707/5105/25
2/707/292/26
14 січня 2026 року м. Черкаси
Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Суходольського О.М.
за участю секретаря Культенко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Ухвалою суду від 15.12.2025 в даній справі відкрито спрощене позовне провадження без виклику осіб.
14.01.2026 року відповідач ОСОБА_2 подав через канцелярію суду заяву, в якій просить зупинити провадження у справі та надати йому із позивачкою строк для примирення терміном три місяці.
Згідно ч. 7 ст. 240 ЦПК України у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи вказану заяву та положення закону, суд вважає, що сторонам необхідно надати строк для примирення терміном на три місяці з метою дотримання прав та інтересів обох сторін та збереження сім'ї у відповідності до ст. 111 СК України. На думку суду, вказаний строк є достатнім для вирішення питання про примирення з урахуванням волевиявлення сторін, дотримання прав та інтересів обох сторін.
Керуючись ст. 111 СК України, ч. 7 ст. 240, п. 4 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, -
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу- зупинити, надавши сторонам строк для примирення терміном три місяці.
Повідомити сторони, що після закінчення наданого судом строку на примирення, судове засідання по справі відбудеться 14 квітня 2026 року о 08-30 год. в приміщенні Черкаського районного суду Черкаської області в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Черкаського апеляційного суду.
Суддя: О. М. Суходольський