Справа № 715/17/26
Провадження № 3/715/29/26
12.01.2026 селище Глибока
Суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області Цуркан В.В., при секретарі судового засідання Майщук С.В., за участі прокурора Волкова Д.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , ІПН: НОМЕР_2 , директора Коровійського ліцею Чернівецької міської ради, жительки АДРЕСА_1 , за ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи директором Коровійського ліцею Чернівецької міської ради та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія зазначеного Закону, не повідомила по конфлікт інтересів та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме 20.12.2024 року під час підписання наказу №263-к/ТР від 20.12.2024 року «Про преміювання працівників Коровійського ліцею за підсумки роботи 2024 року», згідно якого було видано премії ОСОБА_2 , яка є її рідною матір'ю в розмірі по 5000 грн., чим своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 та частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи директором Коровійського ліцею Чернівецької міської ради та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія зазначеного Закону, не повідомила по конфлікт інтересів та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме 22.11.2024 року під час підписання наказу №246-к/ТР від 22.11.2024 року «Про виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди», згідно якого було видано винагороду ОСОБА_2 , яка є її рідною матір'ю в розмірі по 9278,40 грн., чим своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за які передбачені ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала в повному обсязі та підтвердила обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення. Зазначила, що на даний час питання щодо конфлікту інтересів врегульовано.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, суд приходить до наступних висновків.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» передбачені заходи щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Так суб'єкти, на яких поширюється дія цього Закону зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта;
Відповідно до абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у
тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими
позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами; тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях. У даному випадку приватний інтерес полягає в покращенні майнового стану власної родини.
Реалізація приватного інтересу впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, вчинення дій під час виконання службових повноважень стосовно себе, якщо ці повноваження є дискреційними.
Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою відповідальність передбачену ч.1 ст.172-7 КУпАП, а вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів тягне за собою відповідальність передбачену ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, а саме протокол №1 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією ч.1 ст.172-7 КУпАП від 05.01.2026 року, протокол №2 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП від 05.01.2026 року, протокол №3 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП від 05.01.2026 року, протокол №4 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП від 05.01.2026 року, письмові пояснення ОСОБА_1 , інформацією із Коровійського ліцею Чернівецької міської ради, інформацією із Управління освіти Чернівецької міської ради, протоколи засідання постійно діючої комісії з питань преміювання, матеріальної та грошової винагороди №12 від 12.11.2024 року та №13 від 10.12.2024 року, особовим рахунком ОСОБА_2 за 2025 рік, оцінюючи вказані докази по справі в сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням обставин справи та особи ОСОБА_1 , яка вину визнала, готова нести покарання, розкаялася, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність, а також приймаючи до уваги відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, суд вважає, що до ОСОБА_1 має бути застосовано стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого в санкції ч.1 ст.172-7 КУпАП, що і буде сприяти меті виховання та запобігає вчиненню нових правопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно ЗУ «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI у редакції від 24.02.2018 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. Станом на 01 січня 2026 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3328,00 грн.
У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з порушника підлягає стягненню 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 665,60 грн. (З розрахунку 0,2*3328 = 665,60).
На підставі ч. 1 ст.172-7 КУпАП та керуючись ст.ст. 40-1, 252, 283-285, 287 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, суд,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення:
-за ч.1 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок в дохід держави;
-за ч.2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок в дохід держави.
На пiдставi ст.36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок в дохід держави. Стягувач: Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області, р/р UA728999980313040106000024305, одержувач: Чернівецьке ГУК/ Чернівецька область/21081100, код одержувача (ЄДРПОУ) 37836095, банк одержувача ГУДКСУ у Чернівецькій області, код банку одержувача (МФО) - 899998.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно зі ст.307 КУпАП штраф нею має бути сплачений не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про накладення адміністративного стягнення буде надіслана для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст.307 КУпАП, оригінал платіжного документу необхідно подати до Глибоцького районного суду Чернівецької області.
З урахуванням ч.2ст.308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, при примусовому виконанні цієї постанови органами державної виконавчої служби з правопорушника стягнути у примусовому виконанні подвійний розмір штрафу, що становить 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок в дохід держави. Стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ Глибоцького райсуду 02885623 УДК у Глибоцькому районі, код отримувача: 37836095, Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, рахунок отримувача: UA838999980313131206000024305, код класифікації доходів бюджету: 22030101, МФО 899998.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд Чернівецької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.