Справа № 420/16769/24
09 січня 2026 року Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бжассо Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження звіт представника відповідача про виконання рішення суду
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходилась адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 13.09.2024 року задоволено частково адміністративний позов ОСОБА_1 .
Визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ПФУ в Одеській області від 15.04.2024 року за № ЕОС 15001-39115667-2024-1 щодо відмови в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги.
Зобов'язано ГУ ПФУ в Одеській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України та прийняти рішення, з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позову - відмовлено.
Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у сумі 605,60 грн. (шістсот п?ять гривень шістдесят копійок).
28.10.2025 року від позивачки надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, в якому остання, просить суд встановити судовий контроль за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13.09.2024 року по справі №420/16769/24, зобов'язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подати впродовж 10 календарних днів звіт про виконання рішення суду.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2025 року задоволено заяву представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області у строк протягом шістдесяти календарних днів з дати прийняття ухвали суду подати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13.09.2024 року у справі № 420/16769/24.
30.12.2025 року від представника відповідача надійшов звіт про виконання рішення суду, згідно з яким на виконання рішення суду Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області прийняло рішення №15001-39115667-2025-6 від 01.12.2025року, яким відмовлено в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, у зв'язку з тим, що померлий не був працівником об'єкту, стосовно якого судом зобов'язано зробити запити до Адміністрації Держспецзв'язку.
Від позивачки надійшли заперечення на звіт, згідно з якими остання вказала, що питання відсутності прив'язки до трудових відносин осіб та способу їх оформлення із об'єктом ОКІ розглядалося в межах справи №420/16769/24. Суд встановив, що ОСОБА_2 працював на об'єкті ДП «МТП» Південний», а тому рішення №15001-39115667-2025-6 від 01.12.2025року прийнято без врахування висновків суду.
Розглянувши звіт про виконання судового рішення, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд робить висновок про наявність підстав для його прийняття, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення; 5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання; 6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
До звіту додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися; 2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Відповідно до ч. ч. 1,2 ст. 382-3 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
Суд зазначає, що звіт містить відомості та відповідні докази про розгляд відповідачем на виконання рішення суду від 13.09.2024 року заяви ОСОБА_1 про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
Проте, у рішення суду встановлено наступні обставини «Робоче місце ОСОБА_2 було визначено як контрольно- пропускний пункт № 4 ДП «МТП» Південний» за адресою: вул. Берегова, буд.11, м. Южне.
Тобто, ОСОБА_2 працював на об?єкті ДП «МТП» Південний»» і саме належність вказаного об?єкту до об?єктів критичної інфраструктури мав визначити відповідач, а не ТОВ «Служба безпеки бізнесу».
Однак, зі змісту рішення №15001-39115667-2025-6 від 01.12.2025року вбачається, що воно містить твердження щодо роботи ОСОБА_2 у ТОВ «Служба безпеки бізнесу», а не у ДП «МТП» Південний», як було встановлено судом.
Тобто, рішення суду у справі № 420/16769/24 виконано лише в частині повторного розгляду заяви, проте, під час такого розгляду висновки суду з приводу того, що ОСОБА_2 був працівником ДП «МТП» Південний» відповідач не врахував.
Згідно з ч. 11 ст. 382-3 КАС України, якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 382-1 КАС України, встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
Таким чином, суд робить висновок про наявність підстав для встановлення ГУ ПФУ в Одеській області нового строку для подання звіту про виконання рішення суду у справі № 420/16769/24, що складає три місяці з дня отримання управлінням вказаної ухвали суду.
Керуючись ст. ст. 241-243, 248, 382 КАС України, суд
Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13.09.2024 року по справі №420/16769/24.
Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області новий строк для подання звіту про виконання рішення суду у справі № 420/16769/24 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області у строк протягом трьох місяців з дня отримання цієї ухвали подати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13.09.2024 року по справі №420/16769/24.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду є остаточною і оскарженню не підлягає. Заперечення на таку ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 382-3 цього Кодексу.
Суддя Н.В. Бжассо