Вирок від 08.01.2026 по справі 161/16320/25

Справа № 161/16320/25

Провадження № 1-кп/161/382/26

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 січня 2026 року м. Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченогї (in absentia) в режимі відеоконференції кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №2202303000000035 від 24 березня 2023 року про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Чернігівка Бердянського району Запорізької області, зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, українки, з вищою освітою, обіймала посаду бухгалтера ГО «Чернігівська районна організація українського товариства мисливців та рибалок», не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст.111-1 КК України,

за участю прокурора ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

ВСТАНОВИВ:

Обвинувачена ОСОБА_3 , у ході розвитку подій, пов'язаних з військовою агресією рф та окупацією ряду населених пунктів Запорізької області, станом на 24.02.2022 постійно проживала на території Чернігівської селищної територіальної громади Запорізької області, обіймала посаду в ГО «Чернігівська районна організація українського товариства мисливців та рибалок», та, відповідно, останній були достовірно відомі наведені вище факти розв'язання та ведення рф агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, захоплення державних установ, організацій та військових частин, оскільки ці події широко висвітлювались більшістю засобів масової інформації, та набули розголосу у місцевого населення.

Будучи громадянкою України, ОСОБА_3 , відповідно до вимог ст. 68 Конституції України, зобов'язана неухильно додержуватися Конституції України та законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів та інших нормативно-правових актів.

Проте, всупереч указаним правовим нормам, після повної окупації селища Чернігівка, Бердянського району та інших територіальних одиниць Запорізької області військовослужбовцями збройних сил рф, ОСОБА_3 , маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для усвідомлення фактів збройного конфлікту, викликаного російською військовою агресією, а відтак усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, водночас підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, а також з корисливих мотивів та хибного почуття кар'єризму, вирішила використати факт встановлення окупаційної влади на території Чернігівської селищної територіальної громади та ряду інших населених пунктів Запорізької області у своїх особистих інтересах та не пізніше 18.08.2023, більш точний час досудовим розслідуванням з об'єктивних причин не встановлений, добровільно обійняла посаду мовою оригіналу «директор Муниципального бюджетного учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» военно-гражданской администрации Черниговского района Запорожской области»» (мова оригіналу), а після реорганізації «директор Муниципального казенного учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» администрации Черниговского муниципального округа Запорожской области» (мова оригіналу) тобто посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.

Згідно ч. 3 ст. 18 Кримінального кодексу України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 26.04.2002 «Про судову практику у справах про хабарництво» організаційно-розпорядчі обов'язки - це обов'язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів, їх заступники, особи, які керують ділянками робіт.

З метою представлення окупаційній владі своєї особистої прихильності, формування в населення окупованої частини території Запорізької області, в тому числі Чернігівської селищної територіальної громади, де зареєстрована юридична адреса та фактичне місцезнаходження згаданої окупаційної адміністрації, думки невідворотності встановлення та утвердження російської окупації частини території України, як єдиної законної влади на цій території, просуваючи ідеї проросійської спрямованості, незворотного і стабільного існування на теренах Запорізької області влади рф та ідей «російського світу», ОСОБА_3 , являючись так званим «директором Муниципального казенного учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» администрации Черниговского муниципального округа Запорожской области» (мова оригіналу), забезпечувала з іншими особами з числа представників незаконних органів окупаційної влади держави-агресора, створених на окупованій території Запорізької області, реалізацію незаконної державної політики держави-агресора, а також виконувала інші функціональні обов'язки для подальшого встановлення окупаційної влади, штучного створення у місцевих мешканців хибних уявлень про благі наміри окупаційних військ та незворотного і стабільного існування на теренах Запорізької області влади рф та ідей «російського світу».

Діючи у такий спосіб та добровільно зайнявши посаду у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території та виконуючи, в період не пізніше з 18.08.2023 по даний час, функції «директора Муниципального казенного учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» администрации Черниговского муниципального округа Запорожской области» (мова оригіналу), на тимчасово окупованій території Запорізької області, ОСОБА_3 здійснила колабораційну діяльність.

За таких обставин, суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_3 у вчиненні умисних дій, які виразились у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, та їх кваліфікує, як вчинення кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.

Судовий розгляд вказаного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченої ОСОБА_3 у спеціальному судовому провадженні на підставі ухвали суду від 29 вересня 2025 року, прийнятої з урахуванням тих обставин, що ОСОБА_3 , яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, переховується на тимчасово окупованій території України, про розпочате щодо неї кримінальне провадження повідомлялась шляхом опублікування повідомлення в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, як це визначено ч. 8 ст. 135 КПК України.

