Рішення від 12.01.2026 по справі 120/5626/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

12 січня 2026 р. Справа № 120/5626/25

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Віятик Наталії Володимирівни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Перлина" Купрійчука В.І. до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях в особі територіального сервісного центру МВС №0541 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство «Перлина» Купрійчука В.І. звернулось до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях в особі територіального сервісного центру МВС №0541 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить:

- визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях в особі Територіального сервісного центру МВС № 0541 (ТСЦ МВС № 0541) щодо відмови ФГ «Перлина» ОСОБА_1 у здійсненні перереєстрації транспортного засобу TOYOTA J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, загальний легковий універсал GKTEYX, LAND CRUISER, серійний номер JTEBR3FJ10K216942;

- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях в особі Територіального сервісного центру МВС № 0541 (ТСЦ МВС № 0541) здійснити комплекс заходів щодо перереєстрації транспортного засобу TOYOTA J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, загальний легковий універсал GKTEYX, LAND CRUISER, серійний номер НОМЕР_1 за ФГ «Перлина» ОСОБА_1 .

Обґрунтовуючи вимоги, позивач вказує на протиправну відмову ФГ «Перлина» ОСОБА_1 як власнику транспортного засобу у постановленні на облік автомобіля з причин, які не залежать від нього. Отже порушення відповідачем у спірних правовідносинах чинного законодавства України на момент їх виникнення, що стало підставою для його звернення до суду.

Ухвалою від 30.04.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідачем в межах встановленого ухвалою суду строку подано до суду відзив на позов, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог в повному обсязі, зазначає що за результатами перевірок, що проводилися на виконання положень Порядку №1388, Закону №3353-ХІІ, встановлено, що ПАТ КБ «ПриватБанк» внесений до Єдиного державного реєстру боржників. Наведена обставина, враховуючи норми ст. 34 Закону №3353-ХІІ робить неможливим перереєстрацію відповідного автомобіля на нового власника. Отже, позовні вимоги є такими, що суперечать вимогам статті 34 Закону України "Про дорожній рух" та пункту 15 Порядку № 1388, а тому задоволенню не підлягають.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що 21 вересня 2021 року між АТ КБ «Приватбанк» (Лізингодавцем) та ФГ «Перлина" ОСОБА_1 (Лізингоодержувачем) (далі по тексту - позивач) укладено договір фінансового лізингу № VIIOFLOVS00WG-1 (далі - Договір) щодо транспортного засобу TOYOTA, J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, загальний легковий універсал, GKTEYX, LAND CRUISER серійний номер НОМЕР_2 , повна маса 2990, маса без навантаження - 2460, об'єм двигуна 2755, колір - чорний, вартість 1869 565,00 грн. Згідно пункту 3.3. Договору розділу 3 «Передача майна та умови його експлуатації», майно повинне бути передане Лізингоодержувачу згідно з Актом прийому-передачі Майна протягом 10 (десять) календарних днів для сплати авансового платежу відповідно до умов цього Договору, але не раніше дати підписання Акту приймання-передачі Майна. Допускається поставка Майна узгодженими Сторонами партіями. Строк передачі Майна може змінюватись в залежності від дотриманням Продавцем строку постачання Майна за Договором купівлі-продажу, укладеного між Банком та Продавцем, про що Банк попередньо повідомляє Лізингоодержувача. У такому випадку вважатиметься, що Сторони підписанням відповідного Акту приймання - передачі погодили новий строк поставки Майна, що відповідає даті складання Акту приймання-передачі Майна, якщо інше не буде встановлено домовленістю Сторін.

Згідно підпункту 4.1. пункт 4 Договору майно переходить у власність Лізингоодержувача після сплати Банку всієї суми лізингових та інших платежів за цим Договором, але не раніше одного року з моменту передачі Майна Лізингоодержувачу. 15 листопада 2023 року між АТ КБ «ПриватБанк» та ФГ «Перлина" ОСОБА_1 підписано Акт приймання - передачі транспортного засобу № VIIOFLOVI00WG-1, згідно якого здійснено приймання-передачу транспортного засобу марки (моделі) Toyota Land Cruiser 150 Prado двигун № шасі № НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт) НОМЕР_3 , видане TSC 0546.

В той же час, 15 листопада 2025 року АТ КБ «ПриватБанк» видано наказ про проведення перереєстрації транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER, 150 PRADO, серійний номер НОМЕР_2 та доручення здійснення перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС директору ФГ «ПЕРЛИНА" Купрійчука В.І., ОСОБА_2 , якому видано довіреність на представлення інтересів АТ КБ «ПриватБанк» в територіальних сервісних центрах МВС з метою перереєстрації автомобіля марки TOYOTA LAND CRUISER, 150 PRADO, серійний номер НОМЕР_2 .

