Справа № 461/8768/24
Провадження № 1-кс/461/272/26
про застосування запобіжного заходу
15.01.2026 року, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 розглянувши клопотання начальника відділу розслідування кримінальних проваджень за участю дітей слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
Начальник відділу розслідування кримінальних проваджень за участю дітей слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області капітан поліції ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №42024140000000207 від 05.09.2024 за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України та за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_8 , про застосування до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львів, громадянина України, домашній арешт, заборонивши йому залишати житло у нічний час доби з 22:00 год. до 06:00 год. за місцем його реєстрації, а саме за адресою: АДРЕСА_1 - терміном на 60 (шістдесят днів).
В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що ОСОБА_4 , обґрунтовано підозрюється у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України. Зважаючи на ризики, передбачені ст. 177 КПК України, встановлені у даному кримінальному провадженні, неможливість запобігання цим ризикам шляхом застосування до підозрюваного більш м'якого запобіжного заходу, вважає, що до нього необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав.
Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні проти обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту заперечили, стверджують що не підозрюваний не має наміру ухилятись від слідства, тому просили відмовити в задоволенні клопотання.
Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Слідчим суддею встановлено, що слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024140000000207 від 05.09.2024 за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України та за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , являється провідним інженером з технічного нагляду, котрий пройшов професійну атестацію, що підтверджує його відповідність кваліфікаційним вимогам у сфері діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, професійну спеціалізацію, необхідній рівень кваліфікації та знань, виданим Всеукраїнською громадською організацією "Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об'єктів архітектури" кваліфікаційним сертифікатом інженера технічного нагляду серії АТ010130 від 28.01.2022, що надає йому право здійснювати технічний нагляд за будівництвом будівель та споруд.
Згідно з вимогами ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність», під час будівництва об'єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд. Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.
У разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта архітектури, та відмови підрядника щодо їх усунення, особа, яка здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовника і орган державного архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903 затверджено Порядок здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури (далі - Порядок), який визначає механізм здійснення технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд, а також технічного переоснащення діючих підприємств (далі - будівництво об'єкта).
Згідно з п. 2 Порядку, технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.
Відповідно до п. 3 Порядку технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.
Так, 09.06.2023 за результатами відкритих торгів, між Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області, в особі сільського голови ОСОБА_9 , що діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" з однієї сторони (надалі - Замовник), та ТзОВ "ЗАХІД-РЕМБУД" в особі директора, ОСОБА_7 , що діє на підставі Статуту з іншої сторони (надалі - Підрядник) укладено Договір №230 (надалі - Договір).
Разом з тим, підрядник зобов'язується власними силами і засобами, в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил, виконати роботи на об'єкті - "Реконструкція шатрового даху Ямпільського навчально-виховного комплексу «Загально-освітній навчальний заклад І-ІІІ ст. - дошкільний навчальний заклад» Мурованської сільської ради» об'єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області. Корегування. (ДК 021:2015:45454000-4 - Реконструкція), а Замовник - прийняти та оплатити такі роботи.
Договірна ціна на момент укладання договору є твердою і становить
14 888 859, 00 грн. без ПДВ. Ціна Договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін.
У відповідності до розділу IV Договору - фінансування робіт (будівництва об'єкта) здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів згідно з бюджетним призначенням. Розрахунок проводиться за кошти місцевих бюджетів тільки за фактично виконані роботи після підписання Замовником представлених Підрядником належно оформлених актів виконаних робіт (Форма - КБ-2В) та довідки (Форми - КБ-3) тільки в межах бюджетних та інших призначень.
У випадку виявлення невідповідності робіт, пред'явлених до оплати, встановленим вимогам, завищення їх обсягів або неправильного застосування кошторисних норм, поточних цін та інших помилок, що вплинули на ціну виконання робіт, Замовник має право за участі Підрядника скоригувати суму, що підлягає оплаті.
Строк виконання робіт до 31.12.2024 згідно з графіком робіт.
Місце виконання робіт - 81122, Львівська області, Львівський район, село Ямпіль, вулиця Івана Франка, будинок, 71б.
Згідно з розділом V- Підрядник гарантує якість закінчених робіт, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку, який становить не менше 10 років.
