Ухвала від 08.01.2026 по справі 924/552/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84

УХВАЛА

"08" січня 2026 р.Справа № 924/552/25

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладія С.В., при секретарі судового засідання Гусько О.В., розглянувши заяви з грошовими вимогами до боржника

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Галузеве підприємство “Промсервіс» м. Суми

до дочірнього підприємства “Аромат» м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області

про відкриття провадження у справі про банкрутство

представники сторін:

від заявника (ДПС у Хмельницькій області): Бабак А.В. - за довіреністю та витягу з ЄДР

від кредитора (ДПС у Івано - Франківській області): Клебан М.А. - за довіреністю

від боржника: не з'явився

від розпорядника майна: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Хмельницької області знаходиться справа №924/552/25 за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Галузеве підприємство “Промсервіс» м. Суми до дочірнього підприємства “Аромат» м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою суду області від 06.08.2025 р. відкрито провадження у справі №924/552/22 про банкрутство дочірнього підприємства “Аромат» м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області. Визнано вимоги кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю "Галузеве підприємство "Промсервіс" до дочірнього підприємства "Аромат" у розмірі 6092537,28 грн., з яких: 24224,00 грн. - вимоги першої черги, 6068313,28 грн. - вимоги четвертої черги, 485545,17 грн. - вимоги шостої черги. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - дочірнього підприємства "Аромат" (32312, м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області, код 30737268). Введено процедуру розпорядження майном боржника - дочірнього підприємства "Аромат" (32312, м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області, код 30737268), на строк визначений ч.2 ст.44 КУзПБ. Призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кунцевича Станіслава Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 2122 від 06.05.2024). Попереднє судове засідання призначено на 06.11.2025р.

06.08.2025р. оприлюднено повідомлення про відкриття господарським судом Хмельницької області провадження у справі №924/552/25 про банкрутство дочірнього підприємства "Аромат" м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області.

Строк для подання заяв з грошовими вимогами до боржника по 06.09.2025р.

04.09.2025р. на адресу суду надійшла заява Головного управління ДПС у Хмельницькій області з грошовими вимогами до боржника в сумі 3117891,67 грн., з яких 2623438,98 грн. податкового боргу, (1740681,28 грн. - основного платежу; 15 435,96 грн. - штрафних санкцій; 867 321,74 грн. - пені) та заборгованості зі сплати ЄСВ в сумі 494 452,69 грн. (324 062,00 грн. - основного платежу; 35 289,12 грн. - штрафних санкцій; 138 230,09 грн. - пені), та внести їх до реєстру вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 08.09.2025р. заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання грошових вимог в розмірі 3117891,67 грн. прийнято та призначено до розгляду у попередньому судовому засіданні на 10.11.2025р.

Ухвалою суду від 10.11.2025р. відкладено попереднє засідання у справі №924/552/25 на 24.11.2025р.

За результатами попереднього засідання 24.11.2025р. постановлено ухвалу про оголошення перерви до 04.12.2025р.

Ухвалою суду від 04.12.2025р. попереднє засідання призначено на 17.12.2025р.

Ухвалою суду від 17.12.2025р. відкладено попереднє засідання на 29.12.2025р.

09.12.2025р. на адресу суду надійшла заява Головного управління ДПС у Івано - Франківській області з грошовими вимогами до боржника в сумі 348355,85 грн., з яких 213873,95 грн. основний платіж, 18835,03 грн. штрафних санкцій, 115646,87 грн. пені та 6056,00 грн. судового збору.

Ухвалою суду від 11.12.2025р. заяву Головного управління ДПС у Івано - Франківській області про визнання грошових вимог в розмірі 348355,85 грн. прийнято та призначено до розгляду у попередньому судовому засіданні на 29.12.2025р.

За результатами попередніх засідань 29.12.2025р. постановлено ухвалу про оголошення перерви до 08.01.2026р.

29.12.2025 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Кунцевича С.В. надійшли результати розгляду заяви про визнання грошових вимог Головного управління ДПС у Хмельницькій області, в яких зазначає, що вимоги є обгрунтованими, законними та визнає в повному обсязі.

Представник заявника Головного управління ДПС у Хмельницькій області в попередньому судовому засіданні 08.01.2026 підтримав подану заяву, просив її задовольнити.

