Постанова від 05.01.2026 по справі 754/21358/25

Номер провадження 3/754/12/26

Справа №754/21358/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 січня 2026 року місто Київ

Суддя Деснянського районного суду міста Києва Салайчук Т.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Деснянського УП ГУНП в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Деснянського районного суду міста Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 .

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 23.11.2025 серія ВАД №742650, 23.11.2025 о 05 год. 40 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня у нічний час доби за місцем проживання, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 24.11.2025 серія ВАД №742649, 24.11.2025 о 22 год. 50 хв. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 була відсутня у нічний час доби за місцем проживання, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 26.11.2025 серія ВАД №742647, 26.11.2025 о 22 год. 20 хв. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 28.11.2025 серія ВАД №742648, 28.11.2025 о 00 год. 00 хв. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30.11.2025 серія ВАД №742646, 30.11.2025 о 22 год. 35 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 01.12.2025 серія ВАД №742655, 01.12.2025 о 22 год. 45 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання, чим порушила правила адміністративного нагляду, а саме перебування по місцю проживання в нічний час, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 02.12.2025 серія ВАД №742645, 02.12.2025 о 22 год. 50 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 03.12.2025 серія ВАД №742644, 03.12.2025 о 22 год. 45 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня у нічний час доби за місцем проживання, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 04.12.2025 серія ВАД №742643, 04.12.2025 о 23 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 05.12.2025 серія ВАД №742645, 05.12.2025 о 22 год. 15 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 06.12.2025 серія ВАД №742641, 06.12.2025 о 22 год. 45 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 07.12.2025 серія ВАД №742654, 07.12.2025 о 23 год. 20 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 08.12.2025 серія ВАД №742652, 08.12.2025 о 05 год. 50 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 09.12.2025 серія ВАД №742651, 09.12.2025 о 05 год. 40 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 10.12.2025 серія ВАД №742653, 10.12.2025 о 22 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання у нічний час доби, чим порушила правила адміністративного нагляду та вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Постановою суду від 29.12.2025 матеріали справ про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП в кількості п'ятнадцяти одиниць, а саме: справа №754/21358/25, провадження №3/754/5057/25; справа №754/21360/25, провадження №3/754/5058/25; справа №754/21361/25, провадження №3/754/5059/25; справа №754/21362/25, провадження №3/754/5060/25; справа №754/21363/25, провадження №3/754/5061/25; справа №754/21365/25, провадження №3/754/5062/25; справа №754/21366/25, провадження №3/754/5063/25; справа №754/21367/25, провадження №3/754/5064/25; справа №754/21368/25, провадження №3/754/5065/25; справа №754/21372/25, провадження №3/754/5066/25; справа №754/21373/25, провадження №3/754/5067/25; справа №754/21374/25, провадження №3/754/5068/25; справа №754/21375/25, провадження №3/754/5069/25; справа №754/21377/25, провадження №3/754/5070/25; справа №754/21378/25, провадження №3/754/5071/25 - об'єднано в одне провадження.

Під час судового розгляду ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП заперечувала, пояснила, що мала проблеми з ногою та перебувала вдома з середини листопада до початку грудня 2025, перші кроки почала робити в грудні. Протоколи про адміністративне правопорушення складались за її відсутності, копій не отримувала. Усі протоколи підписувала в грудні коли вони були чистими і не заповненими. Пояснення писала один раз.

Вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, роблю наступний висновок.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 2 ст. 187 КУпАП передбачено відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, а саме за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення, зокрема, зазначається суть правопорушення.

Викладена в протоколах про адміністративні правопорушення суть правопорушення не відповідає диспозиції ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення, суддя розглядає адміністративне провадження лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Викладені у протоколах обставини не підтверджуються доданими до протоколів матеріалами.

Відповідно до норм ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

В обґрунтування вини ОСОБА_1 , до кожного протоколу про адміністративне правопорушення долучено лише рапорт ДОП, який за своїм змістом повторює викладену у протоколі суть адміністративного правопорушення та не містить конкретних відомостей про обставини вчинення ОСОБА_1 зазначених у протоколі дій, зокрема, яким чином дільничним офіцером поліції було встановлено відсутність ОСОБА_1 за місцем проживання в зазначений у протоколі час.

З приводу доказової сили рапорту працівника поліції слід зазначити таке. Рапорт це внутрішній службовий документ, який лише фіксує бачення поліцейського. Він не містить об'єктивних даних, а лише переказує власні спостереження працівника поліції. Згідно з частиною 1 статті 251 КУпАП, доказами є фактичні дані, що підтверджують наявність або відсутність події правопорушення. Рапорт не є таким джерелом, адже не містить перевірених фактів. До того ж це документ зацікавленої сторони, яка прагне виправдати свої рішення.

Суддя зауважує, що протокол про адміністративне правопорушення, без його належного правового аналізу, не може бути визнаний належним доказом по даній справі в розумінні ст.251 КУпАП, оскільки за своєю правовою природою він не є самостійним беззаперечним доказом, а обставини викладені в ньому повинні бути перевіренні за допомогою інших доказів, які б підтверджували вину особи, яка притягається до адміністративної відповідальності і не викликали сумніву у суду..

Крім того, викладена у протоколі суть адміністративного правопорушення не узгоджується з диспозицією ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме відсутня обов'язкова кваліфікуюча ознака - повторність вчинення правопорушення протягом року після накладення стягнення за ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Копія лише одного письмового пояснення ОСОБА_1 від 09.12.2025, долученого до кожного з протоколів про адміністративне правопорушення, навіть щодо подій за 10.12.2025, не суперечить поясненням, що надані суду. Вину ОСОБА_1 не визнала.

Інших доказів, які передбачені ст. 251 КУпАП, на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, до матеріалів справи не долучено, що позбавляє суд можливості об'єктивно та всебічно перевірити викладені у протоколі обставини.

Оцінюючи фактичні дані, які наявні в матеріалах справи, суддя не вбачає достатніх доказів, які б свідчили про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Ураховуючи викладене, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 247, 251, 256,283-285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Тарас САЛАЙЧУК