Постанова від 14.01.2026 по справі 420/9116/25

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2026 р.м. ОдесаСправа № 420/9116/25

Перша інстанція: суддя Харченко Ю.В.,

повний текст судового рішення

складено 23.09.2025, м. Одеса

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Джабурія О.В.

суддів - Вербицької Н.В.

- Кравченка К.В.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2025 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВК ПРОМБУД» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ПОЗОВНІ ВИМОГИ ТА
НАСЛІДКИ ВИРІШЕННЯ ПОЗОВУ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

Товариство з обмеженою відповідальністю «ВК ПРОМБУД», звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області: від 13.02.2025 року №12504348/42817435 та від 13.02.2025 року №12504360/42817435;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №31 від 21.10.2024 року та №39 від 01.12.2024 року, - датою їх подання на реєстрацію.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ТОВ «ВК ПРОМБУД» було складено та направлено для реєстрації в ЄРПН податкові накладі 31 від 21.10.2024 року та №39 від 01.12.2024 року, однак рішеннями Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в від 13.02.2025 року №12504348/42817435 та від 13.02.2025 року №12504360/42817435 відповідно в їх реєстрації відмовлено. При цьому, позивач стверджує, що оскаржувані рішення Комісії ГУ ДПС в Одеській області не містить конкретної інформації щодо причин та підстав для їх прийняття, а лише містить загальну фразу про те, що причиною прийняття є «наданням платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація (зазначити конкретні документи): «первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні». Тобто, викладена загальна правова норма без зазначення конкретних документів, яких, на думку Головного управління ДПС в Одеській області, не вистачає для здійснення реєстрації податкових накладних, а також без повідомлення причин та мотивів, за яких надані позивачем пояснення та документи не були враховані. Водночас, на думку позивача, надані товариством, документи, складені з дотриманням вимог законодавства і були достатніми для реєстрації податкових накладних в реєстрі.

Відповідач - Головне управління ДПС в Одеській області, з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими, з підстав, викладених у письмовому відзиві на позовну заяву (вхід. №ЕС36271/25 від 16.04.2025 року) зазначаючи, зокрема, що на виконання п. 11 Порядку №1165, та у відповідності п.4 порядку №520, позивачем було подано до контролюючого органу Повідомлення з додатками. Однак, Комісією з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області були прийняті рішення від 13.02.2025 року №12504348/42817435 та від 13.02.2025 року №12504360/42817435 у зв'язку з тим, що документи були складені/оформлені із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2025 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ВК ПРОМБУД» (65013, м. Одеса, Миколаївська дорога, 253, код ЄДРПОУ 42817435) до Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ ВП 44069166), Державної податкової служби (04053, м. Київ, Львівська площа 8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправними та скасовано рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 13.02.2025 року №12504348/42817435, від 13.02.2025 року №12504360/42817435 про відмову в реєстрації податкових накладних №31 від 21.10.2024 року, №39 від 01.12.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену товариством з обмеженою відповідальністю «ВК ПРОМБУД» (код ЄДРПОУ 42817435) податкові накладні №31 від 21.10.2024 року, №39 від 01.12.2024 року датою їх подання платником податків на реєстрацію. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ ВП 44069166) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ВК ПРОМБУД» (код ЄДРПОУ 42817435) судові витрати по сплаті судового збору у загальному розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ВК ПРОМБУД» (код ЄДРПОУ 42817435) судові витрати по сплаті судового збору у загальному розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.

Не погоджуючись з вищевказаним рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДПС в Одеській області подало апеляційну скаргу. Апелянт просить скасувати рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2025 року у справі №420/9116/25. Апелянт вважає зазначене рішення незаконним, необґрунтованим, таким, що винесене з порушенням норм процесуального та матеріального права та без повного з'ясування усіх обставин, які мають значення для справи, а тому, на думку апелянта, є всі підстави для скасування рішення.

24.11.2025 року за вх. №63383/25 від ТОВ «ВК ПРОМБУД» надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому вважає апеляційну скаргу необґрунтованою, а рішення суду першої інстанції від 23 вересня 2025 року прийнято з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до вимог ст.311 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

За правилами частини першої статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

КОЛЕГІЯ СУДДІВ ВСТАНОВИЛА

Як вірно встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «ВК ПРОМБУД» (надалі - Позивач, Товариство) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 12.02.2019 року, номер запису: 15561020000069116. Основним видом діяльності підприємства є будівництво житлових і нежитлових будівель (код КВЕД 41.20). Товариство, серед іншого, надає послуги передбачені кодом КВЕД 37.00 - каналізація, відведення й очищення стічних вод, 39.00 - інша діяльність щодо поводження з відходами; 43.22 - монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 43.29 - інші будівельномонтажні роботи, 42.91 - будівництво водних споруд, 43.39 - інші роботи із завершення будівництва, 42.91 - будівництво водних споруд, 42.99 - будівництво інших споруд, н.в.і.у., 43.11 - знесення, 43.12 - підготовчі роботи на будівельному майданчику, 39.00 - інша діяльність щодо поводження з відходами, 41.10 - організація будівництва будівель, та інші подібні й супутні види послуг та робіт.

