ЄУН: 323/2958/21
Провадження №: 1-в/336/28/2026
12 січня 2026 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Оріхівського відділу державної виконавчої служби у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про зміну способу і порядку виконання ухвали Оріхівського районного суду Запорізької області № 323/2958/21 від 05.11.2021 року,-
До суду надійшло вказане подання, яке обґрунтовано тим що, у провадженні Оріхівського відділу державної виконавчої служби у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) перебуває виконавчий документ - Ухвала № № 323/2958/21 (1- кс/323/528/21) від 05.11.2021. видана Оріхівським районним судом «про конфіскацію в дохід держави предметів, речей, які заборонено використовувати засудженими під час відбування покарання в колоніях».
Виконавчий документ надійшов до відділу 30.11.2021 року.
01.12.2021 відповідно до ст.25 ЗУ «Про виконавче провадження», винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №67701691.
11.02.2022 відповідно до ст.57 ЗУ «Про виконавче провадження» державним виконавцем ОСОБА_3 винесено постанову про опис та арешт мобільного телефону "НТС" чорного кольору, без акумуляторної батареї, без сім картки мобільного оператору зв'язку, ІМЕІ - стерто.
09.12.2025 відповідно до частини 1 ст.20, частини 4 ст. 57 ЗУ «Про виконавче провадження» для участі у виконавчому провадженні призначено суб'єкта оціночної діяльності ОСОБА_4 (сертифікат СОД № 92/81 від 10.02.2021 року, виданий Фондом державного майна України, дійсний до 10.02.2024 року).
Відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні» (далі Закон про оцінку) Фонд державного майна України (далі Фонд) видає сертифікати суб'єктів оціночної діяльності. Відповідно до змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» до пункту 7 розділу VII Закону про оцінку, які набули чинності 09 червня 2022 року сертифікати суб'єктів оціночної діяльності, строк дії яких закінчився під час дії воєнного стану, є чинними до спливу трьох місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні. Водночас, згідно із Положенням про видачу сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду від 14.03.2002 № 479, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.03.2002 за № 312/6600 (далі Положення) (із змінами), а також з метою підтримки бізнесу в умовах воєнного стану в Україні, запровадженого Указом Президента від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами, внесеними Указами Президента), затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Фонд видає сертифікати суб'єктів оціночної діяльності в електронній формі.
Згідно висновку СОД ОСОБА_4 за вих. № 12/25 від 11.12.2025 за результатом огляду описаного майна встановлено, що мобільні телефони (наведені у таблиці 1), виявлені та конфісковані у засуджених ДУ «Оріхівська виправна колонія № 88», для незаконного використання знаходиться у не робочому і незадовільному стані і не підлягає відновленню. Таким чином реалізація даного майна не можлива.
Відповідно до статті 33 ЗУ «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою має право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про встановлення чи про зміну способу виконання рішення.
На підставі вищезазначеного просять суд: змінити подальший спосіб і порядок виконання Ухвали № 323/2958/21 (1-кс/323/528/21) від 05.11.2021 р. видана Оріхівським районним судом «про конфіскацію в дохід держави предметів, речей, які заборонено використовувати засудженими під час відбування покарання в колоніях»; Мобільний телефон "НТС" чорного кольору, без акумуляторної батареї,без сім картки мобільного оператору зв'язку, ІМЕІ - стерто- знищити.
Державний виконавець у судове засідання не з'явився, повідомлявся про розгляд справи у передбаченому законом порядку. В матеріалах справи наявне клопотання, відповідно до якоuj просить здійснювати розгляд справи за їх відсутності. Інші учасники справи не з'явилися також.
Дослідивши матеріали подання, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ухвалою слідчої судді Оріхівського районного суду Запорізької області ОСОБА_5 323/2958/21 пр.1-кс/323/528/21 задоволено клопотання начальника ДУ «Оріхівської виправної колонії № 88» ОСОБА_6 , у зв'язку із чим конфісковано в дохід держави мобільний телефон «Viaan» чорного кольору, без акумуляторної батареї, без сім-картки оператора мобільного зв'язку, IMEI стерто; «Lenovo» чорного кольору, без акумуляторної батареї без сім-картки оператора мобільного зв'язку, IMEI стерто; «Ergo» чорного кольору, без акумуляторної батареї, без сім-картки оператора мобільного зв'язку, IMEI стерто; «Lenovo» чорного кольору, без акумуляторної батареї без сім-картки оператора мобільного зв'язку, IMEI стерто; «HTC» чорного кольору, без акумуляторної батареї без сім-картки оператора мобільного зв'язку, IMEI стерто
Згідно висновку СОД ОСОБА_4 за вих. № 12/25 від 11.12.2025 за результатом огляду описаного майна встановлено, що мобільні телефони (наведені у таблиці 1), виявлені та конфісковані у засуджених ДУ «Оріхівська виправна колонія № 88», для незаконного використання знаходиться у не робочому і незадовільному стані і не підлягає відновленню. Таким чином реалізація даного майна не можлива
Згідно з п.16 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 985 «Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби" майно, вартість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи непридатне для реалізації, продукти харчування та іграшки для дітей віком до 7 років у разі відсутності супровідної документації за висновком відповідної експертизи підлягають переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану.
Відповідно до ч. 3 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 370-372, 537 КПК України, ч. 3 ст. 33 ЗУ «Про виконавче провадження», суд
Подання Оріхівського відділу державної виконавчої служби у Пологівському районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про зміну способу і порядку виконання ухвали Оріхівського районного суду Запорізької області № 323/2958/21 від 05.11.2021 року- задовольнити.
Змінити подальший спосіб і порядок виконання Ухвали № 323/2958/21 (1-кс/323/528/21) від 16.11.2021 р. видана Оріхівським районним судом «про конфіскацію в дохід держави предметів, речей, які заборонено використовувати засудженими під час відбування покарання в колоніях».
Мобільний телефон "НТС" чорного кольору, без акумуляторної батареї,без сім картки мобільного оператору зв'язку, ІМЕІ - стерто- знищити.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1