Номер провадження: 33/813/906/25
Справа № 522/19356/24
Головуючий у першій інстанції Переверзева Л.І.
Доповідач Вадовська Л. М.
25.12.2025 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі судді Вадовської Л.М., за участю секретаря Венжик Л.С., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 27 січня 2025 року в справі №522/19356/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 164-14 КУпАП, -
Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 27 січня 2025 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 164-14 КУпАП, застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 25500,00 грн.; стягнуто судовий збір в сумі 605,60 грн.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову скасувати, прийняти нову постанову про закриття провадження в справі по пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП за відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення чи про звільнення від адміністративної відповідальності за малозначністю.
Переглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без задоволення, постанови без змін, з огляду на наступне.
Згідно Протоколу про адміністративне правопорушення №15-0208/2024/пр від 28 жовтня 2024 року, складеного за частиною 3 статті 164-14 КУпАП головним державним аудитором відділу з контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв'язку Південного офісу Держаудитслужби Танасійчук Н.М. при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КУ «Сервісний центр» (далі - Підприємство, Замовник) за період з 01 січня 2021 року по 30 червня 2024 року, підпорядкованого Одеській міській раді, виявлено порушення законодавства про закупівлі: невідхилення тендерної пропозиції, яка підлягала відхиленню відповідно до закону.
Перевіркою встановлено, що Замовником проведено процедури відкритих торгів з особливостями за предметом закупівлі: «Капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту за адресою: м. Одеса, просп. Адміральський, 16-А за кодом ДК 021:2015:45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи» (UA-2023-07-17-010669-а).
Тендерна документація затверджена рішенням Уповноваженої особи, відображеним у протоколі від 17 липня 2023 року №126.
До участі у процедурі закупівлі подано лише одну тендерну пропозицію через електронну систему закупівель ТОВ «Колійник К», код ЄДРПОУ 42560569.
Відповідно до протокольного рішення Уповноваженої особи від 31 липня 2023 року №148 Замовником визначено ТОВ «Колійник К» переможцем та оприлюднено повідомлення про намір укласти договір.
Ревізією відповідності тендерної пропозиції ТОВ «Колійник К» вимогам тендерної документації та законодавству встановлено наступне.
Відповідно до вимог підпунктів 1.1 пункту 1 Додатку 1 до тендерної документації учасник надає Довідку про наявність в учасника торгів обладнання та матеріально-технічної бази, які будуть безпосередньо залучені при виконанні даних робіт.
У складі тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ «Колійник К» завантажена Довідка про наявність необхідного обладнання та матеріально-технічної бази від 20 липня 2023 року №4-20/2023.
Крім цього, у складі тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ «Колійник К» завантажені: Підсумкова відомість ресурсів, відомості ресурсів до локального кошторису №02-02-01, №02-01-02, №02-01-03, №02-01-04, №02-01-05, №02-01-06, №02-01-07, в яких у розділі П «Будівельні машини і механізми» зазначені машини, механізми, обладнання та інструменти в значно більшій кількості ніж у Довідці про наявність необхідного обладнання та матеріально-технічної бази від 20 липня 2023 року №4-20/07/2023, що не відповідає вимогам, визначеним Замовником у підпункті 1.1 пункту 1 Додатку 1 до тендерної документації, зокрема в частині підтвердження наявності в учасника торгів обладнання та матеріально-технічної бази, що будуть безпосередньо залучені при виконанні робіт.
Тендерна пропозиція учасника закупівлі ТОВ «Колійник К» підлягала відхиленню відповідно до вимог абзацу п'ятого підпункту 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року №1178, в редакції, що діяла на дату оголошення закупівлі.
Відповідно до абзацу п'ятого підпункту 2 пункту 44 вказаних Особливостей №1178 замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає вимогам, установленим у тендерній документації відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі».
Норми пункту 44 Особливостей №1178 є імперативними, тобто обов'язковими для виконання.
На порушення вимог абзацу 2 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника закупівлі ТОВ «Колійник К».
За результатами проведеної процедури закупівлі між КП «Сервісний центр» та ТОВ «Колійник К» укладено Договір про закупівлю робіт від 11 серпня 2023 року №123/23к.
Відповідно до частини першої статті 44 Закону України «Про закупівлі» відповідальність за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, несуть уповноважені особи, службові (посадові) особи замовника.
Відповідальною особою за невідхилення тендерної пропозиції, яка підлягала відхиленню відповідно до закону, є уповноважена особа КП «Сервісний центр» ОСОБА_1 .
Відповідальність за порушення законодавства про закупівлі передбачена статтею 164-14 КУпАП, частина 3 даної норми права передбачає відповідальність, зокрема, за невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону, у вигляді накладення на службових (посадових) осіб, уповноважених осіб замовника штрафу від тисячі п'ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Розглядаючи справу, суд першої інстанції на виконання вимог статті 280 КУпАП з'ясував, що адміністративне правопорушення було вчинено, ОСОБА_1 винний у його вчиненні та підлягає адміністративній відповідальності.
Доводи апеляційної скарги не містять спростування того, ОСОБА_1 не допустив порушень законодавства про закупівлі.
Адміністративне стягнення у вигляді штрафу за адміністративне правопорушення накладено на ОСОБА_1 у розмірі півтори тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в межах санкції частини 3 статті 164-14 КУпАП та є мінімальним.
Підстав для застосування статті 22 КУпАП, яка передбачає можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення, не встановлено.
Порушення законодавства у сфері закупівель за своїми наслідками представляє суспільну шкідливість та завдає значної шкоди державним інтересам, що не свідчить про малозначність правопорушення.
Підстав для скасування постанови суду першої інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги не встановлено.
Строк на апеляційне оскарження як такий, що пропущений з поважних причин, підлягає поновленню.
Керуючись ст.ст.287, 289, 294 КУпАП, суд, -
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження постанови.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 27 січня 2025 року в справі №522/19356/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 164-14 КУпАП, - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя: Л.М. Вадовська