Постанова від 02.01.2026 по справі 907/657/25

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" січня 2026 р. Справа № 907/657/25

Західний апеляційний господарський суд, в складі колегії:

Головуючого (судді-доповідача) Якімець Г.Г.,

Суддів: Бойко С.М., Бонк Т.Б.,

в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи

розглянувши апеляційну скаргу Акціонерного товариства “Укрпошта» від 13 жовтня 2025 року

на рішення Господарського суду Закарпатської області від 23 вересня 2025 року (повний текст підписано 24.09.2025), суддя Пригуза П.Д.

у справі № 907/657/25

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Газорозподільні мережі України», м. Київ в особі Закарпатської філії Товариства з обмеженою відповідальністю “Газорозподільні мережі України», м. Ужгород

до відповідача Акціонерного товариства “Укрпошта», м. Київ

про стягнення заборгованості

встановив:

11 червня 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Газорозподільні мережі України» в особі Закарпатської філії Товариства з обмеженою відповідальністю “Газорозподільні мережі України» звернулося до Господарського суду Закарпатської області з позовом до відповідача - Акціонерного товариства “Укрпошта» про стягнення заборгованості в розмірі 142 585,87 грн - вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу.

Рішенням Господарського суду Закарпатської області від 23 вересня 2025 року у справі № 907/657/25 позов задоволено повністю: присуджено до стягнення з відповідача на користь позивача вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу в розмірі 142 585,87 грн; здійснено розподіл судових витрат.

Рішення суду мотивоване тим, що відповідачем було здійснено неправомірні дії по несанкціонованому відновленню газоспоживання після проведеної повірки лічильника. АТ "Укрпошта", не перевіривши на герметичність встановлений засіб вимірювальної техніки після здійсненої повірки, а саме: лічильник виробництва Premagaz, заводський номер 1717785, у порушення вимог чинного законодавства, здійснило дії по втручанню в роботу газорозподільної системи, внаслідок чого здійснено несанкціонований відбір природного газу на об'єкті споживача, що підтверджується зміною показників лічильника та актом про порушення № ZK 003393 від 27.11.2024 року, який підписано без жодних зауважень сторонами у справі.

Не погоджуючись з рішенням місцевого господарського суду, відповідач - Акціонерне товариство «Укрпошта» звернулося до Західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Закарпатської області від 23 вересня 2025 року у справі № 907/657/25 та ухвалити нове про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Зокрема, зазначає, що суд першої інстанції неповно та неправильно встановив фактичні обставини справи й ухвалив рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права. Висновок про наявність несанкціонованого відновлення газоспоживання ґрунтується виключно на факті складання акта про порушення без належної оцінки його змісту та інших доказів. Апелянт вказує, що у спірний період облік природного газу здійснювався повіреним лічильником, що виключає підстави для донарахування необлікованого обсягу газу; вважає, що нарахування до сплати 7 335 мі газу є явно непропорційним, оскільки фактичне споживання становило лише 94 мі, а такі дії позивача не відповідають принципам добросовісності.

Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 03 листопада 2025 року відкрито апеляційне провадження у справі № 907/657/25 за апеляційною скаргою Акціонерного товариства «Укрпошта» на рішення Господарського суду Закарпатської області від 23 вересня 2025 року; витребувано з місцевого господарського суду матеріали справи; позивачу надано строк (15 днів з дня отримання ухвали) на подання суду відзиву на апеляційну скаргу; справу призначено до розгляду в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи на підставі ч.10 ст.270 ГПК України.

У відзиві на апеляційну скаргу позивач вказує, що рішення суду першої інстанції є законним і обґрунтованим, а доводи апеляційної скарги ґрунтуються на неправильному тлумаченні норм законодавства у сфері розподілу природного газу. Позивач зазначає, що відновлення газопостачання на об'єкті відповідача здійснено самовільно, без письмового звернення та без участі оператора газороздільної системи, що відповідно до Кодексу газороздільних систем кваліфікується як несанкціоноване відновлення газоспоживання. Факт такого порушення підтверджений актом про порушення, складеним у присутності представника відповідача та рішенням комісії оператора газороздільної системи, які відповідач не спростував належними доказами. За таких обставин Оператор ГРМ правомірно здійснив донарахування необлікованого обсягу природного газу за номінальною потужністю газового обладнання відповідно до вимог Кодексу ГРМ. Посилання відповідача на фактичні показники лічильника не виключають наявності порушення, оскільки саме самовільне відновлення газоспоживання є підставою для застосування спеціального порядку розрахунку. У зв'язку з цим позивач просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Господарського суду Закарпатської області - без змін.

