Головуючий І інстанції: С.О. Удовіченко
16 січня 2026 р. Справа № 440/9748/25
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді Катунова В.В.,
Суддів: Подобайло З.Г. , Чалого І.С. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2025, вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, 36039, по справі № 440/9748/25
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області
про визнання протиправним та скасування рішення,
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області), в якому просив суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №1186452424-2025-3 від 25.05.2025 про непризначення пільги на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 ;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області призначити ОСОБА_1 з 01.06.2025 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що передбачені пунктом 11 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме: 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за управління багатоквартирними будинками), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2025 позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №1186452424-2025-3 від 25.05.2025 про відмову в призначенні пільги на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 .
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області призначити ОСОБА_1 з 01.06.2025 пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що передбачені пунктом 11 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме: 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за управління багатоквартирними будинками), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2025 по справі №440/9748/25 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що ОСОБА_1 , як особа (ЧАЕС) 2 категорії - ліквідатор, спільно з дружиною ОСОБА_2 по 30.04.2025 отримував пільги на житлово-комунальні послуги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ. До матеріалів справи було долучено посвідчення, видане Полтавською обласною державною адміністрацією, серії НОМЕР_1 від 23.06.1993. Згідно цього посвідчення Позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р. (категорія 2). Зазначає, що пунктом 7 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» встановлено, що пільги, передбачені, зокрема: пунктом 11 частини першої та частинами другою і третьою статті 20, пунктом 1 частини першої та частинами другою і третьою статті 21. частиною третьою статті 22 в частині пільг, передбачених пунктом 11 частини першої статті 20, і пунктом 14 частини першої статті 22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 із наступними змінами) у 2025 році надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (норма не визнавалася такою, що не відповідає Конституції України). Зазначає, що відповідно до ухвалених змін до переліку осіб, яким у 2025 році пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу будуть надаватися з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї додано, зокрема, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 2. Вважає, що позивачу правомірно припинено виплату пільки.
Позивач не скористався правом надання відзиву на апеляційну скаргу.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Предметом апеляційного оскарження є судове рішення, яке прийняте судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Згідно зі ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що позивач набув право на державне пенсійне забезпечення та отримує пенсію за вислугу років відповідно до норм Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що учасниками справи не заперечується.
Також, позивач є учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, що підтверджується посвідченням Серія НОМЕР_1 від 23.06.1993.
Як слідує з матеріалів справи ОСОБА_1 , як ліквідатор (ЧАЕС) 2 категорії, спільно з дружиною ОСОБА_2 по 30.04.2025 отримував пільги на житлово-комунальні послуги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ у вигляді 50-відсоткової знижки на оплату житлово-комунальних послуг.
З 30.04.2025 було припинено надання вказаної пільги по сплаті житлово-комунальних послуг.
Позивач 11.06.2025 звернувся до відповідача із заявою, в якій, зокрема просив поновити виплату пільги на оплату житлово-комунальних послуг, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС 2 категорії.
Листом Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 18.06.2025№10206-9743/П-02/8-1600/25 повідомило, що на виконання пункту 7 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» 31 грудня 2024 року Урядом ухвалено постанову № 1553, якою внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389 “Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї».
Відповідно до внесених змін доповнено перелік осіб, яким у 2025 році пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу будуть надаватися з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
До таких осіб віднесено, зокрема, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
З огляду на зазначене, виплата призначеної позивачу пільги здійснювалася по 30.04.2025 включно.
На виконання Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389, органами Пенсійного фонду України було проведено автоматизований розрахунок доходів сім'ї та визначено, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї позивача в розрахунку на одну особу за період з 01.10.2024 по 31.03.2025 складає 12309,30 грн.
Оскільки середньомісячний сукупний дохід сім'ї позивача перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, уповноваженим органом було сформовано рішення про відмову від 25.05.2025 №1186452424-2025-3.
Не погодившись із припиненням надання пільги по сплаті житлово-комунальних послуг, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що дія Порядку № 389 поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, зокрема, згідно із Законами України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, натомість позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 виданого 23.06.1993 та дійшов висновку про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №1186452424-2025-3 від 25.05.2025 про відмову в призначенні пільги на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області призначити ОСОБА_1 з 01.06.2025 пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що передбачені пунктом 11 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме: 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за управління багатоквартирними будинками), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно з його преамбулою, визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", цей закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.
Зміст вищезазначених норм свідчить, що Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" регулює суспільні відносини щодо захисту соціальних прав саме осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Статтею 9 Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, є:
1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків;
2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:
- учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; евакуйовані у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутріутробного розвитку, після досягнення ними повноліття);
- особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, - категорія 2.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи особам", віднесеним до категорії 2 (пункт 2 статті 14), надаються гарантовані державою компенсації та пільги, зокрема пільги, передбачені пунктом 11 статті 20 цього Закону, 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за управління багатоквартирними будинками), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном (абонентна плата, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при посекундному обліку їх тривалості).