Разом з тим, судом при проведенні спеціального судового провадження виконані вимоги, передбачені ст.ст. 297-5, 323 КПК України. Так, обвинувачена ОСОБА_3 неодноразово викликалась до суду шляхом публікації судових повісток про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» та на сайті «Судової влади України».

В призначені судові засідання обвинувачена ОСОБА_3 не з'явилась, не повідомила суд про поважність причин свого неприбуття, і від неї не надійшло заяв або клопотань про неможливість прийняття участі в судовому засіданні або відкладення судового розгляду.

У зв'язку з цим обвинувачена ОСОБА_3 не допитана судом в якості обвинуваченої по суті висунутого їй обвинувачення.

Разом з тим, захист обвинуваченої за призначенням здійснював фахівець в галузі права - адвокат ОСОБА_5 .

В судових дебатах захисник - адвокат ОСОБА_5 зазначив, що докази, надані стороною обвинувачення у своїй сукупності, не містять таких доказів, які б доводили склад кримінального правопорушення, передбачений ч. 5 ст. 111-1 КК України, який інкримінований ОСОБА_3 , оскільки не доведена суб'єктивна та об'єктивна сторона вказаного злочину. Стороною обвинувачення не доведений факт добровільності зайняття ОСОБА_3 посади в незаконних органах, тому просив суд визнати ОСОБА_3 невинуватою та виправдати у зв'язку з відсутністю в її діях складу кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Незважаючи на позицію захисника щодо відсутності в діях обвинуваченої ОСОБА_3 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, його доводи повністю спростовуються наступними доказами, наданими стороною обвинувачення та дослідженими безпосередньо в судовому засіданні.

Так, свідок ОСОБА_6 суду повідомив, що ОСОБА_3 до моменту повномасштабного військового вторгнення рф до України, тривалий час обіймала посаду бухгалтера в громадській організації «Чернігівська районна організація українського товариства мисливців та рибалок». В подальшому, вже після початку повномасштабного вторгнення, він бачив її після проведення службової наради біля адміністративної будівлі селища Чернігівка. Після цього, йому стало відомо, що ОСОБА_3 займає якусь посаду в новоствореній окупаційній організації та брала участь в різноманітних заходах організованих окупаційною владою рф. Додатково вказав, що остання мала можливість виїхати на підконтрольну територію України, але свідомо залишилась там.

Оцінюючи показання, дані в судовому засіданні свідком, суд вважає їх правдивими, оскільки вони є логічними, послідовними, не суперечать іншим встановленим судом фактичним обставинам справи. Зазначені показання безпосередньо отримані судом в ході судового розгляду відповідно до вимог ч.ч. 3-5 ст. 95 КПК України, а тому підстав не приймати їх за основу у суду немає.

Крім цього, винність ОСОБА_3 у вчиненні нею кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, об'єктивно підтверджується також і іншими доказами у кримінальному провадженні, які безпосередньо досліджено в суді.

Так, відповіддю на доручення оперативного підрозділу №14/1532 від 25.06.24, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка смт. Черніговка Запорізької області, використовує мобільний номер НОМЕР_1 та є керівником, згідно даних з російського реєстру юридичних осіб, «Муниципального бюджетного учреждение «територального центра социального обслуживания военно-гражданской администрации Черниговского району Запорожской области».

Протоколом огляду від 24 червня 2024 року, зафіксовано інформацію на сайті «Предоставление сведений из ЕГРЮЛ/ЕЕРИП в електронном виде», де встановлено факт «державної реєстрації» «Муниципального бюджетного учреждение «територального центра социального обслуживания военно-гражданской администрации Черниговского району Запорожской области» у Межрайонной инспекции Федеральной налоговой службы №1 по Запорожской области. У виписці зазначено, що датою реєстрації вказаного незаконного органу є 18.08.2023, у графі посада - «директор», а у графі «Фамилии, имя, отчество» - ОСОБА_7 . Крім того, в графі «гражданство» - «гражданин Российской Федерации», що додатково посвідчує той факт, що обвинувачена ОСОБА_8 добровільно обійняла вказану посаду з корисливих мотивів та хибного почуття кар'єризму, пов'язує своє подальше життя з країною-агресором - рф.

Протоколом огляду від 02 липня 2025 року та долученим до нього оптичним диском CD-R, яким зафіксовано на сайті www.audit-it.ru, відомості, які підтверджують обставини обіймання ОСОБА_3 посади «директор» вже після реорганізації «Муниципального бюджетного учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» военно-гражданской администрации Черниговского района Запорожской области» на «Муниципальное казенное учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» администрации Черниговского муниципального округа Запорожской области» (мова оригіналу) тобто посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.

Протоколом огляду від 14 липня 2025 року, яким зафіксовано на сайті федеральної податкової служби рф - www.nalog.gov.ru інформацію про «державну реєстрацію» «Муниципального казенного учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» администрации Черниговского муниципального округа Запорожской области» 09.01.2024.

