ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
14.01.2026 м. Івано-ФранківськСправа № 909/1182/25
Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Кобецької С.М., секретаря судового засідання Поліводи С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Івано-Франківського обласного центру зайнятості
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Спарта 300"
про стягнення коштів мікрогранту в сумі 250 000,00 грн
представники сторін в судове засідання не з'явились
установив: Івано-Франківський обласний центр зайнятості (далі - позивач) звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спарта 300" (далі - відповідач) про стягнення коштів мікрогранту в сумі 250 000,00 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору мікрогранту від 10.05.2024 та недотриманням правил Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою КМУ від 21.06.2022 № 738 (далі Порядок №738). Зокрема невиконання обов'язкової умови щодо створення двох робочих місць протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку, залежно від розміру мікрогранту та працевлаштування на них осіб на строк не менше 24 місяці протягом трирічного строку реалізації проекту. При цьому зазначає, що відповідачем працевлаштовано лише одну особу з 27.05.2024 по 27.11.2024 на 6 місяців та відмовлено у прийняті на новостворене робоче місце другого працівника. Крім того, позивач зазначив , що при спілкуванні з керівником через засоби комунікації, останній пояснив , що перебуває за кордоном , що в свою чергу унеможливлює встановлення факту використання мікрогранту.
Позивач повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, що підтверджується долученою до матеріалів справи Довідкою від 19.12.2025 про доставку електронного листа (ухвали суду від 17.12.2025) в його електронний кабінет.
Відповідач повноважного представника в судові засідання не забезпечив, відзив на позов не подав, хоча про місце, час розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом направлення на його адресу, яка відповідає адресі зазначеній у ЄДРЮОФОП, копій ухвал суду. Копії процесуальних документів, які направлені судом на його адресу, повернулись на адресу суду з відміткою поштового зв'язку “адресат відсутній за вказаною адресою».
З урахуванням п.5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, відповідач належним чином повідомлений про відкриття провадження у справі та її розгляд у порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч.9 ст.165 та ч.2 ст.178 ГПК України у разі неподання відповідачем відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
За наведеного та беручи до уваги: - приписи статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стосовно розгляду спору впродовж розумного строку; - норми частин 1, 3 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якими неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті і суд розглядає справу за відсутності такого учасника; - те, що сторони належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, а їх явка не визнавалась судом обов'язковою; - те, що у суду є всі необхідні матеріали (докази) для вирішення спору по суті - спір вирішується у відсутності представників сторін за наявними матеріалами у справі.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності всі докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи вимоги чинного законодавства, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Фактичні обставини у справі вказують на те, що 03.04.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю “Спарта 300» звернулось через Єдиний державний вебпортал електронних послуг "Дія" із Заявою № FPM389 та проєктом бізнес-плану на отримання гранту на власну справу у розмірі 250 000,00 грн. Основним видом економічної діяльності зазначено “46.90 Неспеціалізована оптова торгівля».
Відповідно до Заяви на отримання гранту № FPM389, фактичним місцем провадження діяльності запитувача є адреса: присілок Підкринта, буд. 15А, с. Красник, Верховинський район, Івано-Франківська область. Планами щодо використання гранту є придбання чану великого в кількості 2 штук.
Наказом Державного центру зайнятості №77 від 26.04.2024 "Про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу" вирішено надати мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу 526 отримувачам на загальну суму 126 572 703,00 грн.
У Додатку № 1 до Наказу Державного центру зайнятості №77 від 26.04.2024 визначено список заявників, які отримали позитивне рішення комісії Державного центру зайнятості та набрали найбільшу сукупну кількість балів, у межах наявної граничної суми мікрогрантів, визначеної Мінекономіки, за заявами, поданими у період з 25.03.2024 по 07.04.2022 та встановлено, що заява FPM389 отримала позитивне рішення комісії Державного центру зайнятості та виплату гранту в розмірі 250 000,00 грн.
