Ухвала від 15.01.2026 по справі 317/5444/25

№ 317/5444/25

№/п 1-кп/317/212/2026

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2026 року

Запорізький районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м. Запоріжжя матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014080230002102 від 29.12.2014, відносно невстановленої особи, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, які надійшли до суду для розгляду клопотання прокурора про закриття кримінального провадження,

ВСТАНОВИВ:

29.10.2025 року у провадження судді Запорізького районного суду Запорізької області надійшли матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014080230002102 від 29.12.2014 року відносно невстановленої особи, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, які надійшли до суду для розгляду клопотання прокурора про закриття кримінального провадження.

Клопотання обґрунтовано тим, що 28.12.2024 року до Запорізького РВ ГУМВС України в Запорізькій області звернувся ОСОБА_3 , із заявою про те, що у період часу з 15 годин 00 хвилин 22.12.2014 року до 09 годин 00 хвилин 28.12.2014 року, невідомі особи шляхом пошкодження решітки та пластикового вікна, проникли у приміщення дачного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , звідки таємно викрали належне йому майно, чим завдали матеріальні збитки на суму 4300 гривен.

Відомості про вищевказане кримінальне правопорушення було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12014080230002102 від 29.12.2014, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. З ст. 185 КК України.

29.12.2014 проведено огляд місця події - територія дачної ділянки АДРЕСА_2 , під час проведення якого нічого не вилучалось.

Під час досудового розслідування допитано в якості потерпілого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який пояснив, що він має дачну ділянку АДРЕСА_2 .

28.12.2014 приїхавши на вищевказану дачну ділянку, виявив вирвані металеву решітку на вікні та з приміщення будинку викрадено кондиціонер «Valore», зварювальний апарат «IWM-200», пилосос «Delfa», ДВД програвач, Ів-тюнер, мікрохвильова піч та двох комфортна ніч «Експерт», газова піч та масляний нагрівач. Сума збитків становить 4300 гривень.

Надано доручення в порядку ст. 40 КГІК України оперативним співробітникам СКР Запорізького РВ ГУМВС України в Запорізькій області з метою встановлення осіб, які вчинили вказаний злочин, а також свідків та очевидців щодо відомих їм обставин вчинення крадіжки.

На виконання вказаного доручення допитано в якості свідків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_7 , які повідомили, що не володіють інформацією про обставини вчинення злочину, а також особу, яка могла його вчинити.

Таким чином, незважаючи на проведення всього комплексу слідчих дій, направлених на встановлення особи, причетної до скоєння вказаного кримінального правопорушення, не встановлено конкретну особу, яка вчинила кримінальне правопорушення.

17.10.2019 набрав чинності Закон України від 04.10.2019 № 187-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» (далі - Закон), яким частину першу статті 284 КПК України доповнено пунктом 3-1, згідно якого кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Оскільки дане кримінальне правопорушення, було скоєно в період часу з 22.12.2014 року по 28.12.2014 року, та по справі не встановлено конкретну особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, тому з урахуванням положень ст.49 КК України, прокурор просить закрити дане кримінальне провадження, на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України, у зв'язку із невстановленням особи, яка його вчинила та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Прокурор надала суду заяву, у якій просила суд задовольнити клопотання про закриття кримінального провадження.

Потерпілий ОСОБА_3 у підготовче судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином про місце та час розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.

Дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов таких висновків.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, що під час досудового розслідування кримінального провадження за №12014080230002102 від 29.12.2014 року відносно невстановленої особи, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, встановлено факт викрадення майна, в результаті крадіжки ОСОБА_3 була спричинена матеріальна шкода в розмірі 4300 грн.

Вказані відомості внесено до ЄРДР за №12014080230002102 від 29.12.2014 року, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч.3 ст.185 КК України.

У ході досудового розслідування проведені дії, направлені на встановлення всіх обставин вчинення даного кримінального правопорушення та особу, яка його вчинила, надавалися доручення на проведення слідчих дій, однак встановити причетну до вчинення вказаного злочину особу не вдалося, повідомлення про підозру не здійснювалося.

Згідно з ч.4 ст. 12 КК України, злочин передбачений ч.3 ст.185 КК України віднесено до категорії тяжких злочинів.

Відповідно до санкції ч.3 ст.185 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Крім того, відповідно до п.1 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:

два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;

три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років;

п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини;

десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;

п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Таким чином, з моменту вчинення кримінального правопорушення до теперішнього часу минуло більше десяти років, у зв'язку з чим закінчився відповідний строк давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Відповідно до п.1-1 ч.2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом з підстави, передбаченої п.3-1 ч.1 цієї статті, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Згідно з ч.4 ст.284 КПК України, закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 3-1 частини першої цієї статті, здійснюється судом за клопотанням прокурора.

Таким чином, вказані норми кримінального процесуального закону пов'язують можливість закриття кримінального провадження виключно із наявністю одночасно двох підстав: невстановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Зважаючи на те, що на час розгляду клопотання, винну особу у вчиненні вказаного кримінального правопорушення не встановлено, а строки давності притягнення до кримінальної відповідальності за дане кримінальне правопорушення, передбачені ст.49 КК України, сплинули, то клопотання прокурора підлягає задоволенню, а кримінальне провадження закриттю на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 284,314, 369, 372 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Запорізької окружної прокуратури Запорізької області - задовольнити.

Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014080230002102 від 29.12.2014 року, відносно невстановленої особи, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, закрити на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, в зв'язку з невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду протягом семи днів з дня оголошення ухвали.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
133349017
Наступний документ
133349019
Інформація про рішення:
№ рішення: 133349018
№ справи: 317/5444/25
Дата рішення: 15.01.2026
Дата публікації: 19.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Запорізький районний суд Запорізької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Крадіжка
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Закрито проваджененя: рішення набрало законної сили (15.01.2026)
Дата надходження: 29.10.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
03.12.2025 09:30 Запорізький районний суд Запорізької області
15.01.2026 15:10 Запорізький районний суд Запорізької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
АЧКАСОВ ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
АЧКАСОВ ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