Рішення від 13.01.2026 по справі 160/30200/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2026 рокуСправа №160/30200/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турлакової Н.В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Центральної військово-лікарської комісії Збройних сил України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду за допомогою підсистеми "Електронний суд" надійшов позов ОСОБА_1 до Центральної військово-лікарської комісії Збройних сил України, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Центральної військово-лікарської комісії Збройних сил України щодо ненадання відповіді на скаргу ОСОБА_1 від 05.02.2025 на постанову (довідку) військово-лікарської комісії у формі довідки ВЛК від 15.01.2025 року за № 185;

- зобов'язати Центральну військово-лікарську комісію Збройних сил України розглянути скаргу ОСОБА_1 від 05.02.2025 на постанову (довідку) військово-лікарської комісії у формі довідки ВЛК від 15.01.2025 року за № 185 та надати відповідь за результатами її розгляду.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач був мобілізований до лав ЗСУ де і проходив військову службу та приймав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією рф проти України. У зв'язку з погіршенням стану, позивача було направлено для проходження військової лікарської комісії, 15 січня 2025 року мені було проведено медичний огляд гарнізонної ВЛК в/ч НОМЕР_1 та видано довідку в якій зазначено про причинний зв'язок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) наступне: вертеброгенна радикулопатія L5, S1 обабіч з вираженням больовим та м'язово-тонічним синдромами на тлі меж хребцевого остеохондрозу, спондильозу, деформуючого спондилоартрозу, ускладненого килою між хребцевих дисків в сегменті L5 - S1, дискектомія L5 - S1 зліва, стабілізований транспендикулярною титановою системою на 4 гвинти «Aditus», з больовим синдромом та помірним порушенням функції. (І11) Гіпортонічна хвороба І ст. СН-0. Захворювання, Так, пов'язане з проходженням військової служби. (Е06.3) Аутоімунний тиреоїдит. Аліментарно - конституційне ожиріння ІІІ ст.. Захворювання Ні, не пов'язане з проходженням військової служби. Та, на підставі ст.13б, 64б, 39в - графи Розкладу хвороб, придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони. Однак, з такою довідкою позивач не погоджується, оскільки вважає, що всі обставини не були враховані при проходженні ВЛК, у зв'язку з чим звернувся зі скаргою до Центрального ВЛК. Однак, по теперішній час відповідь на скаргу відповідачем не надано.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.11.2025 відкрито провадження у справі та призначено розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).

Згідно довідки про доставку електронного листа, документ в електронному вигляді "ст.262 ч.5 "Ухвала про відкриття спрощеного провадження" (без повідомлення сторін) від 07.11.25 №160/30200/25 було надіслано одержувачу Центральна ВЛК ЗСУ в його електронний кабінет. Документ доставлено до електронного кабінету 08.11.2025.

Відзив від Центральної військово-лікарської комісії Збройних сил України на адресу суду не надходив.

Статтею 261 КАС України визначенні особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні, а саме відзив подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі (ч.1). Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч.2).

Відповідно до положень ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи обставини ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк (протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі) та законодавчу встановлену послідовність надання письмових заяв по суті, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

На підставі викладеного вище, суд зазначає, що останній вжив заходи, щодо належного повідомлення відповідача про розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні, у порядку визначеним КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 має статус учасника бойових дій, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_2 від 02.07.2015 року.

Згідно довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією рф проти України ВЧ НОМЕР_3 від 1669/2564, ОСОБА_1 дійсно в період з 12.06.2022 по 18.06.2022, з 19.06.2022 по 30.06.2022, з 01.07.2022 по 07.07.2022, з 09.07.2022 по 25.07.2022, з 27.07.2022 по 31.07.2022, з 01.08.2022 по 31.08.2022, з 01.09.2022 по 30.09.2022, з 01.10.2022 по 31.10.2022 брав участь у відповідних заходах.

Згідно довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією рф проти України ВЧ НОМЕР_4 від 25.08.2025 №23267, ОСОБА_1 дійсно в період 16.03.2025 по 11.06.2025, з 14.06.2025 по 25.08.2025 брав участь у відповідних заходах.

Згідно довідки ВЛК ВЧ НОМЕР_1 від 31.05.2022 №1025, проведено медичний огляд ВЛК в/ч НОМЕР_1 31.05.2022 року ОСОБА_1 . Діагноз та постанова ВЛК: НЦД за гупертензивним типом. Аліментарне ожиріння ІІІ ст. міжхребцевий остеохондроз поперекового відділу хребта з больовим і м'язово-тонічним синдромами без порушення функції хребта. Кили міжхребцевого диску L5, S1, розташована парамедіанно ліворуч. Дискогенна лівобічна посттравматична ішіалгія незначно виражена. Захворювання Ні, не пов'язане з проходженням військової служби. На підставі статті 13б, 83б, 64г, 23г графи ІІ Розкладу хвороб обмежено придатний до військової служби.

