про прийняття справи до провадження
09 січня 2026 року м. ДніпроСправа № 640/7094/22
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., перевіривши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СІНТА-ТРЕЙД» (адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 37-41, код ЄДРПОУ 39958630) до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (04116, м.Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 43141267), Державної податкової служби України (адреса: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «СІНТА-ТРЕЙД» (далі - позивач, ТОВ «СІНТА-ТРЕЙД») з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у м.Києві (далі - відповідач 1, ГУ ДПС у м.Києві), Державної податкової служби України (далі - відповідач 2, ДПС України), в якому просить:
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року № 3705532/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 606 від 16 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №606 від 16 грудня 2021 року Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року №3705537/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 656 від 17 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 656 від 17 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року №3705540/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 692 від і 7 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №692 від 17 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м, Києва від 25 січня 2022 року № 3705536/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 725 від 20 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 725 від 20 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року №3705538/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 781 від 21 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №781 від 21 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року №3705535/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 844 від 22 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №844 від 22 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року №3705539/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 954 від 24 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №954 від 24 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року №3705531/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 1031 від 28 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №1031 від 28 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року №3705534/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 1044 від 28 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 1044 від 28 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року;
- визнати рішення Комісії Головного управління ДПС у м. Києва від 25 січня 2022 року № 3705533/39958630 про відмову у реєстрації податкової накладної № 1136 від 30 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним та скасувати його;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 1136 від 30 грудня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 12 січня 2022 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 травня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи та проведення судового засідання (у письмовому провадженні).
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до положень абзаців другого-четвертого пункту 2 розділу ІІ Закону № 2825-IX до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.
Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п'ятої статті 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно-правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
Пунктом 22 Порядку № 399 встановлено, що на підставі отриманих примірників протоколу та переліку судових справ відповідальною особою протягом семи робочих днів після завершення автоматизованого розподілу судових справ передаються судові справи до судів, визначених за результатами автоматизованого розподілу.
На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399 справу передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 640/7094/22 передано для розгляду судді Захаровій О.В.
З огляду на вищевикладене, вважаю за необхідне прийняти вказану адміністративну справу до провадження.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає за необхідне заміни відповідача у справі - ГУ ДПС в м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267) правонаступником - ГУ ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 44116011) з таких підстав.
Згідно зі статтею 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» ліквідовано територіальні органи Державної податкової служби, що здійснювали свою діяльність як самостійні юридичні особи, натомість наказом Державної податкової служби України від 30 вересня 2020 року № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено Головне управління ДПС у м. Києві як територіальний орган Державної податкової служби, що утворений на правах відокремленого підрозділу.
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Головне управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 43141267) з 22 жовтня 2020 року знаходиться у стані припинення.
Наказом Державної податкової служби України від 12 листопада 2020 року № 643 «Про затвердження положень про територіальні органи ДПС», зі змінами внесеними наказом ДПС від 04 березня 2021 року № 264, затверджено Положення про Головне управління ДПС у м. Києві. Цим Положенням визначено, що Головне управління ДПС у м. Києві є територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України. ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території м. Києва. ГУ ДПС є правонаступником майна, прав та обов'язків Головного управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 43141267).
Наказом Державної податкової служби України від 24 грудня 2020 року № 755 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» з 01 січня 2021 року розпочато здійснення повноважень та функцій територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремленими підрозділами згідно з наказом ДПС від 30 вересня 2020 року № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби».
Головне управління ДПС у м. Києві зареєстровано як відокремлений підрозділ і включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» за кодом 44116011.
На підставі вказаного суд дійшов висновку про необхідність заміни відповідача у справі - ГУ ДПС в м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267) на правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 44116011).
Згідно із частиною восьмою статті 59 КАС України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Отже, суд вважає за необхідне попередити представників сторін, що у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження на представництво у Луганському окружному адміністративному суді.
Керуючись статтями 5, 9, 12, 77, 80, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Прийняти адміністративну справу до провадження.
Розгляд справи продовжити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Замінити відповідача у справі - Головне управління ДПС у м. Києві (місцезнаходження: вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 43141267) на правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві (місцезнаходження: вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 44116011).
Запропонувати сторонам у разі зміни фактичних обставин по даній справі, вибуття або заміни сторони у відносинах, щодо яких виник спір, повідомити суду про таке протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня отримання цієї ухвали шляхом направлення додаткових пояснень в електронній формі через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (особистий кабінет в системі «Електронний суд») з використанням власного (уповноваженої особи) електронного підпису або у паперовій формі.
Справа розглядатиметься суддею Захаровою О.В. одноособово.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді та інформації по цій справі на офіційному вебпорталі «Судова влада України».
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Захарова