Представник заявника Головного управління ДПС у Івано - Франківській області в попередньому судовому засіданні 08.01.2026 підтримав подану заяву, просив її задовольнити.

08.01.2026 до суду через систему "Електронний суд" від розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Кунцевича С.В. надійшли результати розгляду заяви про визнання грошових вимог Головного управління ДПС у Івано - Франківській області, в яких зазначає, що вимоги є обгрунтованими, законними та визнає в повному обсязі.

Арбітражний керуючий Кунцевич С.В. в попереднє засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.

Представник боржника в судове засідання 08.01.2026 не з'явився, відзиву та будь-яких клопотань боржником не подано.

Розглянувши заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання грошових вимог до боржника суд враховує наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до приписів ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні.

Згідно з ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.

Як убачається з матеріалів справи за боржником рахується податковий борг перед бюджетом на суму 2 623 438,98 грн., (1 740 681,28 грн. - основного платежу; 15 435,96 грн. - штрафних санкцій; 867 321,74 грн. - пені) який виник по:

1) Податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), в сумі 1 568,01 грн. ( 1 322,73 грн. - штрафних санкцій; 245,28 грн. - пені).

2) Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, в сумі 116 113,85 грн. (79 209,99 грн. - основного платежу; 1 051,16 грн. - штрафних санкцій; 35 852,70 грн. - пені). Дана заборгованість частково охоплена заходами стягнення, а саме: - податкові зобов'язання з датами нарахування від 29.07.2017 по 22.06.2020 - рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.02.2021 по справі №640/19132/20; - в частині нарахованого основного платежу, з датами нарахування від 29.07.2020 по 29.01.2021 - рішенням керівника контролюючого органу №13/22-01-13-04-18 від 16.02.2022.

3) Орендній платі з юридичних осіб, в сумі 2 498 780,50 грн. (1 657 750,98 грн. - основного платежу; 12 379,18 грн. - штрафних санкцій; 828 650,34 грн. - пені).

Дана заборгованість частково охоплена заходами стягнення, а саме:

- податкові зобов'язання з датами нарахування від 02.03.2017 по 30.04.2017 - рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.01.2018 по справі №826/6674/17;

- податкові зобов'язання з датами нарахування від 30.05.2017 по 30.06.2020 - рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.02.2021 по справі №640/19132/20;

- в частині нарахованого основного платежу, з датами нарахування від 30.07.2020 по 01.02.2021 - рішенням керівника контролюючого органу №13/22-01-13-04-18 від 16.02.2022.

4) Екологічному податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, в сумі 6 975,47 грн. (3 720,31 грн. - основного платежу; 681,93 грн. - штрафних санкцій; 2 573,23 грн. - пені).

Дана заборгованість частково охоплена заходами стягнення, а саме:

- податкові зобов'язання з датами нарахування від 20.05.2017 по 21.02.2019 - рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.02.2021 по справі №640/19132/20.

5) Надходженню від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, в сумі 1,15 грн. (0,96 грн. - штрафних санкцій; 0,19 грн. - пені).

Окрім того, на даний час за боржником рахується також заборгованість зі сплати єдиного внеску, нарахованого роботодавцем на суми заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності, ну суму 494 452,69 грн. (324 062,00 грн. - основного платежу; 35 289,12 грн. - штрафних санкцій; 138 230,09 грн. - пені).

Зазначений борг боржника перед кредитором підтверджується розрахунком суми кредиторських вимог, Інформацією про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ/ податкового боргу у платника по Україні в цілому станом на 29.08.2025 року, та витягом з інтегрованої картки платника податків по платежах 14010100, 18010400 18010600, 19010100, 19010300, 71010000.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Податкового кодексу України (далі - ПК України), податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Згідно з п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України (п.п. 14.1.156 п.14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У відповідності до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, є податковим боргом.

Зазначає, що контролюючим органом вживались заходи по погашенню податкової заборгованості з боржника в межах повноважень, визначених ПК України, а саме відповідно до вимог ст. 59 Податкового кодексу України боржнику було направлено податкову вимогу про сплату податкового боргу форми «Ю» № 628- 17 від 03.02.2017 року.