Наказом Міністерства економіки України від 06.07.2022 року № 1969 затверджено форму договору про надання мікрогранту, який є договором приєднання в розумінні статті 634 Цивільного кодексу України і може бути укладений лише шляхом приєднання отримувача до всіх його умов в цілому на підставі надання АТ "Ощадбанк" Заяви про приєднання до умов цього договору в порядку, передбаченому цим договором, який укладається між Державним центром зайнятості та суб'єктом господарювання, щодо якого прийнято рішення про надання мікрогранту.
10.05.2024 Товариством з обмеженою відповідальністю “Спарта 300» на підставі поданої ним Заяви про приєднання укладено Договір про надання мікрогранту.
Укладення Договору внаслідок приєднання отримувача до його умов, передбачає надання мікрогранту в розмірі 250 000,00 грн, що здійснюється відповідно до наданих отримувачем заяви на отримання мікрогранту та бізнес-плану на підставі рішення Державного центру зайнятості про надання мікрогранту.
Обов'язковою умовою Договору, виконання якої повинен забезпечити отримувач протягом строку дії договору, є створення робочих місць протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку робочих місць залежно від розміру мікрогарнту, визначеного пунктом 4 цього Порядку (в спірному випадку 2 одиниць) та працевлаштування на них осіб на строк не менше 24 місяці протягом трирічного строку реалізації проекту
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу III Договору про надання мікрогранту розмір мікрогранту, який надається отримувачу відповідно до цього договору обумовлений бізнес-планом, визначається відповідно до прийнятого ДЦЗ рішення про надання мікрогранту та зазначається у заяві про приєднання. Мікрогрант надається у безготівковому вигляді у національній валюті України шляхом зарахування коштів на рахунок отримувача через Уповноважений банк у строки та порядку, визначені договором про взаємодію та Порядком. Уповноважений банк забезпечує оплату витрат отримувача на цілі, визначені у бізнес-плані відповідно до пункту 3 розділу V договору та передбачені бізнес-планом.
Згідно з визначеннями, наведеними у розділі І Договору про надання мікрогранту, Уповноваженим банком є АТ "Ощадбанк", який діє на підставі договору про взаємодію згідно з Порядком, і забезпечує укладення цього договору, а також окрему взаємодію його сторін у процесі виконання умов договору.
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу IV Договору про надання мікрогранту використання коштів мікрогранту здійснюється за цільовим призначенням, яке обумовлене умовами його надання, визначається бізнес-планом та повинно відповідати цілям, визначеним у бізнес-плані відповідно до пункту 3 розділу V цього договору. Отримувач використовує кошти мікрогранту за цільовим призначенням протягом шести місяців з дати його отримання (зарахування на рахунок отримувача).
За змістом пункту 4 розділу IV Договору про надання мікрогранту для використання коштів мікрогранту та оплати ними витрат отримувача, що відповідають цільовому призначенню мікрогранту, визначеному у бізнес-плані відповідно до пункту 3 розділу V цього договору та передбаченому бізнес-планом, отримувач подає до Уповноваженого банку рахунок-фактуру (рахунок, квитанція, накладна тощо) або договір, укладений між отримувачем і постачальником (продавцем) обладнання, сировини та матеріалів тощо. На підставі таких документів Уповноважений банк забезпечує проведення операції з оплати витрат, які відповідають цільовому призначенню мікрогранту та бізнес-плану.
Відповідно до виписки наданої АТ "Ощадбанк" від 10.01.2025, на рахунок відповідача 27.05.2024 зараховано кошти мікрогранту у розмірі 250 000,00 грн.
У разі невикористання отримувачем протягом шести місяців з дати отримання мікрогранту або використання мікрогранту не в повному обсязі протягом зазначеного періоду, невикористані кошти протягом трьох операційних днів після завершення цього строку повертаються Уповноваженим банком: для коштів, наданих із загального фонду державного бюджету - на рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, для подальшого перерахування до державного бюджету в установленому порядку; для коштів, наданих із спеціального фонду державного бюджету - на спеціальний реєстраційний рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі; для мікрогрантів, наданих за рахунок коштів Фонду, - на рахунок Фонду (пункт 7 розділу IV Договору про надання мікрогранту).
