Постанова від 15.01.2026 по справі 461/26/26

Справа №461/26/26

Провадження №3/461/158/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2026 року. м.Львів.

Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р., за участі представника Львівської митниці Лубоцького Б.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення,-

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника Благодійної організації «Благодійний Фонд «Всім серцем з Україною» (код ЄДРПОУ 44841683), АДРЕСА_1 ,РНОКПП : НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст. 483 МК України,-

ВСТАНОВИВ:

20.09.2025 року в зону митного контролю пункту пропуску «Рава-Руська - Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці у напрямку в'їзд в Україну по смузі руху «червоний коридор» під керуванням громадянина України ОСОБА_2 прибув транспортний засіб з реєстраційним номером НОМЕР_2 / НОМЕР_3 , яким переміщувався товар: «мило рідке..., загальною вагою 2178,00 кг», заявлений як гуманітарна допомога.

Як підставу для ввезення товару, як гуманітарна допомога на митну територію України водій транспортного засобу до митного контролю подав товаросупровідні документи, у тому числі: митна декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 18.09.2025 року; міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) без номера від 18.09.2025 року; рахунок-фактура (Invoice) №ОТТА/О195 від 29.08.2025 року; митна декларація Республіки Польща 25PL445010NUSP16К2.

Відповідно до поданої митної декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою та товаросупровідних документів, на адресу Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (07401, Київська обл., м. Бровари, вул. Героїв Крут, буд. 16, кв. 37, код ЄДРПОУ 44841683), переміщуються як гуманітарна допомога товар: «мило рідке (MYDLO), загальною вагою нетто 2000,00 кг», донором (відправником) якого заявлена компанія « CRONUS GENERAL TRADING LLC» (DIP 2 J A FZ A DUBAI 1302, Польща). Вартість товару відповідно до рахунку-фактури (Invoice) №ОТТА/О195 від 29.08.2025 становить 1200,00 доларів США.

Декларування здійснив керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (код ЄДРПОУ 44841683) ОСОБА_1 , про що свідчить наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) від 18.09.2025 на поданій митній декларації.

Під час виконання митних формальностей згенеровано додаткові форми митного контролю, а саме: проведення митного огляду та проведення дослідження переміщуваного товару Спеціалізованою лабораторією з питань експертизи та досліджень (далі СЛЕД) Держмитслужби України.

У ході проведення митного огляду встановлено, що у транспортному засобі з реєстраційним номером НОМЕР_2 / НОМЕР_3 в бочках переміщується рідина світло зеленого кольору з наявністю піни. Маркування на бочках відсутнє. Під час митного огляду проведено відбір зразків (проб) товару (Акту про відбір взірців від 26.09.2025 року), який скеровано для проведення дослідження до СЛЕД.

За результатами проведеного дослідження (лист СЛЕД від 22.10.2025 №7.17-34/34-01/7/1019 (вх. митниці №36717/7.17-28-06 від 22.10.2025) встановлено, що до складу досліджуваного продукту входить: синтетична органічна речовина з поверхнево-активними властивостями аніонної природи (за структурою - етоксильований алкілсульфат), сполуки з вмістом аміногруп, сульфат натрію, барвник зеленого кольору та вода.

З інформації наявної у відкритих джерелах вбачається, що рідке мило - це гігієнічний засіб для очищення шкіри до складу якого входять калієві солі жирних кислот і які можуть містити додаткові синтетичні поверхнево-активні речовини, зволожуючі компоненти, ароматизатори, та барвники. Таким чином, основою для рідкого мила є саме калієві солі жирних кислот, а поверхнево- активні речовини додаються як компонент необхідний для кращого ціноутворення та покращення очищувальних властивостей.

Таким чином, з описової частини висновку вбачається, що основу досліджуваного продукту становить «синтетична органічна речовина з поверхнево-активними властивостями аніонної природи (за структурою - етоксильований алкілсульфат)», яка не є основною складовою такого продукту як рідке мило, а відтак переміщуваний товар не може класифікуватись як санітарно- гігієнічний засіб - рідке мило.