У відповідності до розділу VІ - Замовник зобов'язаний: здійснити оплату за виконані роботи при наявності відповідного призначення бюджетного фінансування в межах обсягів фактичних надходжень, які необхідні для здійснення розрахунків за даним договором. Приймати від Підрядника акти виконаних робіт за формою КБ-2, та довідки про вартість виконаних робіт за формою КБ-3. Забезпечити Підрядника проєктно-кошторисною документацією в кількості, що визначено згідно ДБН на протязі 20-ти днів після набуття сили договору та правом на виконання будівельних робіт. Авторський нагляд за дотриманням вимог проектно-кошторисної документації здійснювати на підставі договору з її розробником. Сприяти Підряднику у виконанні робіт. Повідомити Підрядника про виявлені недоліки в роботі. Попередити Підрядника про припинення фінансування об?єкта.
Разом з тим, Замовник має право: ініціювати внесення змін у Договір, вимагати розірвання договору та відшкодування збитків за наявності істотних порушень Підрядником умов договору. Контролювати виконання робіт у строки встановлені цим Договором. Зменшувати обсяг закупівлі робіт та загальну вартість цього Договору залежно від реального фінансування видатків. У такому разі Сторони вносять відповідні зміни до цього договору. Без узгодження з Підрядником вносити зміни в проектну документацію, але не пізніше як за 10 днів до початку виконання робіт. Здійснювати технічний нагляд за якістю, обсягами та вартістю будівництва об?єкта; відповідністю виконаних робіт вимогам проекту, кошторису, будівельних норм і правил; відповідністю матеріалів, виробів і конструкцій державним стандартам і технічним нормам, не втручаючись у господарську діяльність Підрядника.
Вимагати від Підрядника виправлення за власний рахунок у встановлений строк неякісно виконаних робіт, та робіт проведених з відхиленням від проекту чи з порушенням будівельних норм. Вимагати безоплатного виправлення недоліків, що виникли внаслідок допущених Підрядником порушень. Перевіряти вчасність та правильність ведення Підрядником виконавчої документації, яка передбачена діючими нормами та правилами. Перевіряти якість прихованих робіт. Вимагати від Підрядника сертифікати якості, сертифікати відповідності і накладні на вироби та матеріали, які використовуються в процесі будівництва. Узгоджувати перелік субпідрядних організацій, які залучаються Підрядником до виконання робіт. Відмовитися від прийняття закінчених робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх (його) використання відповідно до мети, зазначеної у проєктній документації та Договорі, і не можуть бути усунені Підрядником, Замовником або третьою особою. Відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків, якщо підрядник своєчасно не розпочав роботи або виконує їх настільки повільно, що закінчення їх у строк, визначений Договором стає неможливим.
В той же час, встановлено, що у відповідності до розділу VІ Договору Підрядник зобов'язаний: забезпечити виконання робіт у строки, встановлені Договором; надавати Замовнику акти виконаних робіт за формою КБ-2в та довідки про їх вартість за формою КБ-3, завірені технічним наглядом, для проведення оплати; вести всю виконавчу документацію, що передбачена діючими нормами і правилами, та на вимогу Замовника надавати її для ознайомлення; усувати недоліки в роботах, матеріалах, виявлені Замовником, відповідним державними органами, авторським або технічним наглядом в строки, визначені актами перевірок, вказівок та приписів, та інше; підрядник зобов'язаний суворо дотримуватися нормативних правил безпеки праці, протипожежних норм і положень, пов'язаних з охороною навколишнього середовища діючими в Україні. Підрядник вводить в дію та випробовує обладнання всіх систем та інженерних мереж, що встановлені на об'єкті, згідно з технічними умовами, проєктно-кошторисною документацією та вимогам державних будівельних норм України (ДБН), умовам договору; на приховані роботи перед їх закриттям скласти акт проміжного приймання; підрядник несе відповідальність за наявність ліцензій та дозволів, необхідних для виконання робіт, визначених нормативними документами; підрядник гарантує якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників роботи, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку.
Окрім цього, підрядник має право: отримувати від Замовника всю необхідну для виконання договору інформацію та документи; залучати до виконання робіт субпідрядні організації за погодженням із Замовником. Субпідрядні організації, що залучаються до виконання робіт, повинні відповідати таким вимогам: надати ліцензію (дозвіл) на виконання робіт, мати ресурси (матеріали, технічні, фінансові) достатні для виконання робіт, тощо.; інформувати Замовника про можливість сповільнення робіт за незалежних від Підрядника обставин та інші права, передбачені цим Договором.
