Справа №760/30331/25
3/760/317/26
08 січня 2026 року Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Кравченко Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Києві матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов із Солом'янського УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт ID картка № НОМЕР_1 від 25.01.2025, орган видачі 8012, РНОКПП: НОМЕР_2 , офіційно не працевлаштованої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
17.10.2025 о 15 год 00 хв ОСОБА_1 ухилилась від виконання передбачених законодавством батьківських обов'язків щодо створення належних умов для проживання та догляду за малолітніми дітьми, а саме: у квартирі де проживають малолітні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , 2017 року народження та ОСОБА_4 , 2024 року народження, відсутній належний санітарний стан приміщення забруднення, неприємний запах, антисанітарні умови.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП.
У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явилась, хоча належним чином повідомлялась про розгляд справи, шляхом надсилання судових повісток про виклик до суду для участі в розгляді справи за місцем її проживання, вказаному в протоколі та на вказаний ОСОБА_1 номер телефону, про що матеріали справи містять відповідні відомості. Клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.
Крім того, під час складання протоколу у справі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 повідомлено про місце розгляду справи. Таким чином, ОСОБА_1 безперечно розуміла, що за вказаною нею адресою та номером телефону судом будуть здійснюватися її виклики для розгляду вказаної справи та жодних зауважень з приводу викладеного при складанні протоколу не висловила.
З урахуванням викладеного та положень ст. 268 КУпАП, суд проводить розгляд справи за відсутності особи, що притягається до відповідальності на підставі наявних матеріалів справи.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД за №636699 від 17.10.2025 (а.с.1), рапорт лейтенанта поліції Каушана Я. (а.с.2), лист директора ліцею № 22 м. Києва № 215 від 02.10.2025 (а.с. 3-4), письмові пояснення ОСОБА_1 (а.с.5), фото (а.с.8), суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
Положеннями ч.6 ст.12 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.
Приймаючи до уваги викладене, дослідивши всі докази у їх сукупності, суд дійшов до висновку про доведеність вини правопорушниці ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 34 КУпАП обставин, що пом'якшують адміністративну відповідальність, судом не встановлено.
Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, пояснення, надані в судовому засіданні, враховуючи особу ОСОБА_1 , обставини та характер вчиненого правопорушення, зокрема, той факт, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, суд приходить до висновку про можливість та необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді попередження.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
За таких обставин, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 24, 26, 33-35, 40-1, ч. 1 ст. 184, 283-284, КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, та застосовувати до неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Я.В. Кравченко