В ході здійснення господарської діяльності Товариство надавало послуги Товариству з обмеженою відповідальністю «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» (ідентифікаційний код 43664262). Так, протягом 2024 року між Товариством та вказаним підприємством було укладено Договір підряду №137 від 14.10.2024 року та Договір підряду №152 від 20.11.2024 року.

Згідно з п.1.1. Договору підряду №137 від 14.10.2024 року Замовник (ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ») доручає, а Підрядник (Позивач) зобов'язувався виконати своїми силами, на свій ризик роботи з чищення дренажних оглядових свердловин у кількості 11 шт. на об'єкті Замовника - морському перевантажувально-складському комплексі зернових вантажів з причалом , що знаходиться за адресою: Одеська область, Одеський район, смт Нові Біляри, вул. Індустріальна, 10, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи у відповідності з умовами договору.

У відповідності до умов п.4.2. Договору підряду №137 від 14.10.2024 року Замовник зобов'язувався здійснити розрахунок за виконані Підрядником роботи (надані послуги)протягом 10 календарних днів з дати підписання Акта приймання-передачі виконаних робіт та надання Підрядником рахунку на оплату. При цьому, згідно приписів п.7.5. даного Договору Замовник мав право притримати оплату виконаних робіт в розмірі суми ПДВ, на яку не відбулась реєстрація податкової накладної у ЄРПН до моменту реєстрації такої податкової накладної. Оплату притриманої вартості робіт в розмірі суми ПДВ, на яку не відбулась реєстрація податкової накладної, Замовник здійснює після реєстрації Підрядником податкової накладної в ЄРПН протягом 3 робочих днів від дати реєстрації податкової накладної».

Так, 21.10.2024 р. Товариство надало ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» обумовлені Договором послуги на загальну суму 125 000,00 гривень, в тому числі ПДВ 20 833,33 гривень. На підставі пп.4.2., 7.5. Договору підряду №137 від 14.10.2024 року, ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» здійснив оплату 80% відсотків загальної вартості робіт в розмірі 104 166,67 грн.

У зв'язку з наданням послуг Товариство скало на ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» Податкову накладну від 21.10.2024 року №31, реєстрацію якої було зупинено.

Разом з цим, згідно п.1.1. Договору підряду №152 від 20.11.2024 року Замовник (ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ») доручає, а Підрядник (Позивач) зобов'язувався виконати своїми силами, на свій ризик роботи з очищення зливової каналізації, колодязів та ливнеприймальників на об'єкті Замовника - морському перевантажувальноскладському комплексі зернових вантажів з причалом , що знаходиться за адресою: Одеська область, Одеський район, смт Нові Біляри, вул. Індустріальна, 10, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи у відповідності з умовами договору.

У відповідності до умов п.4.2. Договору підряду №152 від 20.11.2024 року Замовник зобов'язувався здійснити розрахунок за виконані Підрядником роботи (надані послуги)протягом 10 календарних днів з дати підписання Акта приймання-передачі виконаних робіт та надання Підрядником рахунку на оплату. При цьому, згідно приписів п.7.5. даного Договору Замовник мав право притримати оплату виконаних робіт в розмірі суми ПДВ, на яку не відбулась реєстрація податкової накладної у ЄРПН до моменту реєстрації такої податкової накладної. Оплату притриманої вартості робіт в розмірі суми ПДВ, на яку не відбулась реєстрація податкової накладної, Замовник здійснює після реєстрації Підрядником податкової накладної в ЄРПН протягом 3 робочих днів від дати реєстрації податкової накладної».

01.12.2024 року Товариство надало ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» обумовлені Договором послуги на загальну суму 142 645,00 гривень, в тому числі ПДВ 23 774,17 гривень. На підставі пп.4.2., 7.5. Договору підряду №152 від 20.11.2024 року, ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» здійснив оплату 80% відсотків загальної вартості робіт в розмірі 118 870,83 грн.

У зв'язку з наданням послуг Товариство скало на ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» Податкову накладну від 01.12.2024 року №39, реєстрацію якої було зупинено.

21.10.2024 року, позивач, у відповідності до умов Договору підряду №137 від 14.10.2024 року, надав ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» повний обсяг послуг, що підтверджується Актом надання послуг від 21.10.2024 року №17. Оплата за надані послуги надійшла 21.10.2024 року, що підтверджується Платіжною інструкцією №Т20/015147 від 23.10.2024 року, на загальну суму 104 166,67 гривень.

Таким чином, у Позивача виник обов'язок скласти податкову накладну у порядку, передбаченому Податковим кодексом України.

