Справа № 320/25260/24 Суддя першої інстанції: Жукова Є.О.
13 січня 2026 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача: Файдюка В.В.,
суддів: Карпушової О.В., Мєзєнцева Є.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві на рішення Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
У червні 2024 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі - відповідач; ГУ ПФ України в м. Києві), в якому просив:
- визнати протиправними дії ГУ ПФ України в м. Києві щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 без урахування щомісячної доплати у розмірі 2 000 грн у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі - Постанова №713);
- зобов'язати ГУ ПФ України в м. Києві установити та виплатити ОСОБА_1 щомісячну доплату у розмірі 2 000 грн у відповідності до Постанови №713, починаючи з 01 липня 2021 року;
- визнати протиправними дії ГУ ПФ України в м. Києві щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 74% до 70% грошового забезпечення, обчисленого на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08 грудня 2023 року №06/26388, починаючи з 01 квітня 2019 року;
- зобов'язати ГУ ПФ України в м. Києві перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію у розмірі 74% від суми грошового забезпечення, обчисленого на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08 грудня 2023 року №06/26388, починаючи з 01 квітня 2019 року з урахуванням проведених раніше виплат.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з рішенням Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року, ГУ ПФ України в м. Києві подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане судове рішення та постановити нове, яким відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
В обґрунтування своїх вимог відповідач зазначає, що, по-перше, скасування у судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 не зумовлює виникнення у ГУ ПФ України в м. Києві обов'язку здійснити новий перерахуноку пенсії, по-друге, перерахунок пенсії, право на який у особи виникло після 01 березня 2018 року, за умови підвищення розміру пенсії, є підставою для припинення (у разі підвищення розміру пенсії більш ніж на 2000,00 грн) або зменшення розміру (у разі підвищення розміру пенсії менш ніж на 2000,00 грн) щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн передбаченої Постановою №713. Також апелянт посилається на правову позицію викладену Верховним Судом у справі №400/6254/24.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22 липня 2025 року відкрито апеляційне провадження у справі, встановлено строк для подачі відзиву на апеляційну скаргу та витребувано матеріали справи з суду першої інстанції.
Відзиву на апеляційну скаргу у встановлений судом строк не надійшло.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2025 року продовжено строк розгляду справи та призначено її до розгляду у порядку письмового провадження з 13 січня 2026 року.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу ГУ ПФ України в м. Києві необхідно задовольнити частково, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року - змінити, виходячи з такого.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 перебуває на обліку у ГУ ПФ України в м. Києві та отримує з 07 серпня 2007 року пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ) у розмірі 74% грошового забезпечення.
При цьому, починаючи з 01 липня 2021 року позивачу була встановлена щомісячна доплата у розмірі 2 000 грн відповідно до Постанови №713.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2024 року у справі №320/3791/24 частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до ГУ ПФ України в м. Києві та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08.12.2023 №06/26388 з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.04.2019.
На виконання рішення суду відповідачем було здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, однак після проведення перерахунку відповідачем з квітня 2024 року припинено виплату доплати до пенсії у розмірі 2 000 грн відповідно до Постанови №713, а розмір пенсії обчислено виходячи з 70% грошового забезпечення.
За наслідками розгляду заяви адвокатського запиту представника позивача від 29 квітня 2024 року №5110-04/2024 про перерахунок пенсії ГУ ПФ України у м. Києві листом від 06 травня 2024 року №2600-0202-8/92734 повідомило про відсутність підстав для нарахування та виплати доплати до пенсії відповідно до Постанови №713, оскільки пенсія позивача переглядалася після 01 березня 2018 року та її розмір внаслідок цього збільшився більше ніж на 2 000 грн, а в силу положень Закону №2262-ХІІ із змінами, внесеними згідно із Законом №1166-VII від 27 березня 2014 року, розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Крім того, у листі зазначено, що рішенням суду у справі №320/3791/24 не покладено на ГУ ПФ України в м. Києві обов'язку із проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії виходячи з 74% сум грошового забезпечення.
Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Ухвалюючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що відсоткове співвідношення розміру пенсії до грошового забезпечення не може бути зменшено за наслідками її перерахунку, а перерахунок пенсії позивача, проведений відповідачем на виконання судового рішення - з метою усунення його порушеного права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, а відтак ОСОБА_1 має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2 000 грн відповідно до Постанови №713.
Надаючи правову оцінку обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів виходить з такого.
Щодо перерахунку та виплати пенсії, виходячи з 74% грошового забезпечення.
Відповідно до частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ у редакції, яка була чинною на момент призначення пенсії позивачу, загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Згодом згідно із Законом України від 08 липня 2011 року №3668-VI цифру « 90» було замінено цифрою « 80».
У подальшому Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який набрав чинності з 01 квітня 2014 року, внесено зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ, зокрема, у частині другій цифри «80» замінено цифрами « 70».
Таким чином, з 01 квітня 2014 року положення частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо призначення військовослужбовцям пенсії від сум їх грошового забезпечення у розмірі не більше 80 відсотків заробітної плати втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до цієї статті Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».
Разом з тим, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що підстави та порядок перерахунку раніше призначених пенсій регулює стаття 63 Закону №2262-ХІІ, положення якої щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» змін не зазнавали.
Крім того, внесені вищезгаданим Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії військовослужбовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Таким чином, оскільки призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 і згодом 70 процентів грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у рішенні від 04 лютого 2019 року, яке набрало законної сили 16 жовтня 2019 року, у зразковій справі №240/5401/18, про відсутність необхідності відступу від якої Велика Палата Верховного Суду зазначила у своїй ухвалі від 12 січня 2023 року у справі № 380/24477/21.
Враховуючи, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про необхідність перерахунку та виплати позивачу пенсії у редакції статті 13 Закону №2262-ХІІ, чинної станом на дату призначення пенсії, тобто виходячи з 74% грошового забезпечення.
Щодо нарахування та виплати щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 000 грн.
Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі в органах внутрішніх справ регулює Закон №2262-ХІІ.
Відповідно до положень статті 63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.
При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб прийнято Постанову № 713.
Пунктом 1 Постанови № 713 установлено з 01 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 01 березня 2018 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01 березня 2018 року, щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01 березня 2018 року, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01 березня 2018 року або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01 липня 2021 року.
Пунктом 3 Постанови № 713 встановлено Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 01 липня 2021 року виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій" для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що пенсію ОСОБА_1 було перераховано на підставі рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2024 року у справі №320/3791/24.
Після здійснення зазначеного перерахунку територіальний орган Пенсійного фонду не здійснював ОСОБА_1 нарахування та виплату доплати, передбаченої Постановою №713.
Колегією суддів враховується, що аналогічні правовідносини вже були предметом розгляду Верховного Суду.
Так, суд касаційної інстанції у постанові від 08 листопада 2022 року у справі №420/2473/22 прийшов до такого висновку:
« 44. Відповідно до пояснювальної записки до проекту постанови № 713 метою її ухвалення зазначено поетапне зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018, які мають місце після перерахунку пенсії.
Прийняття постанови зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01.07.2021 зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000,00 грн. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2000,00-2700,00 грн.
45. Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону № 2262-ХІІ до 01.03.2018 було установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018.
46. Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення постанови №713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
47. У зв'язку із вказаним колегія суддів не може погодитись із висновком суду апеляційної інстанції про те, що проведений на виконання судового рішення по справі №420/18380/21 перерахунок пенсії позивача відбувся не з метою відновлення порушеного права позивача, а фактично внаслідок зміни правового регулювання спірних правовідносин після набрання законної сили рішенням суду по справі № 826/12704/18 у 2019 році, внаслідок чого змінились складові грошового забезпечення.
48. Таким чином, оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений ГУ ПФУ на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття постанови № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018.»
Застосовуючи наведену вище правову позицію до обставин цієї справи, колегія суддів дійшла висновку, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 , проведений ГУ ПФ України у м. Києві на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, а тому позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2 000 грн відповідно до Постанови № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття Постанови № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01 березня 2018 року.
Такий висновок суду апеляційної інстанції узгоджується з правовою позицією, викладеною у постановах Верховного Суду від 02 березня 2023 року у справі №600/870/22, від 02 березня 2023 року у справі №600/870/22-а та від 11 червня 2024 року у справі №320/11742/22.
