Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про зміну способу виконання рішення суду
08 січня 2026 року Справа №200/18519/21
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача про зміну способу та порядку виконання рішення по справі №200/18519/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 02.06.2022 року по справі №200/18519/21 було вирішено: адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не проведення перерахунку пенсії позивачу з 01.12.2019 на підставі довідки ДУ ТМО МВС України по Донецькій області від 05.10.2021 №33/25-3367 про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення викладених у цій довідці та з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з 01.12.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ДУ ТМО МВС України по Донецькій області №33/25-3367 від 28.10.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, викладених у цій довідці, та з урахуванням раніше виплачених сум.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду по справі №200/18519/21 від 22.11.2022 року було постановлено апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області залишити без задоволення. Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02 червня 2022 року у справі № 200/18519/21 залишити без змін.
З урахуванням наведеного рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/18519/21 від 02.06.2022 року набрало законної сили 22.11.2022 року у відповідності до постанови Першого апеляційного адміністративного суду.
У грудні 2025 року на адресу суду від представника позивача надійшла заява про вирішення питання про зміну способу та порядку виконання рішення по справі №200/18519/21 шляхом зміни способу та порядку виконання рішення суду, шляхом стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області заборгованості з виплати перерахованої пенсії за вислугу років у розмірі 237 985,26 грн. на користь позивача.
Вищезазначена заява була вмотивована наступним: - «[…]. Як зазначалось вище, рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 02 червня 2022 року по справі № 200/18519/21, зобов'язано ГУ ПФУ у Донецькій області, здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ДУ ТМО МВС України по Донецькій області № 33/25-3367. Разом з тим, ГУ ПФУ здійснено лише перерахунок пенсії ОСОБА_1 , нарахована сума доплати, за результатами перерахунку, з урахуванням виплачених сум, за період з 01.12.2019 по 31.01.2023 склала 249 790,26 грн. Проте протягом 2022-2025 років виплачено лише 11 805,00 грн, залишок заборгованості станом на 04.12.2025 складає 237 985,26 грн.».
В якості доказів не виконання рішення суду представником позивача було надано копію листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 05.12.2025 року, наступного змісту: - «Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 02.06.2022 по справі № 200/18519/21 (далі - Рішення), яке набрало законної сили 22.11.2022, зобов'язано Головне управління з 01.12.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ДУ ТМО МВС України по Донецькій області №33/25-3367 від 28.10.2021 про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, викладених у цій довідці, та з урахуванням раніше виплачених сум. У січні 2023 року на виконання Рішення здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 у розмірі 14910,24 грн (розмір пенсії до перерахунку складав 8612,80 грн). Нарахована сума доплати за результатами перерахунку згідно з Рішення з урахуванням виплачених сум за період з 01.12.2019 по 31.01.2023 склала 249790,26 грн. Гр. ОСОБА_1 має статус внутрішньо переміщеної особи, що підтверджується довідкою, виданою відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509. Суми пенсії, нараховані внутрішньо переміщеним особам на виконання рішень суду, підлягають виплаті на умовах окремого порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1165 «Про затвердження Порядку виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території». Таким чином, заборгованість пенсії за період з 01.12.2019 по 31.01.2023 у сумі 249790,26 грн. облікована в Головному управлінні та буде виплачена на умовах окремого порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1165, після затвердження відповідних бюджетних призначень. Протягом 2024 та 2025 років відповідно до Порядку № 1165 Головним управлінням проведено виплату коштів на погашення заборгованості в межах бюджетних призначень в: жовтні 2024 року - в розмірі 23 61,00 грн, в листопаді 2024 року - в розмірі 2361,00 грн, грудні 2024 року - в розмірі 2361,00 грн, в жовтні 2025 року - в розмірі 2361,00 грн, листопаді 2025 року - в розмірі 2361,00 грн. Залишок пенсійних виплат нарахованих згідно Рішення суду за минулий період станом на 04.12.2025 складає 237985,26 грн. Таким чином, заборгованість пенсії за Рішенням суду за період з 01.12.2019 по 31.01.2023 у сумі 237985,26 грн облікована в Головному управлінні та буде виплачена на умовах окремого порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1165, після затвердження відповідних бюджетних призначень.».
Також представником позивача було надано відповідь Відділу примусового виконання рішень від 08.12.2025 року, в якій зазначено: - «Враховуючи, що виплата пенсії не проведена у зв'язку з відсутністю відповідного фінансування та наявності Порядку № 1165, відповідно до якого проводяться виплати, застосування заходів, визначених, ст. ст. 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження», зокрема, винесення постанови про накладення штрафу, є недоцільним, у зв'язку з чим дії примусового характеру державним виконавцем не вживалися. Також повідомляємо, що відповідно до ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, стягувач має право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення, зокрема шляхом стягнення нарахованої, але не виплаченої, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, суми.».
