Рішення від 08.01.2026 по справі 420/40094/25

Справа № 420/40094/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 січня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скупінської О.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування постанови

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 02.12.2025 надійшла позовна заява представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа - ОСОБА_1 , в якій просить суд визнати протиправною та скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 20.11.2025 ВП № 79369265 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн.

В обгрунтування позовних вимог зазначили, що на примусовому виконанні у Відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) перебуває виконавчий лист №420/3169/25, виданий 06.10.2025 Одеським окружним адміністративним судом, яким зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 виплату компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії по дату її фактичного отримання (18.10.2024 року) наростаючим підсумком у розмірі 116267,54 грн, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати». ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років згідно із Законом України «Про прокуратуру». На виконання постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 22.09.2020 у справі №420/2604/20 ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії з 13.12.2019 та розраховано доплату пенсії за період з 13.12.2019 по 31.10.2020 в сумі 77054,50 грн.

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області внесло до автоматизованої бази даних у підсистемі «Реєстр судових рішень» ІКІС ПФ відомості про зобов'язання з виплати заборгованості на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 по справі №420/3169/25 у сумі 116267,54 грн. На її виконання, Головним управлінням відповідачу надано лист від 28.10.2025 №1500-0403-5/179123 з усією інформацією та доказами щодо виконання рішення суду. Проте, не зважаючи на доводи зазначені у даному листі, оскаржуваною постановою відповідача від 20.11.2025 ВП №79369265 на Головне управління накладено штраф за невиконання вищезазначеного рішення суду.

Ухвалою судді від 08.12.2025 постановлено позовну заяву залишити без руху, встановивши 10-денний строк для усунення недоліків, шляхом надання до суду оформленої належним чином позовної заяви, відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в якій має бути зазначено наявність чи відсутність самостійних вимог щодо предмету спору третьої особи та на стороні позивача чи відповідача вона виступає, а також документу про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі 2422,40грн або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

16.12.2025 від представника позивача ГУ ПФУ в Одеській області надійшла заява (вх. №ЕС/132580/25) про долучення до матеріалів справи копію платіжної інструкції №103478 від 12.12.2025 про сплату судового збору за подання позовної заяви.

Проте, дослідивши позовну заяву в новій редакції суд констатує, що позивачем не вчинено належних дій для усунення недоліків позовної заяви, які зазначені в ухвалі від 08.12.2025.

Ухвалою судді від 19.12.2025 постановлено продовжити на 5 днів строк для усунення недоліків.

23.12.2025 від представника позивача надійшла заява (вх. №ЕС/135503/25) про приєднання в якості додатку позовну заяву в новій редакції, в якій зазначено статус ОСОБА_1 в якості третьої особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Згідно даних КП «Діловодство спеціалізованого суду» судовий збір за платіжною інструкцією №103478 від 12.12.2025 у розмірі 2422,40 грн зараховано до спеціального фонду Державного бюджету України.

Ухвалою судді від 25.12.2025 постановлено позовну заяву прийняти до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі; призначено судове засідання на 07.01.2026 об 12 год 00 хв у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14, зала судових засідань №23 (2-й поверх); витребувати з Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) матеріали виконавчого провадження №79369265.

30.12.2025 від третьої особи ОСОБА_1 надійшли пояснення (вх. №ЕС/137756/25), в яких зазначила, що зважаючи на ряд протиправних дій щодо умисного невиконання службовими особами Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2021 року у справі за № 420/12563/20, що набрало законної сили, або перешкоджання у його виконанні не виконання вказаного рішення, а також вчинення несанкціонованих дій з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї. ВП № 2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області здійснюється розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12022162510000241 від 18.02.2022 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.382, ч.1 ст. 362 КК України. Натомість, позивач (після проведення слідчої дії у вказаному вище кримінальному провадженні) 25.08.2023, у порушення любих черг ОСОБА_1 сплачено борг по пенсії у розмірі 141783,00 грн, (без компенсації) на підтвердження зазначеного (копію запиту ОСОБА_1 та відповіді позивача щодо коштів сплачених поза чергою надано у додатках), натомість у справі і на теперішній час триває судовий контроль і позивачем на теперішній час подано 12 звітів до суду, які не прийняті судом для виконання.

