Рішення від 12.01.2026 по справі 420/27121/25

Справа № 420/27121/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Аракелян М.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративною позовною ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ: 20987385; місцезнаходження: вул .Канатна, буд.83, м. Одеса, 65012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

11 серпня 2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надіслана засобами поштового зв'язку 07.08.2025 року) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якій позивач просить суд:

визнати противоправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку та виплати пенсії при втраті годувальника з 01.05.2025 року на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2025 року у справі №420/39847/24 про визнання протиправною бездіяльність у перерахунку та виплаті пенсії, обчисленої із застосуванням відповідних сум грошового забезпечення, на підставі нової довідки, що виготовлена РСЦ ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Одеській областях №31/30-08 від 22.05.2024 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням зазначених в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення з 01.12.2019 року, на ім'я померлого ОСОБА_2 ;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.05.2025 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2025 року у справі №420/39847/24 про визнання протиправною бездіяльность у перерахунку та виплаті пенсії, обчисленої із застосуванням відповідних сум грошового забезпечення, на підставі нової довідки, що виготовлена РСЦ ГСЦ'МВС в Одеській, Миколаївській та Одеській областях №31/30-08 від 22.05.2024 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.12.2019 року, на ім'я померлого ОСОБА_2 , з урахуванням зазначених в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення, з урахуванням здійснених виплат;

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа розподілена на суддю Аракелян М.М.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 14.08.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (ст.262 КАС України); витребувано у відповідача належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи позивача, що стосуються предмету та підстав позову.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області з 16.11.2009 року та отримувала пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», з 14 квітня 2025 року переведена на пенсію по втраті годувальника ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених від військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року. Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.02.2025 у справі №420/39847/24 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії за вислугу років відповідно до ст.43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, положень постанови Кабінету Міністрів України Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції від 11.11.2015 № 988, із обов'язковим врахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останньою штатного посадою з 01.12.2019 на підставі довідки РСЦ ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях від 22.05.2024 року №31/30-08, із урахуванням раніше виплачених сум з 01.12.2019 до моменту здійснення перерахунку пенсії. 01 липня 2025 року позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою щодо нарахування та виплати з 14 квітня 2025 року пенсії по втраті годувальника та здійснити перерахунок, нарахування та виплату раніше призначенної пенсії з урахуванням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2025 року у справі №420/39847/24. Листом № 20344-19118/1-02/8-1500/25 від 22.07.2025 року, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило про те, що пенсія в разі втрати годувальника призначена відповідно до статті 36 Закону України від 09.04.1992 №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільненних з військової служби, та деяких інших осіб» з 14.04.2025 року у розмірі 30% відповідних сум грошового забезпечення. Оскільки позивач не є стороною за рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.02.2025 року по справі №420/39847/24, тому обчислювати з розміру грошового забезпечення визначеного відповідно довідки від 22.05.2024 №31/30-08 підстави відсутні.

29.08.2025 року відповідач подав до суду відзив на позов, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог та зазначив, що з позовом позивач звернулася у 2025 році, при цьому позовні вимоги стосуються перерахунку починаючи з грудня 2019 року, що виходить за межі шестимісячного строку, встановленого ст.122 КАС України. Тобто позивач звернувся до суду пропустивши строк звернення до суду. На виконання Постанови № 103 Головним управлінням в 2018 році проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу у розмірі, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Позивачем до Головного управління було надано довідку № 31/30-08 від 22.05.2024 про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року. Після визнання протиправними та скасування пункту 3 Постанови № 103 інших рішень Уряду про умови і порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося. Враховуючи вищевикладене підстави для вчинення дій щодо здійснення перерахунку у Головного управління відсутні. Довідка № 31/30-08 від 22.05.2024 надана Головному управлінню з порушенням вимог Порядку № 45 та Порядку 3-1, тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за повторно наданою довідкою про розмір грошового забезпечення.

11.09.2025 року відповідач на виконання ухвали суду від 14.08.2025 року надав копії матеріалів пенсійної справи позивача.

Розглянувши наявні матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області з 16.11.2009 року отримувала пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», з 14.04.2025 року отримує пенсію в разі втрати годувальника ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених від військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року (а.с.9) у розмірі 30% його грошового забезпечення.

Згідно протоколу від 14.04.2025 року ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від від 28.02.2025 року у справі №420/39847/24 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії за вислугу років відповідно до ст.43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, положень постанови Кабінету Міністрів України Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції від 11.11.2015 № 988, із обов'язковим врахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останньою штатного посадою з 01.12.2019 на підставі довідки РСЦ ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях від 22.05.2024 року №31/30-08, із урахуванням раніше виплачених сум з 01.12.2019 до моменту здійснення перерахунку пенсії.