Заяви щодо розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи до суду не надходили.

Західний апеляційний господарський суд, розглянувши доводи апеляційної скарги та дослідивши наявні докази по справі, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного:

Як встановлено місцевим господарським судом та вбачається з матеріалів справи, 01.01.2024 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Закарпатської філії (Оператор газорозподільної системи, Оператор ГРМ) та Акціонерним товариством «Укрпошта» (Споживач) укладено договір розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим), шляхом підписання відповідачем заяви-приєднання № 42Об-1910-П-24 до умов Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2498, який є публічним договором та розміщений на офіційному сайті НКРЕКП, а також на вебсайті Оператора ГРМ.

Відповідно до умов Типового договору розподілу природного газу, який є публічним, Оператор ГРМ зобов'язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач - прийняти таку послугу та оплатити її вартість у встановлені строки та порядку. Умови договору є однаковими для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» і Кодексу ГРМ. Фактом приєднання споживача до договору є, зокрема, підписання заяви-приєднання та/або документально підтверджене споживання природного газу.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», постановою від 30.09.2015 № 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем, який визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем та регулює взаємовідносини операторів ГРМ із суб'єктами ринку природного газу. Пунктом 1 глави 1 розділу VI Кодексу ГРМ встановлено, що суб'єкти ринку природного газу, підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання та передачу природного газу за умови дотримання вимог Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.

АТ «Укрпошта», підписавши заяву-приєднання № 42Об-1910-П-24, набуло статусу споживача послуг з розподілу природного газу та зобов'язалося дотримуватися умов договору, Закону України «Про ринок природного газу» і Кодексу газорозподільних систем, а також нести відповідальність за невиконання або неналежне виконання договірних зобов'язань. Зокрема, договором передбачено обов'язки споживача здійснювати своєчасні розрахунки, забезпечувати доступ представникам Оператора ГРМ до об'єктів і комерційного вузла обліку, дотримуватися правил експлуатації газових мереж та не допускати несанкціонованого відбору природного газу.

Порядок експлуатації комерційного вузла обліку та відповідальність за дотримання строків повірки засобів вимірювальної техніки визначені главами 6 і 7 розділу X Кодексу ГРМ, відповідно до яких власник ЗВТ зобов'язаний забезпечити їх своєчасну періодичну повірку та належний технічний стан. У разі пропущення строку повірки з вини споживача обсяг спожитого природного газу підлягає визначенню за правилами розділу XI Кодексу ГРМ.

19.06.2024 на об'єкті АТ «Укрпошта» за адресою: м. Мукачево, вул. Петефі, буд. 12, корп. 1, у зв'язку з демонтажем засобу вимірювальної техніки на періодичну повірку було припинено розподіл природного газу, шляхом опломбування вхідного крану пломбою № С 78848769, про що складено протокол щодо направлення ЗВТ на повірку № 288. Після проведення повірки 25.09.2024 споживачу встановлено лічильник газу Premagaz заводський № 1717785 з показником 13 404,96, при цьому, вхідний кран залишався опломбованим.

27.11.2024 під час обстеження вузла обліку представниками Оператора ГРМ виявлено факт несанкціонованого відновлення газоспоживання, у зв'язку з чим складено акт про порушення № ZK 003393 від 27.11.2024, який підписано представником споживача без зауважень. Цього ж дня газопостачання повторно припинено шляхом опломбування вхідного крану пломбою № R42089432, а фактичні показники лічильника склали 13 498,215.

07.01.2025 комісією Закарпатської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» розглянуто та задоволено Акт про порушення.

Відповідно до вимог розділу XI Кодексу ГРМ Оператором ГРМ здійснено донарахування обсягу необлікованого природного газу за період з 25.09.2024 по 26.11.2024 за номінальною потужністю газового обладнання, який склав 7 335 мі на загальну суму 142 585,87 грн.

У відповідності до п.12 глави 5 розділу XI Кодексу ГРМ вказана сума пред'явлена до сплати відповідачу окремим платіжним рахунком, який направлено рекомендованим поштовим відправленням разом із вимогою від 07.05.2025 № ЗкФ/100/26.1-ВИХ-8047-25.

Відповідач вартість необлікованого природного газу не сплатив, у зв'язку з чим, у червні 2025 року ТОВ “Газорозподільні мережі України» в особі Закарпатської філії ТОВ “Газорозподільні мережі України» звернулося до суду з цим позовом про стягнення з АТ “Укрпошта» 142 585,87 грн - вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу.

