Справа № 686/37613/25
Провадження № 1-кс/686/749/26
16 січня 2026 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчої відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області майора поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №12025240000000593, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15квітня 2025року,
14.01.2026 року слідча відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування клопотання слідчою зазначено, що в провадженні СУ ГУНП в Хмельницькій області перебувають матеріали кримінального провадження №12025240000000593, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15квітня 2025року.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим повноваженням, діючи умисно, з корисливих мотивів, в умовах воєнного стану організував вчинення кримінального правопорушення, а саме розтрату чужого майна в особливо великих розмірах, однак кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від його волі, за наступних обставин.
В квітні 2025 року, точна дата та час досудовим розслідуванням не встановлені, у ОСОБА_5 виник протиправний умисел, спрямований на організацію розтрати бюджетних коштів, передбачених для проведення ремонтних робіт в освітніх закладах громади.
Розуміючи, що самостійно реалізувати свій злочинний умисел неможливо, ОСОБА_5 залучив в якості пособників знайомих йому осіб, а саме директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_6 , з яким запланував укласти договір про закупівлю між ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також з метою реалізації вказаного умислу ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що ІНФОРМАЦІЯ_5 без підпису у «Актах приймання виконаних підрядних робіт» № КБ-2в інженера технічного нагляду не буде здійснено перерахування грошових коштів на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » залучив інженера технічного нагляду фізичну особу - ПП ОСОБА_7 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Так, в квітні 2025 року, ОСОБА_5 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в порушення вимог ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії, ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, запобігання корупційним діям і зловживанням, під час здійснення публічних закупівель надав незаконну вказівку начальнику ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_8 , яка уповноважена укладати договори про закупівлю робіт у навчальних закладах та розпоряджатися коштами у межах затвердженого головою селищної ради кошторису відділу освіти, укласти договори про закупівлю робіт на об'єктах «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 » та «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 », з директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 ,
Після цього, директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 в липні 2025 року точної дати та час досудовим розслідуванням не встановлено, було надано начальнику ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_8 три комерційні пропозиції з актами огляду санвузлів - одну від свого підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та дві від інших підприємств, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та ПП « ОСОБА_9 », з метою укладення в подальшому договору з найбільш вигідною ціною ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Крім того, з метою виділення бюджетних коштів на капітальний ремонт санвузлів ОСОБА_5 надав вказівку ОСОБА_8 підготувати та скерувати на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 лист щодо виділення коштів.
На виконання вказівки ОСОБА_8 17.07.2025 перебуваючи на робочому місці в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою АДРЕСА_3 підготувала та скерувала на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 лист вих. №336 щодо виділення коштів по КПКВ 0611021 «Надання загальної середньої освіти закладам загальної освіти за рахунок коштів місцевого бюджету» КЕКВ 3132 в сумі 2 722 129 грн (в т.ч.: 1 524 420 грн. на «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 » та 1 197 709 на «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 ».
В подальшому, реалізовуючи свій злочинний умисел ОСОБА_5 забезпечив прийняття та підписав рішення 64 сесії VІІІ скликання ІНФОРМАЦІЯ_8 № 66 «Про внесення змін до бюджету ІНФОРМАЦІЯ_9 на 2025 рік (2256700000) код бюджету» на підставі якого за рахунок закритих призначень здійснено передачу коштів із загального до спеціального фонду (бюджет розвитку) та збільшено видатки КПКВ 0611021 «Надання загальної середньої освіти закладам загальної освіти за рахунок коштів місцевого бюджету» КЕКВ 3132 в сумі 2 722 129 грн (в т.ч.: 1 524 420 грн на «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 » та 1 197 709,0 на «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 ».
Після цього, між ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі начальника відділу ОСОБА_8 (Замовником) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в особі директора ОСОБА_6 (Підрядником) 21 серпня 2025 року укладено Договір №1 про закупівлю робіт по об'єкту «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 ».
Крім того, між ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі начальника відділу ОСОБА_8 (Замовником) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в особі директора ОСОБА_6 (Підрядником) 21 серпня 2025 року укладено Договір №2 про закупівлю робіт по об'єкту «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 ».
Також, в подальшому 22.09.2025, за вказівкою ОСОБА_5 , між ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі заступника начальника відділу ОСОБА_8 (Замовником) та ПП ОСОБА_7 укладено Договір №229 на здійснення технічного нагляду під час проведення капітального ремонту санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 .
Корім того, 22.09.2025, між ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі заступника начальника відділу ОСОБА_8 (Замовником) та ПП ОСОБА_7 укладено Договір №230 на здійснення технічного нагляду під час проведення капітального ремонту санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 .
Так, в грудні 2025 року, у невстановлені в ході досудового розслідування дату та місці, ОСОБА_6 , сприяючи у реалізації спільного протиправного умислу, спрямованого на організацію розтрати бюджетних коштів ОСОБА_5 , достовірно знаючи обсяг робіт, які фактично виконувались за Договором №1 від 21.08.2025 по об'єкту «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 », склав Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 209 973,80 грн, Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 115 292,30 грн, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 341 869,73 грн, Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 498 370,68 грн, Акт № 5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 46 957,07 грн, до яких вніс завідомо неправдиві відомості про обсяги виконаних робіт на загальну суму 1 212 464,58 грн, хоча будівельні роботи фактично виконані не були, які підписав та завірив печаткою товариства.