Рішення набрало законної сили 01.04.2025 року.

01.07.2025 року позивач звернулася до відповідача із заявою, в якій просила нарахувати та виплатити їй з 14 квітня 2025 року пенсію по втраті годувальника та здійснити перерахунок, нарахування та виплату раніше призначеної пенсії з урахуванням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2025 року у справі №420/39847/24 (а.с.10-11).

У відповідь на заяву отримала лист від 22.07.2025 року, в якому відповідач повідомив, що пенсія в разі втрати годувальника призначена відповідно до статті 36 Закону України від 09.04.1992 № 2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 14.04.2025 у розмірі 30% відповідних сум грошового забезпечення. Статтею 45 Закону визначено, що сім'ям пенсіонерів з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом пенсії в разі втрати годувальника обчислюються з того ж грошового забезпечення, з якого було обчислено пенсію годувальникові. Оскільки позивач не є стороною за рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.02.2025 по справі № 420/39847/24, тому обчислювати з розміру грошового забезпечення визначеного відповідно довідки від 22.06.2024 № 31/30-08 підстави відсутні, тому розмір пенсії позивача був обчислений за нормами, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Пенсія призначена, перерахована та виплачується відповідно до норм чинного пенсійного законодавства (а.с.9).

Не погоджуючись із непроведенням перерахунку пенсії на підставі рішення суду, позивач звернулася до Одеського окружного адміністративного суду із даним позовом.

Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії є вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускає бездіяльність.

В рішенні від 06.07.1999 № 8-рп/99 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України “Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист» (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) Конституційний Суд України прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей (служба в правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей), що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

Громадяни мають бути впевненими у своїх законних очікуваннях, а також в тому, що набуте ними на підставі чинного законодавства право, його зміст та обсяг буде ними реалізовано.

Тобто набуте право не може бути скасоване чи звужене (правові позиції Конституційного Суду України в таких рішеннях: від 22.09.2005 №5-рп/2005, від 29.06.2010 № 17-рп/2010, від 22.12.2010 № 23-рп/2010, від 11.10.2011 № 10-рп/2011).

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначено Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі за текстом - Закон №2262-ХІІ).

Статтею 51 Закону №2262-ХІІ визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом по дасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до абз.12 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктами 1-4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45 (далі за текстом Порядок №45) пенсії, призначені відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Тобто, підставою для перерахунку пенсії є довідка встановленої форми, видана уповноваженим органом.

Відповідно до ч.4 ст.63 ЗУ №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Суд наголошує на тому, що органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. До їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій.

Разом з тим, відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб від 21.02.2018 р. №103 (далі за текстом Постанова №103).

Пунктом 1 Постанови №103 постановлювалося перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 р., визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Таким чином, зміни внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103, зокрема до додатку 2 Порядку №45, визнані судом протиправними та нечинними, а тому з 05.03.2019 р., тобто з дати набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до вказаних змін.

Разом з тим, порядок дій, які повинні вчинити, у даному випадку Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області та РСЦ ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Судом встановлено, що позивачка покликається на порушення її права на перерахунок пенсії в разі втрати годувальника на рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі №420/39847/24, яким вирішено спір її чоловіка щодо перерахунку його пенсії на пісдтаві оновленої довідки.

Судом також встановлено, що рішення суду у справі №420/39847/24 набрало законної сили 01.04.2025 року, після смерті чоловіка позивачки (29.03.2025 року), що не оспорюється відповідачем.

Суд констатує, що ОСОБА_2 не мав змоги реалізувати своє право на перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки від 22.05.2024 року у зв'язку із смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до надрання рішенням суду законної сили.

Суд також встановив, що разом із заявою від 01.07.2025 року (а.с.11) позивачка не надала довідку від 22.05.2024 року щодо грошового забезпечення її померлого чоловіка.

В матеріалах, наданих відповідачем відсутні перерахунки пенсії ОСОБА_2 на підставі рішення суду від 28.02.2025 року у справі №420/39847/24.

ОСОБА_1 не є правонаступником померлого чоловіка у правовідносинах, з яких виник спір у справі №420/39847/24, отже її право на перерахунок пенсії в разі втрати годувальника виникло 14.04.2025 року відповідно до обрахунку з 30% грошового забезпечення її померлого чоловіка. Це підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом за пенсійною справою від 14.04.2025 року, і не спростовано позивачем.

Згідно з ч.ч.1,2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем законність оскаржуваних дій доведена.

Враховуючи викладене, позов задоволенню не підлягає.

Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Витрати позивача у сумі 1211,20грн. зі сплати судового збору покладаються на позивача.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 255, 260, 262, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністратвиного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 293,295 КАС України, до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя М.М. Аракелян

.