Справа № 522/23269/25
Провадження №1-кс/522/513/26
13 січня 2026 року місто Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , поданого в рамках кримінального провадження № 12025162510001221 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України, про арешт майна,
Прокурор Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про арешт майна, яке було тимчасово вилучене у кримінальному провадженні № 12025162510001221 від 17.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України під час проведення обшуку 23.12.2025 у період часу з 10 години 35 хвилин по 13 годину 03 хвилину на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 17.12.2025 року в приміщенні Одеського закладу дошкільної освіти «Ясла-садок» № 63 Одеської міської ради.
В обґрунтування доводів клопотання прокурор посилається на наступне.
У провадженні слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП України в Одеській області перебувають матеріали досудового розслідування № 12025162510001221 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України, процесуальне керівництво у якому здійснює група прокурорів Приморської окружної прокуратури міста Одеси.
Так, 17.09.2025 до чергової частини ВП № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області надійшов рапорт оперуповноваженого СКП ВП № 2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , в якому повідомлено про виявлені підстави для перевірки відомостей, що надійшли до ІТС ІПНП за № 30415 від 10.09.2025 (звернення громадянина). У цих матеріалах зафіксовано відомості про можливу організацію службовими особами окремих комунальних установ систематичної схеми незаконного привласнення бюджетних коштів шляхом включення до штатного розпису осіб, які фактично не виконували трудових обов'язків (так звані «мертві душі»), та перерахунку/виплати заробітної плати з подальшим зняттям готівки невстановленими особами.
18.09.2025 старшим слідчим слідчого відділення ВП № 2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області капітаном поліції ОСОБА_5 надано доручення у порядку ст. 40, 41 КПК України на проведення перевірочних заходів для встановлення кола осіб, джерел походження і руху грошових коштів, а також документального підтвердження факту працевлаштування та фактичного виконання трудових функцій «працівниками», включеними до штатних розписів комунальних закладів Приморського району м. Одеси.
У рамках слідчих (розшукових) заходів 18.09.2025 надіслано запит до ПАТ «Банк Восток» (АТ «ВСТ Банк»), щодо операційного руху і відео-фіксації зняття готівки за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Філатова, 1-А. У відповіді банку від 26.09.2025 підтверджено, що відео-фіксацією зафіксовано систематичне зняття готівки однією особою з великого числа карткових рахунків клієнтів за вказаною адресою; при цьому особа, зафіксована на відео, не є власником жодного з використаних карткових рахунків та не перебуває в реєстрі клієнтів банку. З матеріалів рапортів оперуповноваженого від 25.09.2025 та 30.09.2025 випливає, що невстановлена особа систематично знімає кошти з карток працівників Одеських ЗДО, які формально значаться працевлаштованими в комунальних установах Приморського району м. Одеси, але фактично не виконують роботу; окремі службові особи, згідно з наявними даними, володіють картками інших працівників та здійснюють їхнє використання.
Описані факти свідчать про наявність ймовірних даних на вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки або привласнення майна), а також про наявність речей і документів, які можуть бути важливими доказами у кримінальному провадженні (штатні розписи, накази, платіжні відомості, банківські виписки, картки, електронні носії, чорнові записи тощо). Отримані від банку дані (операційні виписки та відеозаписи) вказують на наявність конкретного місця здійснення готівкових операцій (вул. Академіка Філатова, 1-А) та конкретних осіб/дій, які підлягають перевірці і документальному фіксуванню.
Тобто під час досудового розслідування встановлено, що службові особи окремих комунальних закладів дошкільної освіти міста Одеси, зокрема розташованих у Приморському районі м. Одеси, діючи за попередньою змовою групою осіб, організували стійку злочинну схему систематичного привласнення бюджетних коштів, виділених на оплату праці працівників дитячих садків.
Зібрані матеріали свідчать, що посадові особи використовували своє службове становище для незаконного збагачення, створивши механізм фіктивного нарахування заробітної плати неіснуючим працівникам.