У відповідності до п.7.1 Договору - у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачені законом та цим Договором.
Разом з тим встановлено, що у період з серпня 2023 по жовтень 2024 між Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області, в особі сільського голови ОСОБА_9 з однієї сторони та ТзОВ "ЗАХІД-РЕМБУД" в особі директора, ОСОБА_7 укладено ряд додаткових угод до Договору від 09.06.2023, зокрема додаткова угода №1 від 30.08.2023 у відповідності до якої внесено зміни до п. 3.1. Договору та викладено його в такій редакції, а саме: "Договірна ціна на момент укладання договору є твердою і становить
14 888 859, 00 грн. без ПДВ. З яких оплачено у 2023 році 308 732, 00 грн. без ПДВ. Залишок коштів по договору 2023/2024 рік: 14 580 127,00. Інші умови залишилися без змін. У відповідності до додаткової угоди №2 від 26.10.2023 внесено зміни до п. 3.3 Договору в частині: "У зв'язку зі збільшенням фінансування у 2023 році на 6 000 000, 00 грн. з ПДВ. Вартість робіт по цьому Договору в межах бюджетного фінансування на 2023 рік становить 9 000 000,00 грн. у тому числі 1 500 000,00 грн. ПДВ. Сторони домовилися доповнити Додаток №1 Договору "Договірна ціна на 2023 р." та "Графік фінансування робіт на 2023". Усі інші умови при цьому залишилися незмінними.
Разом з тим встановлено, що 25.04.2024 між Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області, в особі сільського голови ОСОБА_9 та ТзОВ "ЗАХІД-РЕМБУД" в особі директора, ОСОБА_7 укладено Додаткову угоду №3 до Договору у відповідності до якої несено зміни до п. 3.3 розділу 3 Договору, а саме:" У зв'язку зі збільшенням фінансування у 2024 році на 4 000 000,00 грн. з ПДВ сторони домовилися викласти в новій редакції п.3.3 Розділу 3 Договору. Вартість робіт по цьому Договору в межах бюджетного фінансування на 2024 рік становить 13 000 000,00 грн. у тому числі 2 166 666,66 грн. ПДВ. Сторони домовилися доповнити Додаток №1 Договору "Договірна ціна на 2024 р." та "Графік фінансування робіт на 2024". Інші умови залишилися незмінні.
09.05.2024 між Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області, в особі сільського голови ОСОБА_9 та ТзОВ "ЗАХІД-РЕМБУД" в особі директора, ОСОБА_7 укладено Додаткову угоду №4 до Договору у відповідності до якої визнано недійсною Додаткову угоду №3 від 25.04.2024 у зв'язку через допущену технічну помилку. Вартість виконаних робіт в межах бюджетного фінансування у 2023 році становить 6 391 953, 72 грн. Враховуючи п.1 даної Додаткової угоди у зв'язку із збільшенням фінансування робіт у 2024 році на 8 496 905, 28 грн. Сторони погодилися викласти в такій редакції п. 3.3.Договору №230 від 09.06.2023 - "Вартість робіт по цьому Договору в межах бюджетного фінансування на 2024 рік становить 8 496 905, 28 у тому числі з ПДВ - 1 416 150,88 грн.ПДВ. Інші умови залишилися не змінними.
Разом з тим, 18.10.2024 між Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області, в особі сільського голови ОСОБА_9 та ТзОВ "ЗАХІД-РЕМБУД" в особі директора, ОСОБА_7 укладено Додаткову угоду №5 до Договору відповідно до якої сторони домовилися зменшити суму Договору на 5 000 000,00 грн. і викласти в такій редакції п. 3.1. Договору №230 від 09.06.2023.
Пункт Договору 3.1. Договірна ціна на момент укладання договору є твердою і становить 9 888 859,00 грн. у тому числі ПДВ 1 596 687, 84 грн.
В той же час, встановлено, що 16.06.2023 між Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області, в особі сільського голови ОСОБА_9 та ФОП ОСОБА_4 укладено Договір №240 (далі-Договір).
