пр. № 1-кс/759/329/26
ун. № 759/797/26
14 січня 2026 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача ВД Святошинського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, подане у кримінальному провадженні № 12025105080001526, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2025, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,
До Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого дізнавача ВД Святошинського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, подане у кримінальному провадженні № 12025105080001526, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2025, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що 02.12.2025, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , в соціальній мережі «ІНФОРМАЦІЯ_4» за посиланням сторінкиІНФОРМАЦІЯ_5 побачив оголошення про продаж ялинкової гірлянди, яку вирішив придбати. В ході листування з невідомою особою (номер мобільного оператора невідомо), домовився про придбання вказаного товару, після чого ОСОБА_4 перерахував грошові кошти у загальній сумі 7105 гривень на банківський рахунок НОМЕР_1 , однак товар не отримав, та грошові кошти не були повернуті. Таким чином, невстановлена особа шахрайським шляхом, заволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 у сумі 7105 гривень, чим завдала майнової шкоди.
В ході здійснення дізнання потерпілий ОСОБА_4 повідомив, що 02.12.2025 о 18 год 08 хв він здійснив перерахунок грошових коштів на банківський рахунок НОМЕР_1 в сумі 5245 грн, код отримувача НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_5 . Крім цього, 03.12.2025 о 19 год 40 хв потерпілий ОСОБА_4 повідомив, що товар, який був розміщений на сторінці вказаного продавця його зацікавив і він вирішив замовити ще інший товар, тож цього дня о 19 год 40 хв він перерахував грошові кошти в сумі 1860 грн на банківський рахунок НОМЕР_1 , код отримувача НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_5 .
Тимчасовий доступ до речей і документів, які зазначені у клопотанні, перебувають у володінні службових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Отримання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, та можливість їх вилучення, а саме документів, які містять банківську таємницю стосовно клієнта, якому належать банківський рахунок НОМЕР_1 , дасть змогу виконати завдання, для виконання якого орган досудового розслідування звертається із клопотанням до слідчого судді.
Іншим способом отримати оригінали документів, як отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, та можливість їх вилучення, у органа досудового розслідування не має підстав визначених кримінальним процесуальним законодавством
В судове засідання дізнавач не з'явилась, подала заяву про слухання клопотання у її відсутності.
Особа у володінні якої знаходяться речі до суду до суду не викликалась у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання та копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відділом дізнання Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025105080001526 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно частини 5, 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно п.5 ст.162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ст.62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» - інформація, щодо юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що документи, які містять банківську таємницю та перебувають у володінні Акціонерного товариства АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 , мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення і можуть бути доказами під час судового розгляду, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 131, 132, 159, 160, 163, 164, 165, 166, 395 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання старшого дізнавача ВД Святошинського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, подане у кримінальному провадженні № 12025105080001526, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2025, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 ; дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_6 ; дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_7 ; дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_8 ; дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_9 ; дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві
ОСОБА_10 , дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_11 ; дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_12 ; дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_13 , дізнавачу ВД Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_14 , дізнавачу відділу дізнання Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_15 ; дізнавачу відділу дізнання Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_16 на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, та зобов'язати керівника Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), коротка назва АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_2 :
1) розкрити банківську таємницю стосовно клієнта, якому належить банківський рахунок НОМЕР_1 , та надати для вилучення в повному обсязі копії наступних документів:
- документи щодо руху коштів по банківському рахунку НОМЕР_1 , із зазначенням відправників коштів, що надійшли на вказану карту а також повних відомостей щодо осіб, на чиє ім'я були відкриті дані рахунки/картки а також документів, що засвідчують кому належать вказані рахунок/картки, а саме: прізвище, ім'я та по-батькові, число, місяць, рік народження, копія паспорту та інші документи, що ідентифікують особу при оформленні та обслуговуванні рахунку, у т.ч. за допомогою електронних платіжних систем за період з 02.12.2025 по дату безпосереднього виконання ухвали суду в межах строку її дії, з подальшим виготовленням та вилученням у електронному та друкованому вигляді вказаної інформації;
- повних відомостей щодо місць розташування об'єктів, де кошти з банківського рахунку НОМЕР_1 отримувалися готівкою за період часу з 02.12.2025 по дату безпосереднього виконання ухвали суду в межах строку її дії, з подальшим виготовленням та вилученням у електронному та друкованому вигляді вказаної інформації, та даних систем відео спостереження і фото фіксації з банкоматів, а також відділень банківської установи, із зазначенням їх фактичного місця розташування, в паперовому вигляді і на електронному носії щодо одержання готівкових коштів за аналогічний період з 02.12.2025 по дату безпосереднього виконання ухвали суду в межах строку її дії, з подальшим виготовленням та вилученням у електронному та друкованому вигляді вказаної інформації;
- щодо руху коштів по банківських картках клієнтів, щодо операцій, пов'язаних з переказом чи отриманням коштів по вказаному банківському рахунку за період з 02.12.2025 по дату безпосереднього виконання ухвали суду в межах строку її дії, з подальшим виготовлення та вилученням у електронному та друкованому вигляді вказаної інформації, у т.ч. за допомогою « « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в яких кошти не були фактично переказані чи отримані, внаслідок блокування чи не завершення таких операцій;
- у разі, якщо грошові кошти переведені за допомогою інтернет-банку чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 02.12.2025 по дату безпосереднього виконання ухвали суду в межах строку її дії, з подальшим виготовленням та вилученням у електронному та друкованому вигляді вказаної інформації.;
- у разі, якщо грошові кошти переведені на абонентський номер оператора зв'язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 02.12.2025 по дату безпосереднього виконання ухвали суду в межах строку її дії, з подальшим виготовленням та вилученням у електронному та друкованому вигляді вказаної інформації.
Строк дії ухвали - два місяці з дня постановлення ухвали.
Відповідно до частини 1 ст.166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя ОСОБА_1