30.12.2025 від представника відповідача ПМУМЮ (м. Одеса) надійшов відзив (вх. №ЕС/137919/25), в якому заперечують проти задоволення позовних вимог, посилаючись на наступні обставини.

На виконання постанови про відкриття виконавчого провадження, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області повідомлено, зокрема: ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років згідно із Законом України «Про прокуратуру». На виконання постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 22.09.2020 у справі № 420/2604/20 ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії з 13.12.2019 та розраховано доплату пенсії за період з 13.12.2019 по 31.10.2020 в сумі 77054,50 грн. Зазначена доплата пенсії виплачена ОСОБА_1 у жовтні 2020 року.

Оскільки станом на поточний час в інформаційній системі Пенсійного фонду України не реалізовано облік розрахованих відповідно до судових рішень сум компенсації для подальшої їх виплати, Головне управління звернулось до Пенсійного фонду України листом від 27.10.2025 №1500-0403-5/178315 з проханням надати роз'яснення щодо механізму обліку розрахованої суми компенсації, внесення її до переліку боргів Постанови № 821 в підсистемі «Призначення та виплата пенсій» та в картці судового рішення Реєстру судових рішень Інтегрованої комплексної інформаціїної системи Пенсійного фонду України. Після отримання роз'яснень Пенсійного фонду України виплата ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів в сумі 116267,54 грн буде здійснена з урахуванням виділення Пенсійним фондом України відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду. Станом на 20.11.2025 вимоги виконавчого документа Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області не були виконані.

Водночас із вказаним відзивом надійшли витребувані судом матеріали ВП №79369265.

01.01.2026 від ГУ ПФУ в Одеській області надійшла заява (вх. №ЕС/819/26), в якій повідомили про неможливість прибуття представника та просили провести слухання справи без участі представника позивача.

Інші заяви по суті справи учасниками справи не надавались, додаткові докази не надходили.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено таке.

Суд встановив, що згідно з відомостями автоматизованої системи документообігу суду КП «ДСС» документ в електронному вигляді - рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 06.10.2025 у справі №420/3169/25 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 виплату компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії по дату її фактичного отримання (18.10.2024 року) наростаючим підсумком у розмірі 116267,54 грн, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

16.10.2025 Старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Пхіденком Олександром Сергійовичем було розглянуто виконавчий лист №420/3169/25 виданий 06.10.2025 Одеським окружним адміністративним судом та постановлено про відкриття виконавчого провадження №79369265; Пунктом 2 постанови боржника повідомлено про необхідність виконання рішення суду протягом 10 робочих днів.

Листом Головне управління ПФУ в Одеській області від 28.10.2025 за №1500-0403/179123 було повідомлено Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в якому зазначили:

«Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі №420/3169/25, що набрало законної сили 02.09.2025 відповідно до постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду, зобов'язано Головне управління здійснити ОСОБА_1 виплату компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії по дату її фактичного отримання 18.10.2024 наростаючим підсумком у розмірі 116267,54 грн, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

Виплата заборгованості на виконання судових рішень здійснюється органами Пенсійного фонду України, визначеними судом боржниками, в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету.

Оскільки станом на поточний час в інформаційній системі Пенсійного фонду України не реалізовано облік розрахованих відповідно до судових рішень сум компенсації для подальшої їх виплати, Головне управління звернулось до Пенсійного фонду України листом від 27.10.2025 №1500-0403-5/178315 з проханням надати роз'яснення щодо механізму обліку розрахованої суми компенсації, внесення її до переліку боргів Постанови № 821 в підсистемі «Призначення та виплата пенсій» та в картці судового рішення Реєстру судових рішень Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України.

Після отримання роз'яснень Пенсійного фонду України виплата ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів в сумі 116267,54 грн буде здійснена з урахуванням виділення Пенсійним фондом України відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.»