Згідно довідки ВЛК ВЧ НОМЕР_1 від 02.01.2023 №494, проведено медичний огляд ВЛК в/ч НОМЕР_1 02.01.2023р. ОСОБА_1 . Діагноз та постанова ВЛК: стан після операції (09.12.22): розширена інтерлямінектомія L5-S1.... Захворювання, ТАК, пов'язане з проходження військової служби. На підставі статті 24 графи ІІ Розкладу хфороб, потребує відпустки за станом здоров'я на 30 календарних днів.

Згідно довідки ВЛК ВЧ НОМЕР_1 №185 від 15.01.2025 року, проведено медичний огляд гарнізонною ВЛК в/ч НОМЕР_1 15.01.2025 ОСОБА_1 . Діагноз та постанова ВЛК: вертеброгенна радикулопатія L5, S1 обабіч з вираженням больовим та м'язово-тонічним синдромами на тлі меж хребцевого остеохондрозу, спондильозу, деформуючого спондилоартрозу, ускладненого килою між хребцевих дисків в сегменті L5 - S1, дискектомія L5 - S1 зліва, стабілізований транспендикулярною титановою системою на 4 гвинти «Aditus», з больовим синдромом та помірним порушенням функції. (І11) Гіпортонічна хвороба І ст. СН-0. Захворювання, Так, пов'язане з проходженням військової служби. (Е06.3) Аутоімунний тиреоїдит. Аліментарно - конституційне ожиріння ІІІ ст.. Захворювання Ні, не пов'язане з проходженням військової служби. Та, на підставі ст.13б, 64б, 39в - графи Розкладу хвороб, придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.

05.02.2025 року ОСОБА_2 направлено на адресу Центральної ВЛК скаргу на постанову гарнізонної ВЛК від 15.01.2025 №185, в якій просив скасувати постанову гарнізонного ВЛК №185 від 15.01.2025 та видати нову. Змінити причинний зв'язок "Захворювання, ТАК, пов'язане з проходження військової служби", на "Захворювання, ТАК, пов'язане з захистом Батьківщини".

Дана скарга направлена засобами поштового зв'язку 05.02.2025р. та згідно повідомлення №4910600037103 вручено 07.02.2025р.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не розгляду скаргу, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 Про введення воєнного стану в Україні у зв'язку з військовою агресією РФ проти України було введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. В подальшому Указами Президента України воєнний стан продовжувався. Станом на дату розгляду справи воєнний стан в Україні триває.

Згідно з частиною першої статті 1 Закону України Про військовий обов'язок та військову службу від 25.03.1992 №2232-XII(в редакції на час виникнення правовідносин) (далі - Закон №2232-ХІІ) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону №2232-ХІІ проходження військової служби здійснюється громадянами України у добровільному порядку (за контрактом), за направленням або за призовом.

Згідно з частиною 9 статті 1 Закону №2232-XII щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовники - особи, приписані до призовних дільниць; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Статтею 70 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" передбачено, що військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, встановлює причинний зв'язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і закладах охорони здоров'я Міністерства оборони, Служби безпеки України та інших військових формувань, а також Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402).

Відповідно до п.1.2 розділу І Положення №402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза - це :

- медичний огляд призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти (далі - ВВНЗ), ліцеїстів військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв (далі - ліцеїсти); осіб, звільнених з військової служби;

- визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ;

- встановлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, осіб, звільнених з військової служби, а також причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв), які призвели до смерті військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби.

Згідно з п.2.1 Розділу І Положення №402, для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Вказаним пунктом також визначено, що штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

Пункт 2.2 Положення №402 визначає, що штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК); ВЛК регіону.

Відповідно до п.2.4.10. Положення №402 постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку.

