Ухвала від 13.01.2026 по справі 380/25149/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 січня 2026 рокусправа № 380/25149/25

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради до Північно-східного офісу Держаудитслужби в особі управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, Північно-східного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради до Північно-східного офісу Держаудитслужби в особі управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, Північно-східного офісу Держаудитслужби з вимогою визнати протиправним та скасувати висновок Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області про результати моніторингу процедури закупівлі від 10.12.2025 року № UA-2025-10-07-015394-а.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи: - відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; - немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною другою цієї статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Позовна заява фізичної особи-підприємця Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради не відповідає вимогам, встановленим КАС України з огляду на таке:

1) відповідно до статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Пунктом 7 частини першої статті 4 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг;

Пунктами 2, 4 частини п'ятої статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначається:

- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В позові вказано такі найменування сторін:

1) позивач - фізична Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради;

2) відповідачі - (1) Північно-східний офіс Держаудитслужби в особі управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, (2) Північно-східний офіс Держаудитслужби.

Суд враховує, що чинний КАС України не передбачає визначення сторін спору у спосіб вказання двох суб'єктів владних повноважень шляхом "перший в особі другого", зазначення скороченої абревіатури сторони, а також окремо передбачає, що суб'єкт владних повноважень - сторона адміністративного процесу серед іншого може бути як орган державної влади - юридична особа, так і орган державної влади без статусу юридичної особи, а також посадова/службова особа такого органу. Також цілком очевидно, що Північно-східний офіс Держаудитслужби і Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області є окремими (різними) суб'єктами владних повноважень, кожен з яких наділений різним обсягом повноважень (визначені положенням про орган).

Суд дійшов висновку, що описаний виклад позивачем найменування відповідача не дозволяє встановити, який суб'єкт владних повноважень є відповідачем у спорі - Північно-східний офіс Держаудитслужби чи Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області.

Крім того, відповідно до прохальної частини позову позивач оскаржує висновок Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області про результати моніторингу процедури закупівлі від 10.12.2025 року № UA-2025-10-07-015394-а. Таким чином, позивач заявив вимоги лише до одного відповідача - Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, а вимоги до Північно-східний офіс Держаудитслужби.

Отже, позивачу належить усунути ці недоліки - подати до суду належно оформлену позовну заяву, в якій вказати хто є належним відповідачем за цим позовом - Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області чи Північно-східний офіс Держаудитслужби; якщо ж позивач вважає, що відповідачами є обидва суб'єкти владних повноважень, йому слід вказати позовні вимоги до кожного із цих відповідачів;

2) відповідно до пунктів 5, 8 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: - виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; - зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; - зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (стаття 161 КАС України).

Відповідно до частини сьомої статті 161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради оскаржує висновок Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області про результати моніторингу процедури закупівлі від 10.12.2025 року № UA-2025-10-07-015394-а. При цьому, позивач до матеріалів позовної заяви оскаржуваного висновку, а також доказів на обгрунтування позовних вимог, не долучив, що свідчить про неналежне виконання ним своїх процесуальних обов'язків щодо належного оформлення позовних матеріалів.

3) відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (надалі - Закон № 3674-VI).

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становить 3028 гривень.

Підпунктом 1.2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 3028 грн.).

Як визначено в абзаці 2 частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Оскільки позивач заявив одну вимогу немайнового характеру, відтак позивачу за подання цього позову слід сплатити судовий збір в сумі 3028 грн.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду також можна довідатися на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір», де є можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Відповідно до вимог частини першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку із захворюванням головуючого судді та його перебуванням в період з 26.12.2025 по 12.01.2026 на лікуванні процесуальне рішення у цій справі приймається після повернення судді до роботи.

Керуючись ст.ст. 122, 123, 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позовну заяву Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради до Північно-східного офісу Держаудитслужби в особі управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, Північно-східного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку.

Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб - скерувати суду шляхом подання через Єдину судову інформаційну-телекомунікаційну систему, підсистема «Електронний суд» заяву про усунення недоліків позовної заяви (вказати номер справи та прізвище судді), до якої долучити:

- належно оформлену позовну заяву (вказати відповідача та всі його обов'язкові реквізити, в т.ч. повне найменування та ідентифікаційний код; у випадку об'єднання в позовній заяві позовних вимог до кількох відповідачів позивачу слід вказати позовні вимоги кожного відповідача та сплатити судовий збір за кожну позовну вимогу;

- оригінал платіжного документа про сплату судового збору у сумі 3028 грн.;

- копію висновку Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області про результати моніторингу процедури закупівлі від 10.12.2025 року № UA-2025-10-07-015394-а;

- всі наявні у позивача докази та підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги.

Якщо позивач буде скеровувати заяву про усунення недоліків поштою на паперових носіях, то повинен зробити це в семиденний з дати отримання копії цієї ухвали (десятиденний строк суд встановив для скерування такої заяви засобами електронного зв'язку).

Якщо для виконання вимог КАС України та цієї ухвали буде потрібно більше часу, позивач вправі звернутися до суду з клопотанням про продовження цього строку.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та не оскаржується.

СуддяМоскаль Ростислав Миколайович