Протоколом огляду від 16 липня 2024 року та долученим до нього оптичним диском CD-R, яким зафіксовано публікацію від 10.06.2024 в телеграм каналі: «Официальный канал администрации Черниговского муниципального округа Черниговского района» з текстом «Праздничный концерт ко Дню социального работника в пгт Черниговка: теплые слова и радостные емоции. Праздничное мероприятие, посвященное Дню социального работника в пгт. Черниговка оставило яркие впечатление у всех его участников.» Серед інших осіб, які співпрацюють з окупаційною владою встановлено, що присутня на вказаному святковому заході і «заведующая ОСОБА_9 » ОСОБА_3 , от «которой прозвучали искренние слова поздравлений и благодарности».

Крім того, на вказаному телеграм каналі зафіксовано публікацію від 08.06.2023, з текстом про привітання всіх працівників «соціального захисту населення», а також публікацію на телеграм - каналі «Администрация Черниговского района» з наступним текстом: «Поздравляем все тех, кто выбрал смыслом своей жизни работу, связанную с непосредственной помощью людям. Пускай ваш труд всегда будет вознагражден таким же добром, какое вы дарите всем, нуждающимся в нем людям. Желаем вам счастья и гармонии, отзывчивости и терпения, безграничного понимания и искренней любви. С днем социального работника!», а також публікацію (мовою оригіналу) «Сегодня сотрудники отдела культуры и туризма ВГА Черниговского района подготовили праздничный концерт для всех соцработников района. Поздравила с праздником людей, которые посвятили жизнь помощи другим, глава Черниговского района ОСОБА_10 и начальник территориального центра социального обслуживания населения Наталия Копоть».

Протоколом про проведення негласної слідчої (розшукової) дії, яким зафіксовано, що ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 29.11.2023 маючи власні наявні можливості доступу до адміністративних приміщень Чернігівської ВЦА передав інформацію щодо службових осіб окупаційної адміністрації рф на території Чернігівського району Запорізької області, в тому числі і щодо ОСОБА_3 .

Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 09 липня 2025 року, з якого вбачається, що свідок ОСОБА_6 впізнав на фотознімку №3 ОСОБА_3 , стосовно якої попередньо надав покази.

Вищевказані письмові докази, суд вважає належними та допустимим, оскільки вони містять відомості щодо фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також отримані та надані стороною обвинувачення в порядку, встановленому КПК України.

Також, судом встановлено, що дане кримінальне провадження за відсутності обвинуваченої (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом. Стороною обвинувачення під час досудового розслідування використані всі передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченого, зокрема, право на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя. Крім того, про час та дату всіх судових засідань ОСОБА_3 повідомлялась у передбачений законом спосіб шляхом публікації судової повістки про виклик в газеті «Урядовий кур'єр» та оголошення про її виклик на офіційному веб-сайті судової влади України, тобто відповідно до ч. 8 ст. 135 КПК України вона вважається такою, що належним чином повідомлена про виклик.

Оцінивши кожен доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність належних, допустимих та достовірних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку, суд вважає, що вони узгоджуються між собою і в своїй сукупності доводять подію кримінального правопорушення, вину ОСОБА_3 в його вчиненні, а також є достатніми для прийняття законного та обґрунтованого рішення у кримінальному провадженні.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що дослідженими в судовому засіданні показаннями свідка, а також протоколами огляду, та іншими документами, підтверджується поза розумним сумнівом факт добровільного зайняття громадянкою України ОСОБА_3 , колишнім бухгалтером громадської організації «Чернігівська районна організація українського товариства мисливців та рибалок», посади у незаконному державному органі, посаду мовою оригіналу: «директор Муниципального бюджетного учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» военно-гражданской администрации Черниговского района Запорожской области»», а після реорганізації «директор Муниципального казенного учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» администрации Черниговского муниципального округа Запорожской области» (мова оригіналу), створеному на тимчасово окупованій території Запорізької області та виконання нею відповідних службових обов'язків.

При цьому, суспільна небезпека таких дій полягає в тому, що обвинувачена, в силу своїх знань у сфері економіки, життєвого досвіду та вмінь за результатами попереднього місця роботи, допомагає державі - агресору створити вертикаль незаконних органів влади та приймає участь в реалізації та підтримці її рішень, оскільки саме така вертикаль загалом є основою функціонування державного механізму, а саме такі дії є нічим іншим, ніж перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, в умовах воєнного стану, що завдає шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

Також, вказані дії ОСОБА_3 характеризуються прямим умислом, оскільки вона безумовно усвідомлювала факт окупації та агресії з боку рф та створення окупаційною владою незаконних органів, яким притаманні функції органів місцевого самоврядування. Так, ОСОБА_3 , яка працювала бухгалтером в громадській організації «Чернігівська районна організація українського товариства мисливців та рибалок», маючи значний професійний стаж, не могла не розуміти незаконності вчинених нею дій та їх наслідків.