Крім цього, слід зазначити, що у рахунку-фактурі (Invoice) №ОТТА/О195 від 29.08.2025 наявні розбіжності щодо вартості товару, яка зазначена у таблиці (1200 доларів США) та в описовій частині під таблицею (SEVENTEEN THOUSAND EIGHT HUNDERED U.S DOLLARS - 17800,00 доларів CIIIA).

Жодного документу який би підтверджував якість, безпеку та можливість використання ввезеного на митну територію України товару як гуманітарна допомога до митного контролю не надано.

Крім цього, на самому товарі відсутнє будь-яке маркування яке б підтверджувало його назву, склад, сферу застосування та термін придатності. Листом Львівської митниці від 17.11.2025 №7.4-5/20-01/13/28829 викликалась керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (код ЄДРПОУ 44841683) ОСОБА_1 .

Враховуючи викладене, встановлено, що керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (код ЄДРПОУ 44841683) ОСОБА_1 , подав митному органу до митного контролю митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, що містить неправдиві відомості щодо найменування товару. Крім цього, до митного контролю подано товаросупровідні документи (рахунок-фактура (Invoice) №ОТТА/О195 від 29.08.2025) які містяться неправдиві відомості щодо вартості товару, а також характеру вантажу (під виглядом товару гуманітарної допомоги на митну територію України переміщується товар, який необхідно було б заявити у митний режим імпорту, оскільки його хімічний склад, дає підстави зробити висновок, що заявлений до переміщення через митний кордон України товар є зовнішньоекономічною операцією та має характер комерційного вантажу, який відповідає потребам товарного обігу, а не благодійній чи гуманітарній діяльності).

Таким чином, керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (код ЄДРПОУ 44841683) ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товару «синтетична органічна речовина з поверхнево-активними властивостями аніонної природи (за структурою - етоксильований алкілсульфат), сполуки з вмістом аміногруп, сульфат натрію, барвник зеленого кольору та вода» через митний кордон України . з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування та вартості товару, а також характеру вантажу, відомості, які необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Дії ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковані, як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачене ч.1 ст. 483 МК України.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ст.526 МК України, вважаю можливим провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та не з'явилася в судове засідання, хоча належним чином повідомлялась про час і місце розгляду справи.

Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Представник Львівської митниці Державної митної служби України зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 483 МК України, та просив визнати його винним та визначити міру стягнення передбачену законодавством.

Заслухавши думку представника митниці, дослідивши матеріали справи, приходжу до такого висновку.

Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 8 МК України визначено, що державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.

Згідно з ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.

Відповідно до вимог ст. 489 МК України при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дії ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковані, як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.

Відповідальність за ч. 1 ст. 483 МК України настає за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Об'єктивною стороною даного адміністративного правопорушення, зокрема, є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та з поданням органу доходів до митного оформлення документів, що одержані незаконним шляхом та містять неправдиві відомості стосовно одержувача товару.

Переміщення товарів з приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон: з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно зУКТ ЗЕДта його митної вартості.

Суб'єктивна сторона вказаного правопорушення характеризується прямим умислом, тобто усвідомленням особою, яка його вчинила характеру незаконного переміщення товарів через митну територію України.

Переміщення товарів з приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон: з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно зУКТ ЗЕДта його митної вартості.

Суб'єктивна сторона вказаного правопорушення характеризується прямим умислом, тобто усвідомленням особою, яка його вчинила характеру незаконного переміщення товарів через митну територію України.

Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення (частина 1 статті 257 МК України).

Частиною 6 статті 265 МК України визначено, що декларування товарів, що належать громадянам, може здійснюватися цими громадянами або іншими громадя­нами, уповноваженими на це власниками зазначених товарів нотаріально посвідченими дорученнями.