Згідно з частиною 2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з врахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 ЦК України).

Спірні правовідносини, які виникли між споживачем та газорозподільною організацією, врегульовані Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕП №2494 від 30.09.2015, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за №1379/27824, постановою НКРЕП №2498 від 30.09.2015 Про затвердження Типового договору розподілу природного газу.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі НКРЕКП), відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», постановою від 30.09.2015 року № 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем (надалі Кодекс ГРМ), який визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.

Пункт 1 глави 1 розділу VI Кодексу ГРМ визначає, що суб'єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.

Статтею 40 Закону України "Про ринок природного газу" визначено, що розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу. Типовий договір розподілу природного газу затверджується Регулятором. Оператор газорозподільної системи має забезпечити додержання принципу недискримінації під час укладення договорів розподілу природного газу з замовниками. Договір розподілу природного газу є публічним.

Згідно з ч.2 ст.633 ЦК України умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору (ч.1 ст.634 ЦК України).

Відповідно до п.2 глави 1 розділу VI Кодексу ГРМ доступ споживачів, у тому числі побутових споживачів, до ГРМ для споживання природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та оператором ГРМ (до ГРМ якого підключений об'єкт споживача) договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2498 (далі Типовий договір розподілу природного газу), в порядку, визначеному цим розділом.

Матеріалами цієї справи підтверджено, що між сторонами виникли правовідносини за договором розподілу природного газу, укладеного шляхом підписання відповідачем заяви-приєднання № 42Об-1910-П-24 від 01.01.2024 до умов Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2498, за умовами якого Оператор ГРМ зобов'язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач - прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим договором.

Згідно з пунктом 1 глави 6 розділу X Кодексу ГРМ власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ в порядку, визначеному главою 7 розділу X Кодексу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Підпункт 5 пункту 7.4 Типового договору зобов'язує споживача не допускати несанкціонованого відбору природного газу.

Суб'єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку природного газу, зокрема, є: несанкціонований відбір природного газу; самовільне під'єднання до системи, зривання або пошкодження цілісності пломб, повірочного тавра, заглушок тощо, що впливає на безпеку постачання природного газу або результати вимірювання (ч.ч.1, 2 ст.59 ЗУ «Про ринок природного газу»).

Пунктом 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ визначено, що несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу; несанкціонований відбір природного газу відбір (споживання) природного газу з газорозподільної системи з порушенням вимог чинного законодавства, зокрема цього Кодексу.

Пунктом 1 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРМ передбачено, що до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюються нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належить, серед іншого, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу) (підп. 3).

Положеннями пунктів 1 та 2 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем визначено, що у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 20 до цього Кодексу. Акт про порушення після пред'явлення представником оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.

Як зазначалось вище, 19.06.2024 споживачу АТ "Укрпошта" на об'єкті, що розташований за адресою: м. Мукачево, вул. Петефі, буд. 12, корпус 1, під час демонтажу ЗВТ на періодичну повірку припинено розподіл природного газу, шляхом опломбування вхідного крану пломбою С 78848769, складено відповідний документ (Протокол щодо направлення ЗВТ на періодичну повірку від 19.06.2024 №288). 25.09.2024 після проведення періодичної повірки ЗВТ, споживачу встановлено прилад обліку газу, а саме: лічильник виробництва Premagaz заводський номер 1717785 з показником 13 404.96, вхідний кран опломбовано раніше. 27.11.2024 представниками Оператора ГРМ на об'єкті відповідача, що знаходиться за адресою: м. Мукачево, вул. Петефі, буд. 12, корп. 1, під час проведення обстеження вузла обліку виявлено порушення на ринку природного газу, яке кваліфікується як несанкціоноване відновлення газопостачання. Цього ж дня, представниками Оператора ГРМ складено Акт про припинення газопостачання, опломбовано кран вводу пломбою №R42089432, фактичний показник - 13 498.215.

Дане порушення належним чином, з дотриманням положень глави 5 Розділу 11 Кодексу ГРМ, за участю споживача (його представника), що знаходиться за адресою м. Мукачево, вул. Петефі, буд. 12, корп. 1 зафіксовано актом про порушення № ZK 003393 від 27.11.2024 року, який підписано без жодних зауважень.

Акт про порушення № ZK 003393 від 27.11.2024 року у відповідності до положень глави 5 Розділу 11 Кодексу ГРМ, 07.01.2025 року за участю представника споживача, розглянуто та задоволено комісією Закарпатської філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" з розгляду актів про порушення.

