Рішення від 08.01.2026 по справі 320/1241/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 січня 2026 року Київ справа №320/1241/25

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Техбудлогістика» до Головного управління ДПС у м. Києві та Державної податкової служби України про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

до Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Техбудлогістика» (ТОВ «Техбудлогістика», товариство, платник податків) з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (відповідач-1, ГУ ДПС, податковий орган), Державної податкової служби України (відповідач-2, ДПС України), в якому просило суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.09.2024 № 11789158/45011337 про відмову в реєстрації ПН від 31.08.2023 № 8;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних ПН від 31.08.2023 № 8 датою її направлення на реєстрацію.

Позовні вимоги обґрунтовані безпідставністю оскаржуваного рішення. Звертали увагу на те, що відповідачами не взято до уваги специфіку діяльності товариства позивача. Наголосили на порушенні у спірному випадку положень Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1165 та Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №520. Звертали увагу, що у квитанції про зупинення реєстрації спірної податкової накладної орган регіонального рівня ДПС України не визначив та не вказав конкретного переліку документів, які платнику необхідно було надати, чим фактично позбавив платника податків можливості подання всіх необхідних документів та захисту порушених прав. Також позивач стверджує, що аналіз пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій свідчить про те, що для того, аби встановити наявність у господарської операції такої ознаки мають існувати визначені цим пунктом передумови, а також для підтвердження відповідності господарської операції вказаному критерію слід навести обґрунтований розрахунок за цим критерієм, якому відповідає платник податку, чого вимагає пункт 11 Порядку №1165; крім того, контролюючим органом без будь-якого мотивування не враховано подані ТОВ «Техбудлогістика» первинні документи та пояснення в обґрунтування реальності господарських операцій. Стверджували, що у цьому випадку має місце формалізм податкового органу, нехтування законними правами і інтересами позивача, оскільки інші податкові накладні за тим самим договором зареєстровані в ЄРПН. Вказали, що на думку контролюючого органу надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, підтверджується тим, що ним «встановлено накопичення залишків нереалізованих товарів (запчастини, обладнання тощо) в великих обсягах, які ймовірно придбані без мети використання у господарській діяльності»; однак не конкретизовано про які саме залишки нереалізованих товарів (запчастини, обладнання тощо) йдеться мова у спірному рішенні, на підставі яких документів встановлені встановлені вказані обставини та як вказані обставини підтверджують надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Підкреслили, що висновки у спірному рішенні, якими контролюючим органом встановлено накопичення залишків нереалізованих товарів та метою невикористанням їх у господарській діяльності, не містять зв'язку з підставами віднесення господарського операції за якою було складено податкову накладну №8 до ризикових, визначених пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Повідомили, що навіть сам фіскальний орган наголошує тільки на ймовірності цього судження, без наведення аргументації та доказів, тому вважають, що оскаржуване рішення ґрунтується виключно на припущеннях контролюючого органу.

У зв'язку з невідповідністю позовної заяви вимогам процесуального закону, керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалою від 15.01.2025 позов залишив без руху з наданням позивачеві строку для усунення виявлених недоліків.

Ухвалою суду від 25.02.2025 судом відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідачі правом на подання відзиву на позовну заяву не скористалися. При цьому ухвалу про відкриття спрощеного провадження від 25.02.2025 (із пропозицією подати відзиви та письмові пояснення) у справі № 320/1241/25 доставлено до електронного кабінету як Головного управління ДПС у м. Києві, так і до електронного кабінету ДПС України 25.02.2025.

Розглянувши подані документи та матеріали, з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Техбудлогістика» є юридичною особою, перебуває на обліку в Головному управління ДПС у м. Києві. З 08.05.2023 зареєстроване платником податку на додану вартість, код ЄДРПОУ 45011337.

Позивач здійснює наступні види економічної діяльності за КВЕД: 46.63 Оптова торгівля машинами й устаткованням для добувної промисловості та будівництва (основний); 25.11 Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій; 33.12 Ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення; 46.61 Оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткованням; 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів; 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів; 77.32 Надання в оренду будівельних машин і устатковання.