Відповідно до частин 1 та 5 статті 266 МК України декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом, та надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей. Особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов'язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.

Частинами 6 та 8 статті 264 Митного кодексу України визначено, що митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за встановленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо). З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у дій декларації.

Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо). З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Пунктом 3 Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» (далі Порядок) визначено, що особа набуває статусу отримувача з моменту автоматичної реєстрації в Єдиному реєстрі, яка здійснюється шляхом присвоєння отримувачу номера отримувача гуманітарної допомоги в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.

Відповідно до пункту 4 Порядку, перед початком декларування товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, отримувач вносить інформацію про такі товари до автоматизованої системи шляхом заповнення електронних форм в електронному кабінеті та/або завантаження в нього документів у порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.

За результатами внесення в автоматизовану систему інформації про перелік товарів,1“ що визнаються гуманітарною допомогою, такому переліку товарів автоматично присвоюється унікальний код гуманітарної допомоги.

Внесення інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, до автоматизованої системи та присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги засвідчує факт визнання товарів, які зазначені в абзаці четвертому пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 5 Вересня 2023 Року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», гуманітарною допомогою.

Абзацом другим пункту 9 Порядку визначено, що з моменту прийняття митним органом декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.

Відповідно до абзацу першого пункту 2 Порядку вивезення за межі України або знищення (видалення) неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2000 року №728 .(далі Порядок), товари (предмети) гуманітарної допомоги ввозяться на митну територію України тільки за наявності документального підтвердження якості, безпеки та можливості їх споживання.

У свою чергу абзацом третім пункту 2 Порядку визначено, що харові продукти та інші товари (предмети) гуманітарної допомоги, що мають обмежений термін споживання, ввозяться на митну територію України за умови, що на момент перетинання державного кордону термін їх придатності становить не менш як 1/3 терміну, визначеного виробником, а лікарських засобів, медичних виробів (крім медичної техніки) та ветеринарних препаратів - не менш як 1/2 строку, визначеного виробником, якщо такий строк становить менш як один рік, та не менш як шість місяців, якщо такий строк становить один рік і більше.

З матеріалів справи вбачається, що 20.09.2025 в зону митного контролю пункту пропуску «Рава-Руська - Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці у напрямку в'їзд в Україну по смузі руху «червоний коридор» під керуванням громадянина України ОСОБА_2 прибув транспортний засіб з реєстраційним номером НОМЕР_2 / НОМЕР_3 , яким переміщувався товар: «мило рідке..., загальною вагою 2178,00 кг», заявлений як гуманітарна допомога.

Як підставу для ввезення товару, як гуманітарна допомога на митну територію України водій транспортного засобу до митного контролю подав товаросупровідні документи, у тому числі: митна декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 18.09.2025 року; міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) без номера від 18.09.2025 року; рахунок-фактура (Invoice) №ОТТА/О195 від 29.08.2025 року; митна декларація Республіки Польща 25PL445010NUSP16К2.

Відповідно до поданої митної декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою та товаросупровідних документів, на адресу Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (07401, Київська обл., м. Бровари, вул. Героїв Крут, буд. 16, кв. 37, код ЄДРПОУ 44841683), переміщуються як гуманітарна допомога товар: «мило рідке (MYDLO), загальною вагою нетто 2000,00 кг», донором (відправником) якого заявлена компанія « CRONUS GENERAL TRADING LLC» (DIP 2 J A FZ A DUBAI 1302, Польща). Вартість товару відповідно до рахунку-фактури (Invoice) №ОТТА/О195 від 29.08.2025 становить 1200,00 доларів США.

Декларування здійснив керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (код ЄДРПОУ 44841683) ОСОБА_1 , про що свідчить наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) від 18.09.2025 на поданій митній декларації.