Отже, 21.10.2024 року ТОВ «ВК ПРОМБУД» склало податкову накладну №31 на отримувача ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» (ідентифікаційний код - 43664262) по першій події - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг, а саме, 21.10.2024 року, на суму 125 000,00 грн. (в т.ч. ПДВ 20 833,334 грн.).

31.10.2024 року податкову накладну №31 від 21.10.2024 року було відправлено через систему «M.E.DOC» на реєстрацію до ДПС, внаслідок чого була отримана квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної.

Згідно з даними Квитанції від 01.11.2024 року, якою Позивача повідомлено про зупинення реєстрації податкової накладної вказано наступне: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 21.10.2024 року №31 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 37.00, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=2.9435%, «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахункифактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

10.02.2025 року Позивачем було направлено до контролюючого органу через систему «M.E.DOC» Повідомлення від 10.02.2025 року №4 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування. В складі повідомлення контролюючому органу було надано:

- Пояснення №4 від 10.02.2025 року на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній №31 від 21.10.2024 року, реєстрація якої зупинена;

- Договір підряду №137 від 14.10.2024 року;

- витяг від 02.08.2023 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, яким підтверджується перелік видів діяльності Позивача;

- Акт надання послуг №17 від 21.10.2024 року;

- Рахунок на оплату №17 від 21.10.2024 року;

- Платіжну інструкцію №Т20/015147 від 23.10.2024 року;

- Податкову накладну від 21.10.2024 року №31;

- Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утримання з них податку, а також сум нарахованого єдиного податку за 4 квартал 2024 року №1 із додатками та квитанціями про відправку документів контролюючому органу;

- Первинну документацію на закупівлю товарів/послуг за вересень та жовтень 2024 року.

Товариством до Повідомлення від 10.02.2025 року №4 було додано в тому числі:

- первинна документація на придбання у ПП «МІЦАР І КО» 17.09.2024 року 4 000 літрів бензину марки А-95 та 2 000 літрів дизельного палива для транспорту та техніки Позивача, яка використовується Позивачем для провадження господарської діяльності, на загальну суму 318 820,00 грн. (в т.ч. ПДВ 53 136,66 грн.);

- первинна документація на придбання у ПП «МІЦАР І КО» 17.10.2024 року 100 літрів бензину марки А-95 та 100 літрів дизельного палива для транспорту та техніки Позивача, яка використовується Позивачем для провадження господарської діяльності, на загальну суму 5 447,00 грн. (в т.ч. ПДВ 907,83 грн.) та 4 897,00 грн. (в т.ч. ПДВ 816,17 грн.);

- первинна документація на придбання у ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» 40 літрів бензину марки А-95 та 207.59 літрів дизельного палива для транспорту та техніки Позивача, яка використовується Позивачем для провадження господарської діяльності на загальну суму 12 176,35 грн. (в т.ч. ПДВ 2 029,39 грн.);

- первинна документація на придбання у ТОВ «СОМІК» 26.09.2024 року решітки різного профілю, яка використовувалась Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт, на загальну суму 350 183,95 грн., в тому числі ПДВ 58 363,99 грн.;

- первинна документація на придбання у ТОВ «СОМІК» 26.09.2024 року розхідних матеріалів та інструментів, які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт, на загальну суму 150 732,13 грн., в тому числі ПДВ 25 122,02 грн.;

- первинна документація на оплату за відшкодування ТОВ «ЗАВОД ПРОДМАШ» витрат на електроенергію за вересень та жовтень в загальному розмірі 5 442,07 грн. (в т.ч. ПДВ 907,01 грн.) та 8 075,55 грн. (в т.ч. ПДВ 1 345,92 грн.), а також оплату за оренду території на загальну суму 14 303,76 грн. (в т.ч. ПДВ 2 383,96 грн.);

- первинна документація на придбання у жовтні 2024 року ТОВ «ПАЙП ТЕХНОЛОДЖІ» труб для відводу питної води на загальну суму 3 108,53 грн., в тому числі ПДВ 518,09 грн., та інших розхідних матеріалів на загальну уму 9 584,79 грн. (в т.ч. ПДВ 1 597,47 грн.), які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт;

- первинна документація на придбання протягом жовтня 2024 року у ТОВ «ПОЛІМЕРНА ГРУПА «ТЕРПОЛІМЕРГАЗ» розхідних матеріалів (муфти терморезисторні, бортові втулки, фланець під втулку, редукційний перехід терморезисторний, терморезисторне коліно, прокладки тощо), які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт;

- первинна документація на придбання 14.10.2024 року у ТОВ «СІЛІКАТ ЛТД» плит перекриття та днища й інших матеріалів, які Позивач використовував для заміни каналізаційних перекрить, на загальну суму 35 965,08 грн. (в т.ч. ПДВ 5 994,18 грн.);