Для ведення господарської діяльності ТОВ «Техбудлогістика» орендує нежитлове приміщення у ТОВ «Антгрей інвест» за адресою: 02125, м. Київ, проспект Воскресенський, буд. 32, офіс 5 відповідно до договору від 10.05.2023 № 10.05.-23

Також ТОВ «Техбудлогістика» має на балансі зареєстровані машини та механізми. Стосовно зазначених об'єктів було направлено повідомлення до податкового органу за формою 20-ОПП, оборотно-сальдова відомість по рахунку 10 за період з 01.06.2023 по 31.08.2023.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, між Товариством з обмеженою відповідальністю «Техбудлогістика» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Спецпідземінжбуд» укладено договір оренди майна від 31.07.2023 № 31-07-23СС.

За умовами цього договору орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове платне користування наступне майно: бурова установка Casagrande B30QE3; самохідна бурова установка DELMAG RH26; бурова установка МАГГ HR300; бурова установка Soilmec R-312; бурова машина Bauer BG-40. згідно Актів прийому-передачі, на умовах цього договору (пункт 1.1).

У пункті 1.3 обумовлено, що майно, яке є предметом договору, належить орендодавцю на праві користування на підставі договору оренди.

Орендна плата та порядок розрахунків визначені, зокрема, в пункті 3.1, де узгоджено, що розмір орендної плати за 1 (один) місяць оренди складає: бурова установка Casagrande B300E3 - 150000,00 грн разом з ПДВ; самохідна бурова установка DELMAG RH26 - 150000,00 грн разом з ПДВ; бурова установка МЛІТ HR300 - 150000,00 грн разом з ПДВ; бурова установка Soilmec R-3I2 - 150000,00 грн разом з ПДВ; бурова машина Bauer BG-40 - 200000,00 грн разом з ПДВ.

У пункті 3.2 договору узгоджено, що орендна плата нараховується з моменту (дня) підписання акта приймання-передачі майна.

Строк оренди визначений в розділі дев'ятому договору, початок перебігу строку оренди обладнання відраховується з моменту фактичної передачі майна в оренду та становить (один) календарний рік з наступною пролонгацією в разі потреби, який починає свій перебіг з моменту передачі орендодавцем орендарю (пункти 9.1).

На виконання умов договору ТОВ «Техбудлогістика» здійснило поставку продукції ТОВ «Спецпідземінжбуд» згідно переліку товарів, зазначених у акті приймання-передачі № 1 від 01.08.2023.

За результатом наданих позивачем послуг оренди майна (згідно переліку) за серпень 2023 року сторонами складено та підписано акт надання послуг № 13 від 31.08.2023 та позивачем виставлено ТОВ «Спецпідземінжбуд» рахунок на оплату № 112 від 31.08.2023.

На підтвердження оплати за оренду майна позивачем до матеріалів справи долучено виписку по особовому рахунку за 01.09.2023, картку рахунку 361 за 01.08.2023-01.09.2023 та оборотно-сальдову відомість по рахунку 361 за 01.08.2023-01.09.2023.

За вимогами статей 187, 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ (дата складання документа, що засвідчує факт постачання послуг (робіт)), підприємством позивача складено та направлено на реєстрацію податкову накладну - від 31.08.2023 № 8 на суму 800 000,00 грн, в тому числі ПДВ 133 333,33 грн.

Як видно із квитанції від 15.09.2023 № 9240173673, податкову накладну від 31.08.2023 № 8 прийнято, але її реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: «Обсяг постачання товару/послуги 77.32, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D» = 0000%, «Р» = 22943,36».

Крім того, контролюючим органом запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Після отримання квитанції від 15.09.2023 № 9240173673, позивачем для підтвердження реальності операції, надавались деталізовані письмові пояснення 29.08.2024 вих. № 29-08/2024-1 та прикладались копії документів згідно переліку у кількості 20 найменувань (копія податкової накладної №8 від 31.08.2023 та квитанції № 1; копія виписки ЄДРПОУ від 10.05.2023; копія договору від 10.05.2023; копія договору від 04.06.2024; оборотно-сальдова відомість по рахунку 10 за період 01.06.2023 - 31.08.2023; копія технічного паспорту автомобіля НОМЕР_1 ; копія технічного паспорту причепа AA4324XG; копія наказу №Ш-1/К від 03.07.2023 та штатний розпис; копія договору № 31-07-23СС від 31 07.2023; копія акта приймання передачі № 1 від 01.08.2023; копія рахунку на оплату № 112 від 24.08.2023; копія акта надання послуг № 13 від 31.08.2023; копія виписки AT «КОМІНБАНК» від 01.09.2023; оборотно-сальдова відомість та картка рахунку 361 за період 01.08.2023 - 01.09.2023; копія виписки ЄДРПОУ від 26.11.2021; копія Витягу з реєстру платників єдиного податку від 28.12.2021; копія договору № 29/07/2023 від 29.07.2023; копія акта приймання передачі № 1 від 01.08.2023; копія рахунку на оплату № 45 від 23 08.2023; копія акту надання послуг № 34 від 31.08.2023).

