ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА вул. Б.Хмельницького, 44-В, м.Київ, 01054, тел. (044) 334 68 95 e-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua, web: ki.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 05379487
попереднього засідання
м. Київ
17.11.2025Справа № 910/124/25
За заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
про неплатоспроможність
Суддя Яковенко А.В.
Помічник (за дорученням судді) Муханьков Ю.В.
Представники учасників: згідно з протоколом судового засідання.
ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся до суду із заявою про відкриття провадження у справі про свою неплатоспроможність в порядку Книги п'ятої Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.01.2025 заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишено без руху. Встановлено строк п'ять днів з дня вручення цієї ухвали ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Встановлено ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність шляхом надання:- доказів, що підтверджують наявність (відсутність) у ОСОБА_1 статусу фізичної особи - підприємця;- доказів наявності/відсутності у ОСОБА_1 майна, яке належить йому на праві власності;- актуальної інформації про наявність (відсутність) непогашеної судимості за економічні злочини.
27.01.2025 до Господарського суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про усунення недоліків, встановлених ухвалою Господарського суду від 20.01.2025 залучено до матеріалів справи належні докази.
30.01.2025 до Господарського суду міста Києва надійшли доповнення боржника до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
У період з 21.01.2025 по 07.02.2025 суддя Яковенко А.В. перебувала у щорічній відпустці.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 18.02.2025 прийнято заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до розгляду. Підготовче засідання суду призначено на 07.04.2025.
02.04.2025 до Господарського суду міста Києва надійшла заява боржника про розгляд справи без його участі.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 07.04.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ). Оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ). Призначено керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Карасюка Олександра Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від 01.02.2018 № 1846). Визначено дату проведення попереднього судового засідання на 16.06.2025.
01.05.2025 до суду надійшов поточний звіт керуючого реструктуризацією.
02.05.2025 до Господарського суду міста Києва надійшло повідомлення по справі від Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.
05.05.2025 до суду надійшло повідомлення по справі від Акціонерного товариства "Укрсиббанк".
06.05.2025 до Господарського суду міста Києва надійшло повідомлення по справі від Акціонерного товариства "Оксі Банк".
06.05.2025 до суду надійшла заява керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Карасюка О.В. про продовження строку на проведення інвентаризації майна ОСОБА_1
06.05.2025 до Господарського суду міста Києва надійшло повідомлення по справі від Акціонерного товариства "Райффайзен Банк".
13.05.2025 до суду надійшло повідомлення по справі від Головного управління ДПС у м. Києві.
16.05.2025 до Господарського суду міста Києва надійшло повідомлення по справі від Акціонерного товариства "Сенс Банк".
22.05.2025 до суду надійшов звіт керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Карасюка О.В. про результати проведеної інвентаризації майна боржника.
26.05.2025 до Господарського суду міста Києва надійшла заява керуючого реструктуризацією про результати розгляду вимог кредиторів.
04.06.2025 до суду надійшов поточний звіт керуючого реструктуризацією.
05.06.2025 до Господарського суду міста Києва надійшла заява керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Карасюка О.В. про результати перевірки декларацій боржника про майновий стан ОСОБА_1
09.06.2025 до суду надійшло клопотання боржника про долучення до матеріалів справи виправлених декларацій про майновий стан ОСОБА_1
11.06.2025 до Господарського суду міста Києва надійшов звіт керуючого реструктуризацією про результати перевірки виправлених декларацій ОСОБА_1 про майновий стан.
13.06.2025 до суду надійшло клопотання керуючого реструктуризацією про розгляд справи без його участі.
Судове засідання, призначене на 16.06.2025, не відбулось у зв'язку з перебуванням судді Яковенко А.В. на лікарняному.
03.07.2025 до суду надійшов поточний звіт керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Карасюка О.В.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.07.2025 призначено розгляд справи у попередньому засіданні на 11.08.2025.
07.07.2025 до суду надійшло клопотання керуючого реструктуризацією про продовження строку на подання плану реструктуризації боргів ОСОБА_1
01.08.2025 до Господарського суду міста Києва надійшов поточний звіт керуючого реструктуризацією.
08.08.2025 до суду надійшла заява керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Карасюка О.В. про закриття провадження у справі.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.08.2025 відкладено попереднє засідання на 08.09.2025.
До Господарського суду м. Києва надійшла заява Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС з грошовими вимогами до боржника на суму 3 995 502,79 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.08.2025 повідомлено Головному управлінню ДПС у м. Києві, як відокремленому підрозділу ДПС про недоліки заяви про грошові вимоги кредиторів, що виявилися у відсутності доказів сплати судового збору у встановленому Законом порядку за подання кредиторської заяви. Встановлено Головному управлінню ДПС у м. Києві, як відокремленому підрозділу ДПС строк в п'ять днів з моменту отримання ухвали для усунення вищевказаних недоліків заяви про визнання кредитором.
02.09.2025 до Господарського суду міста Києва надійшли докази усунення недоліків, встановлених в ухвалі суду від 22.08.2025.
03.09.2025 до Господарського суду міста Києва надійшли заперечення керуючого реструктуризацією на заяву ГУ ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС з грошовими вимогами до боржника на суму 3 995 502,79 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.09.2025 прийнято заяву Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС з грошовими вимогами до боржника на суму 3 995 502,79 грн. до розгляду. Відкладено розгляд справи у попередньому засіданні на 13.10.2025.
19.09.2025 до суду надійшли додаткові пояснення Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС щодо заявлених кредиторських вимог до боржника.
02.10.2025 до Господарського суду міста Києва надійшов поточний звіт керуючого реструктуризацією.
У судовому засіданні, що відбулося 13.10.2025, судом відкладено розгляд справи у попередньому засіданні на 17.11.2025.
05.11.2025 до суду надійшов поточний звіт керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Карасюка О.В.
У судове засідання, призначене на 17.11.2025, з'явилися представник заявленого кредитора та керуючий реструктуризацією. Боржник у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства подання кредиторами вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Згідно зі ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому цією статтею. Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються: 1) обов'язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутись не пізніше 14 днів з дня постановленої ухвали; дата засідання господарського суду, яке має відбутись не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.
Статтею 133 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що витрати, пов'язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов'язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об'єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Вимоги кредиторів за зобов'язаннями боржника, забезпеченими заставою майна фізичної особи, задовольняються за рахунок такого майна.
Кошти, отримані від продажу майна банкрута, що є предметом забезпечення, після покриття витрат, пов'язаних з утриманням, збереженням та продажем цього майна, та сплати додаткової винагороди арбітражного керуючого відповідно до положень статті 30 цього Кодексу використовуються виключно для задоволення вимог кредитора за зобов'язаннями, які таке майно забезпечує.
Вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості:
1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування;
2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами;
3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.
У судовому засіданні, що відбулось 17.11.2025, судом розглянуто заяву кредитора із грошовими вимогами до боржника, за результатом чого визнанню кредитором фізичної особи ОСОБА_1 підлягає:
Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС
Заява Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС із грошовими вимогами до боржника на суму 3 995 502,79 грн. надійшла до суду 08.08.2025, тобто, подана із пропуском строку, встановленого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, та обгрунтована наступним.
Податковим органом зазначено, що у ОСОБА_1 обліковується заборгованість у сумі 3 989 446,79 грн., яка складається з:
- податку на доходи з фізичних осіб у розмірі 2 956 280,64 грн. (988 471,07 грн. - основний борг, 264 253,02 грн. - штрафні санкції, 1 703 556,55 грн. - пеня);
- єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 783 594,79 грн. (302 992,68 грн. - основний борг, 51 652,32 грн. - штрафні санкції, 428 949,79 грн. - пеня);
- єдиного внеску у розмірі 249 571,36 грн. (217 310,20 грн. - основний борг, 32 261,16 грн. - штрафні санкції).
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.11.2016 по справі № 826/15321/16 задоволено повністю адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві податкову заборгованість у розмірі 1 676 311,01 грн.
Згідно з ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
З огляду на те, що податковий борг у вказаній частині визначений судовим рішенням, яке набрало законної сили, така заборгованість є безспірною.
Згідно з п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу, крім випадків, передбачених абзацом третім пункту 59.1 статті 59 цього Кодексу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до пп. 129.1.1, 129.1.3 п. 129.1, пп. 129.3.3 п. 129.3 ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається:
- при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті):
- у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на відповідний рахунок платника податків, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
- у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).
