Справа № 591/13250/25
Провадження № 2-аз/591/4/26
про повернення заяви
08 січня 2026 року м.Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Ніколаєнко О.О., розглянувши заяву клопотання ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В провадженні суду перебуває зазначена справа. Позивач просить скасувати постанову №Х 11/25-18 від 13 листопада 2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.210-1 КУпАП, та закрити справу про адміністративне правопорушення.
Від позивача надійшла клопотання про зупинення виконавчого провадження, в якому останній просить суд зупинити виконавче провадження ВП №79910614 від 07.01.2026 р. до рішення Зарічного районного суду , по провадженню № 2-а/679/25 від 24.11.2025 р. (справа № 591/13250/25).
Дослідивши заяву про забезпечення позову, суд дійшов наступного.
У відповідності до ч. 4 ст. 152 КАС України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з Законом України "Про державний бюджет на 2026 рік", станом на 01.01.2026 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3328,00 гривень.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову судовий збір становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 998 грн. 40 коп.
Заява подана до суду через «Електронний суд». Відповідно до статті 4 пункту 3 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Тобто при зверненні до суду з даним клопотанням позивач має сплатити судовий збір в розмірі 798 грн. 72 коп.
Відповідно до ч. 7 ст. 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи невідповідність поданої заяви вимогам п. 2 ч. 1 ст. 152 КАС України, подана заява підлягає поверненню без розгляду.
Одночасно суд роз'яснює, що підстави зупинення вчинення виконавчих дій регламентовані статтею 34 Закону України «Про виконавче провадження». Вказаною нормою визначений виключний перелік підстав зупинення вчинення виконавчих дій, які здійснюються виконавцем шляхом винесення відповідної постанови.
Тобто, законодавством чітко визначені обставини, які можуть бути підставою для зупинення вчинення виконавчих дій та порядок вирішення питання про зупинення вчинення виконавчих дій, а саме зупинення вчинення виконавчих дій вирішується безпосередньо виконавцем, на примусовому виконанні якого знаходиться виконавче провадження.
Таким чином, Законом України «Про виконавче провадження» прямо віднесено вирішення питання про зупинення виконавчого провадження до компетенції виконавця, а не суду.
Керуючись ст. ст. 150, 152, 154, 248, 256, 293, 294, 295 КАС України, суд
Заяву ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя О.О. Ніколаєнко