Отже, положення пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ прямо вказують на те, що несанкціонованим є втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу за наявності факту того, що витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), або інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Верховний Суд щодо тлумачення наведених положення Кодексу ГРМ, неодноразово вказував на те, що несанкціонованим втручанням є не лише доведення факту несанкціонованого втручання в роботу комерційного ВОГ шляхом пошкодження пломб, а й встановлення факту викривлення даних обліку природного газу (коли витрати природного газу комерційним вузлом обліку не обліковуються, обліковуються частково чи з порушенням). Вказане свідчить про те, що викривлення даних обліку природного газу є обов'язковим наслідком несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ/лічильника газу. Зазначене також підтверджується тим, що відповідно до положень глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРМ при задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму (обсягу) природного газу і його вартості.

Як вбачається із матеріалів справи, Оператором ГРМ визначено об'єм спожитого газу за номінальною потужністю газового обладнання з 25.09.2024 (акт встановлення лічильника газу №520 від 25.09.2024) до 26.11.2024 (день, що передував усуненню порушення). Розрахований до сплати об'єм природного газу складає 7335 м. куб., а його вартість, яку відповідач має сплатити позивачу становить 142 585,87 грн.

Перевіривши розрахунок, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що такий є метологічно правильним.

Наведеним висновком Верховного Суду спростовуються доводи апелянта про те, що наявність несанкціонованого відновлення газоспоживання ґрунтується виключно на факті складання акта про порушення без належної оцінки його змісту та інших доказів.

Колегія суддів зазначає, що здійснивши несанкціоноване відновлення газоспоживання без перевірки на герметичність встановленого засобу вимірювальної техніки - лічильника виробництва Premagaz, заводський номер 1717785, АТ «Укрпошта» порушило вимоги чинного законодавства та допустило втручання в роботу газорозподільної системи, наслідком чого став несанкціонований відбір природного газу на об'єкті споживача, що підтверджується зафіксованою зміною показників лічильника.

Крім того, суд встановив, що акт про порушення № ZK 003393 від 27.11.2024 підписаний уповноваженим представником відповідача без жодних зауважень, а матеріали справи не містять жодних доказів його оскарження чи висловлення незгоди з викладеними в ньому обставинами.

Також відповідачем підписано акт про припинення газопостачання (розподілу природного газу) № 574 від 27.11.2024, у якому зазначено, що відповідно до глави 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем України газопостачання припинено (обмежено), у зв'язку з несанкціонованим відновленням газоспоживання (підпункт 7 пункту 1 глави 7 розділу VI). Водночас матеріали справи не містять доказів оскарження відповідачем зазначеного припинення газопостачання або заперечень щодо підстав його здійснення.

Доводи скаржника про те, що нарахування до сплати 7 335 мі газу є явно непропорційним, оскільки фактичне споживання становило лише 94 мі, а такі дії позивача не відповідають принципам добросовісності, спростовуються положеннями пункту 1 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРМ, за якими у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за номінальною потужністю газового обладнання споживача (несанкціонованого споживача) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Виходячи з аналізу зазначених вище правових норм та фактичних обставин цієї справи, колегія суддів дійшла висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача на користь позивача 142 585,87 грн - вартості необлікованого об'єму спожитого природного газу.

Статтею 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно з ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч.1 ст.86 ГПК України).

Відповідно до ст.236 ГПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Статтею 276 ГПК України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на наведене, колегія суддів дійшла висновку про залишення рішення місцевого господарського суду без змін, а апеляційної скарги відповідача - без задоволення.

Доводи скаржника про скасування рішення суду першої інстанції є безпідставними.

Судовий збір за подання апеляційної скарги, у відповідності до ст.129 ГПК України, покладається на скаржника.

Керуючись ст.ст.236, 270, 275, 276, 281, 282 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд,

ухвалив:

Рішення Господарського суду Закарпатської області від 23 вересня 2025 року у справі № 907/657/25 залишити без змін, а апеляційну скаргу Акціонерного товариства «Укрпошта» - без задоволення.

Матеріали справи № 907/657/25 повернути до Господарського суду Закарпатської області.

Постанова набирає законної сили з дня її ухвалення і може бути оскаржена у касаційному порядку у відповідності до вимог ст.ст.286-291 ГПК України.

Головуючий (суддя-доповідач) Якімець Г.Г.

Суддя Бойко С.М.

Суддя Бонк Т.Б.