8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"12" січня 2026 р. м. ХарківСправа № 922/2261/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Прохоров С.А.
секретар судового засідання Кончаренко В.Ю.
та за участю:
розпорядника майна - Тищенко О.І. в режимі відеоконференції
представника ТОВ "Агро-Фреш" - Захаров П.В. в режимі відеоконференції
розглянувши заяву ГУ ДПС у Харківській області вх. № 24585 від 22.10.2025 з грошовими вимогами до боржника у справі
за заявоюПриватне підприємство охоронне агентство "Р-4" , правонаступником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРО-ФРЕШ"
про визнання банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "С-ИНВЕСТ"
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 22.09.2025 у справі №922/2261/25: відкрито провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю "С-Инвест".
Ухвалою Господарського суд Харківської області від 24.11.2025 замінено ініціюючого кредитора у справі - Приватне підприємство охоронне агентство "Р-4" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Фреш".
Попереднє засідання у справі перенесено на 12.01.2026.
На адресу господарського суду після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про визнання банкрутом надійшла заява ГУ ДПС у Харківській області (вх. № 24585 від "22" жовтня 2025 р.) з грошовими вимогами до боржника в розмірі 760 408,20 грн податкового боргу, яку було призначено до розгляду в попередньому засіданні ухвалою від 03.11.2025.
Боржником надано відзив (вх. №26024 від 10.11.2025) на заяву ГУ ДПС у Харківській області в якому він лише частково визнає вимоги а саме вимогу відносно податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власником об'єктів нежитлової нерухомості (18010400) у сумі 2 438,72 грн та вимогу відносно орендної плати з юридичних осіб (18010600) у сумі 127 909,33 грн., в іншій частині вимог заперечує.
Розпорядником майна подано до суду повідомлення (вх. №26610 від 17.11.2025) на заяву ГУ ДПС у Харківській області в якому він лише частково визнає вимоги на суму 127 968,05 грн.
Від ГУ ДПС у Харківській області надійшло клопотання (вх. №26857 від 18.11.2025) та заява (вх. №29862 від 19.12.2025) відповідно до яких кредитор уточнив свої вимоги та зазначив, що сума уточнених кредиторських вимог складає 128 681,55 грн, у тому числі: орендна плата з юридичних осіб у сумі 126 981,55 грн основний платіж та 1 700,00 грн штрафні санкції.
Розглянувши заяву ГУ ДПС у Харківській області з грошовими вимогами до боржника, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до абз. абз. 1, 3 ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
22.10.2025, тобто у строк, встановлений ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до суду надійшла заява ГУ ДПС у Харківській області з грошовими вимогами до боржника в розмірі 128 681,55 грн (з урахуванням уточнень), та судовий збір в сумі 4 844,80 грн.
Дослідивши вимоги заяви, судом було встановлено наступне.
Кредитир зазначив, що на час звернення до суду ТОВ «С-ИНВЕСТ» мав заборгованість перед бюджетом, що підлягає заявленню, як кредиторські вимоги до боржника у сумі 760 408,20 гривень (в тому числі основний платіж - 758 028,20 гривень, штрафні санкції - 2 380,00 гривень), а саме:
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власником об'єктів нежитлової нерухомості (18010400) у сумі 2 438,72 грн (основний платіж - 1 758,72 гривень, штрафні санкції - 680,00 гривень), що виник на підставі:
- Податкова декларація № 9025703092 (Розрахунок № 9025703061) від 11.02.2022 у сумі 1 851,85 грн, (основний платіж з урахуванням надмірно сплаченої суми 93,13 грн становить 1 758,72 грн), до стягнення - 1 758,72 гривень.
- Акт документальної перевірки №30513/20-40-07-02-03/32567175 від 27.06.2024, Податкове повідомлення-рішення №0434660402 від 31.07.2024 податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, КБК 18010400 у сумі 680,00 грн, (штрафні санкції - 680,00 грн) до стягнення - 680,00 гривень.