З огляду на викладене, податковим органом нараховано пеню:
А) на заборгованість з податку на доходи з фізичних осіб:
- на підставі уточнюючої податкової декларації про майновий стан і доходи від 12.07.2012 у сумі 846,00 грн (стягнуто постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2016 у справі № 826/15321/16);
- у зв'язку з несвоєчасною сплатою грошового зобов'язання: на підставі податкового повідомлення-рішення від 24.11.2014 № 0083771704 на загальну суму 608,95 грн (нарахована на борг, стягнутий постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2016 у справі № 826/15321/16, в силу приписів ст. 129 ПК України); на підставі податкового повідомлення-рішення від 13.05.2015 № 0023721701 на загальну суму 76 980,23 грн (нарахована на борг, стягнутий постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2016 у справі № 826/15321/16, в силу приписів ст. 129 ПК України);
- у зв'язку із запровадженням мораторію на задоволення вимог кредиторів: на підставі податкового повідомлення-рішення від 13.05.2015 № 0023721701 на загальну суму 1 623 992,51 грн (нарахована на борг, стягнутий постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2016 у справі № 826/15321/16, в силу приписів ст. 129 ПК України);
Б) з єдиного податку з фізичних осіб:
- у зв'язку з несвоєчасною сплатою грошового зобов'язання: на підставі податкового повідомлення-рішення від 13.05.2015 № 0023761701 у сумі 1 162,41 грн (в силу приписів ст. 129 ПК України);
- у зв'язку із запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів: на підставі податкового повідомлення-рішення від 13.05.2015 № 0023761701 на загальну суму 329 689,77 грн (нарахована на борг, стягнутий постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2016 у справі № 826/15321/16, в силу приписів ст. 129 ПК України); на підставі податкової декларації від 28.07.2015 № 1500052050 у сумі 42 799,38 грн (нарахована на борг, стягнутий постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2016 у справі № 826/15321/16, в силу приписів ст. 129 ПК України); на підставі податкової декларації від 28.07.2015 № 1500052053 у сумі 55 298,23 грн (нарахована на борг, стягнутий постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2016 у справі № 826/15321/16, в силу приписів ст. 129 ПК України).
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Отже, сума непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом є складовою податкового боргу, поряд із сумою узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк.
Пеня є способом забезпечення погашення податкового зобов'язання та визначається у ст. 1 ПК України, як сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 01.06.2022 у справі № 927/104/21.
Отже, оскільки строки стягнення заборгованості встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним, то й пеня, нарахована на таку заборгованість, є правомірною та такою, що нарахована податковим органом арифметично вірно.
Крім того, податковим органом зазначено, що заборгованість боржника зі сплати єдиного соціального внеску в загальному розмірі 249 571,36 грн. відображена в ІКС «Податковий блок»
Вимога про сплату боргу (недоїмки) від 21.04.2015 № 0020271701 та рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування або своєчасно ненарахованого єдиного внеску від 13.05.2015 № 0023681701 знищені, про що складено акт від 09.08.2021 № 14.
Організація ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначено Порядком, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 (надалі - Порядок).
Пунктом 2 розділу І Порядку визначено, що:
- достовірність показників - відповідність первинного показника, наявного в підсистемах інформаційно-комунікаційної системи ДПС (далі - ІКС ДПС), аналогічному первинному показнику оперативного обліку;
- оперативний облік - це систематизований процес фіксації та відображення в ІКП первинних показників оперативного обліку, утворення / зміни абсолютного значення облікового показника. Оперативний облік ґрунтується на принципах бухгалтерського обліку та методологічних засадах, встановлених Податковим кодексом України (далі - Кодекс) та Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування";
- інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку за визначеними параметрами, яка містить інформацію щодо облікових даних платника та призначена для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації з реквізитів первинних документів, оброблених засобами ІКС ДПС (податкових декларацій, звітності з єдиного внеску, податкових повідомлень-рішень, рішень податкового органу, повідомлень економічних операторів, отриманих з Електронної системи обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, про розраховану (зменшену) суму акцизного податку за сформовані (деактивовані) унікальні ідентифікатори, вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску, рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу, даних Казначейства про надходження платежів тощо).
Інформація в ІКП ґрунтується на показниках первинних документів, оброблених ІКС ДПС.
Згідно з пунктом 1 підрозділу 2 розділу ІІ Порядку з метою забезпечення контролю за правильністю відкриття/закриття ІКП в ІКС ДПС щодекадно забезпечується автоматичне формування реєстрів контролю: реєстр контролю ІКП, відкритих в ІКС ДПС, які не відповідають Переліку форм ІКП; реєстр контролю наявності відкритої ІКП за платником, стосовно якого в ЄДР внесено запис про припинення; реєстр контролю наявності ІКП без ознаки "Платник відсутній в реєстрі" відкритої платнику, якого не включено / виключено з реєстру платників певного податку.
