Ухвала від 12.01.2026 по справі 646/62/26

Справа № 646/62/26

Провадження № 1-кс/646/91/2026

УХВАЛА

12 січня 2026 року м. Харків

Слідчий суддя Основ'янського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Шевченківського відділу Куп'янської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12025221100001125 від 20.05.2025, стосовно підозрюваної

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Туркестан Чимкентської області, громадянки України, з вищою освітою, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше несудимої,

яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

08.01.2026 до слідчого судді Основ'янського районного суду міста Харкова надійшло клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Шевченківського відділу Куп'янської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12025221100001125 від 20.05.2025.

В обґрунтування клопотання зазначено, що 24.02.2022 військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії, із застосуванням зброї незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській та інших областях, і здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, та здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії з метою змін меж території та державного кордону України всупереч порядку, встановленому Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків. 2 Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Верховною Радою України, у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. Воєнний стан на території України неодноразово продовжувався.

Відтак, з 24.02.2022 року по теперішній час діє правовий режим воєнного стану на території України. Відповідно до Закону України № 2265-ІХ від 22.05.2022 «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії російської федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну» визначено, що російська федерація с державою терористом, однією з цілей політичного режиму якої є геноцид Українського народу, фізичне знищення, масові вбивства громадян України, вчинення міжнародних злочинів проти цивільного населення, використання заборонених методів війни, руйнування цивільних об'єктів та об'єктів критичної інфраструктури, штучне створення гуманітарної катастрофи в Україні або окремих її регіонах.

Відповідно до п. 6 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

3 24 лютого 2022 року військовослужбовці збройних сил рф силовим способом з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно захопили та фактично здійснили окупацію частини території Харківської області, в тому числі м. Куп'янськ Куп'янського району Харківської області, шляхом зосередження навколо вказаного населеного пункту та безпосередньо в ньому, збройних підрозділів рф, та встановлення контрольно-пропускного режиму в'їзду та виїзду з вказаного населеного пункту тощо, що тривало до початку вересня 2022 року (не пізніше 09.09.2022).

Так, після повномасштабного вторгнення збройних сил рф на територію України, з 24.02.2022 збройні сили країни агресора - рф безпосередньо здійснили силове захоплення та взяття під контроль будівлі і споруди на території міста Куп'янська Харківської області, що забезпечують діяльність органів державної влади, в тому числі й Куп'янський районний відділ поліції ГУНП в Харківській області, розташований за адресою: Харківська область, м. Куп'янськ, вул. Харківська, 14, з метою перешкоджання їх нормальній діяльності та з метою створення окупаційної влади, зокрема нового окупаційного правоохоронного органу, та вирішили залучити до співпраці місцевих жителів. ОСОБА_6 , будучи громадянкою України, тимчасово не працюючою, у період часу з середини липня 2022 року по початок вересня 2022 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині територію 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на Харківської України, перебуваючи у м. Куп'янськ Куп'янського району області, маючи умисел на допомогу державі-агресору та незаконним правоохоронним органам, створеним на тимчасово окупованій території, з метою завдання шкоди Україні та реалізуючи її, вступила в злочинну змову з окупаційними військами російської федерації.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, в середині липня 2022 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_6 , будучи громадянкою України, тимчасово не працюючою, знаходячись на території м. Куп'янськ, Куп'янського району, Харківської області, зі своїх особистих мотивів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою допомоги державі-агресору та її збройним формуванням створити вертикаль незаконних органів влади, у зв'язку з тим, що така вертикаль є основою функціонування державного механізму загалом, з метою завдання шкоди України, достовірно знаючи, що за адресою: Харківська область, Куп'янський район, м. Куп'янськ, вул. Харківська, 14 знаходиться Куп'янський районний відділ поліції ГУНП в Харківській області, а співробітники управління виїхали з населеного пункту та не контролюють обстановку щодо життєдіяльності вказаного населеного пункту, погодилась на пропозицію військових російської федерації та вирішила добровільно зайняти посаду у новоствореному правоохоронному органі, а саме посаду: исполняющим обязанности заместителя начальника отдела миграционной службы Управления внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области».

Після чого, 05 липня 2022 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_6 , реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на допомогу державі-агресору та її незаконним правоохоронним органам з метою завдання шкоди Україні, зайняла посаду у новоствореному правоохоронному органі окупаційної влади, а саме посаду: «исполняющим обязанности заместителя начальника отдела миграционной службы Управления внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области», здійснювала приймання заяв і повідомлень від місцевих мешканців, щодо отримання паспортів громадян Російської Федерації, проводила опитування місцевого населення, щодо отримання документів для отримання паспортів рф, займалась перекладом документів на російську мову, у незаконному новоствореному правоохоронному органі, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , а саме за місцем знаходження Куп'янського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області.