У відповідності до умов вказаного договору Мурованська сільська рада територіальної громади Львівського району Львівської області бере на себе обов'язки по фінансуванню, а ФОП ОСОБА_4 - по забезпеченню технічного нагляду на об'єкті - "Реконструкція шатрового даху Ямпільського навчально-виховного комплексу «Загально-освітній навчальний заклад І-ІІІ ст. - дошкільний навчальний заклад» Мурованської сільської ради» об'єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області. Корегування. (ДК 021:2015:45454000-4 - Реконструкція).
Вартість за здійснення технічного нагляду визначається кошторисом. Вартість за здійснення технічного нагляду становить на більше 1,5% від обсягів фактично виконаних підрядником робіт відповідно до частини 2, п. 4.32 Настанови з визначення вартості будівництва затвердженої Наказом Мінрегіону від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві».
Ціна Договору за здійснення технічного нагляду складає 178 564,00 грн. (сто сімдесят вісім тисяч п'ятсот шістдесят чотири грн. 00 коп.) з урахуванням єдиного податку (5%), в тому числі: - у межах виділеного фінансування 50 000,00 грн. (п'ятдесят тисяч грн. 00 коп.) з урахуванням єдиного податку (5%).
Розрахунки проводяться шляхом безготівкового перерахунку коштів Замовником на поточний рахунок ФОП ОСОБА_4 після підписання Сторонами акту виконаних робіт протягом 30 календарних днів з дати підписання актів виконаних робіт форми КБ-2в, в розмірі, визначеному п.п. 2.2. - 2.3. цього Договору. Здійснення технічного нагляду проводиться у 2023-2024 роках.
Договір діє з моменту підписання до 31 грудня 2024 року, або до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань та повного розрахунку Сторін.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи на підставі кваліфікаційного сертифіката провідного інженера технічного нагляду серії АТ010130 від 28.01.2022, виданого Всеукраїнською громадською організацією "Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об'єктів архітектури" та договору №240 від 16.06.2023 на виконання технічного нагляду по об'єкту "Реконструкція шатрового даху Ямпільського навчально-виховного комплексу «Загально-освітній навчальний заклад І-ІІІ ст. - дошкільний навчальний заклад» Мурованської сільської ради» об'єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області. Корегування. (ДК 021:2015:45454000-4 - Реконструкція), являвся службовою особою, тобто згідно зі ст. 18 КК України, був наділений спеціальним повноваженням на здійснення технічного нагляду при проведенні робіт по об'єкту "Реконструкція шатрового даху Ямпільського навчально-виховного комплексу «Загально-освітній навчальний заклад І-ІІІ ст. - дошкільний навчальний заклад» Мурованської сільської ради» об'єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області. Корегування. (ДК 021:2015:45454000-4 - Реконструкція), під час якого виконував передбачені Порядком повноваження, що полягали у здійсненні організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій, у тому числі контролю за відповідністю обсягу та якості фактично виконаних робіт проектно-кошторисній документації, а також правом вимагати від виконавця виконувати роботи відповідно до проектно-кошторисної документації та зобов'язувати виконавця усунути виявлені недоліки.