Відповідно до п.95.5 ст.95 ПК України Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області прийнято рішення про стягнення коштів платника податків з рахунків у банках у рахунок погашення податкового боргу: №13/22-01-13-04-18 від 16.02.2022.

Також прийнято рішення про погашення усієї суми податкового боргу: №1 від 21.01.2019; №18/22-01-13-04-18 від 23.01.2021.

Однак, на момент подання заяви з грошовими вимогами податковий борг ДП «АРОМАТ» перед Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області в сумі 2 623 438,98 грн. не погашено.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Статтею 1 вказаного Закону встановлено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 1 частини 1 статті 4 того ж Закону визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону встановлено обов'язок платника єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з ч.4 ст.25 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та наказу Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 “Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Інструкція №449) податковий орган у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, надсилає в паперовій та/або електронній формі платникам єдиного внеску вимогу про сплату недоїмки з єдиного внеску.

Відповідно до п.3 розділу VI Інструкції №449, вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційно-комунікаційних систем ДПС (далі - ІКС) на суму боргу, що перевищує 10 гривень. У разі якщо неможливо надіслати (вручити) платнику єдиного внеску вимогу про сплату боргу (недоїмки) поштою у зв'язку з відсутністю його за місцезнаходженням (місцем проживання) (відсутністю службових (посадових) осіб платника єдиного внеску за його місцезнаходженням), відмовою платника єдиного внеску або службових (посадових) осіб платника прийняти вимогу, поверненням поштового відправлення у зв'язку із закінченням встановленого строку зберігання або з інших причин, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення, вимога вважається надісланою (врученою) платнику єдиного внеску у день, зазначений поштовою службою у повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до п.5 розділу VI Інструкції №449, у разі якщо платник єдиного внеску протягом 10 календарних днів з дня надходження (отримання) вимоги про сплату боргу (недоїмки) не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому порядку або не сплатив узгоджену суму боргу (недоїмки) (з дня отримання відповідного рішення податкового органу або суду), після спливу останнього дня відповідного строку така вимога вважається узгодженою (набирає чинності).

З метою добровільної сплати заборгованості з ЄСВ боржнику було сформовано та направлено вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 05.11.2024 №Ю-46124-2615, та від 04.12.2024 №Ю-46124-2615 рекомендованим листом з повідомленням про вручення, які вручено поштою згідно даних Укрпошти (копії вимог додаються).

В зв'язку із наявністю заборгованості зі сплати єдиного внеску у ДП «АРОМАТ» (РНОКПП 30737268) до Відділу державної виконавчої служби у місті Кам'янці Подільському Кам'янець-Подільського району Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) направлено вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 05.11.2024 №Ю-46124-2615/У на суму 455 279,37 грн. та від 04.12.2024 №Ю-46124-2615/У на суму 39 173,32 грн. до виконання (копії вимог, заяв про відкриття виконавчого провадження додаються).

В подальшому за заявами про відкриття виконавчих проваджень було винесено постанови про відкриття виконавчих проваджень: №77421151 від 06.03.2025 та №78565877 від 09.07.2025, що підтверджується постановами про відкриття виконавчих проваджень.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) є виконавчим документом та виконується Державною виконавчою службою в порядку, встановленому Законом України від 02.06.2016 №1404-VIII “Про виконавче провадження».

Відповідно до ч.7 ст.25 Закону №2464 сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно до вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до цього Закону несуть зобов'язання із сплати єдиного внеску.

Відповідно до ч.16 ст.25 Закону №2464 строки давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Згідно ч.12 ст.9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до ч. 8 ст. 25 Закону №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі ліквідації юридичної особи - платника єдиного внеску або втрати платником з інших причин статусу платника єдиного внеску сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є: юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу - платника єдиного внеску, що ліквідується. У разі недостатності у платника єдиного внеску коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є: правонаступники юридичної особи - платника єдиного внеску, що ліквідується. У разі злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення платника єдиного внеску зобов'язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до законодавства перейшли його права та обов'язки.

Вказує на те, що заборгованість по ЄСВ у ДП «Аромат» збільшилась з результаті нарахування боргу правонаступнику вiд учасників реорганiзацiї філії "Лактіс" та філії "Бахмацький молочний комбінат".

