Постанова від 15.01.2026 по справі 687/1242/25

Справа №687/1242/25

№3/687/2/2026

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2026 року селище Чемерівці

Чемеровецький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді - Борсука В.О., з участю секретаря - Пагор Б.Р., з участю прокурора - Манзелевського Ю.В., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , з участю захисника - Кучмія М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Чемерівці в режимі відеоконференції матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Республіки Казакстан та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працюючого у ІНФОРМАЦІЯ_2 на посаді командира роти охорони,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог абз. 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав 19.01.2025 року декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 та захисник з'явилися, ОСОБА_1 щиро розкаявся та визнав вину.

Прокурор у судовому засіданні висловив думку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

З досліджених судом матеріалів справи вбачається, що наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 161 від 04.06.2024, майора ОСОБА_1 , командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 було виключено із списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 з 04.06.2024 року.

Згідно ч. 2 ст. 5 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» майора віднесено до старшого офіцерського складу Збройних сил України.

Підпунктом «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону визначено, що суб'єктами, на яких поширюється дія Закону є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Статтями 2, 3 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що кожен громадянин України, вступаючи на військову службу до Збройних Сил України, бере офіційне зобов'язання неухильно додержуватися Конституції України, цього Закону, Законів України «Про Збройні Сили України», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», інших законів України, а також прийнятих відповідно до них указів Президента України та інших нормативно - правових актів щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України та сумлінно виконувати обов'язки військової служби.

Згідно 4.12 ст. 6 «Про військовий обов'язок і військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.

Адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо).

Відповідно до обов'язків командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_1 є прямим начальником усього особового складу роти охорони.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями до 05.07.2024 року, однак останній в порушення вимог Закону подав вказану декларацію лише 19.01.2025 року.

Про ознайомлення ОСОБА_1 із вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» свідчить своєчасне подання декларацій за попередні періоди.

Окрім того, до матеріалів справи долучено копію посвідчення серії НОМЕР_1 , відповідно до якого ОСОБА_1 є інвалідом (2 групи) війни.

Оцінюючи докази з точки зору їх належності та допустимості, а сукупність доказів з точки зору їх достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні, відповідальність за вчинення якого визначена ч.1 ст.172-6 КУпАП - доведена.

При призначенні стягнення суд враховує ступінь вини ОСОБА_1 , його щире розкаяння як обставину, що пом'якшує відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, негативних наслідків від вчиненого правопорушення, а також шкоди для інших.

Разом з тим, беручи до уваги, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місце проживання, неодноразово нагороджений та відзначений по місцю роботи, також нагороджений відзнакою Президента України за участь у антитерористичній операції, є учасником бойових дій де отримав мінно-вибухову травму, щиро розкаявся у вчиненому, є інвалідом війни, відсутні обставини, які б обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення, його дії через малозначність не становлять суспільної небезпеки, тобто не заподіяли істотної шкоди суспільним інтересам та державі, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 на підставі ст. 22 КУпАП від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Суд приходить до висновку, що вчинене ОСОБА_1 діяння є малозначним, а тому вважає за можливе застосувати положення ст. 22 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням.

Згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст. ст. 22, 27, 30, 33-35, 248, 249, 251, 252, 276, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі статті 22 КУпАП, обмежитись усним зауваженням, а провадження по справі закрити.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу на протязі десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга на постанову подається через суд першої інстанції до Хмельницького апеляційного суду.

Суддя Борсук В.О.