший нормативно-правовий акт, може визначатися також за ознакою статі, віком, професійної приналежності (наприклад, військовослужбовці), станом здоров'я.

Внесення змін до законодавства, яке призводить до погіршення становища особи, може суперечити принципу незворотності дії закону в часі (ст. 58 Конституції України), якщо йдеться про ретроактивну дію закону.

Однак, у даному випадку йдеться не про кримінальну або адміністративну відповідальність, а про поновлення на військовому обліку, що регулюється спеціальним законодавством.

Законодавець має право змінювати критерії військового обліку, якщо це відповідає інтересам держави.

У зв'язку із внесенням змін до Закону №2232-XII, звужено коло підстав для виключення з військового обліку.

Метою таких змін було розширення кола осіб, щодо яких діє військовий обов'язок, і які мають досвід проходження військової служби та можуть бути використані для доукомплектування Збройних Сил України, тобто збільшення мобілізаційного ресурсу держави.

З часу набрання чинності змін до Закону №2232-XII він поширює свою дію на всій території України і розповсюджується на всіх осіб, що не досягли граничного віку перебування у запасі.

Отже, з 18 травня 2024 року редакція частини шостої статті 37 Закону №2232-ХІІ не передбачає виключення з військового обліку громадяни України, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

З огляду на наведені вище положення Закону №2232-ХІІ (в редакції Закону №3633-IX) та Порядку №560, суд дійшов висновку про те, що з 18 травня 2024 року громадяни України, які раніше перебували на військовому обліку та були виключені з військового обліку військовозобов'язаних на підставі пункту 6 частини шостої статті 37 Закону №2232-ХІІ (у редакції, чинній до 18 травня 2024 року), підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних, оскільки відпала підстава, за якою їх було виключено з військового обліку. Крім того, після запровадження вказаних законодавчих змін, особи, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину, крім тих, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Суд звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Законодавець має право змінювати критерії військового обліку, якщо це відповідає інтересам держави.

Так у зв'язку із внесенням змін до статей 37, 39 Закону №2232-XII було виключено з числа громадян, які підлягають виключенню з військового обліку, осіб, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. Метою таких змін було розширення кола осіб, щодо яких діє військовий обов'язок і які можуть бути використані для доукомплектування Збройних Сил України, тобто збільшення мобілізаційного ресурсу держави.

Дія вказаного Закону у новій редакції починається з моменту набрання цим актом чинності та він поширює свою дію на всій території України і розповсюджується на всіх осіб, у тому числі й тих, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. У цьому випадку не йдеться про кримінальну або адміністративну відповідальність, а про поновлення військового обліку, що регулюється спеціальним законодавством.

Наведені законодавчі зміни не мають ретроактивного характеру, а є нормами прямої дії, що застосовуються до правовідносин, які виникають після набрання ними чинності. Їх метою не є погіршення становища конкретної особи, а забезпечення публічного інтересу - національної безпеки.

З урахуванням наведеного, оскільки із заявою про внесення відомостей про виключення з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів («Оберіг») позивач звернувся, після набрання чинності Законом №3633-IX та Порядком №560, тому у відповідача не було правових підстав для внесення відомостей про виключення з військового обліку військовозобов'язаних та внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів («Оберіг»). На момент подання заяви редакція частини шостої статті 37 Закону №2232-ХІІ уже не передбачала виключення з військового обліку громадян України, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, а тому відповідачами правомірно роз'яснено про відсутність підстав та можливостей для внесення змін до облікового запису позивача в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Враховуючи встановлені обставини справи та наведені норми чинного законодавства України, у задоволені адміністративного позову слід відмовити.

Крім того, оскільки в задоволенні адміністративного позову відмовлено, суд відмовляє в задоволенні заяви про встановлення судового контролю за рішенням суду.

У зв'язку із відмовою у задоволенні позову відсутні підстави для розподілу судових витрат судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачу.

Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.О. Кошкош