Таким чином, на момент подання заяви з грошовими вимогами заборгованість ДП «АРОМАТ» перед Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області по ЄСВ в сумі 494 452,69 грн. не погашена.

Отже, на момент подання заяви з грошовими вимогами заборгованість боржника перед Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області на загальну суму 3 117 891,67 грн. не погашена.

Враховуючи вищевикладене, заява Головного управління ДПС у Хмельницькій області з грошовими вимогами в сумі 3117891,67 грн. до боржника є обґрунтованою, а тому суд дійшов висновку, що її слід задовольнити, визнавши грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області до боржника в сумі 3117891,67 грн. та 4844,80 грн. витрат по сплаті судового збору.

Розглянувши заяву Головного управління ДПС у Івано - Франківській області про визнання грошових вимог до боржника суд враховує наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до приписів ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні.

Згідно з ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.

Судом береться до уваги, що відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Як вбачається із заяви Головного управління ДПС у Івано - Франківській області з грошовими вимогами до боржника, кредитором заявлено вимогу до боржника в розмірі 348 355,85 грн, у тому числі: основний платіж - 213 873,95 грн, штрафні санкції - 18 835,03 грн, пеня - 115 646,87 грн, а саме по платежах:

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості (код платежу 18010100) в сумі 13920,67 грн, згідно: рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.12.2020 справа № 640/4396/20 - сума грошового зобов'язання 6 373,61 грн; рішення Київського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 справа № 640/948/22 - сума грошового зобов'язання 2 557,42 грн та податкового повідомлення-рішення №0147160406 від 11.12.2023 - на суму грошового зобов'язання 637,36 грн., що розглядалося рішенням Київського окружного адміністративного суду від 27.10.2025 справа № 320/29651/24. Вказане рішення містить описку в найменуванні відповідача замість ДП «Аромат», судом помилкова вказано ДП «Агромат», позивачем подано до суду відповідну заяву про виправлення описки, однак станом на день заявлення кредиторських вимог в реєстрі відсутня ухвала про виправлення описки; пеня у розмірі 4352,28грн, що нарахована відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України, підтверджується витягом з інтегрованої картки платника податків та розрахунком.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код платежу 18010400) в сумі 99091,72 грн, згідно: рішення Київського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 справа №640/948/22 - сума грошового зобов'язання 63255,08 грн; рішення Київського окружного адміністративного суду від 24.06.2025 справа №320/7404/23 - сума грошового зобов'язання 8 962,86 грн; податкового повідомлення-рішення №0147130406 від 11.12.2023 на суму грошового зобов'язання 3 693,72 грн, що розглядалося рішенням Київського окружного адміністративного суду від 27.10.2025 справа № 320/29651/24; пеня у розмірі 23 180,06 грн, що нарахована відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України, підтверджується витягом з інтегрованої картки платника податків та розрахунком.

Земельний податок з юридичних осіб (код платежу 18010500) в сумі 235343,46 грн, згідно: рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.12.2020 справа №640/4396/20 - сума грошового зобов'язання 9791,17 грн; рішення Київського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 справа №640/948/22 - сума грошового зобов'язання 151189,66 грн; рішення Київського окружного адміністративного суду від 24.06.2025 справа №320/7404/23 - сума грошового зобов'язання 10380,37 грн; податкового повідомлення-рішення №0147150406 від 11.12.2023 на суму грошового зобов'язання 14503,95 грн, що розглядалося рішенням Київського окружного адміністративного суду від 27.10.2025 справа № 320/29651/24; пеня у розмірі 49 478,31 грн, що нарахована відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України, підтверджується витягом з інтегрованої картки платника податків та розрахунком.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У відповідності до ст. 19-1 Податкового Кодексу України (надалі - ПК) здійснення адміністрування податків, зборів, платежів та контролю за своєчасністю подання платниками податків звітності, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів належить до повноважень контролюючих органів.

Відповідно пункту 20.1.4 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Статтею 16 Податкового кодексу України визначені обов'язки платника податків, згідно положень якої платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (пункт 16.1.3), сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (пункт 16.1.4).

Згідно положень пунктів 36.1. - 36.3 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Як визначено підпунктом 14.1.162 ПК України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Порядок нарахування пені, що підлягає зарахуванню до державного бюджету, а також строки проведення розрахунків регулюються статтею 129 ПК України.