- первинні документи на придбання 21.10.2024 року водостійкого мастила та всесезонної моторної оливи у ТОВ «СІОЛ Україна» для обслуговування техніки та транспорту Позивача, на суму 960,00 грн. (в т.ч. ПДВ 160,00 грн.) та 750,00 грн. (в т.ч. ПДВ 125,00 грн.);

- первинні документи на придбання протягом жовтня 2024 року у ТОВ «ТЕПЛОАРМАТУРА» розхідних матеріалів, які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт;

- первинні документи на придбання протягом жовтня 2024 року у ТОВ «ТЕПЛОАРМАТУРА» розхідних матеріалів, які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт;

- первинні документи на придбання 11.10.2024 року у ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «СТРОЙСФЕРА-СЕРВІС» 26.3 тон піску для надання послуг та виконання робіт по чищенню каналізації та перекладанню труб на загальну суму 13 676,53 грн. (в т.ч. ПДВ 2 279,42 грн.);

- первинні документи на придбання 10.10.2024 року у ТОВ «АКУМУЛЯТОРНИЙ ЗАВОД «САДА» батареї акумуляторної для техніки Позивача, на загальну суму 13 956,00 грн. (в т.ч. ПДВ 2 326,00 грн.);

- первинні документи на придбання послуг перевезень відправлень у ТОВ «НОВА ПОШТА» протягом вересня та жовтня 2024 року.

В тому числі, Комісії контролюючого органу було надано для ознайомлення Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного податку ТОВ «ВК ПРОМБУД» за 4 квартал 2024 року, в якому зазначені відомості про трудові ресурси Товариства, які залучалися до виконання робіт та надання послуг в спірний період.

Крім того, в складі Пояснень від 10.02.2025 року №4 Товариством було надано відомості:

- про всі відкриті рахунки Товариства;

- про наявність у власності Товариства нерухомого майна, в якому облаштований офіс та склад, де облаштовані робочі місця та найманих працівників та місця утримання техніки, машин, устаткування, інструментів, обладнання та інших матеріальних ресурсів Товариства;

- про наявність у власності Товариства техніки та обладнання, яка використовується в господарській діяльності Товариства;

- про придбання Товариством в спірний період товарів та послуг, необхідних для здійснення господарської діяльності Товариства, в тому числі надання послуг згідно Договору підряду №137 від 14.10.2024 року - у вигляді копій первинної документації, які підтверджують здійснення відповідних господарських операцій.

Разом з тим, 13.02.2024 року Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області винесла рішення №12504348/42817435, яким відмовила у реєстрації податкової накладної «у зв'язку із наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства».

У полі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)»: вказано: «первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні».

05.03.2025 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Державної податкової служби України прийнято рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11381/42817435/2.

Цим рішенням залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН без змін. Підставою для прийняття такого рішення зазначено «ненадання платником податку копiй первинних документiв щодо постачання/придбання товарiв/послуг, зберiгання i транспортування, навантаження, розвантаження продукцiї, складських документiв (iнвентаризацiйнi описи), у тому числi рахунки-фактури/iнвойси, акти приймання-передачi товарiв (робiт, послуг) з урахуванням наявностi певних типових форм та галузевої специфiки, накладних».

01.12.2024 року у відповідності до умов Договору підряду №152 від 20.11.2024 року, Позивач, надав ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» повний обсяг послуг, що підтверджується Актом надання послуг від 01.12.2024 року №27. Оплата за надані послуги надійшла 04.12.2024 року, що підтверджується Платіжною інструкцією №Т20/015867 від 04.12.2024 року, на загальну суму 118 870,83 гривень.

У відповідності до ч.187.1. ст.187, ч.201.1. ст.201 Податкового кодексу України, 01.12.2024 року ТОВ «ВК ПРОМБУД» склало податкову накладну №39 (ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ»), ідентифікаційний код - 43664262) по першій події - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг, а саме, 01.12.2024 року, на суму 142 645,00 грн. (в т.ч. ПДВ 23 774,17 грн.).

В подальшому, 23.12.2024 року податкову накладну №39 від 01.12.2024 року було відправлено через систему «M.E.DOC» на реєстрацію до ДПС, внаслідок чого була отримана квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної.