Пунктом 8 розділу IV Договору про надання мікрогранту визначено, що для підтвердження цільового використання мікрогранту Державний центр зайнятості через регіональні, міські, районні, міськрайонні центри зайнятості, філії регіональних центрів зайнятості здійснює моніторинг та контроль виконання умов договору шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності отримувача протягом трьох років з дня укладення отримувачем договору мікрогранту або до повного виконання обов'язкової умови договору, визначеної абзацом третім пункту 20 Порядку.
Згідно з пунктом 21 Порядку Державний центр зайнятості через регіональні, міські, районні, міськрайонні центри зайнятості, філії регіональних центрів зайнятості здійснює моніторинг та контроль за виконанням умов договору мікрогранту, зокрема шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності отримувача, протягом трьох років з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку або до повного виконання обов'язкової умови договору мікрогранту, визначеної абзацом третім пункту 20 цього Порядку. Для здійснення моніторингу та контролю за додержанням умов договору мікрогранту отримувачем центр зайнятості може залучати відповідні центральні та/або місцеві органи влади.
Керуючись наведеними положеннями, в ході супроводу, моніторингу та контролю за додержанням умов договору, що здійснювався фахівцями Верховинської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості за попередньою згодою керівника відповідача - Андрійчишина М.М., шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності отримувача гранту, проведено перевірку дотримання умов договору мікрогранту Товариством з обмеженою відповідальністю “Спарта 300».
За результатами перевірки складений Акт №35 від 16.12.2024 спостереження (моніторингу та контролю) дотримання умов договору мікрогранту, в якому встановлено порушення п.20 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою КМУ від 21.06.2022 № 738, зокрема працевлаштовано одного працівника на неповний термін (менше ніж 24 місяці), а другого працівника на новостворене робоче місце не працевлаштовано. Так, в акті задокументовано, що загальна кількість найманих працівників складає одну особу - ОСОБА_1 ; дата створення робочого місця - 08.10.2024; дата працевлаштування - 01.11.2024; період працевлаштування Тимофійчука Я.Д. - 180 календарних днів.
Водночас, 16.12.2024 складено Акт про відсутність роботодавця за адресою, що унеможливлює перевірити правильність використання мікрогранту відповідачем.
17.04.2025 Івано-Франківський обласний центр зайнятості видав Наказ №631 "Про повернення коштів мікрогранту", в якому одночасно вирішено вжити заходи для проведення претензійної-позовної роботи щодо повернення суми коштів мікрогранту отримувачем мікрогранту - ТОВ “Спарта 300».
Претензійним листом №1032-11/28-25 від 18.04.2025 позивач звернувся до відповідача із вимогою про повернення, у місячний строк з дати отримання вимоги, коштів мікрогранту . Відповідач на вимогу не відреагував, кошти - не повернув.
Спірні правовідносини між сторонами врегульовані Законом України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" та Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 738 від 21.06.2022 (далі - Порядок № 738 від 21.06.2022).
Нормами ч. 1, 2 ст. 12 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" визначено, що державна підтримка надається суб'єктам малого і середнього підприємництва. Державна підтримка передбачає формування програм, в яких визначається механізм цієї підтримки. Програми державної підтримки розробляються та впроваджуються спеціально уповноваженим органом у сфері розвитку малого і середнього підприємництва із залученням інших центральних органів виконавчої влади та громадських організацій, що представляють інтереси суб'єктів малого і середнього підприємництва. Державні програми підтримки затверджуються Кабінетом Міністрів України в установленому законом порядку.