З показань допитаного в судовому засіданні свідка, а також огляду фототаблиць та відеороликів з участю ОСОБА_3 вбачається, що остання підтримала режим окупаційної влади, добровільно, виявила бажання влаштуватися на роботу в «Муниципальное бюджетное учреждения «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» военно-гражданской администрации Черниговского района Запорожской области»», а після реорганізації «Муниципальное казенное учреждение «Территориальный центр социального обслуживания (предоставление социальных услуг)» администрации Черниговского муниципального округа Запорожской области» (мова оригіналу), в процесі виконання своїх обов'язків, ОСОБА_3 поводить себе спокійно та пишаючись своєю «сумлінною працею», вільно бере участь в різних «концертах», що свідчить про впевненість у своїх службових можливостях, про планування свого майбутнього життя і служби в окупаційних органах влади.

Зазначене є свідченням невимушеності її поведінки, відсутності будь-якого примусу щодо неї, а відтак, і цілковитої добровільності його дій.

Окрім того, стороною захисту не надано відомостей про те, що ОСОБА_3 будь-яким чином повідомляла компетентні органи України про здійснення на неї тиску з боку представників окупаційної влади тощо.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні доведена вина ОСОБА_3 у вчиненні умисних дій, які виразилися у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, та їх кваліфікує, як вчинення кримінального правопорушення (злочину), тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст.111-1 КК України.

У відповідності до вимог ст.ст. 50, 65 КК України, при призначенні покарання обвинуваченій ОСОБА_3 , суд враховує ступінь тяжкості вчиненого нею кримінального правопорушення, яке відповідно до вимог ст. 12 КК України, відноситься до категорії тяжкого злочину, дані про її особу та обставини справи, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Обставин, що пом'якшують покарання обвинуваченої ОСОБА_3 , суд не вбачає.

До обставин, що обтяжують покарання обвинуваченої ОСОБА_3 , суд відносить вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.

Поряд з цим, призначаючи покарання обвинуваченій ОСОБА_3 суд враховує те, що остання, як громадянка України, вчинила умисний тяжкий злочин проти основ національної безпеки України в період встановленого в Україні воєнного стану, фактично підтримуючи ідеї військово-політичного керівництва російської федерації щодо політичної, ідеологічної, національної нетерпимості та ненависті до української нації та державності, а також антиукраїнські рухи, спрямовані на відокремлення від України частини її території і населення та націлені на агресивну ідеологічну мотивацію і розповсюдження таких же настроїв у решти населення Луганської області та інших тимчасово окупованих територій і заперечення української державності, інформацію про стан здоров'я обвинуваченої, яка не перебуває на обліках у лікаря нарколога чи психіатра та за допомогою до них не зверталась, відомості про те, що остання раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась, та на даний час проживає на тимчасово окупованій території.

З урахуванням наведеного, суд призначає обвинуваченій ОСОБА_3 покарання, в межах санкції частини статті, за якою вона засуджується, у виді позбавлення волі, з призначенням додаткових покарань у виді конфіскації всього належного їй майна на праві приватної власності та з позбавленням права обіймати посади у органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державного управління та контролю, підприємствах та організаціях державної чи комунальної форми власності.

Разом з цим, підстав для застосування ст.ст. 69, 75 КК України до обвинуваченої ОСОБА_3 , суд не знаходить.

Суд вважає, що дане покарання буде необхідним і достатнім для виправлення та перевиховання обвинуваченої ОСОБА_3 та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень, так і іншими особами.

Витрати на залучення експерта у кримінальному провадженні відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 368, 370, 373, 374 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Визнати винною ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України і призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк 9 (дев'ять) років з конфіскацією всього належного їй майна на праві приватної власності та з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державного управління та контролю, підприємствах та організаціях державної чи комунальної форми власності на строк 15 (п'ятнадцять) років.

Строк відбування покарання ОСОБА_3 обчислювати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з моменту її фактичного затримання.

Строк відбування покарання у виді позбавлення права обіймати посади у органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державного управління та контролю, підприємствах та організаціях державної чи комунальної форми власності обчислювати з моменту відбуття основного покарання.

Обраний в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою залишити попередній до набрання вироком законної сили.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Луцький міськрайонний суд Волинської області.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Копію вироку після проголошення негайно вручити учасникам судового провадження.

Інформацію про ухвалений вирок, опублікувати у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження згідно з положеннями ст. 297-5 КПК України та на офіційному веб-сайті суду.

Головуючий:/підпис/

Згідно з оригіналом:

Суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1