16 листопада 2023 року між сторонами на виконання Договору фінансового лізингу №VIIOFLOVI00WG-1 купівлі-продажу предмету лізингу від 21.09.2021року, Графіку платежів № VIIOFLOVI00WG-1 від 21.09.2021 року щодо передачі права власності Покупцю на транспортний засіб, укладено Договір № VIIOFLOV100WG-1 купівлі-продажу предмету лізингу у зв'язку з повним розрахунком між АТ КБ «ПриватБанк» та ФГ «Перлина" ОСОБА_1 за Предмет лізингу до дати укладення цього договору шляхом виплати Покупцем усієї вартості Предмету лізингу за Договором лізингу.

На підставі вказаного договору, АТ КБ «ПриватБанк» передав у власність ФГ «Перлина" ОСОБА_1 , транспортний засіб TOYOTA, J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, Загальний легковий універсал, GKTEYX, LAND CRUISER серійний номер НОМЕР_2 , повна маса 2990, маса без навантаження - 2460, об'єм двигуна 2755, колір - чорний. Таким чином, позивачем ФГ «Перлина" ОСОБА_1 перед АТ КБ «ПриватБанк» належним чином виконано зобов'язання за договором фінансового лізингу № VIIOFLOVS00WG-1 щодо транспортного засобу TOYOTA, J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, серійний номер JTEBR3FJ10К216942, та позивачем сплачено на користь Банку визначені договором платежі, що підтверджується Актом звірки взаємних розрахунків та переходу права власності по фінансовому лізингу. Вказаний автомобіль перебуває в користуванні і володінні ФГ «Перлина фермерського господарства Купрійчука Василя Івановича», оскільки був переданий йому АТ КБ «ПриватБанком» за умовами договору фінансового лізингу після його підписання. В подальшому, листом від 16.11.2023 року за № 20.1.0.0/7- 231115/43177 АТ КБ «ПриватБанк» надав позивачу пакет документів щодо переоформлення автомобіля, серед яких: заява про перереєстрацію транспортного засобу, Наказ № VII0FLOVI00WG-1 від 15.11.2023 року «Про перереєстрацію транспортного засобу Toyota Land Cruiser 150 Prado двигун VIN № НОМЕР_1 », Довіреність № VII0FLOVI00WG-1 від 15.11.2023 року, Довіреність від 15.11.2023 року на директора ФГ, Акт звірки взаєморозрахунків та переходу права власності по фінансовому лізингу від 15.11.2023 року, Довіреність від 31.08.2021, Акт приймання-передачі транспортного засобу від 15.11.2023 року, Довідка про перебування транспортного засобу на військовому обліку від 21.11.2023 року за № 46/3056.

Адвокатом Дмитришиною Т.І. сформовано та направлено вимогу до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях в особі територіального сервісного центру МВС № 0541, для проведення перереєстрації транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER, 150 PRADO, серійний номер НОМЕР_2 за позивачем.

24.03.2025 року за № 31/31/0541-3231-2025 відповідачем відмовлено в проведенні такої дії, з тих підстав, що згідно Єдиного реєстру боржників Міністерства юстиції України, ПАТ КБ «ПриватБанк» (код ЄДРПОУ 14360570) значиться боржником у виконавчих провадженнях. Відповідачем зазначено, що за наявності відомостей про власника транспортного засобу в Єдиному реєстрі боржників, перереєстрація такого автомобіля не здійснюється відповідно до Порядку № 1388, дотримання вимог якого є обов'язковим під час здійснення державної реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів.

Вважаючи протиправною відмову відповідача, представник позивача звернулась до суду з цим позовом.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд застосовує джерела правового регулювання у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, та зважає на наступне.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується (стаття 8 Конституції України).

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналіз даної норми дає змогу дійти висновку, що діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування здійснюється у відповідності до спеціально-дозвільного типу правового регулювання, який побудовано на основі принципу «заборонено все, крім дозволеного законом; дозволено лише те, що прямо передбачено законом». Застосування такого принципу суттєво обмежує цих суб'єктів у виборі варіантів чи моделі своєї поведінки, а також забезпечує використання ними владних повноважень виключно в межах закону і тим самим істотно обмежує можливі зловживання з боку держави та її органів.

Вчинення ж державним органом чи органом місцевого самоврядування, їх посадовою особою дій у межах компетенції, але не передбаченим способом, у не передбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закону України від 05.04.2001 № 2344-III "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон № 2344-III).

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону № 2344-III, законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України "Про транспорт", "Про дорожній рух", чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.

Порядок державної реєстрації транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України (частина 6 статті 19 Закону № 2344-III).

Єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), присвоєння буквено-цифрової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформлення і видачі реєстраційних документів та/або їх формування в електронній формі встановлюється Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 № 1371) (далі - Порядок № 1388).

