Справа № 953/5499/25
н/п 1-кп/953/448/26
"12" січня 2026 р. суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції у кримінальному провадженні №12025221130000737 від 23.04.2025 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України,
встановив:
У провадження Київського районного суду м. Харкова перебуває кримінальне провадження №12025221130000737 від 23.04.2025 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
12.01.2026 захисником подане клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції з метою вчасного та оперативного розгляду справи.
Розглянувши клопотання захисника, суд зазначає:
Положеннями ч.1 ст.336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Відповідно до ч.2 ст.336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення права обвинуваченого на захист, оперативності судового провадження, доцільним є проведення судового розгляду у режимі відеоконференції за участю захисника поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 314- 317, 336 КПК України, суддя,
постановив:
Провести судове засідання з розгляду кримінального провадження №12025221130000737 від 23.04.2025 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, призначене на 12.01.2026 на 10:30 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за участі захисника ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1