Згідно з даними Квитанції від 23.12.2024 року, якою Позивача повідомлено про зупинення реєстрації Податкової накладної вказано наступне: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 01.12.2024 року №39 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 37.00, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=4.7786%, «Рпоточ»=30.82. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

Врахувавши пропозицію ДПС, зазначену у квитанції від 23.12.2024 року Позивачем направлено до контролюючого органу через систему «M.E.DOC» Повідомлення від 11.02.2025 року №2 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування. В складі повідомлення контролюючому органу було надано:

- Пояснення №5 від 11.02.2025 року на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній №39 від 01.12.2024 року, реєстрація якої зупинена;

- Договір підряду №152 від 20.11.2024 року;

- витяг від 02.08.2023 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань, яким підтверджується перелік видів діяльності Позивача;

- Акт надання послуг №27 від 01.12.2024 року;

- Рахунок на оплату №27 від 01.12.2024 року;

- Платіжну інструкцію №Т20/015867 від 04.12.2024 року;

- Податкову накладну від 01.12.2024 року №39;

- Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утримання з них податку, а також сум нарахованого єдиного податку за 4 квартал 2024 року №1 із додатками та квитанціями про відправку документів контролюючому органу;

- Первинну документацію на закупівлю товарів/послуг за листопад та грудень 2024 року.

Товариством до Повідомлення від 11.02.2025 року №2 було додано в тому числі:

- первинна документація на придбання у ПП «МІЦАР І КО» 11.11.2024 року 500 літрів бензину марки А-95 для транспорту та техніки Позивача, яка використовується Позивачем для провадження господарської діяльності, на загальну суму 26 735,00 грн. (в т.ч. ПДВ 816,17 грн.);

- первинна документація на придбання у ПП «МІЦАР І КО» 03.12.2024 року 100 літрів дизельного палива для транспорту та техніки Позивача, яка використовується Позивачем для провадження господарської діяльності, на загальну суму 4 897,00 грн. (в т.ч. ПДВ 907,83 грн.) та 4 897,00 грн. (в т.ч. ПДВ 816,17 грн.);

- первинна документація на придбання у ПП «МІЦАР І КО» 06.12.2024 року 1 000 літрів бензину марки А-95 та 1150 літрів бензину марки А-95 для транспорту та техніки Позивача, яка використовується Позивачем для провадження господарської діяльності, на загальну суму 109 885,50 грн. (в т.ч. ПДВ 18 314,25 грн.);

- первинна документація на придбання у ПП «МІЦАР І КО» 30.12.2024 року 1 130 літрів бензину марки А-95 для транспорту та техніки Позивача, яка використовується Позивачем для провадження господарської діяльності, на загальну суму 59 865,10 грн (в т.ч. ПДВ 9 976,02 грн.);

- первинна документація на придбання 31.12.2024 року у ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» 148.91 літрів бензину марки А-95 для транспорту та техніки Позивача, яка використовується Позивачем для провадження господарської діяльності на загальну суму 7 890,74 грн. (в т.ч. ПДВ 1» 315,12 грн.);

- первинна документація на придбання у ТОВ «СОМІК» 13.11.2024 року газобетону, плит та сумішей для укладення та скріплення плит, яка використовувалась Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт, на загальну суму 201 946,60 грн., в тому числі ПДВ 33 657,77 грн.;

- первинна документація на оплату за відшкодування ТОВ «ЗАВОД ПРОДМАШ» витрат на електроенергію за листопад та грудень 2024 року, а також оплату за оренду території;

- первинна документація на придбання протягом листопада та грудня 2024 року у ТОВ «ЕПІЦЕНТР К» будівельних матеріалів та інструментів (цементу, труб кабельного канату, шабельної пилки тощо) для надання послуг Товариством;

- первинна документація на придбання у 24.12.2024 року ТОВ «ПРОМПОЗИТИВ» сальників для техніки Товариства на загальну суму 230,00 грн., в тому числі ПДВ 38,33 грн.;

- первинні документи на 09.12.2024 року у ТОВ «ТЕПЛОАРМАТУРА» муфт та труб в якості розхідних матеріалів, які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт, на загальну суму 3 776,76 грн. (в т.ч. ПДВ 529,48 грн.);

- первинні документи на 06.12.2024 року у ТОВ «ТЕПЛОАРМАТУРА» поліпропіленових фітингових колін, які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт, на загальну суму 2 266,68 грн. (в т.ч. ПДВ 377,78 грн.);

- первинні документи на 12.12.2024 року у ТОВ «ТЕПЛОАРМАТУРА» поліпропіленових труб, колін та трійників також розхідних муфт, які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт, на загальну суму 2 113,86 грн. (в т.ч. ПДВ 353,31 грн.);

- первинні документи на 05.12.2024 року у ТОВ «ТЕПЛОАРМАТУРА» поліпропіленових фітингових колін, які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт, на загальну суму 818,76 грн. (в т.ч. ПДВ 136,46 грн.);

- первинні документи на 03.12.2024 року у ТОВ «ТЕПЛОАРМАТУРА» поліпропіленових муфт та колін, які використовувались Позивачем при наданні послуг та виконанні робіт, на загальну суму 142,80 грн. (в т.ч. ПДВ 23,80 грн.);

- первинні документи на придбання послуг перевезень відправлень у ТОВ «НОВА ПОШТА» протягом листопада та грудня 2024 року.