Суть схеми полягала в тому, що до штатних розписів та табелів обліку робочого часу комунальних дошкільних закладів вносилися відомості про осіб, які фактично не працювали у закладі, не перебували на робочих місцях та не виконували жодних посадових обов'язків. Такі особи формально значилися вихователями, помічниками вихователів, сторожами, прибиральницями, технічними працівниками тощо. При цьому у наявних документах відсутні будь-які підтвердження фактичного виконання ними трудових функцій - зокрема, відсутні акти виконаних робіт, табелі з підписами, службові записки, звіти про виконання завдань, а також будь-які інші документи внутрішнього обігу, які могли б свідчити про реальну трудову діяльність.
Після фіктивного внесення таких осіб до штатного розпису, бухгалтерами та іншими службовими особами ЗДО здійснювалося нарахування заробітної плати від імені зазначених «працівників». Кошти перераховувалися на банківські рахунки, відкриті на імена цих формальних працівників або на рахунки підконтрольних осіб - родичів, знайомих чи довірених осіб керівництва закладів.
Отримана готівка, за попередніми даними, передавалася службовим особам комунальних ЗДО, у тому числі директорам, бухгалтерам та особам, які відповідали за кадрову документацію. Вказані особи розподіляли між собою незаконно отримані кошти, що фактично становило розкрадання бюджетних ресурсів, виділених на оплату праці реальних працівників освітніх установ.
Таким чином, в ході проведення досудового розслідування та здійснення оперативно-розшукових заходів встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні: директор Одеського ЗДО № 29 в м.Одесі код ЄДРПОУ 26343944, юридична адреса: 65026, Одеська область, м. Одеса, вулиця Миколи Савича, 2 - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна №2018634651101; та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна № 12018966, та використовує автомобіль MERCEDES-BENZ VITO 116 CDI, чорного кольору, д.н. з НОМЕР_2 та використовує численні банківські картки вказаного закладу, Директор Одеського ЗДО № 258 ОМР код ЄДРПОУ 26389900, юридична адреса: 65045, Одеська область, м. Одеса, вул. Муратової Кіри, 7 - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна № 3016351951100; та використовує автомобіль VOLKWAGEN PASSAT, синього кольору, д.н. з НОМЕР_3 ; Директор Одеського ЗДО № 47 в м. Одесі код ЄДРПОУ 22446370, юридична адреса: 65026, Одеська область, м. Одеса, вул. Грецька, 12- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , свідоцтво про право власності № 63 від 04.12.2002 року; Директор Одеського ЗДО № 63 в м. Одесі код ЄДРПОУ 26390211, юридична адреса: 65023, Одеська область, м. Одеса, вул. Пастера, 21 - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_5 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна № 2277609351101, директор Одеського СЗДО № 50 ОМР код ЄДРПОУ 22446340, юридична адреса: 65082, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Гоголя, будинок 15 - ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_6 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна № 49242251101.
Під час проведення досудового розслідування, 23.12.2025 слідчим слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області ОСОБА_11 , згідно вимог ст. ст. 223, 233, 234, 235, 236, 237 КПК України в період часу з 10 години 35 хвилин по 13 годину 03 хвилину на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 від 17.12.2025 року знаходячись в приміщенні Одеського закладу дошкільної освіти «Ясла-садок» № 63 Одеської міської ради проведено обшук будинку в ході якого було виявлено та вилучено, а саме:
1. Файл, у якому містяться наступні документи:
- Копія паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_12 з копією РНОКПП № НОМЕР_6 на цьому ж аркуші;
