09 січня 2026 року м. Рівне№460/12255/25
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді С.М. Дуляницька, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, -
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 19.02.2025 №172350006233 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, відповідно до статті 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 з 09.11.2024 пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що досягнувши 54-річного віку звернулася до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, як потерпілому від Чорнобильської катастрофи 3 категорії відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», однак відповідач відмовив у призначенні даного виду пенсії у зв'язку із відсутністю необхідного періоду постійного проживання (постійної роботи) у зоні гарантованого добровільного відселення станом на 01.01.1993. На думку позивача, вказана відмова є протиправною та такою, що порушує гарантоване державою право на пенсійне забезпечення.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти позовних вимог. Зокрема зазначив, що 01.01.2025 року позивач звернулася із заявою та документами до територіального органу ПФУ про призначення пенсії згідно зі статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області було розглянуто заяву Позивача і долучені до заяви документи, та було прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що підтверджується рішенням від 19.02.2025 №172350006233. Страховий стаж позивача становить 32 роки 6 місяців 28 днів.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 , доданого до матеріалів позовної заяви, позивач має статус особи, потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 3. Згідно з довідкою № 2/1082 від 11.12.2024 року виконавчого комітету Дубровицької міської ради, позивач була зареєстрована та постійно проживає в с. Берестя, Сарненського району, Рівненської області з 01.01.1986 по 19.08.1989, з 16.10.1992 по даний час, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Відповідно до ч. 3 ст. 44, ст. 64 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV, на підставі наказу Головного управління ПФУ в Рівненській області від 30.01.2025 № 145 та направлення від 31.01.2025 № 577/КПР проведено перевірку достовірності видачі довідки № 2/1082 від 11.12.2024 року виконавчого комітету Дубровицької міської ради. Під час перевірки виявлено, що ОСОБА_1 була зареєстрована і проживала у с. Берестя з 16.10.1992 по даний час. Підтвердити період реєстрації та проживання з 01.01.1986 по 19.08.1989 не можливо, оскільки: Відповідно до записів зроблених у погосподарській книзі № 4 за 1986-1990, особовий рахунок № 380, у графах "Для тих що навчаються вказати: назву (тип) школи, навчального закладу, його місцезнаходження і в якому класі чи на якому курсі навчається на 01.01.1989 року", "Для тих що навчаються вказати: назву (тип) школи, навчального закладу, його місцезнаходження і в якому класі чи на якому курсі навчається на 01.01.1990 року" зазначено що ОСОБА_1 навчалася Костромському технологічному інституті. Дати вибуття на навчання та прибуття із навчання в погосподарській книзі відсутні. Згідно з довідкою № 2/187 від 11.02.2025 року виконавчого комітету Дубровицької міської ради, позивач була зареєстрована та постійно проживає в с. Берестя, Сарненського району, Рівненської області з 16.10.1992 по даний час, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Згідно з записами трудової книжки НОМЕР_2 позивач з 01.09.1984 по 01.07.1988 роки навчалася в Рівненському текстильному технікумі, м. Рівне, чиста зона. Відповідно до диплому НОМЕР_3 позивач з 01.09.1989 по 16.07.1995 навчалася у Костромському ордені трудового червоного прапора технологічного інституту, російська федерація (чиста зона). Окрім того, згідно з записами трудової книжки НОМЕР_2 позивач з 27.07.1987 по 13.11.1987 роки проходила практику на Ленінградському підприємстві “Труд».
Ухвалою суду від 22.07.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до вимог частини четвертої статті 229 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є особою потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 3), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим Рівненською обласною державною адміністрацією 15.04.1991.
01.01.2025 року позивач звернулася до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
З урахуванням принципу екстериторіальності, заяву позивача про призначення пенсії розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області та 19.02.2025 прийнято рішення №172350006233 про відмову у призначенні пенсії.
У рішенні вказано, що вік заявника становить 54 роки 1 місяць 23 дні. Страховий стаж становить - 32 роки 6 місяців 28 днів. За результатами розгляду документів, доданих до заяви, до страхового стажу зараховано всі періоди, документи про освіту не надано. Актом перевірки достовірності документів, наданих для призначення пенсії про підтвердження факту реєстрації постійного проживання заявниці гарантованого добровільного відселення встановлено розбіжності з довідкою про проживання від 11.12.2024 №2/1082, а саме не підтверджено період реєстрації та проживання з 01.01.1986 по 19.08.1989, оскільки заявниця навчалася в Костромському технологічному інституті (чиста зона). За результатом акту перевірки проживання, виконавчим комітетом Дубровицької міської ради видано нову довідку про проживання ОСОБА_1 в зоні гарантованого добровільного відселення від 11.02.2025 Nє2/187, згідно якої право на зниження пенсійного віку - відсутнє. Підтверджений період проживання в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 01.01.1993 становить - 0 років 2 місяці 16 днів (з 16.10.1992 по 31.12.1992 Рівненська область, Дубровицький район, с.Берестя), що не достатньо для визначення права на зниження пенсійного віку. Відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" оскільки документами не підтверджено факт постійного проживання (роботи) у зоні гарантованого добровільного відселення станом на 01.01.1993 року не менше 3 років.
Вважаючи відмову у призначенні пенсії протиправною, а свої права порушеними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Як встановлено судом з позовної заяви, відзиву та оскаржуваного рішення, спір у даній справі фактично виник щодо наявності чи відсутності факту постійного проживання позивача в зоні посиленого радіоекологічного контролю станом на 01.01.1993 не менше 3 років. Спору між сторонами щодо наявності у позивача необхідного страхового стажу немає.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу своїх дій, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає таке.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пунктом 6 частини першої статті 92 Конституції України визначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Згідно з частиною першою статті 9 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) у солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Умови призначення пенсії за віком встановлено статтею 26 Закону №1058-IV.
Зокрема, частиною 1 статті 26 Закону №1058-IV передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року, з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років.
В той же час, основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-ХІІ).
Відповідно до ст.49 Закону №796-XII пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у виді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Статтею 55 Закону №796-XII визначено умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення.
Абзацом першим частини першої статті 55 Закону № 796-XII передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.
Відповідно до абзацу 5 пункту 2 частини 1 статті 55 Закону № 796-XII потерпілі від Чорнобильської катастрофи особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення, мають право на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 3 роки та додатково 1 рік за 2 роки проживання, роботи, але не більше 6 років, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років.
При цьому, початкова величина зниження пенсійного віку (в даному випадку 3 роки) встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
З наведених положень Закону №796-XII вбачається, що обов'язковою умовою наявності у особи права на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на підставі абзацу 5 пункту 2 частини 1 статті 55 Закону № 796-XII є факт постійного проживання та (або) роботи такої особи у зоні гарантованого добровільного відселення протягом трьох років до 01 січня 1993 року.
При цьому, особам, які додатково до зазначеної умови постійно проживали у зоні гарантованого добровільного відселення в період з моменту аварії (26 квітня 1986 року) по 31 липня 1986 року, ще встановлюється початкова величина зниження пенсійного віку в розмірі 3 роки.
Особам, які постійно не працювали/постійно не проживали в зоні гарантованого добровільного відселення з моменту аварії (26 квітня 1986 року) по 31 липня 1986 року, але постійно проживали/постійно працювали у зазначеній зоні протягом трьох років до 01 січня 1993 року, зменшення пенсійного віку здійснюється без застосування початкової величини, та розраховується як 1 рік зменшення пенсійного віку за 2 роки проживання/роботи в зоні гарантованого добровільного відселення.
Таким чином, виникнення права на зниження пенсійного віку законодавець пов'язує із фактом фізичного перебування особи у забрудненій зоні у зв'язку із постійним проживанням, або у зв'язку із роботою в такій місцевості. При цьому, як вбачається зі змісту статті 55 вказаного Закону, зниження пенсійного віку залежить від рівня радіологічного забруднення місцевості та тривалості проживання в ній особи.
Відтак, зміст вищезазначених положень свідчать, що особа, яка постійно проживала або постійно проживає чи постійно працювала або постійно працює у зоні гарантованого добровільного відселення, набуває права на призначення їй пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до абзацу 5 пункту 2 частини 1 статті 55 Закону №796-XII у випадку дотримання таких умов:
- наявності у цієї особи статусу потерпілої від Чорнобильської катастрофи;
- наявності у цієї особи необхідного періоду проживання (роботи) у зоні гарантованого добровільного відселення, який станом на 1 січня 1993 року повинен становити не менше 3-х років.
При цьому, виходячи із змісту правовідносин, які регулюються Законом №796-ХІІ, обов'язковий для отримання особою статусу постраждалого від Чорнобильської катастрофи період проживання та роботи починає свій перебіг від дати аварії на Чорнобильській АЕС, тобто з 26 квітня 1986 року. Отже, щодо періоду проживання та (або) праці потерпілої особи у зоні гарантованого добровільного відселення протягом 3-х років станом на 01 січня 1993 року, то його необхідно обраховувати з 26 квітня 1986 року по 01 січня 1993 року. Вказане пов'язане із поняттям виникнення зони гарантованого добровільного відселення, яке згідно чинного законодавства нерозривно пов'язано із моментом аварії на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до пункту 3 статті 44 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Результати перевірки враховуються при прийнятті рішення щодо призначення (перерахунку) пенсії.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , має статус особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (категорія 3), що підтверджується посвідченням серії посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим Рівненською обласною державною адміністрацією 15.04.1991.
Згідно з довідкою № 2/1082 від 11.12.2024 року виконавчого комітету Дубровицької міської ради, позивач була зареєстрована та постійно проживає в с. Берестя, Сарненського району, Рівненської області з 01.01.1986 по 19.08.1989, з 16.10.1992 по даний час, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
Судом встановлено, що відповідачем, відповідно до ч. 3 ст. 44, ст. 64 Закону України 1058-IV, на підставі наказу Головного управління ПФУ в Рівненській області від 30.01.2025 № 145 та направлення від 31.01.2025 № 577/КПР проведено перевірку достовірності видачі довідки № 2/1082 від 11.12.2024 року виконавчого комітету Дубровицької міської ради.
Згідно з висновками Акта №1700-1002-1/770 перевірки достовірності документів, наданих для оформлення пенсії, від 06.02.2025, під час перевірки виявлено, що ОСОБА_1 була зареєстрована і проживала у с. Берестя з 16.10.1992 по даний час. Підтвердити період реєстрації та проживання з 01.01.1986 по 19.08.1989 не можливо, оскільки: Відповідно до записів зроблених у погосподарській книзі № 4 за 1986-1990, особовий рахунок № 380, у графах "Для тих що навчаються вказати: назву (тип) школи, навчального закладу, його місцезнаходження і в якому класі чи на якому курсі навчається на 01.01.1989 року", "Для тих що навчаються вказати: назву (тип) школи, навчального закладу, його місцезнаходження і в якому класі чи на якому курсі навчається на 01.01.1990 року" зазначено що ОСОБА_1 навчалася Костромському технологічному інституті. Дати вибуття на навчання та прибуття із навчання в погосподарській книзі відсутні. Рекомендовано видати оновлену довідку.
Згідно з довідкою № 2/187 від 11.02.2025 року виконавчого комітету Дубровицької міської ради, позивач була зареєстрована та постійно проживає в с. Берестя, Сарненського району, Рівненської області з 16.10.1992 по даний час, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
Крім того, згідно з записами трудової книжки НОМЕР_2 ОСОБА_1 з 01.09.1984 по 01.07.1988 роки навчалася в Рівненському текстильному технікумі, м. Рівне, яке не належить до зони гарантованого добровільного відселення.
Відповідно до диплому НОМЕР_4 позивач з 01.09.1989 по 16.07.1995 навчалася у Костромському ордені трудового червоного прапора технологічного інституту, а з 27.07.1987 по 13.11.1987 роки проходила практику на Ленінградському підприємстві “Труд» (російська федерація), яке також не належить до зони гарантованого добровільного відселення, тому такі періоди не враховано відповідачем до періоду проживання позивача у зоні.
Суд погоджується з доводами відповідачів щодо не зарахування до періоду проживання позивача у зоні гарантованого добровільного відселення періодів навчання та роботи в м. Рівне та в російській федерації (чиста зона), оскільки норма статті 55 Закону № 796-ХІІ чітко передбачає постійне проживання/працю у відповідній зоні, а навчання/робота в певному населеному пункті передбачає постійне проживання в ньому.
Відповідну правову позицію висловив Верховний Суд у постановах від 19 вересня 2019 року у справі № 556/1172/17, від 11 березня 2024 року у справі № 500/2422/23, від 19 вересня 2024 року у справі № 460/23707/22, від 02 жовтня 2024 року у справі № 500/551/23.
Верховний Суд у постанові від 17 червня 2020 року справі №572/456/17, виходячи з того, що підставою для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку є належність особи до потерпілих від Чорнобильської катастрофи та факт проживання (роботи), а не реєстрації у зоні радіоактивного забруднення, наголосив, що під час розгляду справи щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 55 Закону №796-ХІІ потрібно перевірити, чи постійно проживав або постійно працював позивач у зоні гарантованого добровільного
Виникнення права на зниження пенсійного віку законодавець пов'язує із фактом саме фізичного перебування особи у зоні радіоактивного забруднення, зокрема, у зв'язку із постійним проживанням в такій місцевості, з огляду на тривалий вплив радіації на організм людини.
Враховуючи відсутність належних та допустимих доказів на підтвердження періоду постійного проживання/роботи позивача на території зони гарантованого добровільного відселення станом на 01.01.1993 не менше трьох років, як того вимагає Закон № 796-ХІІ та Порядок №22-1, суд дійшов висновку про відсутність підстав для призначення пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону №796-ХІІ.
Відповідно, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 19.02.2025 №172350006233 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком за нормами статті 55 Закону №796-ХІІ є правомірним, підстави для його скасування відсутні.
Частиною 1 ст.2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень обґрунтував обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а позивач не довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Оскільки факт наявності у позивача порушеного права не знайшов своє підтвердження у ході розгляду справи, то у задоволенні позову необхідно відмовити повністю.
Відповідно до ст.139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат у суду відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 09 січня 2025 року
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_5 )
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7,м. Рівне,Рівненська обл.,33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)
Суддя С.М. Дуляницька