Вищевказані дії ОСОБА_6 кваліфіковані органом досудового розслідування за ч. 7 ст. 111-1 КК України, тобто колабораційна діяльність - добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України.

11.12.2025 року, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у кримінальному провадженні № 12025221100001125 від 21.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Підставами для обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, є зібрані у кримінальному провадженні докази, а саме:

-показами свідка ОСОБА_7 , який повідомив, що з 24.02.2022р. по теперішній час знаходився у м. Куп'янськ, Харківської обл. З м. Куп'янськ під час окупації не виїжджав. Під час окупації м. Куп'янськ представниками зс рф та інших військових та збройних формувань підконтрольних рф він не працював. До окупації він працював водієм у ФОП ОСОБА_8 27.02.2022р. російські війська окупували м. Куп'янськ. Потім, в березні 2022р. рф створила на окупованій частині Харківської обл. т.зв. «Військово-цивільну адміністрацію Харківської обл.» та призначила ОСОБА_9 головою адміністрації. Під час окупації він мешкав в с. Куп'янськ-Вузловий Куп'янського району Харківської області. Він пару разів під час окупації на велосипеді приїзжав в м. Куп'янськ, з метою отримання гуманітарної та грошової допомоги. Гуманітарну допомогу видавали неподалік в відділу поліції по вул. Харківській, буд. 14. В кінці липня бачив ОСОБА_10 , яка погодилась на співпрацю та працевлаштувалась до паспортного столу к окупантам. Вона контролювала процес видачі гуманітарної допомоги та робила ксерокопії паспортів громадян, які прийшли отримувати гуманітарну та грошову допомогу під відомість та підпис. Так він за час окупації міста Куп'янськ та Куп'янського району отримував гуманітарну допомогу декілька разів. Коли він вдруге приїхав за гуманітарною допомогою в серпні 2022 року, він також бачив Дільбару, вона була поруч з відділом поліції, робила ксерокопії документів осіб, які прийшли отримувати гуманітарну допомогу. Дільбару можу описати так: середньої статури, темні очі, брови, волосся темно-русого кольору, середнього зросту. До окупації вона мешкала в смт. Ківшарівка та працювала в земельному відділі;

-показами свідка ОСОБА_11 , який повідомив, що під час окупації він мешкав в с. Кругляківка Куп'янського району Харківської області. Він пару разів під час окупації на власному авто Жигулі НОМЕР_1 , білого кольору приїзжав в м. Куп'янськ, з метою отримання гуманітарної та грошової допомоги. Гуманітарну допомогу видавали неподалік в відділу поліції по вул. Харківській, буд. 14. Та він в кінці липня бачив ОСОБА_10 , яка погодилась на співпрацю та працевлаштувалась до паспортного столу к окупантам. Вона контролювала процес видачі гуманітарної допомоги та робила ксерокопії паспортів громадян, які прийшли отримувати гуманітарну та грошову допомогу під відомість та підпис. Так він за час окупації міста Куп'янськ та Куп'янського району отримував гуманітарну допомогу декілька разів. Коли він вдруге приїхав за гуманітарною допомогою також бачив Дільбару, вона була поруч з відділом поліції, робила ксерокопії документів осіб, які прийшли отримувати гуманітарну допомогу. Дільбару можу описати так: середньої статури, темні очі, брови, волосся темно-русого кольору, середнього зросту. До окупації вона мешкала в смт. Ківшарівка та працювала в земельному відділі;

-показами свідка ОСОБА_12 , який повідомив, що під час окупації російські військові взяли його в полон, через те, що він забрав зброю та солярку в колоні російських військ. Це відбувалось біля с. Гроза. Також він виявив бензовоз російських військових. Він був не один, з ним ще були місцевий мешканець Куп'янського району - ОСОБА_13 , він на даний час перебуває за кордоном. Так хтось з місцевих розповів, що він забрав зброю та солярку. Російські військові прийшли до нього додому в 05 годині ранку приблизно 15-17 липня 2022 року. Його зв'язали, закинули в багажник та привезли до колишньої будівлі Куп'янської поліції. Під час окупації там була будівля поліції при окупаційній владі. Його оформили на ІВС, там протримали 76 діб. З ним погано поводились, катували, не давали їжу. Він сам звільнився, коли російські військові почали тікати з території міста до рф. Коли він перебував на ІВС його один з днів завели до паспортного столу, з метою перевірки документів. Там в кінці липня він бачив ОСОБА_10 , яка погодилась на співпрацю та працевлаштувалась до паспортного столу к окупантам. Вона контролювала процес видачі гуманітарної допомоги та робила ксерокопії паспортів громадян, які прийшли отримувати гуманітарну та грошову допомогу під відомість та підпис. Так ОСОБА_14 , коли його побачила, його згадала, так як до окупації він працював водієм на Новій пошті, куди вона приходила за посилками. Дільбара зробила копії його паспорту та запропонувала оформити російський паспорт. На її пропозицію він відповів відмовою. Дільбару описав так: середньої статури, темні очі, брови, волосся темно-русого кольору, середнього зросту. До окупації вона мешкала в смт. Ківшарівка та працювала в земельному відділі.