- Квитанції до платіжних інструкцій на переказ готівки № СВ 07470094/1, № СВ 07470097/1, № СВ 07470086/1, № СВ 07470094/2, № СВ 07470097/2, № СВ 07470086/2, - усі 7 одиниць від 07.06.2023;
2. Штатний розпис на 01.09.2025 на 1 аркуші;
3. Штатний розпис на 01.01.2025 на 1 аркуші;
4. Штатний розпис на 01.09.2024 на 1 аркуші;
5. Штатний розпис на 01.04.2024 на 1 аркуші;
6. Штатний розпис на 01.03.2024 на 1 аркуші;
7. Кошторис від 22.01.2024 на 2024 рік на 1 аркуші;
8. План асигнувань загального фонду бюджету на 2024 рік на 1 аркуші;
9. Кошторис від 22.01.2024 на 2024 рік на 1 аркуші;
10. Зведення показників спеціального фонду кошторису на 2024 рік на 1 аркуші;
11. План асигнувань загального фонду бюджету на 2024 рік на 1 аркуші;
12. Штатний розпис на 01.01.2024 на 1 аркуші;
13. Кошторис від 17.01.2025 на 2025 рік на 1 аркуші;
14. План асигнувань загального фонду бюджету на 2025 рік від 17.01.2025 на 1 аркуші;
15. Звіт про використання бюджетних коштів за 9 місяців 2025 року на 1 аркуші;
16. Звіт про використання бюджетних коштів за 1 квартал 2025 року на 1 аркуші;
17. Звіт про використання бюджетних коштів за 2024 рік на 1 аркуші;
18. Звіт про використання бюджетних коштів за 1 півріччя 2024 року на 1 аркуші;
19. Звіт про використання бюджетних коштів за 9 місяців 2024 року на 1 аркуші;
20. Звіт про використання бюджетних коштів за 1 квартал 2024 року на 1 аркуші;
21. Акт приймання-передачі наданих послуг № ТО-АПС-2025/09/66/12 на 1 аркуші;
22. Акт приймання-передачі наданих послуг № ТО-АПС-2025/09/66/11 на 1 аркуші;
23. Акт приймання-передачі наданих послуг № ТО-АПС-2025/09/66/10 на 1 аркуші;
24. Акт приймання-передачі наданих послуг № ТО-АПС-24/66/01 на 1 аркуші;
25. Акт приймання-передачі наданих послуг № ТО-АПС-24/66/10 на 1 аркуші;
26. Звіт про використання бюджетних коштів за 1 квартал 2025 року на 1 аркуші;
27. Звіт про використання бюджетних коштів за 2024 рік на 1 аркуші;
28. Акт приймання-передачі наданих послуг № ______/66/03 на 1 аркуші;
29. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_13 АА № 206188 на 32 аркушах;
30. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_14 АС № 153315 на 32 аркушах;
31. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_15 НОМЕР_7 на 32 аркушах;
32. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_16 НОМЕР_8 на 40 аркушах;
33. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_17 НОМЕР_9 на 32 аркушах;
34. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_18 АТ-VІІ № 7664315 на 40 аркушах;
35. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_19 від 02.01.1975 на 16 аркушах;
36. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_20 НОМЕР_10 на 40 аркушах;
37. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_21 разом зі вкладишем до трудової книжки НОМЕР_11 , загалом на 32 аркушах;
38. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_22 від 18.08.1971 на 16 аркушах;
39. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_23 НОМЕР_12 на 40 аркушах;
40. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_24 НОМЕР_13 на 40 аркушах;
41. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_25 АЕ № 787772 на 32 аркушах;
42. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_26 БТ- НОМЕР_14 на 40 аркушах;
43. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_27 НОМЕР_15 на 32 аркушах;
44. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_28 НОМЕР_16 на 32 аркушах;
45. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_29 НОМЕР_17 на 40 аркушах;
46. Трудова книжка на ім'я ОСОБА_30 НОМЕР_18 на 32 аркушах;
47. Системний блок чорного кольору з маркуванням «LOGIC POWER», котрий обмотано спеціальною клейкою стрічкою НПУ та опломбовано спеціальною пломбою НПУ червоного кольору.