Під час виконання митних формальностей згенеровано додаткові форми митного контролю, а саме: проведення митного огляду та проведення дослідження переміщуваного товару Спеціалізованою лабораторією з питань експертизи та досліджень (далі СЛЕД) Держмитслужби України.

У ході проведення митного огляду встановлено, що у транспортному засобі з реєстраційним номером НОМЕР_2 / НОМЕР_3 в бочках переміщується рідина світло зеленого кольору з наявністю піни. Маркування на бочках відсутнє. Під час митного огляду проведено відбір зразків (проб) товару (Акту про відбір взірців від 26.09.2025 року), який скеровано для проведення дослідження до СЛЕД.

За результатами проведеного дослідження (лист СЛЕД від 22.10.2025 №7.17-34/34-01/7/1019 (вх. митниці №36717/7.17-28-06 від 22.10.2025) встановлено, що до складу досліджуваного продукту входить: синтетична органічна речовина з поверхнево-активними властивостями аніонної природи (за структурою - етоксильований алкілсульфат), сполуки з вмістом аміногруп, сульфат натрію, барвник зеленого кольору та вода.

Крім цього, на самому товарі відсутнє будь-яке маркування яке б підтверджувало його назву, склад, сферу застосування та термін придатності. Листом Львівської митниці від 17.11.2025 №7.4-5/20-01/13/28829 викликалась керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (код ЄДРПОУ 44841683) ОСОБА_1 .

Враховуючи викладене, встановлено, що керівник Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВСІМ СЕРЦЕМ З УКРАЇНОЮ» (код ЄДРПОУ 44841683) ОСОБА_1 , подав митному органу до митного контролю митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, що містить неправдиві відомості щодо найменування товару. Крім цього, до митного контролю подано товаросупровідні документи (рахунок-фактура (Invoice) №ОТТА/О195 від 29.08.2025) які містяться неправдиві відомості щодо вартості товару, а також характеру вантажу (під виглядом товару гуманітарної допомоги на митну територію України переміщується товар, який необхідно було б заявити у митний режим імпорту, оскільки його хімічний склад, дає підстави зробити висновок, що заявлений до переміщення через митний кордон України товар є зовнішньоекономічною операцією та має характер комерційного вантажу, який відповідає потребам товарного обігу, а не благодійній чи гуманітарній діяльності).

Відповідно до ч. 1 ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки норма вказаної статті передбачає відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, але і за подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Факт вчинення митного правопорушення підтверджується: даними, що містяться в протоколі про порушення митних правил №1688/UA209000/25 від 27.11.2025 року, митною гуманітарною декларацією із товаросупровідними документами та перекладом; доповідною запискою, акт про проведення огляду транспортного засобу UA209060/2025/008504 від 26.09.2025 року, службовою запискою та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Відтак, винність ОСОБА_1 підтверджена належними, допустимими та достовірними доказами. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять його винуватість у вчинені адміністративного правопорушення. З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, яка виразилась у тому, що ним вчинено дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митного органу як підставу для переміщення товару документів, що містять неправдиві відомості щодо продавця, покупця та вартості товарів.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.483 МК України та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50% вартості товарів, що були предметом порушення митних правил та конфіскації даного товару.

Крім того, відповідно дост. 40-1 КУпАПтаЗакону України «Про судовий збір»з ОСОБА_1 слід стягнути в користь держави судовий збір у розмірі 665,60 гривень, а на користь митниці - витрати на зберігання товару.

Керуючись ст.ст.483, 519, 526 МК України, ст.ст.40-1, 283 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд , -

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України та накласти стягнення - штраф у розмірі 50% вартості товарів, що були предметом порушення митних правил - 54972,72 грн.

Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил № 1688/UA209000/2025 від 27.11.2025 конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 витрати за зберігання на складі митниці товарів, які є предметами порушення митних правил, в сумі 5573,37 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України 665,60грн судового збору.

Постанова судді у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду, особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, митним органом, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Р. Юрків.