-показами свідка ОСОБА_15 , який повідомив, що весь час до окупації та під час проживав за адресою: АДРЕСА_3 . 27.06.2022 року до нього в квартиру прийшли так звані «Ангели смерті», військовослужбовці рф, які представляли інтереси гвардії. Вони вломились в квартиру, спитали його прізвище та ім'я, перевірили телефон, комп'ютер, всі документи які були в квартирі з українською символікою. Після чого вони пішли з квартири. Їх було троє осіб, які приходили до нього. Вони були усі в балаклавах, з символікою «z», одягнені в різну спортивну одежу, не в форму. У російських військових відбулась ротація, та з липня 2022 року військові рф почали ходити до нього додому кожного дня, лякали сусідів, та шукали його. 01.08.2022 року він прийшов до так званого відділу поліції, який був створений окупаційною владою рф на території м. Куп'янськ. Біля відділу поліції, були особи, які перебували в форменому одязі та з вогнепальною зброєю здійснювали патрулювання відділу поліції та прилеглої території. Так їх було 4 особи, один з них був ОСОБА_16 , який під час окупації погодився на співпрацю та працевлаштувався до відділу поліції. Він з ще трьома чоловіками здійснював патрулювання відділу поліції та прилеглої до нього території. Трьох чоловік він тоді побачив вперше, вважає що вони не місцеві. На вигляд йому близько 40 років, середньої статури, округле обличчя, густі брови, світлі очі. Він перевірив його мобільний телефон та паспорт громадянина України на його ім'я та повідомив, що потрібно прибути до відділу - 04.08.2022 року. Далі він прийшов до них знову 04.08.2022 року, його затримали співробітники народної міліції та повідомили, шо при перевірці його мобільного пристрою, вони зробили резервну копію, та знайшли в телефоні відео де він знімав російську техніку, яка рухалась по місту. Після чого в нього вилучили вдома всю комп'ютерну техніку та засоби зв'язку, затримали та привезли до так званої «поліції» новоствореного органу при окупаційній владі рф. Коли він перебував на ІВС його один з днів завели до паспортного столу, з метою перевірки документів. Там він в кінці липня бачив ОСОБА_10 , яка погодилась на співпрацю та працевлаштувалась до паспортного столу к окупантам. Вона контролювала процес видачі гуманітарної допомоги та робила ксерокопії паспортів громадян, які прийшли отримувати гуманітарну та грошову допомогу під відомість та підпис. Так ОСОБА_14 , коли його побачила, згадала, так як до окупації він працював у інтернет провайдера, з ким вона спілкувалась раніше. Дільбара зробила копії його паспорту та запропонувала оформити мені російський паспорт. На її пропозицію він відповів відмовою. Дільбару описав так: середньої статури, темні очі, брови, волосся темно-русого кольору, середнього зросту. До окупації вона мешкала в смт. Ківшарівка та працювала в земельному відділі;

-протоколом огляду електронних інформаційних систем від 26.11.2025 року;

-документами, які підтверджують діяльність ОСОБА_6 під час тимчасової окупації: копія наказу від 05.07.2022 року № 1-лс «О назначении на должность»; копія журналу № 18 «Учета удостоверений сотрудников УВД ВГА Харьковской области», начат 06.07.2022 року; копія «Расходного кассового ордера» № 17 від 24.08.2022 року.

У зв'язку зі збройною агресією російської федерації, воєнним станом в Україні, захопленням територій України та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України або на території рф та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик останній, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 253 (8178) від 11.12.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик ОСОБА_6 на 16.12.2025, 17.12.2025 та 18.12.2025 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 12025221100001125 від 20.05.2025, для отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваної тощо.

Жодного разу у призначений час громадянка України ОСОБА_6 у призначене місце та час не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.

У зв'язку з неявкою за викликом слідчого та ухиленням від слідства, підозрювану ОСОБА_6 оголошено у розшук, здійснення якого в подальшому доручено оперативному підрозділу ВКП Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області.

