58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
"07" січня 2026 р. Справа № 5027/398-б/2012
Суддя Господарського суду Чернівецької області Бутирський А.А.,
при секретарі Нікітюк Є.В.,
розглянувши матеріали справи
За заявою Приватного акціонерного товариства “Литер» м. Київ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю “Боянівка» м. Чернівці
про визнання банкрутом
Представники:
від кредитора - Полтавець П.Ю. - адвокат (довіреність від 10.12.2024 р.), Албу І.В. - у порядку самопредставництва
від банкрута - Кучак Ю.Ф. - ліквідатор
СУТЬ СПОРУ: Ухвалою суду від 03.07.2012 р., за заявою ПрАТ “Литер» м. Київ, порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Боянівка» м. Чернівці, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, справу до розгляду у підготовчому засіданні призначено на 16.07.2012 р.
Ухвалою суду від 12.06.2013 р. введено процедуру санації ТОВ “Боянівка» строком на шість місяців та призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Гусара І.О.
Ухвалою від 18.11.2013 р. затверджено план санації боржника.
Ухвалою від 18.12.2013 р. строк процедури санації продовжено до 12.06.2014 р.
Ухвалою від 14.07.2014 р. продовжено процедуру санації до 12.12.2014 р., звільнено від виконання обов'язків керуючого санацією арбітражного керуючого Гусара І.О., новим керуючим санацією призначено арбітражного керуючого Шевчука Т.І.
Постановою господарського суду Чернівецької області від 13.10.2015 р. ТОВ “Боянівка» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Шевчука Т.І., про що зроблено відповідне оголошення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет.
Ухвалою від 14.11.2022 р. арбітражного керуючого Шевчука Т.І. відсторонено від виконання обов'язків ліквідатора ТОВ “Боянівка», новим ліквідатором призначено арбітражного керуючого Поповича Дмитра Миколайовича.
Ухвалою від 11.09.2024 р. арбітражного керуючого Поповича Д.М. звільнено від виконання обов'язків ліквідатора ТОВ “Боянівка», ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Унгурана Д.В.
Арбітражний керуючий Унгуряну Д.В. звернувся до суду з клопотанням про визначення наступних умов аукціону щодо продажу майна банкрута, яке не є предметом забезпечення, а саме: об'єкт будівництва, реєстраційний номер 1187722073101, тип об'єкта: незавершене будівництво; опис об'єкта: незавершене будівництво будівлі автотранспортного цеху літ. Ж, розташоване на земельних ділянках з кадастровими номерами 7310136900:41:006:0048 (0,6312 га) та 7310136900:41:006:0047 (0,700 га), цільове призначення: для будівництва та обслуговування автотранспортного цеху із службовою парковкою; ступінь готовності складає 14%; адреса: Чернівецька обл., м. Чернівці, вулиця Хотинська, будинок 43. Початкова ціна - 870 902,00 грн.
Ухвалою від 03.11.2025 р. розгляд клопотання ліквідатора ТОВ “Боянівка» призначено на 01.12.2025 р.
Ухвалою від 24.11.2025 р. арбітражного керуючого Унгуряну Д.В. звільнено від виконання обов'язків ліквідатора ТОВ “Боянівка», призначено ліквідатором ТОВ “Боянівка» арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича (свідоцтво № 149 від 18.02.2013 р., а/с 9, м. Київ).
Ухвалою від 01.12.2025 р розгляд справи відкладено на 22.12.2025 р., а ухвалою від 22.12.2025 р. - на 07.01.2026 р.
У судовому засіданні 07.01.2026 р. ліквідатор підтримав подане клопотання з таких підстав.
Ліквідатором ТОВ «Боянівка» Унгуряну Д.В. було направлено лист від 15.09.2025 р. конкурсним кредиторам, членам комітету кредиторів банкрута, умови продажу незаставного майна банкрута, товариства з обмеженою відповідальністю «Боянівка», а саме: об'єкт будівництва, реєстраційний номер 1187722073101, тип об'єкта: незавершене будівництво; опис об'єкта: незавершене будівництво будівлі автотранспортного цеху літ. Ж, розташоване на земельних ділянках з кадастровими номерами 7310136900:41:006:0048 (0,6312 га) та 7310136900:41:006:0047 (0,700 га), цільове призначення: для будівництва та обслуговування автотранспортного цеху із службовою парковкою; ступінь готовності складає 14%; адреса: Чернівецька обл., м. Чернівці, вулиця Хотинська, будинок 43.