Орендна плата з юридичних осіб (18010600) у сумі 757 969,48 грн (основний платіж - 756 269,48 грн, штрафні санкції - 1 700,00 грн), що виник на підставі:
- Податковий розрахунок № 9011911385 від 28.01.2022 у сумі 757 255,99 грн, (основний платіж з урахуванням надмірно сплаченої суми 986,51 грн становить 756 269,48 грн), до стягнення - 756 269,48 гривень.
- Акт документальної перевірки №30513/20-40-07-02-03/32567175 від 27.06.2024, Податкове повідомлення-рішення №0434660402 від 31.07.2024 орендна плата з юридичних осіб КБК 18010600 у сумі 680,00 грн, (штрафні санкції - 680,00 грн) до стягнення - 680,00 гривень.
- Акт документальної перевірки №22983/20-40-04-15-02/32567175 від 27.05.2025, Податкове повідомлення-рішення №0315010403 від 26.06.2025 орендна плата з юридичних осіб КБК 18010600 у сумі 340,00 грн, (штрафні санкції - 340,00 грн) до стягнення - 340,00 гривень.
- Акт документальної перевірки №22983/20-40-04-15-02/32567175 від 27.05.2025, Податкове повідомлення-рішення №0422950403 від 27.08.2025 орендна плата з юридичних осіб КБК 18010600 у сумі 680,00 грн, (штрафні санкції - 680,00 грн) до стягнення - 680,00 гривень.
23.10.2025 року платник податків подав до ГУ ДПС у Харківській області уточнюючий розрахунок на зменшення зобов'язань по Орендній платі з юридичних осіб за березень-грудень 2022 року.
Внаслідок чого в інтегрованих картках платника податків ІКС «Податковий блок» за підприємством обліковується одночасно недоїмка та переплата по вищенаведеному податку.
Правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначені Порядком ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 №5 (далі - Порядок № 5).
Відповідно до п. 3 р. I Порядку №5 оперативний облік платежів здійснюється податковими органами в ІКС ДПС. Метою ведення оперативного обліку і складання звітності податкових органів є забезпечення користувачів повною, достовірною та неупередженою інформацією щодо стану розрахунків платників з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування для прийняття оптимальних управлінських рішень.
Управлінням по роботі з податковим боргом керуючись пунктом 5 розділу VI Порядку №5, у зв'язку з надходженням до ГУ ДПС рішення суду в межах провадження у справі про банкрутство, забезпечено відкриття в інформаційній системі ГУ ДПС справи банкрута (ТОВ «С - ИНВЕСТ»).
Відповідно до пункту 4 розділу I Порядку №5 відображення/ занесення первинних показників у підсистемах ІКС ДПС здійснюється працівниками структурних підрозділів територіальних органів ДПС за напрямами роботи. Первинні показники оперативного обліку в ІКП відображаються в хронологічному порядку. Водночас кожний первинний показник оперативного обліку фіксується в окремому рядку із зазначенням коду та його короткого опису з посиланням на реквізити первинних документів, дати його проведення з подальшим автоматичним розрахунком в ІКП облікових показників (п.1 розділу II Порядку № 5).
Крім того, вимогами підпункту 4 пункту 5 розділу VI Порядку №5 передбачено таке:
- податковий борг (суми заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, на які поширюється дія мораторію), що обліковувався в територіальному органі ДПС на дату ухвали суду про відкриття провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, фіксується та погашається виключно після зазначення в платіжному дорученні спрямування коштів на таке погашення;
- сплачені боржником у період провадження у справі про банкрутство кошти у день внесення до ІКС ДПС відомостей про їх надходження на рахунки з обліку доходів бюджетів (єдиного внеску) зараховуються в рахунок грошових зобов'язань (платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи), строк сплати яких настав після дати реєстрації ухвали суду про відкриття провадження у справі про банкрутство
- у разі зазначення в платіжному дорученні спрямування сплачених боржником коштів у рахунок погашення зафіксованого (виділеного) боргу (у тому числі під час дії ліквідаційної процедури) підрозділом, до компетенції якого належить погашення боргу, в ІКС ДПС визначається напрям зарахування коштів
- підрозділ, що здійснює облік платежів, на підставі інформації підрозділу, до компетенції якого належить погашення боргу, в ІКС ДПС підтверджує зміну напряму зарахування коштів шляхом здійснення зміни виду операції сплати в ІКП.