Пунктом 6 Порядку № 1388 зокрема зазначено, що транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС або через центри надання адміністративних послуг. Державна реєстрація нових транспортних засобів може проводитися сервісними центрами МВС за участю суб'єктів господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС, здійснюють продаж таких транспортних засобів та уклали з Головним сервісним центром МВС відповідний договір.

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають вимогам, установленим МВС, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється (абзац 2 пункту 7 Порядку № 1388).

Відповідно до абзацу 1 пункту 8 Порядку № 1388, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Абзацом 5 пункту 8 Порядку № 1388, встановлено, що документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку, є, зокрема, договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб'єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб'єктів уповноваженою особою.

Не допускається державна реєстрація транспортних засобів, придбаних з порушенням вимог абзацу другого пункту 8, пунктів 11, 16, абзацу другого пункту 17, пункту 18, абзацу другого пункту 33, пунктів 44, 48, 49 Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 р. № 1200 (абзац 4 пункту 9 Порядку № 1388).

Відповідно до пункту 15 Порядку № 1388 державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються після проведення уповноваженими особами сервісного центру МВС перевірки відповідних документів та/або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державному Реєстрі атестованих судових експертів, автоматизованій базі даних про розшукувані транспортні засоби, банку даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірки відомостей про обмеження відчуження з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також відомостей про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі (крім внутрішньо переміщених осіб, інформація щодо яких підтверджується даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб), відомостей про особу, що містяться в Єдиному реєстрі боржників, Державному реєстрі санкцій, відповідних базах даних та державних реєстрах щодо осіб, які перебувають у розшуку, перевірки дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей, дійсності сертифіката відповідності за реєстром сертифікатів затвердження типу і виданих виробниками сертифікатів відповідності колісних транспортних засобів та обладнання, документів, що підтверджують правомірність придбання, відомостей щодо митного оформлення транспортних засобів за єдиною автоматизованою інформаційною системою митних органів, відомостей за автоматизованою системою реєстрації гуманітарної допомоги, а також установлення відповідності конструкції вимогам правил та нормативів шляхом отримання відповідних відомостей із таких баз даних і реєстрів. За результатами таких перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться відповідний напис про їх проведення, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) і дати (крім випадків подання заяви в електронній формі через електронний кабінет водія або засобами Порталу Дія).

Як вже було встановлено судом, актом звірки взаєморозрахунків та переходу права власності по фінансовому лізингу від 15.11.2023 АТ КБ «Приватбанк» здійснено фактичне передання у власність та в повне розпорядження ФГ «Перлина» ОСОБА_1 транспортного засобу, що зафіксовано актом приймання-передачі транспортного засобу № VIIFLOVI00WG-1 від 15.11.2023. АТ КБ «Приватбанк» за результатами належного виконання договору лізингу, було надано позивачеві лист вих. №20/1/0/0/0/7-231115/43177 від 16.11.2023 та передано пакет документів необхідний для перереєстрації транспортного засобу.

Статтею 328 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) установлено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності чи необґрунтованість активів, які перебувають у власності, не встановлені судом.

Частиною 1 статті 334 ЦК України передбачено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

З наведених положень закону слідує, що за загальним правилом право власності на рухому річ, яким є автомобіль, виникає з моменту передання майна. Винятком із загального правила про те, що право власності на рухому річ виникає з моменту передання майна, є вказівка в нормі закону чи в положеннях договору. За допомогою такого універсального регулятора приватних відносин, як договір, його сторони можуть у договорі самі визначити момент виникнення права власності на рухому річ (аналогічні висновки наведено у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суд від 26.04.2023 у справі 569/20334/21).

Згідно з висновком у постанові Великої Палати Верховного Суду від 05.04.2023 у справі №911/1278/20 (пункт 7.13) положеннями частини першої статті 334 ЦК України щодо переходу права власності на рухоме майно, так і спеціальним законодавством, що регулює порядок обліку та реєстрації транспортних засобів, не передбачено в імперативному порядку, що право власності на таке рухоме майно переходить до набувача транспортного засобу з моменту здійснення його державної реєстрації. Право власності на рухоме майно переходить до набувача відповідно до умов укладеного договору, що узгоджується з принципом свободи договору відповідно до статей 6, 627, 628 ЦК України. Якщо договором не передбачено особливостей переходу права власності у конкретному випадку шляхом вчинення певних дій, воно переходить з моменту передання транспортного засобу.