Згідно з підпунктом 2.3.4 пункту 2.3 розділу І Положення №402 ЦВЛК має право: оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення; перевіряти роботу підпорядкованих ВЛК з питань військово-лікарської експертизи; перевіряти організацію медичного огляду військовослужбовців та інших осіб у військових, цивільних лікувальних закладах, військових частинах; перевіряти організацію та стан лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах, медичних підрозділах військових частин та ВВНЗ у цілях військово-лікарської експертизи; витребовувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме: виписки (витяги) з матеріалів адміністративного розслідування, матеріалів дізнання або судового розгляду, а також витяги з наказів, актів; особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі витребовування оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу); архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років); залучати головних медичних фахівців Міністерства оборони України, лікарів-спеціалістів Національного військово-медичного клінічного центру та інших військових лікувальних закладів, спеціалістів інших спеціальностей, начальників медичної служби та представників командування (керівництва) військових частин, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається, для вирішення питань військово-лікарської, лікарсько-льотної експертизи; перевіряти у військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я України організацію, стан та результати лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів; направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників; запитувати від військових, цивільних лікувальних закладів, військових частин, військових комісаріатів і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи; надавати до Генерального штабу Збройних Сил України, командуванням видів, Сил підтримки Збройних Сил України, керівникам органів місцевої адміністрації результати лікувально-оздоровчої роботи, проведеної серед допризовників та призовників, медичного огляду військовослужбовців, членів їх сімей, кандидатів на навчання у ВВНЗ, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів та іншого контингенту.

Абзацом 15 підпункту 2.3.4 пункту 2.3 глави 2 розділу I Положення №402 передбачено, що ЦВЛК має право:

- розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України;

- запитувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме: виписки (витяги) з матеріалів службового (спеціального) розслідування, матеріалів дізнання, досудового розслідування, а також витяги з наказів, актів; особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі запиту оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу); архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років);

- надавати роз'яснення щодо формулювання постанов ВЛК (ЛЛК).

Відповідно до підпункту 2.3.5. Положення №402 Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Судом встановлено, що згідно довідки ВЛК ВЧ НОМЕР_1 №185 від 15.01.2025 року Діагноз та постанова ВЛК щодо позивача: вертеброгенна радикулопатія L5, S1 обабіч з вираженням больовим та м'язово-тонічним синдромами на тлі меж хребцевого остеохондрозу, спондильозу, деформуючого спондилоартрозу, ускладненого килою між хребцевих дисків в сегменті L5 - S1, дискектомія L5 - S1 зліва, стабілізований транспендикулярною титановою системою на 4 гвинти «Aditus», з больовим синдромом та помірним порушенням функції. (І11) Гіпортонічна хвороба І ст. СН-0. Захворювання, Так, пов'язане з проходженням військової служби. (Е06.3) Аутоімунний тиреоїдит. Аліментарно - конституційне ожиріння ІІІ ст.. Захворювання Ні, не пов'язане з проходженням військової служби. Та, на підставі ст.13б, 64б, 39в - графи Розкладу хвороб, придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.

Не погоджуючись із висновком військово-лікарської комісії позивач 05.02.2025 звернувся із скаргою до Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України про скасування постанови військово-лікарської комісії оформленою довідкою №185 від 15.01.2025 року.

Вищевказану заяву 05.02.2025 позивачем було направлено засобами поштового зв'язку на адресу відповідача. Вказане підтверджується поштовим накладною №4910600037103.

Згідно поштового повідомлення №4910600037103 дану заяву отримано відповідачем 07.02.2025р.

Проте рішення за результатом розгляду скарги позивача в матеріалах справи відсутнє.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це завжди пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.

Відповідачем не надано до суду належних та допустимих доказів на підтвердження розгляду скарги позивача та надання позивачу письмового повідомлення Центральною військово-лікарською комісією Збройних Сил України про результати розгляду його скарги щодо незгоди з постановою військово-лікарської комісії при військовій частині НОМЕР_1 та суть прийнятого за нею рішення.

Зважаючи на встановлені обставини справи та наведені вище норми права, якими врегульовано спірні правовідносини, з урахуванням частини 2 статті 9 КАС України, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, що полягає у не розгляді скарги ОСОБА_1 від 05.02.2025 на постанову гарнізонної ВЛК від 15.01.2025 №185 та зобов'язати Центральну військово-лікарську комісію Збройних Сил України розглянути скаргу ОСОБА_1 від 05.02.2025 на постанову гарнізонної ВЛК ВЧ НОМЕР_1 від 15.01.2025 №185 та за результатами розгляду якої прийняти вмотивоване рішення.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.

У відповідності до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст.241-250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_5 , АДРЕСА_1 ) до Центральної військово-лікарської комісії ЗСУ (код ЄДРПОУ 08356179, 01133, Україна, місто Київ, вулиця Госпітальна, будинок 16) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, що полягає у не розгляді скарги ОСОБА_1 від 05.02.2025 на постанову гарнізонної ВЛК ВЧ НОМЕР_1 від 15.01.2025 №185.

Зобов'язати Центральну військово-лікарську комісію Збройних Сил України розглянути скаргу ОСОБА_1 від 05.02.2025 на постанову гарнізонної ВЛК ВЧ НОМЕР_1 від 15.01.2025 №185 та за результатами розгляду якої прийняти вмотивоване рішення.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.В. Турлакова