Відповідно до ч.1 ст. 16 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" надання фінансової державної підтримки здійснюється спеціально уповноваженим органом у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, іншими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, Українським фондом підтримки підприємництва та іншими загальнодержавними фондами, регіональними та місцевими фондами підтримки підприємництва. Фінансова державна підтримка надається за рахунок державного та місцевих бюджетів.
Положенням п.1 Порядку № 738 від 21.06.2022 визначено, що метою надання безповоротної державної допомоги у формі мікрогрантів є сприяння зайнятості населення, створення або розвиток власного бізнесу.
Джерелами фінансування надання мікрогрантів отримувачам є кошти: Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття; державного бюджету, у тому числі кошти, що надходять на рахунок Мінекономіки "Фонд підтримки малого та середнього бізнесу", відкритий у Національному банку, на який зараховуються добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права в національній та іноземній валюті.
Надання передбачених цим Порядком мікрогрантів може здійснюватися разом з державною підтримкою, яка може надаватися відповідно до законодавства місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, військовими адміністраціями на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також за рахунок коштів підприємств, установ, організацій, міжнародних та благодійних організацій за їх згодою на договірній основі. З метою спільного надання державної підтримки, передбаченої цим Порядком і регіональними та місцевими програмами розвитку малого і середнього підприємництва, Державний центр зайнятості укладає договори про співробітництво з відповідними місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, військовими адміністраціями, а також з підприємствами, установами, організаціями, міжнародними та благодійними організаціями, в яких визначаються основні умови виконання зазначених регіональних та місцевих програм.
Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінекономіки. Розпорядником коштів Фонду є Державний центр зайнятості (п. 2 Порядку № 738 від 21.06.2022).
Розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50000 гривень та не перевищує 250000 гривень включно у разі зобов'язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників на умовах, визначених цим Порядком (пункт 4 Порядку № 738 від 21.06.2022).
За умовами п.6 Порядку № 738 від 21.06.2022 надання мікрогрантів за рахунок джерел, передбачених абз. 7 п. 1 цього Порядку, здійснюється Мінекономіки через АТ "Ощадбанк", АТ КБ "ПриватБанк" (далі - уповноважені банки) на підставі рішень Державного центру зайнятості, включених до подання про надання мікрогрантів (далі - подання), відповідно до договору про взаємодію між Мінекономіки, уповноваженим банком та Державним центром зайнятості.
Відповідно до п. 20 Порядку № 738 від 21.06.2022 для отримання мікрогранту отримувач укладає договір мікрогранту у відділенні уповноваженого банку шляхом підписання заяви про приєднання.
Відповідно до пункту 1 розділу V Договору про надання мікрогранту обов'язковою умовою є створення протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в Уповноваженому банку робочих місць залежно від розміру мікрогранту, визначеного пунктом 4 Порядку, кількість яких визначається з урахуванням бізнес-плану та рішення Державного центру зайнятості про надання мікрогранту і зазначається у заяві про приєднання, та працевлаштування на них осіб на строк не менш як на 24 місяці.
У разі невиконання обов'язкової умови договору мікрогранту, зокрема нестворення отримувачем робочих місць протягом шести місяців з дня зарахування коштів на його рахунок та непрацевлаштування на них осіб згідно з умовами цього Порядку, сума мікрогранту протягом одного місяця після закінчення такого шестимісячного періоду повертається отримувачем у повному обсязі уповноваженому банку на рахунок, з якого здійснюється перерахування мікрогранту (абз. 7 п. 20 Порядку № 738 від 21.06.2022).
Разом з тим, пунктом 7 розділу VІІ Договору про надання мікрогранту визначено, що у разі неможливості встановлення факту цільового використання або встановлення факту нецільового використання мікрогранту за результатами здійснення Державним центром зайнятості моніторингу та контролю за додержанням умов цього договору, кошти в сумі, що дорівнює сумі коштів мікрогранту, використаної не за цільовим призначенням, протягом одного місяця повертаються отримувачем до Уповноваженого банку.
