Ухвала від 13.01.2026 по справі 369/545/26

Справа № 369/545/26

Провадження №1-кс/369/58/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.01.2026 року м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42025112320000161 від 07.10.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До провадження слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42025112320000161 від 07.10.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що у провадженні Бучанської окружної прокуратури Київської області перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 42025112320000161 від 07.10.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, посади працівників Головного сервісного центру МВС, у тому числі працівників територіальних сервісних центрів регіональних сервісних центрів ГСЦ МВС відносяться до посад державної служби категорії «В».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків. Державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Відповідно до Наказу МВС України № 777 від 05.11.2020 «Про затвердження порядку реєстрації фізичних та юридичних осіб у системі керування чергою для отримання послуг, які надаються територіальними сервісними центрами МВС та Експертною службою МВС», суб'єктом звернення являється фізична особа або уповноважений представник юридичної особи, які звернулися до ТСЦ МВС та/або Експертної служби МВС для отримання послуг. Для отримання послуг у ТСЦ МВС та/або Експертній службі МВС суб'єкти звернення реєструються в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу, термінала або уповноважених працівників. Реєстрація в системі керування чергою за допомогою термінала здійснюється суб'єктом звернення самостійно або за допомогою працівника ТСЦ МВС.

Так, під час досудового розслідування встановлено, що 16.12.2026 року, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , бажаючи здійснити перереєстрацію транспортного засобу, а саме автомобіля марки BMW 520I 1991 р.в., VIN: НОМЕР_1 , зателефонувала раніше не знайомому ОСОБА_5 , як особі, що за грошову винагороду сприяє у швидкій реєстрації транспортних засобів через працівників ТСЦ № 8047 РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві (далі - ТСЦ №8047), що за адресою: Кільцева дорога, 110-А, с. Софіївська Борщагівка, Київська область.

В подальшому, 06.01.2026 близько 16 год, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, під час телефонної розмови щодо перереєстрації автомобіля ОСОБА_5 діючи з метою незаконного збагачення, висунув незаконну вимогу ОСОБА_4 , що для безперешкодного здійснення перереєстрації транспортного засобу необхідно надати йому неправомірну вигоду у розмірі 4000 гривень за здійснення впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави з числа працівників ТСЦ №8047.

На виконання попередньої домовленості, а саме здійснення державної реєстрації автомобіля марки BMW 520I 1991 р.в, VIN: НОМЕР_1 , ОСОБА_4 07.01.2026 близько 12 год 50 хв, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, прибула до мафу В1/18 «Автономера», що знаходиться на території ТСЦ № 8047 РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві, за адресою: Кільцева дорога, 110-А, с. Софіївська Борщагівка, Київська область, де під час особистої зустрічі ОСОБА_5 переслідуючи корисливий мотив, достовірно знаючи, порядок проведення реєстраційних дій в ТСЦ №8047, необхідність попереднього запису в електронну чергу, особисту присутність особи, на яку необхідно здійснити перереєстрації транспортного засобу, о 13 год 45 хв отримав від ОСОБА_4 обумовлені грошові кошти у сумі 4000 грн та пакет документів необхідний для вчинення реєстраційних дій з вищевказаним автомобілем.

В подальшому, вступивши у попередню змову з невстановленою досудовим розслідуванням особою, з числа працівників ТСЦ №8047 уповноваженою на виконання функцій держави, зловживаючи впливом на останню, отримав можливість та здійснив перереєстрацію транспортного засобу поза визначеною процедурою.

Після отримання свідоцтва про реєстрацію вище вказаного транспортного засобу НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_4 близько 14 год 15 хв того ж дня 07.01.2026 ОСОБА_5 передав його останній у тому ж приміщенні мафу В1/18.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, а саме у одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

07.01.2026 на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України, із дотриманням вимог, передбачених ч. 7 ст. 223 і ст. 236 КПК України, було здійснено обшук затриманої особи - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В ході обшуку виявлено та вилучено: грошові кошти Національного банку України у сумі 7900 (сім тисяч дев'ятсот) гривень, номіналом 500, 200 та 100 з серією та номером: 15 купюр номіналом 500 грн. з серією та номером: ГЛ0175051, ЛИ2975365, ЄИ3594623, АП0532207, ЛА2337482, КИ9433835, ВЖ8737545, ЗН4839870, ЕР7380062, ЕИ1714758, ЄС5346986, ЛЄ2845212, ЄИ7751064, АИ1390753, ВЗ0169084; 1 купюра номіналом 200 грн. серієя та номер: ВМ4525412; 2 купюри номіналом 100 грн., серія та номер: ЯБ0284301, ЗА0201148, вищевказані грошові кошти поміщено до спец пакету WAR1974071.

