Справа № 303/11556/23
Провадження № 1-в/303/2/26
про звільнення від покарання з випробуванням
16 січня 2026 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань подання командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 про звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строку випробування щодо солдата ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , мешканця АДРЕСА_2 , з середньою спеціальною освітою, розлученого, непрацюючого, засудженого вироком Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 06 грудня 2023 року,
07 січня 2026 року до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло подання командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 про звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строку випробування щодо солдата ОСОБА_4 , засудженого вироком Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 06 грудня 2023 року.
На обґрунтування подання інспектор зазначив, що у військовій частині НОМЕР_1 проходить військову службу солдат ОСОБА_4 , якого у відповідності до вироку Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 06 грудня 2023 року у справі №303/11556/23 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачено статтею 126-1 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 2 (два) роки обмеження волі. Відповідно до ст.75 Кримінального кодексу України солдата ОСОБА_4 звільнено від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом 2 (двох) років не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов'язки, передбачені статтею 76 Кримінального кодексу України.
Контроль за поведінкою засудженого ОСОБА_4 було прийнято у військовій частині НОМЕР_1 відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 15 листопада 2025 року № 914/1/А, та строк якого закінчився 06 грудня 2025 року.
Згідно з витягу з інформаційно-аналітичної системи «Обліку відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», ОСОБА_4 до кримінальної відповідальності станом на 25 грудня 2025 року не притягувався.
Під час проходження військової служби у складі військової частини НОМЕР_2 та НОМЕР_1 ОСОБА_4 до адміністративної та дисциплінарної відповідальності не притягувався.
Станом на 29 грудня 2025 року, місце перебування ОСОБА_4 є місце несення служби в складі військової частини НОМЕР_1 на посаді стрілеця-номера обслуги 3 гірсько-штурмового відділення 1 гірсько-штурмового взводу 2 гірсько-штурмової роти військової частини НОМЕР_1 .
Від прокурора заперечень щодо задоволення подання не надійшло.
Представник військової частини НОМЕР_1 не з?явився, у поданні зазначив про розгляд подання без його участі, подання підтримує, просить вимоги подання задовольнити.
У судове засідання засуджений не з?явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причину неявки суд не повідомив.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що клопотання (подання) підлягає до задоволення з таких підстав.
Вироком Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 06 грудня 2023 року, затверджено угоду про примирення, укладену 06 грудня 2023 року між потерпілою ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.11.2023 року за № 12023071120000700.
ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.126-1 КК України та призначити йому покарання у виді обмеження волі на строк 02 (два) роки.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_4 від відбування покарання звільнено з випробуванням, якщо він протягом 02 (двох) років іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов'язки, передбачені пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Відповідно до частини першої ст.78 Кримінального кодексу України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Згідно вимог п.9 ч.1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.
Судом встановлено, що засуджений протягом встановленого судом іспитового строку виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення.
Керуючись ст.ст. 537, 539, 395 КПК України, ст. 78 КК України, ст. 165 КВК України, суд
Подання задовольнити повністю.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання, призначеного йому вироком Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 06 грудня 2023 року, у зв'язку з закінченням іспитового строку.
Ухвала суду може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом 7-ми днів із дня її проголошення.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду ОСОБА_1