Постановою Старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Пхіденком Олександром Сергійовичем від 20.11.2025 у межах ВП №79369265.

У вказаній постанові Старшим державним виконавцем встановлено: «вимоги виконавчого документа боржником не виконано в повному обсязі без поважних на те причин».

Зазначеною, постановою за не виконання вимог виконавчого документа постановлено накласти на Головне управління ПФУ в Одеській області штраф на корить держави у розмірі 5100 грн. Пунктом 2 зобов'язано боржника виконати рішення суду протягом десяти робочих днів та попереджено про кримінальну відповідальність за умисне невиконання рішення суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Статтею 55 Конституції визначено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно з частиною 2 статті 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Відповідно до статті 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Правовідносини щодо примусового виконання рішення суду та інших органів у виконавчому провадженні державними виконавцями врегульовані Законом України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII).

Положеннями статті 2 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» встановлено, що правовою основою діяльності органів державної виконавчої служби та приватних виконавців є Конституція України, цей Закон, міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, інші закони, нормативно-правові акти, прийняті на їх виконання.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон №1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно - правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону №1404-VIII примусовому виконанню підлягають рішення на підставі таких виконавчих документів, як виконавчі листи та накази, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень.

Частиною 1 статті 18 Закону №1404-VIII передбачено, що виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Судове рішення, яке набрало законної сили, підлягає обов'язковому та безумовному виконанню особою, на яку покладено такий обов'язок.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 18 Закону №1404-VIII виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону.

Статтею 63 Закону №1404-VIII врегульовано порядок виконання рішень, за якими боржник зобов'язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.

Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону №1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Згідно з частиною 1 статті 75 Закону №1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Аналізуючи наведені положення законодавства в контексті цієї справи слід зазначити, що накладення штрафу за невиконання рішення є видом юридичної відповідальності боржника за невиконання покладеного на нього зобов'язання (виконати судове рішення).

Застосування такого заходу реагування є обов'язком державного виконавця і направлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження. При цьому, визначальною умовою для накладення зазначеного штрафу є невиконання судового рішення без поважних причин.

У залежності від характеру правовідносин і змісту зобов'язання, примусове виконання якого відбувається у межах виконавчого провадження, поважними причинами можуть визнаватися такі обставини, які створили об'єктивні перешкоди для невиконання зобов'язання, і подолання яких для боржника було неможливим або ускладненим.

Поважність причин невиконання судового рішення оцінюється у кожному конкретному випадку через призму того, наскільки це (об'єктивно) перешкодило виконати судове рішення.

Отже, невиконання боржником рішення суду лише без поважних на те причин, тягне за собою певні наслідки, установлені нормами Закону України «Про виконавче провадження». Тобто, на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу має бути встановленим факт невиконання боржником судового рішення без поважних причин.

Поважними, в розумінні наведених норм Закону України «Про виконавче провадження» можуть вважатися об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.

Як слідує зі змісту листа від 28.10.2025 №1500-0403-5/179123, обґрунтовуючи належність своїх дій в частині виконання судового рішення від 30.06.2025 по справі №420/3169/25, Головне управління ПФУ в Одеській області вказувало, зокрема, про таке:

«Виплата заборгованості на виконання судових рішень здійснюється органами Пенсійного фонду України, визначеними судом боржниками, в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету.

Оскільки станом на поточний час в інформаційній системі Пенсійного фонду України не реалізовано облік розрахованих відповідно до судових рішень сум компенсації для подальшої їх виплати, Головне управління звернулось до Пенсійного фонду України листом від 27.10.2025 №1500-0403-5/178315 з проханням надати роз'яснення щодо механізму обліку розрахованої суми компенсації, внесення її до переліку боргів Постанови № 821 в підсистемі «Призначення та виплата пенсій» та в картці судового рішення Реєстру судових рішень Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України.

Після отримання роз'яснень Пенсійного фонду України виплата ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів в сумі 116267,54 грн буде здійснена з урахуванням виділення Пенсійним фондом України відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.»