Разом з тим встановлено, що ОСОБА_4 , будучи відповідальною особою за веденням технічного нагляду за об'єктом "Реконструкція шатрового даху Ямпільського навчально-виховного комплексу «Загально-освітній навчальний заклад І-ІІІ ст. - дошкільний навчальний заклад» Мурованської сільської ради» об'єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області. Корегування. (ДК 021:2015:45454000-4 - Реконструкція), являючись службовою особою, котра зобов'язана здійснювати контроль за ходом, якістю та обсягами виконаних робіт підрядником, контроль за якістю і обсягами матеріальних ресурсів до моменту їх використання для виконання робіт та в процесі виконання робіт на об'єкті, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у період з 09.06.2023 по 30.07.2024, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено,неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, не перевіривши відповідність фактично виконаних об'ємів робіт ТзОВ "ЗАХІД-РЕМБУД" в частині "нанесення механізованим способом вогнезахисного матеріалу на горизонтальні і вертикальні поверхні дерев'яних конструкцій на об'єкті" та використання на об'єкті "речовини вогнебіозахисної просочувальної", про що підрядникомТзОВ "ЗАХІД-РЕМБУД внесено завідомо неправдиві відомості до офіційних документів - а саме: актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, зокрема акт №3 за жовтень 2023 від 17.10.2023, акт №4 за жовтень 2023 від 27.10.2023, акт №5 за грудень 2023 від 11.12.2023 та акт №1 за травень 2024 від 20.05.2024, зокрема:
В акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 17.10.2023 року внесена розцінка п. 32 - КБ 13-74-1-«Нанесення механізованим способом вогнезахисного матеріалу на горизонтальні і вертикальні поверхні дерев'яних конструкцій на об'єкті», однак як встановлено в ході досудового розслідування вказане фактично не виконано, внесена розцінка п.33-1808-28001-1 варіант 1 - речовина вогнебіозахисна просочувальна, що як встановлено в ході досудового розслідування, також фактично не виконано;
В акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 27.10.2023 року внесена розцінка п. 53 - КБ 13-74-1-«Нанесення механізованим способом вогнезахисного матеріалу на горизонтальні і вертикальні поверхні дерев'яних конструкцій на об'єкті», однак як встановлено в ході досудового розслідування вказане фактично не виконано, внесена розцінка п.54-1808-28001-1 варіант 1-речовина вогнебіозахисна просочувальна, що як встановлено в ході досудового розслідування, фактично не виконано;
В акт №5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 року від 11.12.2023 року внесена розцінка п. 17 -1808-28001-1 варіант 1-речовина вогнебіозахисна просочувальна, однак як встановлено в ході досудового розслідування, вказане фактично не виконано;
В акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2024 року від 20.05.2024 року внесена розцінка п. 41 - КБ 13-74-1-«Нанесення механізованим способом вогнезахисного матеріалу на горизонтальні і вертикальні поверхні дерев'яних конструкцій» на об'єкті, однак як встановлено в ході досудового розслідування фактично не виконано, внесена розцінка п.42-1808-28001-1 варіант 1-речовина вогнебіозахисна просочувальна, що як встановлено в ході досудового розслідування, фактично не виконано.
В подальшому, на підставі завізованих ОСОБА_4 як інженером з технічного нагляду актів виконаних будівельних робіт форми Кб-2в, а саме: акту №3 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень від 17.10.2023 (платіжна інструкція №3284 від 18.10.2023); акту №4 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень від 27.10.2023 (платіжна інструкція №3425 від 27.10.2023); акту №5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 від 11.12.2023 року (платіжна інструкція №11330 від 12.12.2023) та акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за травень від 20.05.2024 (платіжна інструкція №1999 від 20.05.2024) складених ОСОБА_7 , Мурованською сільською радою територіальної громади Львівського району Львівської області здійснено перерахунок коштів з рахункового рахунку № НОМЕР_1 платіжними інструкціями №3284 від 18.10.2023, №3425 від 27.10.2023, №11330 від 12.12.2023, №1999 від 20.05.2024 на розрахунковий рахунок ТзОВ "Захід-Рембуд" ЄДРПОУ 42970946 № НОМЕР_2 в загальній сумі 6 926 202,18 грн. в тому числі грошові кошти в сумі 411 894, 17 грн. за роботи, які фактично ТзОВ "Захід-Рембуд" (ЄДРПОУ 42970946) виконані не були, після чого ОСОБА_7 як директор ТзОВ "Захід-Рембуд" (ЄДРПОУ 42970946) отримав можливість розпорядитися цими коштами.
Внаслідок вчинення вищевказаних протиправних дій ОСОБА_4 , який неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, не перевіривши відповідність фактично виконаних об'ємів робіт ТзОВ "Захід-Рембуд" ЄДРПОУ 42970946 в ході виконання договору №230 від 09.06.2023, згідно акту №3 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень від 17.10.2023; акту №4 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень від 27.10.2023; акту №5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 від 11.12.2023 року та акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за травень від 20.05.2024, директор ТзОВ "Захід-Рембуд" (ЄДРПОУ 42970946) ОСОБА_7 заволодів грошовими коштами Мурованської сільської ради територіальної громади Львівського району Львівської області, у період дії воєнного стану на території України, який запроваджено Указом Президента України №64/2022, затвердженого Верховною Радою України Законом № 2102-IX від 24 лютого 2022 року в сумі 411 894, 17 грн, що є великим розміром, чим завдав Мурованській сільській раді територіальної громади Львівського району Львівської області матеріальної шкоди на вказану суму.