Також у названих поясненнях позивачем звернуто увагу податкового органу на те, що бурові установки для подальшої передачі в оренду ТОВ «Спецпідземінжбуд» було отримано ТОВ «Техбудлогістика» від ФОП ОСОБА_1 (2749721291, платник єдиного податку 3 групи (5%, без ПДВ)) згідно договору оренди від 29.07.2023 за №29/07/2023. Передачу орендованого майна від ФОП ОСОБА_1 на користь позивача здійснено з підписанням відповідного акта від 01.08.2023. За результатом наданих послуг оренди від ФОП ОСОБА_1 на користь позивача сторонами підписано акт надання послуг за №34 від 31.08.2023. Зазначено, що у свою чергу, ФОП ОСОБА_1 (2749721291) не є платником ПДВ, отже не виписував податкову накладну на надані послуги оренди за період - серпень 2023.

Вважають, що саме через це відповідач 1 вирішив, що обсяг постачання послуги за кодом 77.32 перевищував величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такої послуги та обсягу її постачання, що зафіксовано у тексті квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної №8 від 31.08.2023.

05.09.2024 комісією Головного управління ДПС у м. Києві винесено повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11736260/45011337 у зв'язку з необхідністю надання додаткових пояснень та/або документів для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних запропоновано надати такі додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, а саме письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено. Додаткова визначено, що платнику необхідно надати загальну оборотно-сальдову відомість в розрізі субрахунків за 2023, 2024 роки. ОСВ аналітичного обліку (в т.ч. кількісного) по субрахунках 2, 3, 4, 6, 7, 9 класів рахунків.

В розділі додаткова інформація графа залишилась пустою, разом з тим доведено до відома позивача таку інформацію: у разі неподання додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного шостим пункту 9 цього Порядку.

На виконання повідомлення відповідача-1 від 05.09.2024 №11736260/45011337, позивачем надавались письмові пояснення 11.09.2024 вих. № 11-09/2024-1 та прикладались копії оборотно-сальдових відомостей облікових рахунків згідно переліку у кількості 93 аркуші (59 додатків до повідомлення). Так, надали загальну оборотно-сальдову відомість в розрізі субрахунків за 2023 рік, оборотно-сальдові відомості облікових рахунків 201, 281 301, 311, 312, 361, 362, 3711, 3712, 401, 631, 632, 651, 661, 6811, 6851, 702, 703, 811, 816, 821, 831, 902, 903, 92, 93, 942, 945, 981 за 2023, а також за перше півріччя 2024 року.

За результатами розгляду наданих 05.09.2024 та 11.09.2024 пояснень та копій документів Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відмовлено у реєстрації податкової накладної та прийняте рішення від 18.09.2024 № 11789158/45011337.

Підставою прийняття такого рішення зазначено надання платником податку копій документів, складених із порушенням. У графі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» вказано: встановлено накопичення залишків нереалізованих товарів (запчастини, обладнання тощо) в великих обсягах, які ймовірно придбані без мети використання у господарській діяльності.

Не погоджуючись із рішенням Комісії Головного управління ДПС у м. Києві про відмову в реєстрації податкової накладної від 31.08.2023 № 8 в Єдиному реєстрі податкових накладних позивач скористався наданим йому статтею 56 Податкового кодексу України правом на оскарження рішення від 18.09.2024 № 11789158/45011337 в адміністративному порядку шляхом подання скарги до Державної податкової служби України. До скарги додали пояснення, а також первинні та бухгалтерські документи стосовно спірної операції у кількості 79 найменувань згідно переліку.