У свою чергу правова позиція Велика Палата Верховного Суду, висловлена у постанові від 13 березня 2025 року у зразковій справі № 400/6254/24, всупереч доводів апелянта не є релевантною до спірних правовідносин, оскільки матеріали справи не містять доказів проведення подальших перерахунків пенсії позивача у зв'язку із збільшенням розміру грошового забезпечення військовослужбовця, право на яке виникло після 01 березня 2018 року.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції зазначає, що судом першої інстанції було залишено поза увагою, що ОСОБА_1 з 01 липня 2021 року було встановлено щомісячну доплату у розмірі 2 000 грн згідно з Постановою №713, що підтверджується відомостями пенсійної справи позивача (а.с. 85). Нарахування та виплата такої щомісячної доплати припинена ГУ ПФ України в м. Києві з квітня 2024 року після виконання рішення суду у справі №320/3791/24, що не заперечується ОСОБА_1 та вбачається із змісту листа від 06 травня 2024 року №2600-0202-8/92734 (а.с. 22-23). Відтак, оскільки нарахування та виплата щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 000 грн, передбаченої Постановою №713, здійснювалася позивачу у період з 01 липня 2021 року по 31 березня 2024 року, то суд першої інстанції помилково задовольнив відповідну частину позовних вимог за вказаний період, оскільки в його межах права ОСОБА_1 на виплату щомісячної доплати до пенсії ГУ ПФ України в м. Києві порушені не були.
Враховуючи встановлені вище обставини справи та правове регулювання спірних правовідносин, колегія суддів дійшла висновку, що відмова Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві у виплаті після проведеного перерахунку з 01 квітня 2024 року позивачу щомісячної доплати в розмірі 2 000 грн є протиправною, а висновок суду першої інстанції про наявність достатніх правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 є обґрунтованим, однак починаючи з 01 квітня 2024 року, а не з 01 липня 2021 року. Викладене є підставою для зміни судового рішення у мотивувальній та резолютивній частинах.
Щодо аргументів апеляційної скарги про відсутність правових підстав для перерахунку пенсії позивача у зв'язку із скасуванням у судовому порядку пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 колегія суддів зазначає, що наявність у ОСОБА_1 відповідного права підтверджена рішенням суду у справі №320/3791/24, яке набрало законної сили і на виконання якого ГУ ПФ України в м. Києві вже проведено позивачу перерахунок пенсії.
Судом апеляційної інстанції враховується, що згідно з пунктом 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Таким чином, судова колегія приходить до висновку, що суд першої інстанції, вирішуючи цей спір, прийшов до правильного висновку про наявність у позивача права на отримання пенсії у розмірі 74% грошового забезпечення та на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 000 грн, однак помилково вказав на необхідність поновлення виплати такої доплати з 01 липня 2021 року, а не з 01 квітня 2024 року - дати припинення її виплати. Наведені вище обставини є підставою для зміни судового рішення у резолютивній частині.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Приписи пункту 1 частини ст. 317 КАС України визначають, що підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.
У зв'язку з цим колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу задовольнити частково, а рішення суду першої інстанції - змінити у мотивувальній частині та шляхом заміни у пункті п'ятому його резолютивної частини дати, з якої необхідно здійснити нарахування та виплату щомісячної доплати у розмірі 2 000 грн відповідно до Постанови №713 - « 01 квітня 2024 року» замість « 01 липня 2021 року».
Керуючись ст. ст. 242-244, 250, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області - задовольнити частково.
Рішення Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року - змінити у мотивувальній частині та викласти пункт п'ятий його резолютивної частини в такій редакції:
«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити нарахування та виплату з 01 квітня 2024 року ОСОБА_1 щомісячної доплати у розмірі 2 000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з урахуванням раніше виплачених сум.».
В іншій частині рішення Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення, є остаточною та подальшому оскарженню не підлягає відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263, п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Суддя-доповідач В.В. Файдюк
Судді О.В. Карпушова
Є.І. Мєзєнцев
Повне рішення виготовлено 13 січня 2026 року.