Окрім того, в грудні 2025 року, у невстановлені в ході досудового розслідування дату та місці, ОСОБА_6 , достовірно знаючи обсяг робіт, які фактично виконувались за Договором №2 від 21.08.2025 по об'єкту «Капітальний ремонт санвузлів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_2 », склав Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025, до якого вніс завідомо неправдиві відомості про обсяги виконаних робіт на суму 169 098,58 грн, хоча будівельні роботи фактично виконані не були, які підписав та завірив печаткою товариства.
Надалі, продовжуючи реалізацію спільного протиправного умислу, 25.12.2025, в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_6 , перебуваючи в невстановленому місці, надав ОСОБА_7 , який здійснював технічний нагляд по вказаних об'єктах акти виконаних будівельних робіт, а саме згідно Договору №1 від 21.08.2025 Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 209 973,80 грн., Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 115 292,30 грн., Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 341 869,73 грн., Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 498 370,68 грн., Акт № 5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 46 957,07 грн., а також згідно Договору № 2 від 21.08.2025 Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 169 098,58 грн, в яких зазначені недостовірні відомості про обсяги виконаних робіт.
В свою чергу ОСОБА_7 , сприяючи ОСОБА_5 у реалізації протиправного умислу, спрямованого на організацію розтрати бюджетних коштів, будучи обізнаним у тому, що без його погодження роботи, зазначені в акті, не будуть оплачені, погодив Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 209 973,80 грн, Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 115 292,30 грн, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 341 869,73 грн, Акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 498 370,68 грн, Акт № 5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 46 957,07 грн, а також згідно Договору № 2 від 21.08.2025 Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2025 року від 25.12.2025 на загальну суму 169 098,58 грн шляхом їх підписання та нанесення відтиску гербової печатки Інженера з технічного нагляду, таким чином погодившись, що на вказаних об'єктах виконано роботи на загальну суму 1 381 562,16 грн, хоча достовірно знав, що будівельні роботи фактично виконані не були.
Після цього, ОСОБА_6 25.12.2025 перебуваючи в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою АДРЕСА_3 передав підписані акти виконаних робіт начальнику відділу освіти ОСОБА_10 в присутності селищного голови ОСОБА_5 .
В подальшому, 25.12.2025 ОСОБА_8 , перебуваючи в приміщенні відділу освіти отримала вказівку від ОСОБА_5 , який достовірно знав, що до вказаних актів внесено завідомо неправдиві відомості про обсяги виконаних робіт, щодо невідкладного їх підписання та перерахування коштів в повному обсязі на розрахункових рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », які вже були підписані та посвідчені печатками його пособниками - Підрядником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 та інженером з технічного нагляду ПП ОСОБА_7 .
Після цього, ОСОБА_8 діючи на виконання вказівки ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_5 підписала вищевказані акти виконаних будівельних робіт та посвідчила їх печаткою ІНФОРМАЦІЯ_4 , передала їх в бухгалтерію ІНФОРМАЦІЯ_4 для проведення їх оплати за Договором №1 від 21.08.2025 та Договором №2 від 21.08.2025, однак останні не були виконані у зв'язку з викриттям протиправної діяльності ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
На даний час,виникла необхідність дослідити організаційну-правову структуру, встановити орган управління підприємства, його компетенцію, порядок прийняття ними рішень, коло осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функцій та мають ознаки спеціального суб'єкта, визначені ч. 3, 4 ст. 18 КК України, а саме підприємств, комерційні пропозиції яких були надано ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »(код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_5 ), та ПП « ОСОБА_9 »(код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_6 ).
Тому, з метою встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення виникла необхідність в отриманні доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю провести тимчасовий доступ до реєстраційних справ ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »(код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_5 ), та ПП « ОСОБА_9 »(код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_6 ).
Відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань», а саме: ч. 1 ст. 29 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань» реєстраційна справа формується в паперовій та електронній формі після внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, державну реєстрацію фізичної особи - підприємця і державну реєстрацію включення відомостей про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, ч. 3 ст. 29 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань» реєстраційна справа в паперовій формі зберігається у суб'єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи, громадського формування, фізичної особи - підприємця щодо юридичної особи (крім громадського формування та релігійної організації) та фізичної особи - підприємця - у виконавчих органах міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях.
Слідча в судове засідання не з'явилась, однак клопотала про розгляд справи у її відсутність, з підтриманням викладених у клопотанні вимог.
Дослідивши, надані матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Так, відповідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучитиїх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведена наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Оцінивши обґрунтованість наведених слідчим доводів, слідчий судя дійшов висновку, що під час розгляду клопотання доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі документи самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Також слідчим доведено, що ці документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження. Крім того, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст. 160, 163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддявважає, що подане слідчим клопотання є підставним і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.131, 132, 159, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_11 ,старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_12 ,слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_13 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_14 ,старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_15 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_16 ,старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_17 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_18 , старшому слідчому в ОВС - криміналісту відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_19 , т.в.о. заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_20 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_21 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_22 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_23 , на проведення тимчасового доступу з можливістю вилучення копій документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »(код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_5 );
- реєстраційної справи ПП « ОСОБА_9 »(код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_6 ).
Уповноваженим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , ( АДРЕСА_1 ), забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити належним чином завірені копії вищезазначених документів.
Ухвала діє по 16.03.2026 року.
Відповідно до ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя :