м. Вінниця
12 січня 2026 р. Справа № 120/3041/25
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян М.Б., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АП КОМЕРС" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "АП КОМЕРС" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю, на думку позивача, дій Головного управління ДПС у Вінницькій області щодо не прийняття до розгляду письмових пояснень від 10.10.2024, які подані для розгляду та прийняття рішення по розрахунку коригування №1 від 11.10.2023.
Ухвалою суду від 17.03.2025 прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження по справі. Також даною ухвалою встановлено сторонам строк для подачі заяв по суті справи.
01.04.2025 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що Головне управління ДПС у Вінницькій області не погоджується з доводами позивача. Зазначив, що 10.10.2024 було подано на розгляд комісії Головного управління ДПС у Вінницькій області письмові пояснення та копії документів, які підтверджують виникнення у ТОВ "АП КОМЕРС" обов'язку щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування №1 від 11.10.2023.
10.10.2024 ТОВ "АП КОМЕРС" отримано квитанцію зі змісту якої вбачається, що по ПН/РК від 11.10.2023 №1 порушено терміни, визначені пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 №520.
Відповідно до розрахунку днів між датами, від 11.10.2023 року та 10.10.2024 року пройшло 366 днів, що порушує терміни подачі письмових пояснень та копіїй документів, оскільки відповідно пункту 6 Порядку №520 платник податку має право подати до контролюючого органу письмові пояснення протягом 365 днів.
Враховуючи вищевикладене, ГУ ДПС у Вінницькій області вважає, що при прийнятті рішення, діяла на підставі та в спосіб передбачений законодавством.
Суд, повно виконавши процесуальний обов'язок зі збору доказів, перевіривши доводи сторін добутими доказами, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст належних норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АП КОМЕРС» зареєстроване 25.03.2015 як юридична особа, перебуває на загальній системі оподаткування та є платником податку на додану вартість.
У межах здійснення господарської діяльності між Товариством з обмеженою відповідальністю «АП КОМЕРС» (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «КРАЄВИД ПОДІЛЛЯ» (Покупець) укладено Договір поставки № АПК/2022-225 від 14.02.2022, предметом якого є поставка продукції виробничо-технічного призначення, зокрема насіння та мінеральних добрив.
На виконання умов договору сторонами підписано Специфікацію № 887 від 03.08.2023, якою погоджено поставку, у тому числі насіння пшениці озимої та ріпаку озимого, на загальну суму 8057306,25 грн з ПДВ.
Фактична поставка товару підтверджується: видатковою накладною № 904 від 03.08.2023 та товарно-транспортною накладною № 2139 від 01.08.2023.
У зв'язку з виникненням податкових зобов'язань за операцією постачання ТОВ «АП КОМЕРС» складено та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 73 від 03.08.2023.
Після поставки товару Покупцем виявлено невідповідність частини поставленої продукції показникам якості, що підтверджується Результатом аналізу № 319-23/196592 від 01.09.2023 та претензією Покупця від 02.09.2023.
З метою врегулювання спірних питань сторони уклали Додаткову угоду № 1 від 11.10.2023, якою погоджено зменшення вартості неякісного товару.
У зв'язку зі зміною суми компенсації вартості поставленого товару ТОВ «АП КОМЕРС» складено розрахунок коригування № 1 від 11.10.2023 до податкової накладної № 73 (реєстраційний № 9288043861).
Згідно з квитанцією № 1 від 30.10.2023 ТОВ «АП КОМЕРС» отримало повідомлення, зі змісту якого вбачається, що відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі -Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрацію розрахунку коригування від 11.10.2023 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено. Підставою для зупинення реєстрації зазначено перевищення суми компенсації вартості товару/послуги 1001, зазначеного у розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, над величиною залишку такого товару, визначеного як різниця обсягів придбання та постачання такого товару/послуги його отримувачем, що відповідає пункту 5 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 до Порядку). Додатково у квитанції зазначено показники: «D» = 1,2875 %, «P» = 0 та запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
10.10.2024 ТОВ «АП КОМЕРС» подано до ГУ ДПС у Вінницькій області письмові пояснення та копії підтвердних документів щодо розрахунку коригування № 1 від 11.10.2023.
10.10.2024 ТОВ "АП КОМЕРС" отримано квитанцію №2 зі змісту якої вбачається, що повідомлення №1 від 10.10.2024 не прийнято до розгляду, з підстав пропуску термінів, визначених пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 № 520.
ТОВ "АП КОМЕРС" вважає дії Головного управління ДПС у Вінницькій області щодо неприйняття письмових пояснень протиправними та такими, що вчинені всупереч чинного законодавства, що стало підставною для звернення до суду з вказаним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. п. "б" п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі - ПК України) об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Пунктом 187.1 ст. 187 ПК України визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
За змістом пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначено Порядком № 1165 (тут і далі - в редакції, чинній станом на дату зупинення реєстрації спірних податкових накладних).
Відповідно до абзацу третього пункту 5 Порядку № 1165 податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Пункт 7 Порядку № 1165 передбачає, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність") встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет (пункт 8 Порядку № 1165).
Пункт 10 Порядку № 1165 передбачає, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
За правилами, встановленими пунктом 11 Порядку № 1165, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 року N 520.