Враховуючи те, що 16.12.2025, 17.12.2025 та 18.12.2025 підозрювана належним чином викликалась до органу досудового розслідування, в тому числі для вручення повідомлення про підозру та проведення процесуальних дій, у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті офісу Генерального прокурора, проте не з'явилась у призначений час та не повідомила про причини неприбуття, беручи до уваги той факт, що відповідно до матеріалів кримінального провадження ОСОБА_6 у 2022 році перебувала на тимчасово окупованій території, на даний час виїхала до рф, з урахуванням наведеного, необхідно вважати, що підозрювана ОСОБА_6 переховується від органу досудового слідства на території рф, з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Отже, вищевказані матеріали досудового розслідування дають достатні та безсумнівні підстави вважати, що підозрювана ОСОБА_6 умисно переховується від слідства на тимчасово окупованій території України або на території держави, визнаної ВРУ державою-агресором з метою уникнення кримінальної відповідальності кримінальне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання просила задовольнити з підстав зазначених у ньому.

У судовому засіданні захисник підозрюваної адвокат ОСОБА_4 з питання задоволення клопотання поклалася на розсуд суду.

Положеннями ч. 2 ст. 297-2 КПК України, визначено, що у клопотанні про здійснення спеціального досудового розслідування зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) виклад обставин, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні кримінального правопорушення, і посилання на обставини; 4) відомості щодо оголошення особи у міждержавний та/або міжнародний розшук; 5) виклад обставин про те, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності; 6) перелік свідків, яких слідчий, прокурор вважає за необхідне допитати під час розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів лише щодо пред'явленої підозри з точки зору їх достатності та взаємозв'язку, не вирішуючи наперед питання про винуватість підозрюваної у вчиненні інкримінованого їй злочину, правильність кваліфікації її дій, допустимість доказів щодо встановлення винуватості підозрюваної, вважає, що зміст клопотання та долучених до нього матеріалів кримінального провадження можуть свідчити про існування фактів і інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача у тому, що ОСОБА_6 могла вчинити інкриміноване їй кримінальне правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_6 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, а саме: добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.

Відносно факту переховування підозрюваної від органів досудового слідства, то матеріали клопотання свідчать про наявність такого факту.

Відповідно до ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним та оголошення його у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування.

Згідно із ч. 2 ст. 1 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КПК України - процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення.

Приписами статті 297-1 КПК України передбачено, що спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими КПК України, з урахуванням положень глави «Особливості спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень».

Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема, ст. 111-1 КК України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Зібрані у кримінальному провадженні докази беззаперечно вказують на те, що підозрювана ОСОБА_6 належним чином повідомлена про проведення стосовно неї досудового розслідування, набуття нею статусу підозрюваної у цьому кримінальному провадженні, про необхідність явки до слідчого для проведення процесуальних дій, а також на те, що підозрювана переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності на території держави-агресора або на тимчасово окупованій території України.

З досліджених матеріалів убачається, що повідомлення та оголошення ОСОБА_6 проведені відповідно до вимог національного законодавства.

Чинне процесуальне законодавство не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особа перебуває у будь-якому із видів розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку (державного та міжнародного) органом досудового розслідування має бути винесена відповідна постанова (ч. 2 ст. 281 КПК України), що в даному випадку і було здійснено органом досудового розслідування шляхом винесення постанови про оголошення підозрюваної в розшук, що вбачається з постанови про оголошення у розшук від 22.12.2025 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України - строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Частиною 3 ст. 219 КПК України передбачено, що з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене: 1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу; 2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім; 3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу; 4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Отже, враховуючи, що прокурором клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування подано з дотриманням процесуальних строків, передбачених статтею 219 КПК України та зважаючи на надані слідчому судді матеріали кримінального провадження, що свідчать про причетність ОСОБА_6 до вищевказаного кримінального правопорушення, а також, враховуючи той факт, що остання переховується від органів досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошена у розшук та знаходиться на території держави-агресора чи тимчасово окупованій території України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав, визначених ст.ст. 297-1, 297-2, 297-4 КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12025221100001125 від 20.05.2025 відносно ОСОБА_6 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 297-1, 297-2, 297-3, 297-4, 372, 376 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Шевченківського відділу Куп'янської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12025221100001125 від 20.05.2025, стосовно підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення у кримінальному провадженні № 12025221100001125 від 20.05.2025 спеціального досудового розслідування стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Туркестан Чимкентської області, громадянки України, з вищою освітою, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше несудимої, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 20.05.2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025221100001125 відносно ОСОБА_6 підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Якщо підстави для здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 20.05.2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025221100001125 перестануть існувати, органу досудового слідства звернутись до суду із клопотанням про припинення здійснення спеціального досудового розслідування та здійснення подальшого досудового розслідування згідно із загальними правилами, передбаченими КПК України.

Копію ухвали суду надати органу досудового розслідування та захиснику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1