Ліквідатором було скликано засідання комітету кредиторів банкрута на 10.10.2025 р. для вирішення питання надання згоди на продаж та погодження умов продажу незаставленого майна банкрута.
На засідання комітету кредиторів банкрута, при вирішенні питання порядку денного «Надання згоди на продаж та погодження умов продажу частини незаставленого майна банкрута», а саме: об'єкта будівництва, реєстраційний номер 1187722073101, присутні конкурсні кредитори утрималися при голосуванні, тобто рішення комітетом кредиторів банкрута із зазначеного питання прийнято не було.
Кредитор - АТ «Державний ощадний банк України» залишив вирішення поданого клопотання на розсуд суду.
Інший кредитор - ТОВ «Буковинська будівельна компанія» проти поданого клопотання заперечував з тих підстав, що відповідно до Інформації з Державного земельного кадастру України щодо зазначеної у ЄДРРП земельної ділянки, на якій розташований об'єкт: незавершене будівництво; опис об'єкта: незавершене будівництво будівлі автотранспортного цеху літ. Ж: «Інформація про земельну ділянку за вказаним Вами кадастровим номером (7310136900:41:006:0021) не знайдена в Державному земельному кадастрі».
Тобто, у ЄДРРП містяться дані щодо кадастрового номера земельної ділянки на якій розташований об'єкт продажу, які суперечать Інформації з Державного земельного кадастру України.
Розглянувши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд встановив.
Ліквідатором ТОВ «Боянівка» Унгуряну Д.В. було направлено лист від 15.09.2025 р. конкурсним кредиторам, членам комітету кредиторів банкрута, умови продажу незаставного майна банкрута, товариства з обмеженою відповідальністю «Боянівка», а саме: об'єкт будівництва, реєстраційний номер 1187722073101, тип об'єкта: незавершене будівництво; опис об'єкта: незавершене будівництво будівлі автотранспортного цеху літ. Ж, розташоване на земельних ділянках з кадастровими номерами 7310136900:41:006:0048 (0,6312 га) та 7310136900:41:006:0047 (0,700 га), цільове призначення: для будівництва та обслуговування автотранспортного цеху із службовою парковкою; ступінь готовності складає 14%; адреса: Чернівецька обл., м. Чернівці, вулиця Хотинська, будинок 43.
Ліквідатором було скликано засідання комітету кредиторів банкрута на 10.10.2025 р. для вирішення питання надання згоди на продаж та погодження умов продажу незаставленого майна банкрута.
На засідання комітету кредиторів банкрута, при вирішенні питання порядку денного «Надання згоди на продаж та погодження умов продажу частини незаставленого майна банкрута», а саме: об'єкта будівництва, реєстраційний номер 1187722073101, присутні конкурсні кредитори утрималися при голосуванні, тобто рішення комітетом кредиторів банкрута із зазначеного питання прийнято не було.
Відповідно до Інформації з Державного земельного кадастру України щодо зазначеної у ЄДРРП земельної ділянки, на якій розташований об'єкт: незавершене будівництво; опис об'єкта: незавершене будівництво будівлі автотранспортного цеху літ. Ж: «Інформація про земельну ділянку за вказаним Вами кадастровим номером (7310136900:41:006:0021) не знайдена в Державному земельному кадастрі».
Згідно ч. 1 ст. 63 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) після проведення інвентаризації та отримання згоди на продаж майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута на аукціоні.
Початковою вартістю продажу майна банкрута є його вартість, визначена ліквідатором.
Згідно ч.ч. 1,2, 4 ст. 75 КУзПБ Арбітражний керуючий визначає умови продажу за погодженням з комітетом кредиторів та забезпеченим кредитором (щодо майна, яке є предметом забезпечення).
До обов'язкових умов продажу належать:
склад майна (лот);
початкова ціна;
крок аукціону.
Арбітражний керуючий зобов'язаний направити умови продажу членам комітету кредиторів та протягом 20 днів з дня, коли вони одержали чи мали одержати умови продажу, скликати комітет кредиторів. Якщо майно є предметом забезпечення, арбітражний керуючий зобов'язаний направити умови продажу забезпеченому кредитору.