Рішенням Державної податкової служби України від 08.10.2024 № 63886/45011337/2 скаргу ТОВ «Техбудлогістика» залишено без задоволення, а вказане вище рішенням Комісії Головного управління ДПС у м. Києві - без змін.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд виходить з наступного.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За положеннями пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (ПК України, Податковий кодекс) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

За приписами пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (Порядок №1246) Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За нормами пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи наведені у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, яка набула чинності з 01.02.2020, серед іншого, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/ розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

За нормами пунктів 7 і 10 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520 (пункт 11 Порядку №1165).

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для зупинення реєстрації спірних податкових накладних стало відповідність операцій пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку).

Критерії ризиковості здійснення операцій визначено у додатку 3 до Порядку №1165.

Зокрема, відповідно до пункту 1 додатку 3 до Порядку № 1165 одним із таких критеріїв є те, що обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Так, в отриманій позивачем квитанції від 15.09.2023 № 9240173673 контролюючий орган зазначив, що відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, Порядку № 1165 реєстрація ПН від 31.08.2023 № 8 зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 77.32, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, показник «D» = 0000%, «Р» = 22943,36.

Аналіз пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій свідчить про те, що для того, аби встановити наявність у господарської операції такої ознаки мають існувати визначені цим пунктом передумови, а також для підтвердження відповідності господарської операції вказаному критерію слід навести обґрунтований розрахунок за цим критерієм, якому відповідає платник податку, чого вимагає пункт 11 Порядку №1165.

Однак, відсутність у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної зазначення конкретного критерію ризиковості здійснення операцій, про які йдеться у пункті 1 додатку 3 до Порядку № 1165, якому відповідає платник податку, свідчить про необґрунтованість віднесення господарської операції до відповідного критерію, що визначений пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Щодо вказаного контролюючим органом у квитанції від 21.11.2024 показника «D» = .0000 %, суд звертає увагу, що цей показник не може бути самостійною та єдиною підставою для віднесення господарської операції позивача до пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, з підстав, зазначених вище.

Крім того, відповідно до пункту 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;

значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою: D= S/T, де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;

значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою: P = Pм х 1,4, де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.

4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.

За нормами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Таким чином, у разі зупинення реєстрації податкових накладних на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.

Так, у квитанції у досліджуваному випадку зазначено неконкретизований, фактично невичерпний перелік документів, які слід надати платнику податків та чого мають стосуватись пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкової накладної стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованих квитанцій вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку № 1165.

Наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 2-4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, який може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством

Пунктами 6, 7 Порядку №520 унормовано, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).

Пунктом 9 Порядку №520 передбачено, що за результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення. Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Згідно з пунктом 10 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Аналіз наведених правових норм дає підстав стверджувати, що рішення Комісії регіонального рівня повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

За нормами пункту 12 Порядку № 520 рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2023 № 19 також було затверджено форми Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 1) та Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (додаток 2).

Згідно з вимогами пунктів 9 та 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Згідно з вимогами пунктів 44-46 Порядку №1165, комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; у разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника - надання усних пояснень платником податку в режимі відеоконференції (для комісії центрального рівня); доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу.

У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.

Як зазначено у спірному рішенні, підставою для відмови податковим органом позивачу у реєстрації податкової накладної є надання платником податку копій документів, складених із порушенням. Додатково проінформовано, що відповідачем встановлено накопичення залишків нереалізованих товарів (запчастини, обладнання тощо) в великих обсягах, які ймовірно придбані без мети використання у господарській діяльності.

Суд констатує, що позивачем до контролюючого органу 29.08.2024 до ПН від 31.08.2023 № 8 подано повідомлення № 29-08/2024-1 про надання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію якої зупинено.

Для підтвердження реальності здійснення господарської операції на розгляд комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН Головного управління ДПС у м. Києві разом із поясненнями були подані зазначені ув описовій частині рішення документи.

Податковий орган таких обставин не спростував, не довів неможливості реєстрації спірної накладної з урахуванням названих вище направлених платником документів. Так само ГУ ДПС не вказав, які документи необхідно надати для відповідного підтвердження.

При цьому, у матеріалах справи наявні пояснення позивача з підтверджуючими доказами щодо реальності здійснення господарської операції по спірній ПН.

Крім того, судом установлено, що у поясненнях для прийняття рішення про реєстрацію ПН у ЄРПН, було детальним описано господарську операцію, за фактом здійснення якої складено ПН від 31.08.2023 № 8 із поясненням і документальним підтвердженням отримання майна, який у подальшому було передано ТОВ «Спецпідземінжбуд».

