іменем України
12 січня 2026 рокуСправа №451/2124/25
Провадження № 3/451/18/26
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Магонь О. З., розглянула матеріали, які надійшли з ВП №1 Шептицького РВП ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, українки, зі середньою освітою, непрацюючої, одруженої, не є особою з інвалідністю, зареєстрованої та проживаючої на АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП,
Зміст протоколу про адміністративне правопорушення
ОСОБА_1 , 10.12.2025 приблизно о 18 год 20 хв за місцем свого проживання на АДРЕСА_1 ухилилася від виконання, передбачених ст. 150 СК України, своїх батьківських обов'язків щодо виховання своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка 10.12.2025 приблизно о 18 год 20 хв, перебуваючи на АДРЕСА_1 , вчинила адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП, а саме виражалася нецензурною лайкою під час прямого ефіру при публічному спілкуванні у відкритій соціальній мережі інтернет «TikTok», в тому числі умисно ображала та висловлювалась нецензурною лайкою на адресу неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим порушила громадський порядок і спокій громадян, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 184 КУпАП.
Процесуальні дії у справі
29.12.2025 автоматизованою системою документообігу суду Д-3 судді Магонь О.З. передані згадані вище матеріали справи №451/2124/25 для розгляду.
Позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності
У судове засідання ОСОБА_1 з'явилась, вину свою визнала та щиро розкаялася.
Докази, подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення
Причетність ОСОБА_1 до вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, стверджується належними та допустимими відповідно до ст. 251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені суддею, це зокрема: письмовою заявою ОСОБА_4 від 11.12.2025 (а.с.2); письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 11.12.2025 (а.с.3); письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 11.12.2025 (а.с.4); письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 11.12.2025 (а.с.5); письмовими поясненнями ОСОБА_5 від 19.12.2025 (а.с.6); диском з відеозаписом (а.с.7); Протоколом про адміністративне правопорушення, серії ВАД №991041 від 23.12.2025 (а.с.8); копією паспорту громадянина України ОСОБА_2 (а.с.9); копією паспорту громадянина України ОСОБА_1 (а.с.10).
Правова кваліфікація статті (частини статті) КУпАП, що передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення
Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ч. 3 ст. 184 КУпАП, як невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей, а саме вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.
Обставини, які пом'якшують та обтяжують покарання
Обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діяхОСОБА_1 , є щире розкаяння винного, вчинення адміністративного правопорушення вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діяхОСОБА_1 , суддею не встановлено.
Оцінка суду доказів та норми права, які суд застосував
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст. 283 КУпАП виносить постанову.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 184 КУпАП наступає за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей.
При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, який притягається до адміністративної відповідальності та відсутність негативних анкетних даних в матеріалах справи.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Висновки суду
Узагальнюючи вищенаведене, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, обставин справи, при яких воно мало місце, малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, щирого розкаяння винного, відсутності тяжких наслідків та майнової шкоди, доходжу висновку, що ОСОБА_1 необхідно звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитися усним зауваженням, що буде згідно зі ст. 23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір» судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Ураховуючи, що провадження у цій справі необхідно закрити за малозначністю вчиненого правопорушення, відтак ОСОБА_1 звільняється від сплати судового збору.
Керуючись ст. 9, 22, 23, ч. 3 ст. 184, 245, 251, 279, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за малозначністю вчиненого правопорушення, зробивши усне зауваження.
Закрити провадження у справі.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Радехівський районний суд Львівської області.
СуддяМагонь О. З.