Відповідно до ч.ч. 6-7 ст. 75 КУзПБ комітет кредиторів, забезпечений кредитор можуть прийняти рішення про:
надання згоди на продаж майна на запропонованих умовах;
надання згоди на продаж майна, змінивши умови продажу;
відмову в наданні згоди на продаж майна з обґрунтуванням причин.
У разі якщо комітет кредиторів або забезпечений кредитор прийняв рішення про відмову в наданні згоди на продаж майна або не прийняв жодного рішення на засіданні комітету кредиторів чи протягом 20 днів з дня, коли забезпечений кредитор одержав чи мав одержати умови продажу, або якщо арбітражний керуючий не згоден з прийнятим комітетом кредиторів або забезпеченим кредитором рішенням, арбітражний керуючий зобов'язаний звернутися до суду. У такому разі умови аукціону визначаються судом.
Згідно п. 49 Порядку організації та проведення аукціонів з продажу майна боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2019 р. № 865, якщо продажу підлягає нежитлове приміщення, будівля, споруда, у характеристиці майна, крім відомостей, передбачених підпунктом 2 пункту 46 цього Порядку, зазначаються:
розмір площі;
план;
матеріали стін;
кількість приміщень;
місцезнаходження нежитлового приміщення, будівлі, споруди;
призначення нежитлового приміщення, будівлі, споруди;
встановлені обмеження;
кількість поверхів будівлі, споруди, поверх, на якому розташоване приміщення;
відомості про земельну ділянку, на якій розташоване нежитлове приміщення (її правовий режим та розмір), та її кадастровий номер (за наявності);
інформація про допоміжні, підсобні приміщення та споруди;
інформація про орендарів та інших користувачів приміщення, якщо вона відома замовнику аукціону.
Проте, ліквідатор Унгуряну Д.В. у своєму клопотанні вказав, що незавершене будівництво будівлі автотранспортного цеху літ. Ж, розташоване на земельних ділянках з кадастровими номерами 7310136900:41:006:0048 (0,6312 га) та 7310136900:41:006:0047 (0,700 га), у той час як згідно з інформацією з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 10.09.2025 року у власності ТОВ «Боянівка» перебуває об'єкт будівництва, реєстраційний номер 1187722073101, тип об'єкта : незавершене будівництво; опис об'єкта : незавершене будівництво будівлі автотранспортного цеху літ. Ж, розташоване на земельній ділянці кадастровий номер 7310136900:41:006:0021, цільове призначення: для будівництва та обслуговування автотранспортного цеху із службовою парковкою, площею 1,3312 га, ступінь готовності складає :14%, адреса : Чернівецька обл., м. Чернівці, вул.. Хотинська, буд.43.
Таким чином, ліквідатор Унгуряну Д.В. просить визначити, серед іншого, таку умову продажу як: земельні ділянки з кадастровими номерами 7310136900:41:006:0048 (0,6312 га) та 7310136900:41:006:0047 (0,700 га), тоді як в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вказано іншу земельну ділянку: кадастровий номер 7310136900:41:006:0021, площею 1,3312 га.
За таких обставин у задоволенні клопотання ліквідатора Унгуряну Д.В. слід відмовити через невідповідність запропонованих умов продажу відомостям з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які є визначальними для визначення умов продажу майна банкрута.
Керуючись ст. 63, 75 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У задоволенні клопотання ліквідатора Унгуряну Д.В. про визначення умов аукціону щодо продажу майна банкрута, яке не є предметом забезпечення (об'єкт будівництва, реєстраційний номер 1187722073101, тип об'єкта: незавершене будівництво; опис об'єкта: незавершене будівництво будівлі автотранспортного цеху літ. Ж, розташоване на земельних ділянках з кадастровими номерами 7310136900:41:006:0048 (0,6312 га) та 7310136900:41:006:0047 (0,700 га), цільове призначення: для будівництва та обслуговування автотранспортного цеху із службовою парковкою; ступінь готовності складає 14%; адреса: Чернівецька обл., м. Чернівці, вулиця Хотинська, будинок 43. Початкова ціна - 870 902,00 грн.) - відмовити.
Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів з дня її підписання до Західного апеляційного господарського суду.
Повний текст ухвали складено 12.01.2026 р.
Суддя Бутирський А.А.