Зазначені у цьому пункті пільги надаються також членам сімей громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають у жилих будинках (квартирах) усіх форм власності в межах норм, передбачених законом. До членів сімей громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти, непрацездатні батьки, особа, яка проживає разом з постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
Судовим розглядом встановлено, що позивач, як ліквідатор (ЧАЕС) 2 категорії, спільно з дружиною ОСОБА_2 по 30.04.2025 отримував пільги на житлово-комунальні послуги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у вигляді 50-відсоткової знижки на оплату житлово-комунальних послуг.
З 30.04.2025 йому припинено надання вказаної пільги по сплаті житлово-комунальних послуг.
Підставою для припинення вказаної виплати відповідач зазначив, що на виконання пункту 7 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» 31 грудня 2024 року Урядом ухвалено постанову № 1553, якою внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389 “Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї». Відповідно до внесених змін доповнено перелік осіб, яким у 2025 році пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу будуть надаватися з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї. На виконання Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389, органами Пенсійного фонду України було проведено автоматизований розрахунок доходів сім'ї та визначено, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї позивача в розрахунку на одну особу за період з 01.10.2024 по 31.03.2025 складає 12309,30 грн. Оскільки середньомісячний сукупний дохід сім'ї позивача перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, уповноваженим органом було сформовано рішення про відмову від 25.05.2025 №1186452424-2025-3.
Механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, тепло- та електропостачання, природний газ (в тому числі послуги з транспортування, розподілу та постачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, послуг із встановлення квартирних телефонів (далі - пільги) залежно від середньомісячного сукупного доходу сім'ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами, а також підтвердження права на інші види пільг, які надаються з урахуванням доходу (безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, зубопротезування тощо) відповідно до законодавства визначений Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї від 4 червня 2015 р. № 389 зі змінами (далі Порядок № 389).
Колегія суддів вказує, що відповідно до п.2 Порядку № 389 дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, зокрема, згідно із Законами України: "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3; дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; сім'ї, які мають дитину з інвалідністю, інвалідність якої пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи; діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи; особи, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 р. не менше ніж 14 календарних днів або не менше ніж три місяці протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов'язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями), (далі - пільговики).
Крім того, відповідно до п. 1-1 Постанови КМУ від 4 червня 2015 № 389 "Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї":
Установити, що у 2025 році:
1) пільги, передбачені, зокрема, пунктом 11 частини першої та частинами другою і третьою статті 20, пунктом 1 частини першої та частинами другою і третьою статті 21, частиною третьою статті 22 в частині пільг, передбачених пунктом 11 частини першої статті 20, і пунктом 14 частини першої статті 22 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1; особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 2; дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою або опікунам (на час опікунства) дітей померлих; дружинам (чоловікам), якщо та (той) не одружилися вдруге, померлих громадян, смерть яких пов'язана з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт), надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
Водночас, як встановлено судовим розглядом, позивач є учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, що підтверджується посвідченням Серія НОМЕР_1 від 23.06.1993.
Крім того, позивач, як ліквідатор (ЧАЕС) 2 категорії спільно з дружиною ОСОБА_2 по 30.04.2025 отримував пільги на житлово-комунальні послуги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у вигляді 50-відсоткової знижки на оплату житлово-комунальних послуг.
Водночас, як вже було вказано відповідно до п. 2 Порядку № 389 дія цього поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, зокрема, згідно із Законами України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме на :
- осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3;
- дружину (чоловіка) та опікуна (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;
- сім'ї, які мають дитину з інвалідністю, інвалідність якої пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
- дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи;
- осіб, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 р. не менше ніж 14 календарних днів або не менше ніж три місяці протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов'язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями).
Однак, позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2, тому як правомірно враховано судом першої інстанції на нього не поширюється дія Порядку №389.
За таких обставин відповідач безпідставно відніс позивача до категорії осіб, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та застосував до нього приписи Порядку № 389.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №1186452424-2025-3 від 25.05.2025 про відмову в призначенні пільги на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області призначити ОСОБА_1 з 01.06.2025 пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що передбачені пунктом 11 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме: 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за управління багатоквартирними будинками), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом.
Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Частиною 1 ст. 315 КАС України визначено, що за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.
Таким чином, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийнятим на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухваленим з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Керуючись ст. ст. 243, 250, 311, 315, 316, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області - залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2025 по справі № 440/9748/25 залишити без змін .
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя-доповідач В.В. Катунов
Судді З.Г. Подобайло І.С. Чалий