Відповідач по справі - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області було повідомлено про надходження даної заяви належним чином, що підтверджується наявною реєстрацією кабінету «Електронний суд», про що свідчить відповідна відмітка - «доставлено» та зазначена дата - 15.12.2025 року та наявність в матеріалах справи квитанції про надіслання представником заявника даної заяви до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС.
Станом на час винесення відповідної ухвали від відповідача будь-яких заяв та заперечень на адресу суду не надходило.
Приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Приписами ч.1 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Варто зауважити, що приписами ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Слід констатувати той факт, що у відповідача, який отримав копію заяви про встановлення або зміну способу та порядку виконання рішення по справі №200/18519/21 - 15.12.2025 року, було вдосталь часу для надання на адресу суду своїх заперечень із відповідними доказами на підтвердження своєї позиції по справі, але враховуючи відсутність взагалі будь-яких заяв по суті, суд вирішив розглянути дану справу за наявними в ній матеріалами та доказами.
Згідно з рекомендаціями Ради суддів України від 02.03.2022 в умовах воєнного стану режим роботи кожного суду визначається окремо. Рекомендовано судам за можливості відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважати на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди мають змогу подати заяву про відкладення розгляду справи через залучення до функціонування критичної інфраструктури, вступ до лав Збройних сил України, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань та інших форм протидії збройної агресії проти України, або не можуть прибути в суд у зв'язку з небезпекою для життя.
Враховуючи активні бойові дії на території Донецької області та з метою недопущення випадків загрози життю, здоров'ю і безпеці учасників справи, режим роботи суду встановлений наступним чином:
- прийом вхідної кореспонденції та процесуальних документів здійснюється судом в підсистемі «Електронний суд» або через офіційну електронну адресу суду;
- розгляд справ у судових засіданнях за участю сторін не здійснюється до усунення обставин, які в умовах воєнної агресії проти України зумовлюють загрозу життю, здоров'ю та безпеці відвідувачів, суддів та працівників апарату суду.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов до висновку, що розгляд заяви представника позивача про встановлення зміни способу та порядку виконання рішення суду по справі №200/18519/21 провести у порядку письмового провадження без виклику учасників справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши документи, надані на підтвердження обставин, викладених у заяві, матеріали адміністративної справи, суд дійшов до таких висновків.
Відповідно до ч.1 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до приписів ч.2 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у двадцятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Приписами ч.3 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами ст.124, ч.3 ст.129-1 Конституції України, судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України, а обов'язковість рішень суду визнається однією з основних засад судочинства.
Обов'язковість судових рішень гарантується, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод: право на судовий захист було б примарним, якби правова система держави дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове судове рішення залишалося недіючим на шкоду одній зі сторін. Якщо органи влади відмовляються виконувати чи затримують виконання судових рішень, гарантії статті 6, якими користується особа на час судової стадії розгляду, втрачають зміст.
Судові рішення, що набрали законної сили, а також ті, що підлягають негайному виконанню, є обов'язковими для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягають виконанню на всій території України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Судові рішення, що набрали законної сили, а також ті, що підлягають негайному виконанню, є обов'язковими для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягають виконанню на всій території України.
Отже, обов'язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, а також статтями 14 та 370 КАС України.
Зазначені висновки узгоджуються із правовою позицією Верховного Суду, висловленою у постановах від 23 квітня 2020 року у справі №560/523/19, від 1 лютого 2022 року у справі 420/177/20 та від 18 травня 2022 року у справа №140/279/21.
Подібний підхід був застосований Верховним Судом у постанові від 26 січня 2021 року у справі №611/26/17, у якій Суд зазначив, що обов'язковість судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантовано статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтями 129, 129-1 Конституції України, статтями 2, 14, 370 КАС України та статтею 13 Закону України Про судоустрій і статус суддів. Обов'язковість судового рішення означає, що таке рішення буде виконано своєчасно (у розумні строки), належним чином (у спосіб, визначений судом) та у повному обсязі (у точній відповідності до приписів мотивувальної та резолютивної частин рішення).
Суд зазначає, що в адміністративному судочинстві обов'язковість виконання судового рішення має особливо важливе значення, оскільки, виходячи із завдань адміністративного судочинства щодо ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, судовий захист може вважатися ефективним лише за умови своєчасного та належного виконання судового рішення, зазвичай, боржником в якому є держава в особі її компетентних органів, а тому адміністративні суди, які, здійснюючи судовий контроль та застосовуючи інші пов'язані процесуальні засоби, повинні максимально сприяти реалізації конституційної засади обов'язковості судового рішення.