В тому числі, Комісії контролюючого органу було надано для ознайомлення Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного податку ТОВ «ВК ПРОМБУД» за 4 квартал 2024 року, в якому зазначені відомості про трудові ресурси Товариства, які залучалися до виконання робіт та надання послуг в спірний період.

Крім того, в складі Пояснень від 11.02.2025 року №5 Товариством було надано відомості:

- про всі відкриті рахунки Товариства; - про наявність у власності Товариства нерухомого майна, в якому облаштований офіс та склад, де облаштовані робочі місця та найманих працівників та місця утримання техніки, машин, устаткування, інструментів, обладнання та інших матеріальних ресурсів Товариства;

- про наявність у власності Товариства техніки та обладнання, яка використовується в господарській діяльності Товариства;

- про придбання Товариством в спірний період товарів та послуг, необхідних для здійснення господарської діяльності Товариства, в тому числі надання послуг згідно Договору підряду №152 від 20.11.2024 року.

Разом з тим, 13.02.2024 року Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області винесла рішення №12504360/42817435, яким відмовила у реєстрації податкової накладної «у зв'язку із наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства».

У полі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)»: вказано: «первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні».

04.03.2025 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Державної податкової служби України прийнято рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11086/42817435/2.

Цим рішенням залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН без змін. Підставою для прийняття такого рішення зазначено «ненадання платником податку копiй первинних документiв щодо постачання/придбання товарiв/послуг, зберiгання i транспортування, навантаження, розвантаження продукцiї, складських документiв (iнвентаризацiйнi описи), у тому числi рахунки-фактури/iнвойси, акти приймання-передачi товарiв (робiт, послуг) з урахуванням наявностi певних типових форм та галузевої специфiки, накладних».

Позивач не погоджується з рішеннями відповідача-1 від 13.02.2025 року №12504348/42817435 та від 13.02.2025 року №12504360/42817435, вважає їх протиправними, та такими, що підлягають скасуванню.

Відмова Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних №31 від 21.10.2024 року та №39 від 01.12.2024 року послугувала підставою для звернення позивача до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.

Позивач, не погоджуючись з прийнятими рішеннями контролюючого органу про відмову у реєстрації податкових накладних, вважаючи їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню, а податкові накладні такими, що підлягають реєстрації, звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

ЗАСТОСУВАННЯ НОРМ ПРАВА

Вимогами ч.1 ст.2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до вимог ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Керуючись положеннями вищевказаних законів, Кодексом та контекстом Конституції України можна зробити висновок, що однією з найважливіших тенденцій розвитку сучасного законодавства України є розширення сфери судового захисту, в тому числі судового контролю за правомірністю і обґрунтованістю рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи правову оцінку законності і обґрунтованості рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів зазначає наступне.

Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України), Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Постанова №1246), Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 (далі - Порядок №1165), Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520 (далі - Порядок №520).

Згідно з вимогами пп. «а», «б» п.185.1 ст.185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Відповідно до вимог п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до вимог п.201.7 ст.201 ПКУ податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Пунктом 201.1 ст.201 ПКУ встановлений обов'язок платника податків на дату виникнення податкових зобов'язань скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до вимог п.201.10 ст.201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 20.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 13 Порядку №1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи наведені у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно з яким реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11 грудня 2019 року №1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Порядок розгляду скарги щодо рішення комісії про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вказаний Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі права та обов'язки їх членів.

Відповідно до вимог п.5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Пунктами 10, 11 Порядку №1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з вимогами абзацу 2 п.25, п.26 Порядку №1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Відповідно до вимог п.44 Порядку №1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема окреслений Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку №520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Пунктами 3,4 Порядку №520 встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».

Відповідно до вимог п.5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

Згідно з вимогами п.6 Порядку №520 Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Пунктом 7 Порядку №520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Відповідно до вимог п.п.9-12 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Під час апеляційного розгляду колегією суддів встановлено, контролюючим органом зупинена реєстрація в ЄРПН податкових накладних №31 від 21.10.2024 року та №39 від 01.12.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В квитанціях причиною зупинення реєстрації зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідає п.1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Умови такої пропозиції щодо надання пояснень та копій документів дають підстави позивачу самостійно визначати перелік необхідних документів, що в подальшому виключає посилання відповідача на їх недостатність чи неповноту та спростовує доводи про недостатність документів, поданих позивачем на підтвердження реальності проведених операцій.

Колегія суддів зазначає, що зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування без зазначення чіткого переліку документів, необхідних для прийняття рішення про їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, позбавило позивача можливості надати достатній обсяг підтверджуючих та відповідних документів.

При цьому, можливість виконання платником податків обов'язку надати документи, які є необхідними для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів.