Абзац другий пункту 25 Порядку № 1165 встановлює, що комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном (пункт 26 Порядку № 1165).
Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520.
Відповідно до пункту 2 Порядку 3 520 рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Пункт 4 Порядку № 520 встановлює, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно із пунктом 5 Порядку № 520 платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
Відповідно до п. 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування.
Пунктом 9 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Пунктом 10 Порядку № 520 встановлено, що Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства".
Відповідно до пункту 12 Порядку № 520 рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Суд звертає увагу, що ключовим у даному спорі є правомірність дій контролюючого органу щодо неприйняття до розгляду письмових пояснень, поданих 10.10.2024.
Так, відповідно до пункту 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування.
Отже, законодавцем чітко визначено момент початку перебігу строку - день, що настає за датою складання відповідної податкової накладної або розрахунку коригування, а не день її складання.
Судом встановлено, що розрахунок коригування № 1 складено 11.10.2023.
Відтак перебіг 365-денного строку розпочався 12.10.2023 та закінчувався 10.10.2024 включно.
З матеріалів справи вбачається, що письмові пояснення та копії документів подані позивачем саме 10.10.2024, тобто в останній день строку, передбаченого пунктом 6 Порядку № 520.
Доводи відповідача про те, що між 11.10.2023 та 10.10.2024 минуло 366 днів, суд оцінює як помилкові, оскільки такі доводи ґрунтуються на неправильному визначенні початку перебігу строку, а саме - з дати складання розрахунку коригування, що суперечить прямому припису пункту 6 Порядку № 520.
Таким чином, позивачем не було порушено строк подання письмових пояснень та копій документів, а у контролюючого органу відсутні правові підстави для неприйняття поданих 10.10.2024 пояснень до розгляду.
Крім того, суд зазначає, що квитанція № 1 від 30.10.2023 містила пропозицію надати пояснення та копії документів, що свідчить про реалізацію позивачем наданого йому законом права та підтверджує відсутність будь-яких обмежень щодо подання таких пояснень у межах установленого строку.
За наведених обставин суд доходить висновку, що дії Головного управління ДПС у Вінницькій області щодо неприйняття до розгляду письмових пояснень ТОВ «АП КОМЕРС» від 10.10.2024 є протиправними, такими, що вчинені не на підставі та не у спосіб, передбачені чинним законодавством.
Відповідно до приписів частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Частиною 2 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
У пункті 110 рішення Європейського суду з прав людини від 23 липня 2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" (Vastberga taxi Aktiebolag and Vulic v. Sweden N 36985/97) Суд визначив, що "…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".
Хоча ця справа стосується податкового спору, на переконання суду, у ній закладено один з основних принципів забезпечення вирішення спорів у публічно-правовій сфері, зокрема, між суб'єктом приватного права і суб'єктом владних повноважень, який передбачає, що останній зобов'язаний забезпечити доведення в суді правомірності свого рішення, дії або бездіяльності, оскільки, в протилежному випадку, презюмується, що вони є протиправними.
У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини зазначає, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі "Суомінен проти Фінляндії", N 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року).
Одночасно суд вважає за можливе врахувати позицію Європейського суду з прав людини, яку він висловив у справі "Федорченко та Лозенко проти України" (заява N 387/03, 20 вересня 2012 року, п. 53), відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення "поза розумними сумнівом", тобто, аргументи сторони мають бути достатньо вагомими, чіткими та узгодженими.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У відповідності до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази, надані відповідачем на підтвердження правомірності своїх дій, а також докази, подані позивачем, суд встановив, що відповідач не довів правомірність дій щодо неприйняття до розгляду письмових пояснень, поданих ТОВ «АП КОМЕРС» 10.10.2024.
У зв'язку з чим суд доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню шляхом визнання протиправними дій Головного управління ДПС у Вінницькій області щодо неприйняття до розгляду повідомлення від 10.10.2024 №1 про подання письмових пояснень та копії документів щодо розрахунку коригування №1 від 11.10.2023, реєстрацію якого зупинено, та зобов'язання відповідача прийняти та розглянути повідомлення від 10.10.2024 №1 про подання письмових пояснень та копії документів щодо розрахунку коригування №1 від 11.10.2023, реєстрацію якого зупинено у порядку визначеному Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 №520.
Судовий збір підлягає розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними дій Головного управління ДПС у Вінницькій області щодо неприйняття до розгляду повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "АП КОМЕРС" від 10.10.2024 №1 про подання письмових пояснень та копії документів щодо розрахунку коригування №1 від 11.10.2023, реєстрацію якого зупинено.
Зобов'язати Головне управління ДПС у Вінницькій області прийняти та розглянути повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "АП КОМЕРС" від 10.10.2024 №1 про подання письмових пояснень та копії документів щодо розрахунку коригування №1 від 11.10.2023, реєстрацію якого зупинено, у порядку визначеному Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 №520.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АП КОМЕРС" судовий збір в розмірі 3028 грн (три тисячі двадцять вісім гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.
Відповідно до статті 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "АП КОМЕРС" (вул. Келецька, 105, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 39712241)
Відповідач: Головне управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ ВП 44069150)
Суддя Мультян Марина Бондівна