Зазначені висновки Суду узгоджуються із позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 1 лютого 2022 року у справі №420/177/20 та ухвалах від 26 січня 2021 року у справі №611/26/17, від 7 лютого 2022 року у справі №200/3958/19-а.
Частиною 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
З аналізу положень ч.3 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України суд робить висновок, що підставою для застосування правил цієї норми є настання обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі, ускладнюють його виконання або роблять неможливим. Тобто, зміна способу і порядку виконання рішення суду - це прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими судом.
З огляду на вказані норми Конституції України, які є нормами прямої дії, обов'язок виконати судове рішення виникає з моменту набрання ним законної сили, при цьому підставою для застосування правил статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять неможливим.
Як зазначалось вище, рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 02 червня 2022 року, яке набрало законної сили 22 листопада 2022 року - зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з 01.12.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ДУ ТМО МВС України по Донецькій області №33/25-3367 від 28.10.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, викладених у цій довідці, та з урахуванням раніше виплачених сум.
Разом з тим, з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 05.12.2025 року вбачається, що на виконання даного судового рішення, Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії з 01.12.2019 року та нарахована сума доплати пенсії ОСОБА_1 за період з 01.12.2019 по 31.01.2023 року складає - 249 790,26 грн., з яких частково була погашена заборгованість з пенсійних виплат у розмірі - 11 805,00 грн., та на час звернення до суду ця сума заборгованості з пенсійних виплат належних та не виплачених позивачу складає - 237 985,26 грн.
При цьому, Головне управління зазначає, виплата нарахованої доплати пенсії за період з 01.12.2019 по 31.01.2023 року в сумі 237 985,26 грн. буде здійснена в межах бюджетних асигнувань виділених на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням судів за рахунок коштів Державного бюджету України.
Суд зазначає, що відповідно до статті 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, забезпечується за рахунок коштів державного бюджету.
Згідно підпунктів 4, 5 пункту 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються коштом Фонду та з інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Оскільки, Головне управління Пенсійного фонду України здійснює виплати винятково коштом Фонду та з інших джерел, визначених законодавством, то фактичне та у повному обсязі виконання судового рішення органом Пенсійного фонду України буде можливим за умови наявності відповідних бюджетних асигнувань на відповідні цілі за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до положень п.2 ч.3 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції змін, внесених Законом України від 21.11.2024 р. № 4094-ІХ, невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.
Оскільки, судове рішення, яке є предметом судового контролю у даній справі, стосується перерахунку пенсійних виплат, яке не виконується більше двох місяців з дати набрання ним законної сили, то вказане є безумовною підставою для зміни способу виконання рішення суду в частині: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ: 13486010) з 01.12.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки ДУ ТМО МВС України по Донецькій області №33/25-3367 від 28.10.2021р. про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, викладених у цій довідці, та з урахуванням раніше виплачених сум.» на «Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, площа Соборна, буд. 3, ЄДРПОУ: 13486010) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстрований як ВПО, за адресою: АДРЕСА_1 ) заборгованості з пенсії з 01.12.2019 року по 31.01.2023 року в сумі 237 985 (двісті тридцять сім тисяч дев'ятсот вісімдесят п'ять) гривень 26 коп.».
Відповідно до частини 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи відсутність належних доказів виконання відповідачем судового рішення на час розгляду заяви, суд вважає, що наявні підстави для задоволення заяви позивача щодо зміни способу та порядку виконання рішення суду в частині зобов'язання здійснити виплату перерахованої пенсії.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 294, 295, 297, 378 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Заяву представника позивача про зміну способу та порядку виконання рішення по справі №200/18519/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Змінити спосіб виконання рішення суду по справі №200/18519/21 в частині: - «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ: 13486010) з 01.12.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки ДУ ТМО МВС України по Донецькій області №33/25-3367 від 28.10.2021р. про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, викладених у цій довідці, та з урахуванням раніше виплачених сум.» на «Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, площа Соборна, буд. 3, ЄДРПОУ: 13486010) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстрований як ВПО, за адресою: АДРЕСА_1 ) заборгованості з пенсії з 01.12.2019 року по 31.01.2023 року в сумі 237 985 (двісті тридцять сім тисяч дев'ятсот вісімдесят п'ять) гривень 26 коп.».
Повний текст ухвали складений та підписаний 08 січня 2026 року.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя І.О. Голошивець