Тобто, у поданому до державного виконавця листі від 28.10.2025 №1500-0403-5/179123 пенсійний орган зазначав, що не мав об'єктивної фінансової можливості виконати судове рішення в частині виплати заборгованості по пенсії, оскільки відсутнє відповідне фінансове забезпечення.

Разом з цим, як слідує зі змісту оскаржуваної постанови № 79369265 від 20.11.2025, в якості підстави для її прийняття старшим державним виконавцем вказано:

«вимоги виконавчого документа боржником не виконано в повному обсязі без поважних на те причин».

Разом з цим, суд зауважує, що старшим державним виконавцем не враховано та не надано відповідної оцінки наведеним ГУ ПФУ в Одеській області обставинам, викладених у листі від 28.10.2025 №1500-0403-5/179123, та прийнято постанову про накладення на пенсійний орган штрафу за невиконання судового рішення.

Суд наголошує, що старшим державним виконавцем в оскаржуваній постанові про накладення штрафу взагалі не надано вмотивованого обґрунтування про визнання або не визнання причин не виконання рішення суду неповажними, як і не вказано в якій частині не виконано судове рішення.

Відповідач приймаючи спірну постанову про накладення штрафу, передусім, зобов'язаний встановити чи є наведені пенсійним органом у листі від 28.10.2025 №1500-0403-5/179123 обставини, поважною причиною невиконання судового рішення у встановлений державним виконавцем строк в розумінні положень Закону України «Про виконавче провадження».

Під час вирішення питання про накладення штрафу, відповідач, згідно до положень ч. 2 ст. 2 КАС України, серед іншого, повинен діяти обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, неупереджено, добросовісно та розсудливо з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

У свою чергу, як слідує з матеріалів справи, старшим державним виконавцем не надано правової оцінки поважності причин неможливості виконання рішення суду у справі №420/3169/25, викладених Головним управління в листі від 28.10.2025 №1500-0403-5/179123.

Так, державний виконавець зобов'язаний та мав провести перевірку виконання судового рішення боржником, а підставою для накладення штрафу є невиконання рішення боржником без поважних причин.

За наведених обставин, сам факт невиконання судового рішення без з'ясування і оцінки причин цього невиконання не може вважатися підставою для відповідальності боржника в силу вимог статті 75 Закону України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016 року №1404-VIII.

З огляду на установлені у справі фактичні обставини, суд уважає, що відповідач, приймаючи оскаржувану постанову про накладення штрафу, діяв не на підставі та не у спосіб, передбачені Законом України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016 року №1404-VIII, та без дотримання вимог ч. 2 ст. 2 КАС України.

Узагальнюючи викладене, суд дійшов висновку, що оскаржувана постанова державного виконавця про накладення на ГУ ПФУ в Одеській області штрафу за невиконання судового рішення є протиправною та підлягає скасуванню.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999р. у справі «Гарсія Руїз проти Іспанії», від 22.02.2007р. у справі «Красуля проти Росії», від 05.05.2011р. у справі «Ільяді проти Росії», від 28.10.2010р. у справі «Трофимчук проти України», від 09.12.1994р. у справі «Хіро Балані проти Іспанії», від 01.07.2003р. у справі «Суомінен проти Фінляндії», від 07.06.2008р. у справі «Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії») і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області підлягає задоволенню.

Відповідно до приписів ст.139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.

У зв'язку із відсутністю в Одеському окружному адміністративному суді електропостачання 07.01.2026, повний текст рішення суду складено та підписано 08.01.2026.

Керуючись ст. ст. 2-9, 242, 246, 250, 251, 255, 287 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування постанови - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ВП № 79369265 від 20.11.2025 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (м. Одеса, вул. Канатна, 83, код. ЄДРПОУ 20987385);

Відповідач - Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (65091, м. Одеса, вул. Розумовська, 37, код ЄДРПОУ 43315529);

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 ).

Суддя Олена СКУПІНСЬКА