Відповідно до пунктів 1, 2 підрозділу 1 розділу ІІІ Порядку оперативний облік надходжень забезпечується підрозділом, що здійснює облік платежів: за податками, зборами та платежами на підставі документів, визначених Порядком взаємодії органів Державної казначейської служби України та органів Державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 18 липня 2016 року № 621, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 серпня 2016 року за № 1115/29245; за єдиним внеском на підставі документів, визначених Положенням про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12 лютого 2016 року № 54, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02 березня 2016 року за № 330/28460. У разі сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, з використанням єдиного рахунку оперативний облік надходжень на бюджетні та/або небюджетні рахунки забезпечується підрозділом, що здійснює облік платежів на підставі реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка, підтвердженого та прийнятого до виконання Казначейством у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 321 "Про затвердження Порядку функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35-1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади".
Згідно з пунктом 1 підрозділу 1 розділу ІV Порядку первинні показники, які відображаються у підсистемі, що забезпечує обробку звітності та платежів, є показниками форм податкової звітності та звітності з єдиного внеску.
Пунктом 2 підрозділу 1 розділу IV Порядку визначено, що структурні підрозділи податкового органу, які за своїми функціональними обов'язками відповідають за розробку форм Документів звітності: визначають первинні показники Документів звітності, що мають відображатись в ІКП (показники, що впливають на стан розрахунків платника із бюджетами); описують алгоритми відображення показників Документів звітності в ІКП (зокрема визначають умови, дати граничного терміну сплати та коди первинного показника оперативного обліку для такого відображення), а також алгоритми арифметичного та логічного контролю Документів звітності; погоджують алгоритми контролю показників Документів звітності зі структурними підрозділами ДПС за відповідними напрямами роботи. На підставі таких алгоритмів за формою, визначеною регламентом комп'ютерної обробки податкової звітності, звітності з єдиного внеску та іншої звітності (далі - Регламент комп'ютерної обробки звітності) в ІКС ДПС органів ДПС здійснюються процедури: приймання та реєстрації Документів звітності; проведення арифметичного та логічного контролю Документів звітності; відображення (рознесення) даних первинних показників Документів звітності в ІКП.
Наведене правозастосування відповідає позиції Верховного Суду, викладеній у постанові від 21 жовтня 2019 року у справі № 826/7343/18.
Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), умови та порядок його нарахування і сплати.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є, зокрема, фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Згідно з ч. 16 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Будь-яких доказів погашення боржником заявленої податковим органом заборгованості матеріали справи станом на 17.11.2025 не містять. У свою чергу, доводи керуючого реструктуризацією, наведені у повідомленні про результати розгляду вимог кредитора, також не спростовують правомірності та обгрунтованості заявленої податковим органом кредиторської заборгованості.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про визнання Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС кредитором боржника на суму 3 989 446,73 грн. з віднесенням 217 310,20 грн. до вимог першої черги, 1 291 463,69 грн. - вимог другої черги та 2 480 672,84 грн. - вимог третьої черги.
Поряд з вищеописаною заборгованістю, визнанню також підлягають судові витрати кредитора у розмірі 6 056,00 грн.
З огляду на викладене, суд вважає за доцільне закінчити попереднє засідання.
Керуючись ст. ст. 45, 122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Визнати кредитором у справі № 910/124/25 по відношенню до фізичної особи ОСОБА_1 :
- Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС з грошовими вимогами на суму 3 995 502,73 грн., з яких 6 056,00 грн. - витрати, які відшкодовуються до задоволення вимог кредиторів, 217 310,20 грн. - вимоги першої черги, 1 291 463,69 грн. - вимоги другої черги, 2 480 672,84 грн. - вимоги третьої черги.
2. Зобов'язати керуючого реструктуризацією сформувати реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
3. Встановити дату проведення зборів кредиторів: 27.11.2025.
4. Керуючому реструктуризацією боргів боржника у строк до 02.01.2026 подати до Господарського суду м. Києва план реструктуризації боргів боржника.
5. Визначити дату проведення судового засідання, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі на 12.01.26 о 11:20 год.Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 3.
6. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили в порядку ч.ч. 4, 5 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність).
Повний текст ухвали складено 09.01.2026
Суддя А.В. Яковенко