Таким чином, ОСОБА_4 , обґрунтовано підозрюється у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Згідно з п.175 рішення Європейського суду з прав людини від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року, п.32, Series A, №182).
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 повністю підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме:матеріалами оперативного підрозділу про виявлення кримінального правопорушення від 04.09.2024; висновком Західного офісу Держаудитслужби від 23.06.2025; висновком судово будівельно-технічної експертизи від 21.05.2025; висновком судовоекономічної експертизи від 29.09.2025; висновком судової почеркознавчої експертизи від 27.11.2025 та іншими матеріалами кримінального провадження №42024140000000207 від 05.09.2024 у їх сукупності.
Беручи до уваги те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, санкція статті якого передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого, є підстави вважати про наявність ризиків, передбачених п. п. 1, 3 ст. 177 КПК України, зокрема:
переховування підозрюваного ОСОБА_4 від органу досудового розслідування та/або суду, оскільки злочин, який інкримінуються, у разі доведення вини може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
незаконно впливати на свідків у вказаному кримінальному провадженні, а саме працівників Мурованської сільської ради Львівського району Львівської області та інших відомих йому свідків, місця проживання яких йому також відомі, з метою дачі ними неправдивих показів, або відмови від добровільно наданих показань свідків та експертів у цьому кримінальному провадженні,
Також треба врахувати ту обставину, що на даний час в рамках кримінального провадження не допитано усіх свідків, показання яких будуть мати важливе значення для встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також не встановлено усіх осіб, які можуть бути причетними до вчинення злочину. Відповідно, ОСОБА_4 може намагатись вплинути на таких осіб з метою надання показань, які б виправдовували його у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, а також узгоджувати з ними свої показання та створювати штучні докази непричетності до вчинення злочину.
може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та
вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, оскільки ОСОБА_4 користуючись відомими йому обставинами кримінального провадження зможе впливати на викривлення значимих даних для кримінального провадження шляхом підкупу, погроз, тиску на учасників/сторін кримінального провадження, з метою уникнення кримінальної відповідальності, що є способом перешкоджання досудовому розслідуванню.
Крім того, ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим способом, зокрема, підшуковувати осіб, що можуть надати вигідні для нього неправдиві показання, а також вчинити інше правопорушення, в тому числі службове кримінальне правопорушення, з метою уникнення кримінальної відповідальності шляхом створення недостовірних доказів його невинуватості, розуміючи, що в разі визнання його винним у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення до нього може бути застосовано покарання у виді позбавлення волі.
При оцінці обставин, передбачених ст. 178 КПК України, слідчий суддя дійшов до висновків, що наявні наступні обставини:
- наявні докази вчинення підозрюваною кримінального правопорушення є вагомими та допустимими, отриманими у встановленому КПК України порядку;
- у разі визнання винуватим, ОСОБА_4 загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення та суспільної небезпеки кримінального правопорушення, у скоєнні якого підозрюється ОСОБА_4 , вважаю, що застосування щодо нього більш м'яких запобіжних заходів не в змозі запобігти вищевказаним ризикам та забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного.
З огляду на викладене, враховуючи особу ОСОБА_4 , слідчий суддя приходить висновку, що мета застосування запобіжного заходу буде досягнута шляхом застосування до нього запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту із забороною залишати місце постійного проживання в нічний час доби та з покладенням обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, й це буде достатнім для забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігатиме спробам вчинення дій, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України.
Керуючись ст.ст.176-178, 182, 183, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -
клопотання задовольнити.
Застосувати щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львів, громадянина України, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з покладенням на нього наступних обов'язків:
-не залишати місце свого постійного проживання, а саме: АДРЕСА_2 у період часу з 22.00 год. по 06.00 год.;
-прибувати до слідчого, прокурора чи суду із встановленою періодичністю;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання чи місця роботи;
-утримуватися від спілкування з свідками та ОСОБА_7 у вказаному кримінальному провадженні, за винятком необхідності, викликаної проведенням слідчої дії чи судового розгляду;
-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.
Строк дії ухвали - 2 (два) місяці, тобто до 15.03.2026 включно.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на начальника відділу розслідування кримінальних проваджень за участю дітей слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 .
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти діб з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1