Такі правові висновки викладені в постановах Верховного Суду від 03 листопада 2021 року у справі №360/2460/20, від 29 червня 2022 року у справі №380/5383/21, від 27 липня 2022 року у справі №520/15348/2020, від 16 вересня 2022 року у справі №380/7736/21, від 25 листопада 2022 року №320/3484/21.

Отже, як вбачається з викладеного, саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою та законною підставою для відмови в реєстрації податкових накладних, оскільки контролюючий орган має зазначити об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкових накладних з урахуванням відсутності таких документів, при цьому надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.

Таким чином, невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості актів індивідуальної дії призводить до їх протиправності.

З оскаржуваних рішень від 13.02.2025 року №12504348/42817435 та №12504360/42817435 про відмову у реєстрації податкових накладних вбачається, що вони не містять конкретної інформації, щодо причин та підстав для прийняття таких рішень, а лише містить загальну фразу про те, що причиною їх прийняття є ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити.

Позивачем виконано вимоги контролюючого органу та надано відповідні пояснення до яких долучено копії наявних документів, що підтверджують, на його думку, реальність здійснення господарських операцій.

В тому числі, Комісії контролюючого органу було надано для ознайомлення Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного податку ТОВ «ВК ПРОМБУД» за 4 квартал 2024 року, в якому зазначені відомості про трудові ресурси Товариства, які залучалися до виконання робіт та надання послуг в спірний період.

Крім того, в складі Пояснень від 11.02.2025 року №5 Товариством було надано відомості:

- про всі відкриті рахунки Товариства; - про наявність у власності Товариства нерухомого майна, в якому облаштований офіс та склад, де облаштовані робочі місця та найманих працівників та місця утримання техніки, машин, устаткування, інструментів, обладнання та інших матеріальних ресурсів Товариства;

- про наявність у власності Товариства техніки та обладнання, яка використовується в господарській діяльності Товариства;

- про придбання Товариством в спірний період товарів та послуг, необхідних для здійснення господарської діяльності Товариства, в тому числі надання послуг згідно з положеннями Договору підряду №152 від 20.11.2024 року.

Не надаючи оцінки наданим позивачем первинним документам, податковий орган прийняв спірні рішення про відмову в реєстрації податкових накладних від 13.02.2025 року №12504348/42817435 та №12504360/42817435 у зв'язку з тим, що документи були складені/оформлені із порушенням законодавства. Додаткова інформація: «первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні».

Однак, зі змісту оскаржуваних рішень вбачається, що податковий орган не визначив, які саме документи подано з порушенням законодавства та в чому ці порушення полягають.

Як вірно виснував суд першої інстанції, наведений в оскаржуваних рішеннях перелік документів за своїм змістом чітко відповідає загальному переліку документів, який передбачений пунктом 5 Порядку № 520, що не дає чіткого розуміння обставин, за яких були прийняті негативні для платника податку рішення.

Суд першої інстанції вірно виснував, що кожна господарська операція має свою специфіку і в ході її здійснення складається певний пакет документів, визначений умовами договору, відповідними законодавчими приписами. Не кожна господарська угода передбачає складання повного переліку документів, наведеного відповідачем в оскаржуваних рішеннях про відмову у реєстрації податкових накладних. Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, при цьому, не підкреслено у відповідних графах які саме документи мав надати позивач, а отже, у порушення наведених законодавчих положень, оскаржуване рішення містить лише абстрактне твердження про їх не надання, без конкретизації (підкреслення) конкретного переліку документів, яких з урахування особливостей, характеру та обсягу господарських операцій, критерію, що слугував підставою для зупинення реєстрації податкової накладної, на думку Комісії, не вистачає.

При цьому, в доповнення до викладеного у поясненнях, які були надані разом із повідомленням про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено, позивачем, а саме були надані додаткові документи та пояснення. Зокрема, долучено документи на підтвердження наявності основних засобів, що забезпечують функціонування Товариства, а також придбання товарів в інших контрагентів.

Щодо аналізу господарських операцій між позивачем та його контрагентом, то колегія суддів не надає оцінку реальності їх здійснення, оскільки це питання має бути предметом окремого дослідження під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 ПК України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Отже, з урахуванням наведеного, на момент прийняття оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН, позивач виконав вимоги Податкового кодексу України та Порядку №520 щодо підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, а надані ним документи та пояснення є достатніми для їх реєстрації.

Колегія суддів окремо зазначає, що пунктом 5 Порядку №520 вказано перелік необхідних документів, що можуть бути використані Комісією при розгляді питання про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Тобто, зміст переліку документів, встановлений вимогами п.5 Порядку №520 свідчить про те, що він є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов'язань з ПДВ.

За таких обставин, контролюючий орган повинен при зупиненні реєстрації податкової накладної не лише запропонувати надати документи, а навести їх конкретний перелік, оскільки в п.5 Порядку №520 наведений приблизний та невичерпний (може включати) перелік документів необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено.

