Ухвала від 12.01.2026 по справі 120/15986/23

УХВАЛА

м. Вінниця

12 січня 2026 р. Справа № 120/15986/23

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Поліщук Ірини Миколаївни, розглянувши в письмовому проваджені звіт про виконання судового рішення за виконанням судового рішення в справі за позовом ОСОБА_1 до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Рішенням суду 01.02.2024, окрім іншого, зобов'язано Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 1,4000 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

31.05.2024 на адресу суду надійшла заява позивача про встановлення судового контролю за виконанням вищевказаного рішення суду згідно ст. 382 КАС України, шляхом зобов'язання відповідача подати у місячний строк звіт про виконання судового рішення. Обґрунтовуючи подану заяву позивач зазначив, що постановою заступника начальника - начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 14.05.2024 відкрито виконавче провадження №75019941 з примусового виконання виконавчого листа Вінницького окружного адміністративного суду №120/15986/23 від 13.05.2024. Окрім того, як слідує із листа Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 30.05.2024, вимогою державного виконавця від 29.05.2024 боржника зобов'язано в строк до 12.06.2024 надати на адресу відділу обґрунтовану відповідь та документальне підтвердження виконання вимог виконавчого документа. Разом із тим станом на дату подання заяви про встановлення судового контролю позивачем не рішення не виконано.

Ухвалою від 11.06.2024 заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.02.2024 у справі №120/15986/23 призначено до розгляду в письмовому провадженні без повідомлення (виклику) сторін.

Даною ухвалою також встановлено відповідачу - Стрижавській селищній раді Вінницького району Вінницької області строк для надання суду письмових пояснень по суті поданої заяви, а також усіх доказів які підтверджують виконання боржником рішення суду від 01.02.2023 в адміністративній справі №120/15986/23.

02.07.2024 представником відповідача подано письмові пояснення в яких останній зазначив, що на момент звернення позивача із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду обов'язок виконання вимоги державного виконавця у боржника не настав. Також до наданих пояснень представник відповідача долучив проект рішення позачергової 86 сесії Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області "Про надання дозволу громадянину ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 1,4000 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ", який буде оприлюднено на сайті Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області. Тому відповідач просить відмовити у задоволенні заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.

Ухвалою від 05.01.2026 задоволено заяву представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та зобов'язано Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області подати до 05 лютого 2026 року звіт про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.02.2024 у справі №120/15986/23.

08.01.2026 на адресу суду надійшов звіт Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.02.2024 року у справі №120/15986/23.

Надаючи правову оцінку поданому звіту, суд враховує наступне.

Статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Відповідно до статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Розділом IV Кодексу адміністративного судочинства України врегульовано окремі процесуальні питання, пов'язані з виконанням судового рішення, та передбачено, що судовий контроль за виконанням судового рішення здійснює суд, який його ухвалив.

Водночас особливості судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах визначено статтями 381-1, 382, 382-1, 382-2 та 382-3 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 381-1 КАС України судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Згідно з частиною 1 статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу (частина 1 статті 382-3 КАС України).

Як унормовано частиною 2 статті 382-3 КАС України, суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення. Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

Так, поданий боржником звіт свідчить про те, що ним на виконання вимог ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 05.01.2026, якою встановлено судовий контроль за виконанням судового рішення, відповідачем надано докази виконання рішення суду від 01.02.2024 року у справі 120/15983/23.

Зі змісту поданого звіту слідує, що 86 сесією 8 скликання Стрижавської селищної ради від 12.07.2024 року прийнято рішення № 53 "Про надання громадянину ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки". Разом із тим, у поданому звіті представник відповідача зазначила, що вказане рішення отримане представником позивача Тиховським М.О. 19 липня 2024 року, що підтверджується відповідною відміткою у відомості одержання рішень 86 чергової сесії Стрижавської селищної ради 8 скликання від 12.07.2024 року.

Таким чином, слід дійти висновку, що рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.02.2024 виконано в повному обсязі, а тому наявні підстави для прийняття поданого звіту.

Керуючись ст.ст. 248, 256, 382 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01 лютого 2024 року.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Поліщук Ірина Миколаївна