Також у поясненнях та скарзі позивач повідомляв відповідачів, що бурові установки для подальшої передачі в оренду ТОВ «Спецпідземінжбуд» ним отримано ТОВ «Техбудлогістика» від ФОП ОСОБА_1 згідно договору оренди від 29.07.2023 № 29/07/2023. Передачу орендованого майна від ФОП ОСОБА_1 на користь позивача здійснено з підписанням відповідного акта приймання-передачі від 01.08.2023.

За результатом наданих послуг оренди між ФОП ОСОБА_1 та позивачем було підписано акт надання послуг за № 34 від 31.08.2023.

Наголошено, що ФОП ОСОБА_1 не є платником ПДВ, отже не має законного обов'язку виписувати податкову накладну на надані послуги оренди за період - серпень 2023 року. Зроблено припущення, що саме через це податковий орган вказав, що обсяг постачання послуги за кодом 77.32 перевищував величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такої послуги та обсягу її постачання, що зафіксовано у тексті квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної № 8 від 31.08.2023.

Податковий орган таких обставин не спростував, не зазначив суду зауважень до поданих товариством документів, не довів неможливості реєстрації спірної накладної з урахуванням цих документів.

Суд уважає, що надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства; доказів зворотного відповідачі не надали.

У подальшому, на виконання вимог повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів від 05.09.2024, товариством позивача, як вже зазначалося, направлялося повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію спірної податкової накладної із 59-ма додатками (перераховані вище).

При цьому, податковий орган не пояснив, чому не врахував такі пояснення і документи, зокрема і з першопочатково поданими документами за результатом отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, як і не вказав, яких конкретно документів не вистачає для можливості реєстрації податкової накладної, про яку йдеться, у ЄРПН.

Суд наголошує, що будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об'єктивні факти, на підставі яких їх ухвалено або вчинено.

Також суд у межах спірних відносинах повинен перевірити саме правильність та правомірність зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної. Так, повна змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України; що також відображено у правовому висновку Верховного Суду у постанові від 16.02.2023 у справі №380/7648/22.

Так само, суд враховує і доводи позивача про те, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не конкретизовано переліку документів, які необхідні для усунення сумнівів податкового органу і реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

У ході розгляду справи відповідачем-1 не надано доказів, які б вказували на наявність ознак ризиковості здійснення операцій по поданій на реєстрацію у спірному випадку податковій накладній.

Знову ж таки ГУ ДПС не конкретизували і суду, які документи, які б усунули сумнів податкового органу у ризиковості операції, товариством не подані; не висловили зауважень до поданих документів.

За викладеного вище, суд резюмує, що під час розгляду справи відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не надали суду належних і достатніх доказів, які спростовували б твердження позивача, не довели правомірності рішення, яке оскаржується у цій справі.

Більше того, відзивів на позовну заяву не подано, як і будь-яких доказів в обґрунтування правомірності оскаржуваного рішення.

У зв'язку із цим у сукупності, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві від 18.09.2024 № 11789158/45011337.

Щодо позовних вимог у частині зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну від 31.08.2023 № 8 в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає таке.

Згідно з пунктами 19-20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням. Отже, законодавством не передбачено іншого належного способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах, ніж зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог у цій частині.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

За наведеного, позов у частині зобов'язання відповідача-2 зареєструвати спірну податкову накладну в ЄРПН також підлягає задоволенню.

За правилами частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з наявної у матеріалах справи платіжної інструкції від 08.01.2025 № 52, позивачем під час звернення із позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 3028,00 грн.

Враховуючи наведене, судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028,00 грн підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень відповідача-1, оскільки рішення саме комісії регіонального рівня призвели до спірних правовідносин.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Техбудлогістика» - задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.09.2024 №11789158/45011337.

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 31.08.2023 №8, направлену на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю «Техбудлогістика», датою її подання для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Техбудлогістика» (код ЄДРПОУ: 45011337; місцезнаходження: 02125, м. Київ, проспект Воскресенський, буд. 32, офіс 5) судовий збір в розмірі 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 0 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 44116011; місцезнаходження: 04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, буд. 33/19).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Скрипка І.М.