Справа №727/14228/25
Провадження №3/727/135/26
09 січня 2026 року м. Чернівці
Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Терещенко О.Є., розгля-нувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за ад-ресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП Укра-їни, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №501696 від 02.11.2025 року, ОСОБА_1 , 02.11.2025 року о 23 год. 07 хв. в м. Чернівці, по вул. Горіхівська, 54, керував транспортним засобом Volkswagen Golf, д.н.з. НОМЕР_1 , пе-ребуваючи у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння про-водився на місці зупинки із застосуванням спеціального технічного приладу Alcotest Drager ARBNO668, результат 1,30 проміле, чим порушив п.2.9.а Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність згідно ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечував проти обставин, наведених у протоколі про адміністративне правопорушення. Вказав, що він лише бачив цифровий показник на алкотестері, проте не визнавав, що він перебуває у стані сп'яніння. Також вказав, що працівниками поліції була порушена процедура щодо складання протоколу про адмінправопорушення, зокрема, йому не було роз'яснено його права та обов'язки а також не доведено до відома, що він має можливість пройти огляд на стан сп'яніння у медичному закладі. У зв'язку з викладеним просив закрити провадження по справі че-рез відсутність у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи, оглянувши наявні відеоматеріали та оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Статтею 130 ч.1 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспорт-ними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а та-кож передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2-4 розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердже-ної наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735, зареє-строваного в МЮ України 11.11.2015 року за № 1413/27858 (далі Інструкції), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є під-стави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно п. 3 Розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних за-собів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі Ін-струкція), ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; по-рушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Так, екіпаж патрульної поліції, перебуваючи на чергуванні, здійснив зупинку транспортного засобу Volkswagen Golf, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебував під керуван-ням ОСОБА_1 . Причиною зупинки стало керування останнім транс-портним засобом з увімкненим дальнім світлом
Під час спілкування з ОСОБА_1 , працівниками поліції було виявлено в ос-таннього ознаки сп'яніння, передбачені п.3 Розділу І Інструкції, що стало підставою для пропозиції пройти огляд на стан сп'яніння.
При цьому, ОСОБА_1 не заперечував факт вживання ним алкогольних на-поїв, пояснюючи, що він, дійсно, вжив алкогольні напої за годину до того, як його транспортний засіб було зупинено працівниками поліції.
Відповідно до ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, нар-котичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосо-вує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів ог-ляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долу-чаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, нар-котичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препа-ратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охо-рони здоров'я місцевих державних адміністрацій.
Судом, під час дослідження долучених працівниками поліції відеозаписів з боді-камер 476894 та 764295 встановлено, що під час складання протоколу про адміністра-тивне правопорушення серії ЕПР1 №501696 від 02.11.2025 року, працівниками поліції було дотримано вимог ст. 266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або пере-бування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735, зареєстрованого в МЮ України 11.11.2015 року за № 1413/27858 (далі «Інструкція»), Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопору-шення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1395 та зареєстро-вано в МЮ України 10.11.2015 року за № 1408/27853.
Зокрема, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 праців-никами поліції було запропоновано пройти огляд на визначення стану сп'яніння на місці зупинки, на що останній погодився. В результаті огляду на стан алкогольного сп'яніння, в ОСОБА_1 було виявлено 1,30 проміле алкоголю в крові, при цьому, відповідно частини 7 вищевказаної Інструкції, установлення стану алкогольного сп'я-ніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Ін-струкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в кро-ві. При цьому, як вбачається з долучених до матеріалів справи відеозаписів, ОСОБА_1 не висловив жодних заперечень або незгоди з результатами огляду на стан ал-когольного сп'яніння.
Враховуючи викладене, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного право-порушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, повністю підтверджується його особи-стими поясненнями, протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№501696 від 02.11.2025 року, а також матеріалами адміністративної справи, зокрема: актом огляду на стан алкогольного сп'яніння, результатом огляду на стан сп'яніння, письмовими поясненнями, копією постанови серії ЕНА №6072435 та відеозаписами, відповідно до яких підтверджуються обставини викладені в протоколі та матеріалах справи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні ад-міністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП - є доведеною, у зв'язку з чим останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини порушника, його особу, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Згідно вимог ст. 40-1 КпАП України, з ОСОБА_1 належить стягнути на ко-ристь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ст. 130, ст.ст.251, 266, 283, 284, 285, 289 КУпАП України, -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністра-тивні правопорушення і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000,00 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави з позбавленням пра-ва керування транспортними засобами на строк один рік. Отримувач штрафу: Чер нівецьке ГУК/Чернівецька область/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37836095, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN) UA11 8999980313000149000024001, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Наймену-вання коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпе-чення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на ко-ристь держави судовий збір в сумі 605,60 (шістсот п'ять) гривень (шістдесят) ко-пійок. Отримувач: Чернівецьке ГУК Чернівецька ТТ 22030101, Код отримувача (ЄДР ПОУ): 37836095, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер ра-хунку (IBAN): UA828999980313141206000024405, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір Шевчен-ківський райсуд м. Чернівці.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апе-ляційного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці шляхом подання апе-ляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О.Є.Терещенко