Справа № 444/139/26
Провадження № 1-кс/444/38/2026
про накладення арешту
16 січня 2026 року м. Жовква
Слідчий суддя Жовківського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області майора поліції ОСОБА_3 про накладення арешту,-
Слідчий СВ ВП №2 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 звернулася до суду з вищевказаним клопотанням, яке мотивує тим, що у провадженні слідчого відділення відділу поліції №2 Львівського РУП №1 ГУ Національної поліції у Львівській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12026141400000020 від 15.01.2026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.369 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 14.01.2026 громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , знаходячись на ПП «Рава-Руська-Хребенне» слідуючи на виїзд за кордон, надав працівнику прикордонної служби неправомірну вигоду у сумі 100 Євро за сприяння у безперешкодному перетині кордону.
14.01.2026 проведено огляд місця події, а саме на пункті пропуску «Рава-Руська» у с. Річки, вул. Прикордонна, 2 Львівського району, Львівської області, під час якого було виявлено та вилучено грошову купюру номіналом 100 Євро з серійним номером ЕА 7157741311.
На даний час встановлено, що грошова купюра номіналом 100 Євро має значення речового доказу по кримінальному провадженні №12026141400000020 від 15.01.2026 року.
Враховуючи вище викладене та те, що відчуження чи пошкодження вилучених під час огляду місця події грошових коштів, їх власниками чи особами, які мають право користування (розпоряджатися) ним, може призвести до втрати речового доказу, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню та встановленню істини, слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий СВ відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилась, проте подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримує з наведених у ньому мотивів.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали досудового розслідування, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
З витягу кримінального провадження №12026141400000020 встановлено, що 15.01.2026 року відомості про кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР, правова кваліфікація: ч. 1 ст.369 КК України.
Відповідно до постанови слідчого СВ відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області майора поліції ОСОБА_3 від 15.01.2026 року, грошову купюру номіналом 100 Євро з серійним номером ЕА 7157741311 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №12026141400000020 від 15.01.2026 року.
Згідно з ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу, арешт може передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном чи використовувати його.
Відповідно до вимог ст. 170 КПК України, арешт може бути накладено на рухоме і нерухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільні небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Дане клопотання відповідає вимогам ст.171 КПК України.
Слідчим відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 наведено достатні підстави про необхідність арешту зазначеного у клопотанні майна.
А тому, беручи до уваги вищевикладене, ураховуючи, щовідчуження чи пошкодження грошових коштів номіналом 100 Євро з серійним номером ЕА 7157741311, які було вилучено в ході огляду місця події, їх власниками чи особами, які мають право користування (розпоряджатися) ними, може призвести до втрати речового доказу, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню та встановленню істини, слідчий суддя вважає, що дане клопотання належить задовольнити.
На підставі наведеного і керуючись ст.ст.167,170-173,175, 395 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого СВ поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області майора поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на: грошові кошти номіналом 100 Євро з серійним номером ЕА 7157741311 з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12026141400000020 від 15.01.2026 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 369КК України.
Ухвала про арешт майна виконується негайно.
Копію ухвали надіслати слідчому, прокурору, та іншим заінтересованим особам не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня оголошення відповідно до п. 9 частини 1 ст. 309, ст. 395 КПК України.
Слідчий суддя: ОСОБА_1