48. Смартфон «SAMSUNG Galaxy M35 56» моделі SМ-М356В/DS, із SІМ 1 із номером телефону НОМЕР_19 , ІМЕІ 1 - НОМЕР_20 , SІМ2 із номером телефону НОМЕР_21 , ІМЕІ 2 - НОМЕР_22 , у корпусі чорного кольору з синім відливом та наявним пошкодженням нижньої камери у вигляді тріщини, у чохлі темно-синього кольору, належний ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Постановою старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 від 24.12.2025 року вищевказані речі, предмети, документи, та матеріальні цінності які виявлені та вилучені в ході здійснення обшуку визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 12025162510001221 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
Накладення арешту на вилучені під час обшуку речі та документи є необхідним заходом для забезпечення їх збереження як доказів у кримінальному провадженні. Вказані предмети мають істотне доказове значення для встановлення обставин вчинення злочину, підтвердження факту підроблення та подальшого незаконного відчуження майна, а також для ідентифікації кола осіб, причетних до правопорушення. У разі відсутності арешту існує реальна загроза їх знищення, пошкодження, підміни або незаконного повернення особам, зацікавленим у приховуванні доказів, що призведе до втрати можливості проведення експертних досліджень та використання цих предметів як належних і допустимих доказів у суді. Арешт вилученого майна унеможливить будь-які маніпуляції з ним, гарантує його збереження у тому вигляді, в якому воно було виявлено, та забезпечить досягнення цілей кримінального провадження. Вилучені в ході обшуку об'єкти можуть містити на собі сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Підставами для тимчасового вилучення майна стало те, що вони є предметом вчинення злочину та зберегли на собі його сліди. Незастосування заходу забезпечення кримінального провадження накладення арешту на майно, може призвести до його можливого приховування, пошкодження, зникнення, втрати або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.
На підставі наведеного, з метою запобігання можливого приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження вилученого майна, оскільки існує сукупність підстав вважати, що воно в подальшому може мати доказове значення під час досудового розслідування та могло зберегти на собі сліди злочину або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а також потреби проведення низки слідчих дій та ряду експертних досліджень із вказаним майном враховуючи є необхідність накладення арешту на тимчасово вилучене майно.
Таким чином вищевказані вилучені в ході проведення обшуки речі є об'єктом кримінально протиправних дій, які зберігають сліди та інші відомості що можуть бути використані як доказ факту чи обставин що встановлюються під час кримінального провадження.
Крім того, незастосування заборони на розпорядження вказаним майном, може привести до наслідків, які перешкоджатимуть ефективному здійсненню досудового розслідування.
В судове засідання прокурор не з'явився, надавши заяву, відповідно до якої просить розглянути клопотання за її відсутності.
Власник майна в судове засідання не з'явився, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином, причину неявки суду не сповістив.
Розглянувши клопотання, дослідивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Правові підстави для арешту майна в контексті положень закону, якими керувався слідчий суддя при вирішенні питання про арешт майна.
Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Правові підстави для арешту майна та можливості використання майна як доказу у кримінальному провадженні.
У провадженні слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП України в Одеській області перебувають матеріали досудового розслідування № 12025162510001221 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
В ході проведення досудового розслідування та здійснення оперативно-розшукових заходів встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення можуть бути причетні: директор Одеського ЗДО № 29 в м.Одесі код ЄДРПОУ 26343944, юридична адреса: 65026, Одеська область, м. Одеса, вулиця Миколи Савича, 2 - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна №2018634651101; та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна № 12018966, та використовує автомобіль MERCEDES-BENZ VITO 116 CDI, чорного кольору, д.н. з НОМЕР_2 та використовує численні банківські картки вказаного закладу, Директор Одеського ЗДО № 258 ОМР код ЄДРПОУ 26389900, юридична адреса: 65045, Одеська область, м. Одеса, вул. Муратової Кіри, 7 - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна № 3016351951100; та використовує автомобіль VOLKWAGEN PASSAT, синього кольору, д.н. з НОМЕР_3 ; Директор Одеського ЗДО № 47 в м. Одесі код ЄДРПОУ 22446370, юридична адреса: 65026, Одеська область, м. Одеса, вул. Грецька, 12- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , свідоцтво про право власності № 63 від 04.12.2002 року; Директор Одеського ЗДО № 63 в м. Одесі код ЄДРПОУ 26390211, юридична адреса: 65023, Одеська область, м. Одеса, вул. Пастера, 21 - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_5 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна № 2277609351101, директор Одеського СЗДО № 50 ОМР код ЄДРПОУ 22446340, юридична адреса: 65082, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Гоголя, будинок 15 - ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_6 , реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна № 49242251101.
23.12.2025 слідчим слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області ОСОБА_11 , в період часу з 10 години 35 хвилин по 13 годину 03 хвилину на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 17.12.2025 року в приміщенні Одеського закладу дошкільної освіти «Ясла-садок» № 63 Одеської міської ради було проведено обшук будинку в ході якого було виявлено та вилучено вищезазначені речі.