В іншому випадку, така підстава для прийняття рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі з підстави ненадання платником податку копій документів відповідно до п.5 цього Порядку не може бути застосована.

Можливість виконання платником податків обов'язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено Порядком № 520, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема, від змісту операції з постачання, суб'єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.

Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Здійснення моніторингу відповідності платника податків критеріям ризиковості є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 18.02.2020 року по справі №360/1776/19.

У випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для податкового органу, відповідно створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Крім того, на думку колегії суддів, рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Таким чином, саме відповідачі повинні надати суду докази про те, що надані позивачем документи для реєстрації податкових накладних є недостатніми, що унеможливлює реєстрацію податкової накладної.

Також апеляційний суд зауважує, що у разі наявності у контролюючого органу інформації, що може свідчити про вчинення позивачем та/або його контрагентом порушень вимог податкового законодавства, такий орган не позбавлений можливості призначити та провести документальну перевірку платника податку, за результатами якої дослідити питання ведення ним господарської діяльності та правомірності відображення її результатів у податковому обліку.

Посилання апелянта про надані позивачем платіжні інструкції складені з порушенням законодавства, а саме відсутні обов'язкові реквізити, зокрема, підпис платника, не заслуговують на увагу з огляду на таке.

Як вбачається з матеріалів справи, платіжні інструкції, що були надані позивачем разом із повідомленнями про подання пояснень та копій документів щодо спірних ПН, засвідчені електронним підписом відповідного платника, що в повній мірі узгоджується з положеннями Постанови Правління НБУ від 29.07.2022 року №163 «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг»

Зокрема, абзацом 3 п.37 Постанови Правління Національного банку України від 29.07.2022 року №163 «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті користувачів платіжних послуг» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що правильність заповнення реквізитів платіжної інструкції надавачем платіжних послуг платника із застосуванням технічних засобів платник засвідчує власноручним/електронним підписом. Більш того, відповідно до Додатку вищевказаної інструкції «Указівки щодо особливостей заповнення реквізитів платіжної інструкції, оформленої в паперовій або електронній формі», в розділі 18 «Підпис платника» реквізитів платіжної інструкції чітко визначено, що платіжна інструкція засвідчується підписом(ами) [власноручним(ими)/електронним(ими)] відповідальної(их) особи(іб) платника, яка(і) має(ють) право розпоряджатися рахунком, або кодом автентифікації. Електронний підпис створюється відповідно до вимог, установлених нормативно-правовим актом Національного банку з питань застосування електронного підпису. Таким чином, не відповідають істині твердження Відповідача в апеляційній скарзі, що Позивачем були надані первинні документи (платіжні інструкції), складені з порушеннями чинного законодавства.

Крім того, відповідно до приписів статті 9 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Частиною 2 цієї статті передбачено, що первинні документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: 1. назву документа (форми); 2. дату складання; 3. назву підприємства, від імені якого складено документ; 4. зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; 5. посади і прізвища (крім первинних документів, вимоги до яких встановлюються Національним банком України) осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; 6. особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. При цьому, абзацом 5 частини другої цієї ж статті законодавцем спеціально встановлена норма, що неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо. Подібні висновки оприлюднені Верховним Судом (в постановах від 12.02.2020 року у справі №440/3783/18, від 16 жовтня 2020 року у справі №808/1507/18, від 07 травня 2020 року у справі №826/2999/16, від 08 квітня 2021 року у справі №0240/2168/18-а, від 22 травня 2020 року у справі №810/1068/16).

З урахуванням наведеного, Головним управлінням ДПС в Одеській області не доведено правомірність свого рішення щодо відмови у реєстрації податкових накладних, тому суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що рішення контролюючого органу були прийняті відповідачем всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства.

Також, колегія суддів вважає обґрунтованим задоволення судом першої інстанції вимог позову про зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №31 від 21.10.2024 року та №39 від 01.12.2024 року.

Відповідно до вимог пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення).

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Згідно з вказаними нормами, податковий орган реєструє податкову накладну, у тому числі, на підставі рішення суду датою набрання ним законної сили або іншою датою, вказаною у рішенні.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом апеляційної інстанції не встановлено.

У зв'язку з цим, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що належним способом захисту порушених прав позивача у спірних правовідносинах буде зобов'язання ДПС України зареєструвати податкові накладні №31 від 21.10.2024 року та №39 від 01.12.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки це є гарантією, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Згідно з вимогами ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до вимог ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

У п.58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 року Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Відповідно до вимог ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, в адміністративному процесі, як виняток із загального правила, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень норм матеріального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в апеляційній скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст.308; 311; 315; 316; 321; 322; 325 КАС України, суд апеляційної інстанції, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2025 року - без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення з підстав, передбачених статтею 328 КАС України.

Суддя-доповідач О.В. Джабурія

Судді Н.В. Вербицька К.В. Кравченко