На підставі наведеного, прокурор просив слідчого суддю накласти арешт на тимчасово вилучене майно, яке вилучено 07.01.2026 у ході проведення обшуку затриманого на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України, із дотриманням вимог, передбачених ч. 7 ст. 223 і ст. 236 КПК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у приміщенні мафу В1/18, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на: грошові кошти Національного банку України у сумі 7900 (сім тисяч дев'ятсот) гривень, з них 15 купюр номіналом 500 грн. з серією та номером: ГЛ0175051, ЛИ2975365, ЄИ3594623, АП0532207, ЛА2337482, КИ9433835, ВЖ8737545, ЗН4839870, ЕР7380062, ЕИ1714758, ЄС5346986, ЛЄ2845212, ЄИ7751064, АИ1390753, ВЗ0169084; 1 купюра номіналом 200 грн. серія та номер: ВМ4525412; 2 купюри номіналом 100 грн., серія та номер: ЯБ0284301, ЗА0201148, вищевказані грошові кошти поміщено до спец пакету WAR1974071.

Прокурор в судове засідання не з'явився, в клопотанні зазначив, що просить здійснювати розгляд клопотання у його відсутності, врахувати підтримання ним вимог клопотання в повному обсязі, не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, у тому числі не здійснювати аудіо запис судового засідання технічними засобами, оскільки прокурор не заперечує проти визнання такої дії та результатів її здійснення чинними.

Відповідно до ч. 1. ст. 172 КПК України неприбуття осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що вимоги клопотання слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

У даному випадку на вищевказані речі, необхідно накласти арешт для запобігання можливості їх пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Метою арешту є збереження вказаного майна як речового доказу в даному кримінальному провадженні, оскільки необхідно встановити чи є вказані речі знаряддям вчинення злочину, а також такі що зберегли на собі сліди вчинення злочину.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Необхідність в арешті вказаного майна зумовлена насамперед забезпеченням кримінального провадження, адже за результатами досудового розслідування необхідно буде вирішити подальшу долю вказаних речових доказів.

У відповідності із ст. 100 КПК України та нормами Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат пов'язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затверджених Постановою КМУ від 19.11.2012 року № 1104 - умовою зберігання речових доказів повинно бути забезпечення збереження їх істотних ознак та властивостей. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов'язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні.

Відповідно до ст. 98 Кримінального процесуального кодексу України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

У відповідності до ч. 1 ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором.

У відповідності до ч. 2 ст. 167 KПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення, пов'язаного з їх незаконним обігом.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання, матеріали кримінального провадження, приходить до переконання, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню, оскільки існує необхідність використання даних речей, як доказів у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42025112320000161 від 07.10.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України- задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, яке вилучено 07.01.2026 у ході проведення обшуку затриманого на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України, із дотриманням вимог, передбачених ч. 7 ст. 223 і ст. 236 КПК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у приміщенні мафу В1/18, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на: грошові кошти Національного банку України у сумі 7900 (сім тисяч дев'ятсот) гривень, з них 15 купюр номіналом 500 грн. з серією та номером: ГЛ0175051, ЛИ2975365, ЄИ3594623, АП0532207, ЛА2337482, КИ9433835, ВЖ8737545, ЗН4839870, ЕР7380062, ЕИ1714758, ЄС5346986, ЛЄ2845212, ЄИ7751064, АИ1390753, ВЗ0169084; 1 купюра номіналом 200 грн. серія та номер: ВМ4525412; 2 купюри номіналом 100 грн., серія та номер: ЯБ0284301, ЗА0201148, вищевказані грошові кошти поміщено до спец пакету WAR1974071.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 (п'яти) днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1