Ухвала від 12.01.2026 по справі 140/35760/23

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

12 січня 2026 року ЛуцькСправа № 140/35760/23

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Волдінера Ф.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження звіт Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області про виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.03.2024 у справі № 140/35760/24.

Ухвалою від 21.11.2025 заяву задоволено та встановлено судовий контроль за виконанням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.03.2024 у справі № 140/35760/24 за позовом ОСОБА_1 до Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії.

Так, ухвалою від 27.10.2025 встановлено таке.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 05.03.2024 у справі № 140/35760/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області, задоволено частково:

· визнано протиправною відмову Комісії з реорганізації Державної фіскальної служби у Волинській області щодо неоформлення та неподання до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 25.11.2021 за відповідною прирівняною посадою поліцейського на день звільнення, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, підвищення, доплати) та премій для проведення з 01 грудня 2021 року перерахунку основного розміру пенсії;

· зобов'язано Комісію з реорганізації Державної фіскальної служби у Волинській області скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 25.11.2021 за відповідною прирівняною посадою поліцейського на день звільнення, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-Х1І “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, підвищення, доплати) та премій для проведення з 01 грудня 2021 року перерахунку основного розміру пенсії.

Звертаючись до суду із даною заявою позивач стверджував, що відповідачем рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.03.2024 не виконано.

Головою Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області 02.01.2026 подано до суду звіт про виконання рішення суду, в якому вказує на таке.

ГУ ДФС у Волинській області звернулося до Головного управління Національної поліції у Волинській області для отримання інформації щодо розміру грошового забезпечення по посадах поліцейських (копія листа додається). Отримати в будь-який інший спосіб дану інформацію відповідач немає можливості, а в судовому рішенні така відсутня. Відповідь на вказаний лист не надходила, що позбавляє можливості повного виконання рішення суду у визначений строк.

Враховуючи викладене, невидача довідки має місце не внаслідок ухилення від виконання судового рішення, а через відсутність інформації, необхідної для виконання цього рішення, а тому накладення штрафу буде несправедливим та безпідставним через відсутність вини у бездіяльності відповідача.

Вирішуючи питання прийняття звіту суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 382-3 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Частиною другою вказаної норми встановлено, що суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Надаючи оцінку викладеним у звіті фактичним обставинам, суд дійшов висновку, що виконання рішення суду у даній справі ускладнено з об'єктивних причин і відповідачем вжито належних заходів для виконання рішення суду від 05.03.2024, що, в свою чергу, є підставою для прийняття звіту відповідача.

Однак, вживання відповідачем наведених заходів станом на момент розгляду поданого звіту не призвело до виконання рішення суду у даній справі.

В силу приписів частини 11 статті 382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

Частиною третьою статті 382-1 КАС України визначено, що встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

Суд вважає достатнім для виконання судового рішення строк 30 календарних днів з дня отримання Комісією з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області даної ухвали.

Окрім того, ухвалою від 21.11.2025 про встановлення судового контролю було зобов'язано Комісію з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області надати суду відомості про керівника: прізвище, ім'я, по батькові, посада, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Такі відомості не були надані суду.

Зважаючи на невиконання рішення суду у даній справі, суд вважає за необхідне повторно витребувати наведені відомості від відповідача у справі.

При цьому суд звертає увагу на приписи статті 80 КАС України.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (частина шоста).

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали (частина сьома).

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом (частина восьма).

Керуючись статтями 80, 243, 248, 370, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області про виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії.

Встановити для Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області новий строк для подання до суду звіту про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.03.2024 у справі № 140/35760/24.

Зобов'язати Комісію з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області в строк 30 календарних днів з дня отримання зазначеної ухвали подати до Волинського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.03.2024 у справі № 140/35760/24.

Зобов'язати Комісію з реорганізації Головного управління ДФС у Волинській області надати суду відомості про керівника: прізвище, ім'я, по батькові, посада, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує заходи процесуального примусу, визначені КАС України.

Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Ф. А. Волдінер