Пеня в розмірі 77010,65 грн нарахована при відображенні в інтегрованій картці платника (ІКП) ухвали Господарського суду Хмельницької області від 06.08.2025 про відкриття провадження у справі № 924/552/25 про банкрутство Дочірнього підприємства "АРОМАТ", у відповідності до ст. 129 Податкового кодексу України з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення корона вірусної хвороби (COVID -19) та не була предметом розгляду в судах.

Пунктом 129.3.3 Податкового кодексу України встановлений кінцевий строк нарахування пені на суму податкового боргу, зокрема, день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).

У відповідності до ст. 131 ПК України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків. Суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.

Закон не встановлює строків давності стягнення пені. Пеня не включається до складу грошового зобов'язання, а отже на неї не розповсюджується дія статті 102 Податкового кодексу України (Строки давності та їх застосування).

Нарахування пені супроводжує весь період існування податкового боргу від моменту його виникнення і до повного погашення податкового боргу. Пеня не нараховується на пеню, однак нараховується на всю суму податкового боргу (узгодженого грошового зобов'язання). Існування податкового боргу тягне за собою нарахування пені. Припинення податкового боргу припиняє таке нарахування.

Згідно п. 113.7. ст. 113 ПК України у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення-рішення.

Відповідно до вимог п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

Згідно п. 54.5 ст.54 ПК України, якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання.

Як визначено п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст.38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до вимог п.59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п.59.4 ст.59 ПК України податкова вимога надсилається (вручається) платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно ГУ ДПС в Івано-Франківській області було сформовано та направлено відповідачу податкову вимогу від 10.07.2017 року №277-17.

Боржником добровільно не сплачено наявний податковий борг.

Враховуючи вищевикладене, заява Головного управління ДПС у Івано - Франківській області з грошовими вимогами в сумі 348355,85 грн. до боржника є обґрунтованою, а тому суд дійшов висновку, що її слід задовольнити, визнавши грошові вимоги ГУ ДПС у Івано - Франківській області до боржника в сумі 348355,85 грн. та 4844,80 грн. витрат по сплаті судового збору.

Керуючись ст. 45, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Визнати грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Пилипчика, 7, код 44070171) до боржника дочірнього підприємства «Аромат» (м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області, вул. Сагайдачного Петра,3, код 30737268) ) у розмірі:

- 4844,80 грн. судового збору сплаченого за подання заяви з грошовими вимогами до боржника (позачергово)

- 324 062,00 грн. заборгованості зі сплати ЄСВ - 1 черга задоволення вимог кредиторів;

- 1740681,28 грн. основного платежу - 3 черга задоволення вимог кредиторів;

- 1053148,39 грн. (пеня, штрафні санкції) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.

Визнати грошові вимоги ГУ ДПС у Івано - Франківській області (76018, м. Івано - Франківськ, вул. Незалежності,20, код 43968084) до боржника дочірнього підприємства «Аромат» (м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області, вул. Сагайдачного Петра,3, код 30737268) ) у розмірі:

- 4844,80 грн. судового збору сплаченого за подання заяви з грошовими вимогами до боржника (позачергово)

- 213873,95 грн. основного платежу - 3 черга задоволення вимог кредиторів;

- 134481,90 грн. (115646,87 грн. пеня, 18835,03 грн. штрафні санкції) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.

Ухвала є підставою для внесення відомостей до реєстру вимог кредиторів у відповідності до ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвала набирає законної сили 08.01.2026р. та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 254-259 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено та підписано 12.01.2026 року.

Суддя Гладій С.В.

Виготовлено 7 примірників:

1- до справи

2- кредитору (Головному управлінню ДПС у Хмельницькій області) (електронний суд)

3- кредитору (Головному управлінню ДПС у Чернігівській області) (електронний суд)

4- кредитору (Головному управлінню ДПС у Івано - Франківській області) (електронний суд)

5 - кредитору (ТОВ “Галузеве підприємство “Промсервіс») (електронний суд)

6 - боржнику (електронний суд)

7 - арбітражному керуючому Кунцевичу С.В. (електронний суд)