За приписами цивільного законодавства позивач є новим власником транспортного засобу, ідентифікаційні ознаки якого вказані у наданих ним документах, що підтверджують правові підстави набуття права власності. Спір між продавцем та покупцем за договором фінансового лізингу від 21.09.2021 VIIFLOVI00WG-1 відсутній, адже транспортний засіб фактично переданий ФГ «Перлина» ОСОБА_3 що підтверджено актом звірки взаєморозрахунків та переходу права власності по фінансовому лізингу від 15.11.2023 за № VIIFLOVI00WG-1, а також зафіксовано актом приймання-передачі транспортного засобу № VIIFLOVI00WG-1 від 15.11.2023. Крім того відсутні докази про наявність вимог інших осіб до ФГ «Перлина» ОСОБА_1 щодо витребування із її незаконного володіння транспортного засобу та докази знаходження транспортного засобу під арештом. Втручання у право особи може бути виправданим, якщо воно не тільки «встановлено законом» та здійснено «згідно із законом», але й передбачається «якісним» законом. Оскільки власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби, а надані документи не дають підстав вважати, що ФГ «Перлина» ОСОБА_1 не є власником транспортного засобу TOYOTA J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, загальний легковий універсал GKTEYX, LAND CRUISER, серійний номер НОМЕР_1 , то такий транспортний засіб за його заявою підлягає реєстрації (перереєстрації). Отже, позивачем надано документи, які підтверджують правомірність придбання ним (на підставах, не заборонених законом) вказаного транспортного засобу (умова, за якої транспортний засіб підлягає реєстрації на нового власника).

Окрім того відповідно до частин 1, 2, 5 статті 34 Закону України від 30.06.1993№3353-XII «Про дорожній рух» (далі - Закон №3353-XII) державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, а також відсутності будь-яких обтяжень, у тому числі за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, присвоєнням буквено-числової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформленням і видачею реєстраційних документів та/або їх формуванням в електронному вигляді.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

У разі звернення особи, яка внесена до Єдиного реєстру боржників, для здійснення перереєстрації, зняття з обліку транспортного засобу з метою його відчуження територіальні органи Міністерства внутрішніх справ України зобов'язані відмовити у вчиненні реєстраційної дії, про що не пізніше наступного робочого дня повідомити зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця із зазначенням відомостей про такий транспортний засіб.

Тобто стаття 34 Закону №3353-XII передбачає здійснення процедури перевірки на предмет внесення до Єдиного реєстру боржників саме особи, що звертається за перереєстрацією транспортного засобу. При цьому в даному випадку, звернення за перереєстрацією здійснювалося шляхом подання відповідної заяви від імені власника транспортного засобу TOYOTA J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, загальний легковий універсал GKTEYX, LAND CRUISER, серійний номер JTEBR3FJ10K216942 а, отже, згідно положень статті 34 Закону №3353-XII перевірка мала здійснюватися відносно Фермерського господарська «Перлина» ОСОБА_1 , а не АТ КБ «Приватбанк», який не був суб'єктом такого звернення.

Верховний Суд у постанові від 15.12.2021 у справі № 1840/2970/18 зазначив, що одним із критеріїв оцінювання судами рішень, дій та бездіяльності суб'єктів владних повноважень є прийняття ними рішень обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії). Цей критерій відображає принцип обґрунтованості рішення або дії. Він вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, висновки експертів тощо.

У пункті 50 рішення по справі «Щокін проти України» Європейський суд з прав людини вказує, що перша та найважливіша вимога статті 1 Першого протоколу до Конвенції полягає в тому, що будь-яке втручання публічних органів у мирне володіння майном повинно бути законним.

Таким чином з урахуванням правових висновків Верховного Суду, встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що з метою повного, всебічного захисту прав позивача, позов слід задовольнити.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази надані позивачем, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.

При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 2 статті 2 та частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір в розмірі 1211,20 грн, який в силу ч. 1 ст. 139 КАС України підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях в особі Територіального сервісного центру МВС № 0541 (ТСЦ МВС № 0541) щодо відмови ФГ «Перлина» ОСОБА_1 у здійсненні перереєстрації транспортного засобу TOYOTA J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, загальний легковий універсал GKTEYX, LAND CRUISER, серійний номер НОМЕР_1 .

Зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях в особі Територіального сервісного центру МВС № 0541 (ТСЦ МВС № 0541) здійснити перереєстрацію транспортного засобу TOYOTA J15T/GDJ150/GDJ150L PRADO, рік випуску 2021, загальний легковий універсал GKTEYX, LAND CRUISER, серійний номер НОМЕР_1 за ФГ «Перлина» ОСОБА_1 .

Стягнути на користь Фермерського господарства «Перлина» ОСОБА_1 сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 1211,20 грн за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: Фермерське господарство "ПЕРЛИНА" КУПРІЙЧУКА В.І. (вул. Гірська, 14, с. Бруслинівка, Вінницький район, Вінницька область, 22333, код ЄДРПОУ 20084692

Відповідач: Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях в особі територіального сервісного центру МВС № 0541 (вул. Ботанічна, 24, м. Вінниця, 21010, код ЄДРПОУ 45400935)

Суддя Віятик Наталія Володимирівна