У разі неможливості встановлення факту цільового використання мікрогранту або встановлення факту нецільового використання мікрогранту під час моніторингу та контролю за додержанням умов договору мікрогранту, який здійснюється центром зайнятості, кошти в сумі, що дорівнює сумі коштів мікрогранту, використаної не за цільовим призначенням, протягом одного місяця повертаються отримувачем на спеціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку, для подальшого їх перерахування на рахунок, з якого здійснюється перерахування мікрогранту. Рішення про повернення мікрогранту приймаються регіональними центрами зайнятості (абз. 3 п. 21 Порядку № 738 від 21.06.2022).
Внаслідок несвоєчасного та/або неповного виконання пунктів 20 і 21 цього Порядку сума мікрогранту вважається заборгованістю, стягнення якої здійснюється Державним центром зайнятості та/або регіональним центром зайнятості у судовому порядку.
Згідно з ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі статтями 73, 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Обов'язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.
За таких обставин, вважаючи на доведеність позивачем, як укладення Договору про надання мікрогранту на підставі поданої відповідачем 10.05.2024 Заяви про приєднання до Договору про надання мікрогранту, так і отримання останнім 27.05.2024, що підтверджується Листом АТ "Ощадбанк" від 10.01.2025 коштів мікрогранту у розмірі 250 000,00 грн та порушення відповідачем вимог Порядку та Договору про надання мікрогранту, що має наслідком повернення відповідачем отриманої суми мікрогранту на підставі п.7 розділу VII Договору на отримання мікрогранту та п.20, 21 Порядку.
Доказів повернення відповідачем отриманих коштів мікрогранту відповідно до Наказу Івано-Франківського обласного центру зайнятості №631 від 17.04.2025 матеріали справи не містять.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов до висновку, що вимога Івано-Франківського обласного центру зайнятості про стягнення з відповідача мікрогранту у розмірі 250 000 грн є обґрунтованою та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.237 Господарського процесуального кодексу України суд, при ухвалені рішення, вирішує питання щодо розподілу судових витрат по справі.
Згідно приписів ч.2 ст.123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 350 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
За подання позову сплаті підлягав судовий збір в розмірі 3000,00 грн, проте позивач сплатив судовий збір в сумі 3750,00 грн, що підтверджується долученою до матеріалів справи платіжною інструкцією №9443 від 08.10.2025.
Пунктом 1 ч. 1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі, зокрема, зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом. У випадках, установлених п.1 ч.1 цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми.
Клопотань про повернення зайво сплаченої суми судового збору в розмірі 750,00 грн на момент ухвалення судом рішення у справі позивачем не подано. А отже, і відсутні правові підстави у суду щодо повернення позивачу зайво сплаченої суми судового збору.
Відповідно до п.2 ч.1ст.129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у спорах, що виникають при укладенні договорів та з інших підстав покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
З урахуванням норм ст.129 ГПК України та результату вирішення спору судовий збір по справі в розмірі 3000,00 грн слід відшкодувати позивачу за рахунок відповідача.
Керуючись ст. 73, 74, 76-80, 86, 123, 124, 129, 165, 178, 236-238, 241, 327 ГПК України, суд, -
позов Івано-Франківського обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "СПАРТА 300" про стягнення коштів мікрогранту в сумі 250 000,00 грн - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спарта 300" (вул. Кирничкова, буд.1 “Б», с. Спас, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78219, код ЄДРПОУ 41613404) суми отриманого мікрогранту в розмірі 250000,00 грн на рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АТ "Ощадбанк", код 00032129.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спарта 300" (вул. Кирничкова, буд.1 “Б», с. Спас, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78219, код ЄДРПОУ 41613404) на користь Івано-Франківського обласного центру зайнятості (вул. Деповська, буд.89А, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76002, код ЄДРПОУ 03491062, р/р UA238201720355429300700706348, ДКСУ м. Київ, код одержувача 03491062) 3000,00 грн судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення підписано 14.01.2026.
Суддя С. М. Кобецька