Відповідно до статті 49 Податкового кодексу України платник має право подавати уточнюючі декларації незалежно відстану провадження у справі про банкрутство.
Таке право зберігається і в період дії процедур банкрутства, якщо інше не визначено судом.
Згідно з пунктом 87.9 статті 87 Податкового кодексу України, розрахунки з бюджетом здійснюються з урахуванням положень законодавства про банкрутство, тобто через арбітражного керуючого (ліквідатора) у разі його призначення. Відображення в ІКП одночасно переплати та заборгованості з різних податків не є порушенням. Такі показники ведуться у розрізі окремих кодів бюджетної класифікації.
Зарахування переплати в рахунок погашення податкового боргу з іншого податку можливе лише за заявою платника відповідно до пункту 43.4 статті 43 Податкового кодексу України.
Таким чином, станом на 18.11.2025 року розмір вимог складає на загальну суму 128 681,55 грн, у тому числі: орендна плата з юридичних осіб у сумі 126 242,83 грн та по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у сумі 2 438,72 гривні.
У відповідності до пп. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.п.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи;
Згідно п.41.4 ст. 41 Податкового кодексу України, Органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Відповідно до пп. 191.1.45 п. 191.1 ст. 191 Податкового кодексу України, контролюючі органи звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.
Відповідно п. 1.3. ст.1 Податкового кодексу України цей Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства, з банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", проведення комплексних перевірок з метою виявлення фінансових рахунків та погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (крім особливостей функціонування єдиного рахунку, подання звітності щодо суми нарахованого єдиного внеску), зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.
Згідно п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з п. п. 16.1.4 п. 16.4 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1 ст. 38 ПК України).
Згідно із ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника
Враховуючи, що заявлені Головним управлінням ДПС у Харківській області грошові вимоги, підтверджені належними й допустимими доказами, не спростовані боржником та розпорядником майна, суд вважає за необхідне заяву ГУ ДПС у Харківській області з грошовими вимогами до боржника задовольнити та визнати грошові вимоги в розмірі 128 681,55 грн, у тому числі:
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у сумі 2 438,72 грн третьої черги задоволення
орендна плата з юридичних осіб у сумі 126 242,83 грн третьої черги задоволення.
Крім того, Головним управлінням ДПС у Харківській області при зверненні до суду з заявою про грошові вимоги до боржника було сплачено судовий збір в розмірі 4 844,80 грн.
Отже, сплачений кредитором судовий збір у розмірі 4 844,80 грн також підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства до першої черги задоволення.
Керуючись статтями 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 73-79, 86 232-235 Господарського процесуального кодексу України , суд -
Задовольнити заяву Головного управління Державної податкової служби у Харківській області.
Визнати грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Харківській області в розмірі 128 681,55 грн заборгованості перед бюджетом з яких 126 981,55 грн основний платіж (третя черга задоволення), 1 700,00 грн штрафні санкції (шоста черга задоволення та в розмірі 4 844,80 грн сплаченого судового збору (першої черги задоволення).
Зобов'язати розпорядника майна внести відомості щодо визнаних вимог Головного управління Державної податкової служби у Харківській області до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення - 12.01.2026 р.
Ухвала не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.
Повний текст ухвали суду складено та підписано - 12.01.2026 р.
Суддя Прохоров С.А.