Постановою старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 від 24.12.2025 року вищевказані речі, предмети, документи, та матеріальні цінності які виявлені та вилучені в ході здійснення обшуку визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 12025162510001221 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
З огляду на викладене є достатньо підстав вважати, що зазначене в клопотанні майно, а саме: Копія паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_12 з копією РНОКПП № НОМЕР_6 на цьому ж аркуші; Штатний розпис на 01.09.2025 на 1 аркуші; Штатний розпис на 01.01.2025 на 1 аркуші; Штатний розпис на 01.09.2024 на 1 аркуші; Штатний розпис на 01.04.2024 на 1 аркуші; Штатний розпис на 01.03.2024 на 1 аркуші; Кошторис від 22.01.2024 на 2024 рік на 1 аркуші; План асигнувань загального фонду бюджету на 2024 рік на 1 аркуші; Кошторис від 22.01.2024 на 2024 рік на 1 аркуші; Зведення показників спеціального фонду кошторису на 2024 рік на 1 аркуші; Штатний розпис на 01.01.2024 на 1 аркуші можуть містити відомості про обставини вчинення злочину, отже мають значення речового доказу, оскільки вони самі по собі або у сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Необхідність арешту вищезазначених документів зумовлюється тим, що незастосування цього заходу зумовить труднощі та неможливість органу досудового розслідування провести огляд вилученого майна, та в подальшому, в разі необхідності, провести відповідні експертизи та необхідний комплекс слідчих (розшукових) дій, направлених на встановлення істини по справі, а у разі не накладення арешту таке майно може бути приховане, пошкоджене чи знищене з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
З огляду на викладене, є достатньо підстав вважати, що вищезазначені речі можуть містити відомості про обставини вчинення злочину, тобто відповідають критеріям, визначеним у ст.98 КПК України, про що свідчить місце їх вилучення та характеристики вилученого майна, які в сукупності вказують на ймовірний зв'язок із інкримінованим кримінальним правопорушенням.
Разом з цим, слідчий суддя не вбачає підстав для накладення арешту на інші документи та речі, які були вилучені під час проведення обшуку Одеського закладу дошкільної освіти «Ясла-садок» № 63 Одеської міської ради.
Правові підстави для арешту майна в контексті розумності та співрозмірності обмеження права власності із врахуванням наслідків арешту майна.
Слідчий суддя враховує й те, що у даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження, які станом на теперішній час вимагають вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, як накладення арешту, з метою збереження вказаного майна в якості речових доказів у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131-132, 170-173, 376 КПК України,
Клопотання прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , поданого в рамках кримінального провадження № 12025162510001221 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України, про арешт майна - задовольнити частково.
Накласти арешт на майно, яке було вилучене у кримінальному провадженні №12025162510001221 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.364 КК України під час проведення обшуку 23.12.2025 у період часу з 10 години 35 хвилин по 13 годину 03 хвилину на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 17.12.2025 року в приміщенні Одеського закладу дошкільної освіти «Ясла-садок» № 63 Одеської міської ради на наступні речі, предмети та документи, а саме:
- Копія паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_12 з копією РНОКПП № НОМЕР_6 на цьому ж аркуші;
- Штатний розпис на 01.09.2025 на 1 аркуші;
- Штатний розпис на 01.01.2025 на 1 аркуші;
- Штатний розпис на 01.09.2024 на 1 аркуші;
- Штатний розпис на 01.04.2024 на 1 аркуші;
- Штатний розпис на 01.03.2024 на 1 аркуші;
- План асигнувань загального фонду бюджету на 2024 рік на 1 аркуші;
- Кошторис від 22.01.2024 на 2024 рік на 1 аркуші;
- Зведення показників спеціального фонду кошторису на 2024 рік на 1 аркуші;
- Штатний розпис на 01.01.2024 на 1 аркуші;
В іншій частині клопотання прокурора - відмовити.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Виконання ухвали доручити слідчому та прокурору у кримінальному провадженні №12025162510001221.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: