Рішення від 09.01.2026 по справі 380/13107/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2026 рокусправа № 380/13107/25

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Крутько О.В., розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України, за участі третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету позову на стороні відповідача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «КАРАТ АВТО» про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі позивач) з позовом до Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України (далі відповідач) в якому просить:

визнати протиправними дії посадових осіб Територіального сервісного центру МВС № 2643 (м. Коломия) щодо зняття з обліку автомобіля марки Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN-код: НОМЕР_2 , тип: легковий, 2012 року випуску, чорного кольору з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ;

зобов'язати Головний сервісний центр МВС України скасувати запис про зняття з обліку автомобіля марки Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN-код: НОМЕР_2 , тип: легковий, 2012 року випуску, чорного кольору з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ;

зобов'язати Головний сервісний центр МВС України скасувати свідоцтво про реєстрацію автомобіля марки Audi A4, VIN-код: НОМЕР_2 , тип: легковий, 2012 року випуску, чорного кольору, яке було видано після проведення незаконної реєстрації;

зобов'язати Головний сервісний центр МВС України поновити державну реєстрацію автомобіля марки Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN-код: НОМЕР_2 , тип: легковий, 2012 року випуску, чорного кольору, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серія НОМЕР_4 за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Аргументи учасників справи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає в АДРЕСА_1 , було досягнуто усної домовленості про тимчасовий обмін транспортними засобами, згідно якого, ОСОБА_1 передав ОСОБА_2 автомобіль марки Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN-код НОМЕР_2 , а ОСОБА_2 , в свою чергу, передав ОСОБА_1 автомобіль марки Porsche Panamera, д.н.з. НОМЕР_5 , VIN-код НОМЕР_6 із відповідною доплатою коштів в розмірі 11900,00 доларів США за переданий автомобіль. В цей же день, у зв'язку із наявними технічними несправностями автомобіля Porsche Panamera, д.н.з. НОМЕР_5 , ОСОБА_1 передумав та звернувся до ОСОБА_2 із вимогою повернути його автомобіль марки Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , проте останній відмовився. Надалі, без участі та згоди ОСОБА_1 , ОСОБА_2 здійснив незаконну перереєстрацію автомобіля марки Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 на іншу особу - ОСОБА_3 (який проживає в АДРЕСА_2 ).

Позивач стверджує, що вищевказаний автомобіль марки Audi A4 незаконно перереєстровано у Територіальному сервісному центрі МВС № 2643 (м. Коломия) на д.н.з. НОМЕР_7 власником якого є ОСОБА_3 .

Позивач наполягає, що він не вчиняв жодних правочинів щодо відчуження транспортного засобу Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , не підписував будь-яких договорів комісії, купівлі-продажу, дарування, довіреностей тощо. Транспортний засіб не перебував у розшуку, під арештом або в заставі, і не був предметом судового спору.

Позивач вказує, що зазначений автомобіль було перереєстровано на підставі договору комісії, підпис у якому зазначено від імені власника, який фактично жодного договору не підписував та згоди на відчуження автомобіля не надавав. Вказаний договір було оформлено працівниками ТОВ «КАРАТ АВТО» без участі власника, що свідчить про наявність ознак складу злочину, передбаченого статтями 358 (підроблення документів), 190 (шахрайство) та, ймовірно, 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи) Кримінального Кодексу України. У подальшому до Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення щодо протиправних дій ОСОБА_2 та керівника ТОВ «КАРАТ АВТО» Любивця Василя Івановича, які здійснили незаконну перереєстрацію транспортного засобу Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , на підставі підроблених документів.

Позивач вважає, що перереєстрація належному йому на праві власності транспортного засобу відбулась поза межею його волі у зв'язку з протиправними діями вищезазначених осіб та бездіяльністю уповноваженого державного органу.

Позивач зазначає, що на даний час у межах кримінального провадження №12025096180000131 працівниками поліції здійснюється досудове розслідування за фактом підроблення документів та незаконної перереєстрації транспортного засобу Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 належним власником якого є позивач, просить позовні вимоги задовольнити.

Відповідач проти позову заперечив, подав відзив на позовну заяву у якому зазначив, що 04 серпня 2021 року транспортний засіб марки «Audi A4, VIN-код: НОМЕР_2 , 2012 року випуску, перереєстровано на ОСОБА_3 на підставі договору комісії від 25 лютого 2025 року № 185, договору купівлі продажу 21 березня 2025 року № 185 укладених СГ. 17 квітня 2025 року автомобіль перереєстровано з ОСОБА_3 на нового власника ОСОБА_4 за договором купівлі-продажу вчиненого суб'єктом господарювання в ТСЦ МВС№ 1841.

Відповідач наполягає, що адміністратором ТСЦ МВС № 2643 у встановленому порядку були проведені всі необхідні перевірки і підстав, за наявності яких забороняється перереєстрація авто на нового власника (зокрема - перебування транспортного засобу в розшуку або щодо яких у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів є відомості про накладення арешту або заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію на підставі судового рішення чи постанови державного або приватного виконавця) не було виявлено. Отже, у зв'язку із відсутністю підстав для відмови у наданні адміністративної послуги адміністратор ТСЦ МВС № 2643, керуючись виключно нормами законодавства, здійснив реєстрацію вказаного транспортного засобу.

Відповідач повідомляє, що адміністратори територіальних сервісних центрів МВС не уповноважені досліджувати підписи на договорах комісії та купівлі-продажу автомобіля чи ставити під сумнів вчинений уже правочин у суб'єкта господарювання, який здійснює торгівлю транспортними засобами. Відповідно, дії уповноважених осіб ТСЦ МВС № 2643 щодо перереєстрації автомобіля повністю відповідали вимогам спеціального законодавства.

Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Обставини справи встановлені судом.

ОСОБА_1 до 21.03.2025 належав на праві власності автомобіль марки Audi A4, VIN-код: НОМЕР_2 , 2012 року випуску.

РСЦ ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях на запит представника позивача надав відповідь (лист № 31/28/28/1068-аз-1099-2025 від 11.04.2025), що згідно баз даних Єдиного державного реєстру МВС, 21.03.2025 перереєстровано на нового власника Audi A4, VIN-код: НОМЕР_2 , 2012 року випуску на підставі договору купівлі-продажу укладеного в СГ.

До листа долучені документи, які стали підставою для перереєстрації вказаного транспортного засобу, а саме: договір комісії № 185 від 19.03.2025, сторонами якого є ТОВ «КАРАТ АВТО» та ОСОБА_1 , договір купівлі-продажу транспортного засобу № 185 від 21.03.2025, сторонами якого є ТОВ «КАРАТ АВТО» та ОСОБА_3 , заява від 19.03.2025 ОСОБА_1 , адресована директору «КАРАТ АВТО» про те, що заявник протягом 2025 року не проводив операції з продажу чи обміну об'єктів рухомого майна, інформаційну картку транспортного засобу.

У подальшому позивач подав до Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області заяву про вчинення кримінального правопорушення щодо протиправних дій ОСОБА_2 та керівника ТОВ «КАРАТ АВТО» Любивця Василя Івановича, про здійснення перереєстрації транспортного засобу Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , на підставі підроблених документів.

Коломийським РВП ГУНП в Івано-Франківській області внесено відомості до ЄРДР за №12025096180000131 та зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст. 358 КК України. В межах кримінального провадження працівниками поліції здійснюється досудове розслідування за фактом підроблення документів та незаконної перереєстрації транспортного засобу Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 .

Позивач вважає дії відповідача щодо перереєстрації вищезазначеного транспортного засобу незаконними та звернувся з цим позовом до суду.

Норми права, що підлягають застосуванню та висновки щодо правозастосування.

Правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища визначає Закон України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353-XII (далі - Закон № 3353-XII).

Статтею 34 вказаного Закону визначено, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Згідно частини другої статті 34 Закону № 3353-XII державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Пунктом 3 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1388 від 07.09.1998 року (надалі Порядок № 1388 у редакції спірного періоду) передбачено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів передбачає реєстрацію, накопичення, узагальнення, зберігання і передачу інформації про такі засоби та відомостей про їх власників, які вносяться до Єдиного державного реєстру МВС.

Згідно з пунктами 7, 8 Порядку № 1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку, зокрема, договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; договір купівлі-продажу транспортного засобу, укладений між покупцем та суб'єктом господарювання, який є власником зареєстрованого за ним транспортного засобу і здійснює оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, підписаний уповноваженою особою такого суб'єкта господарювання та скріплений печаткою (у разі наявності); укладені та оформлені в центрах надання адміністративних послуг у присутності адміністраторів таких центрів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб'єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб'єктів уповноваженою особою; договір комісії між власником транспортного засобу і суб'єктом господарювання, який за таким договором є комісіонером, та договір купівлі-продажу транспортного засобу, за яким продавцем є такий суб'єкт господарювання, які підписані від імені суб'єкта господарювання уповноваженою особою, - у разі продажу транспортних засобів суб'єктами господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами на підставі договору комісії, укладеного з власником транспортного засобу.

Таким чином, з аналізу наведених вище норм чинного законодавства слідує, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків та проводиться з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів.

Відповідно до пункту 15 Порядку № 1388 державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються після проведення уповноваженими особами сервісного центру МВС перевірки відповідних документів та/або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державному Реєстрі атестованих судових експертів, автоматизованій базі даних про розшукувані транспортні засоби, банку даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірки відомостей про обмеження відчуження з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також відомостей про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі (крім внутрішньо переміщених осіб, інформація щодо яких підтверджується даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб), відомостей про особу, що містяться в Єдиному реєстрі боржників, Державному реєстрі санкцій, відповідних базах даних та державних реєстрах щодо осіб, які перебувають у розшуку, перевірки дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей, дійсності сертифіката відповідності за реєстром сертифікатів затвердження типу і виданих виробниками сертифікатів відповідності колісних транспортних засобів та обладнання, документів, що підтверджують правомірність придбання, відомостей щодо митного оформлення транспортних засобів за єдиною автоматизованою інформаційною системою митних органів, відомостей за автоматизованою системою реєстрації гуманітарної допомоги, а також установлення відповідності конструкції вимогам правил та нормативів шляхом отримання відповідних відомостей із таких баз даних і реєстрів. За результатами таких перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться відповідний напис про їх проведення, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначенням прізвища, власного імроздрібну торгівлю транспортними засобами на підставі договору комісії, укладеного з власником транспортного засобу.

Пунктом 6 Порядку № 1388 визначено, що транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції (далі - підрозділи Державтоінспекції). Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально. У графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів щодо іншого співвласника може бути зроблено запис:" має право керувати (експлуатувати) (прізвище, ім'я, по батькові або найменування юридичної особи) та є співвласником".

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) у підрозділах Державтоінспекції (крім транспортних засобів, зареєстрованих до набрання чинності цим Порядком) та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Пунктом 8 Порядку № 1388 визначено, що державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").

Відповідно до Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. № 1306, Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 р. № 1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 р. № 1371), розроблена Інструкція про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.08.2010 р. № 379 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.01.2011р. за № 123/18861 (далі Інструкція № 379).

Згідно п.3.1 Інструкції № 379 для проведення реєстрації ТЗ посадовими особами Центру приймаються до розгляду письмові заяви власників ТЗ - фізичних або юридичних осіб, зразки яких наведено в додатках 1, 2 до цієї Інструкції. У заявах юридичних осіб обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові (далі - П.І.Б.) особи, якій доручається провести оформлення ТЗ, та зразок її підпису, а на заяві ставляться підпис уповноваженої посадової особи (із зазначенням посади, П.І.Б.) та відбиток печатки юридичної особи. Заяви можуть подаватися за допомогою каналів електронного зв'язку. Реєстрація ТЗ здійснюється на підставі заяви власника, документа, що посвідчує його особу, правомірність придбання ТЗ, відповідність конструкції ТЗ встановленим вимогам безпеки дорожнього руху. При зверненні особи, уповноваженої в установленому порядку власником - фізичною особою ТЗ здійснювати реєстрацію ТЗ, обов'язково подається примірник нотаріально посвідченої довіреності.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що транспортний засіб, який належав йому на праві власності, протиправно перереєстровано на третіх осіб поза волею позивача, на підставі підроблених документів.

Суд зазначає, що обставина підробки певного документа внаслідок кримінально-карного діяння інших осіб, не підтверджує відсутність певного документа під час оформлення зняття з реєстрації/перереєстрації транспортного засобу.

Тобто вказане не підтверджує недотримання територіальним органом МВС вимог законодавства у сфері реєстрації транспортного засобу, за умови подання необхідного пакету документів.

Разом з тим, до Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення щодо протиправних дій ОСОБА_2 та керівника ТОВ «КАРАТ АВТО» Любивця Василя Івановича, про здійснення перереєстрації транспортного засобу Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 , на підставі підроблених документів.

Коломийським РВП ГУНП в Івано-Франківській області внесено відомості до ЄРДР за №12025096180000131 та зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст. 358 КК України. В межах кримінального провадження працівниками поліції здійснюється досудове розслідування за фактом підроблення документів та незаконної перереєстрації транспортного засобу Audi A4, д.н.з. НОМЕР_1 .

Згідно з абзацом третім пункту 40 Порядку №1388 у разі виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС вносять до Єдиного державного реєстру транспортних засобів інформацію про обмеження державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів і передають наявні документи до відповідного органу досудового розслідування. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються митному органу, зазначеному в таких документах, а в разі виявлення факту підроблення декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, також спеціально уповноваженим державним органам, які здійснюють контроль за цільовим використанням гуманітарної допомоги.

Відповідно до пункту 5.7 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.08.2010 №379 (далі - Інструкція №379), на підставі документів, що підтверджують встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ, виявлення ТЗ, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в Центрі, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, або інформацію про реєстрацію яких не санкціоновано внесено до автоматизованої бази даних АІС «Автомобіль» та (або) Єдиного державного реєстру Державтоінспекції. працівники Центру оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи до органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки.

Аналіз вищенаведених норм дає підстави дійти висновку про те, що уповноважені особи сервісних центрів МВС скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію) у разі виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, і передають усі відповідні документи до відповідного органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки.

При цьому з вищевказаного слідує, що скасування державної реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу може бути здійснено тільки після отримання відповідних документів, що підтверджують, зокрема, факт підробки чи фіктивності документа, який став підставою для реєстрації (перереєстрації) ТЗ.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що скасування державної реєстрації транспортного засобу можливе лише у разі виявлення факту фіктивності чи підробки документів за якими проводилася реєстрація. При цьому ці обставини мають бути підтверджені належними та допустимими доказами.

Так, підставою для скасування державної реєстрації ТЗ може слугувати судове рішення за результатом розгляду кримінального провадження, в якому встановлений факт підробки (фіктивності) документів, на підставі яких був зареєстрований автомобіль.

Отже, саме в рамках кримінального провадження і має бути встановлений спосіб вчинення такого злочину (або відсутність складу злочину) та особи, які причетні до його вчинення, також, з'ясування обставин щодо неправомірного заволодіння майном позивачки, факту підроблення документів, повинно бути предметом дослідження в рамках кримінального провадження.

Водночас, позивачем не доведено обставин, які б свідчили про порушення його прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин з боку саме відповідача, з огляду на що у суду відсутні підстави для задоволення позову.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пунктів 1, 3 частини другої статті 129 Конституції України та частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд, з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 6-11, 73-77, 79, 90, 139, 241 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України, за участі третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету позову на стороні відповідача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «КАРАТ АВТО» про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У випадку розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяКрутько Олена Василівна