Ухвала від 07.01.2026 по справі 460/11244/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до апеляційного розгляду

07 січня 2026 року ЛьвівСправа № 460/11244/24 пров. № СК-А/857/29015/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Затолочного В. С.

суддів -Іщук Л. П.

Судової-Хомюк Н. М.

перевіривши в електронній формі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2025 року у справі № 460/11244/24 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Вараської міської ради Рівненської області , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 про визнання дії та бездіяльності протиправними,

ВСТАНОВИВ:

Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку і строків апеляційного оскарження, а також відсутні підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження. Оскільки апеляційну скаргу подано в електронній формі через підсистему «Електронний суд» а тому при обрахунку суми судового збору застосовується коефіцієнт 0,8.

З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття апеляційного провадження відсутні.

Крім того, скаржником в апеляційній скарзі заявлено клопотання про зупинення дії раніше прийнятої постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.06.2025.

Так, порядок розгляду апеляційної скарги, що надійшла до суду апеляційної інстанції після закінчення апеляційного розгляду справи врегульовано статтею 323 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 323 Кодексу адміністративного судочинства України якщо апеляційна скарга надійшла до суду апеляційної інстанції після закінчення апеляційного розгляду справи і особа, яка подала скаргу, не була присутня під час апеляційного розгляду справи, суд розглядає її за правилами цієї глави.

У силу вимог частини другої статті 323 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку відкриття апеляційного провадження за такою скаргою суд апеляційної інстанції може зупинити дію раніше прийнятої ним постанови та рішення суду першої інстанції, що оскаржується.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.06.2025 рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 18.02.2025 скасовано та прийнято у цій частині нову постанову, якою у задоволенні позову відмовлено, відтак, відсутні підстави для зупинення дії раніше прийнятої постанови апеляційного суду.

Суддею-доповідачем проведено необхідні підготовчі дії, визначені Кодексом адміністративного судочинства України, а тому справу слід призначити до апеляційного розгляду.

Керуючись статтями 296, 300, 306, 307, 310 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2025 року у справі № 460/11244/24 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Вараської міської ради Рівненської області , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 про визнання дії та бездіяльності протиправними.

Призначити справу №460/11244/24 до апеляційного розгляду у судовому засіданні на 03 лютого 2026 року о 09:30 у залі судових засідань № 1 Восьмого апеляційного адміністративного суду (вул. Саксаганського, 13, м. Львів).

Про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомити учасників справи.

Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п'ятиденного строку з моменту вручення копій цієї ухвали та апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач В. С. Затолочний

судді Л. П. Іщук

Н. М. Судова-Хомюк

Попередній документ
133149362
Наступний документ
133149364
Інформація про рішення:
№ рішення: 133149363
№ справи: 460/11244/24
Дата рішення: 07.01.2026
Дата публікації: 09.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо статусу народного депутата України, депутата місцевої ради, організації діяльності представницьких органів влади, з них; про статус депутатів місцевих рад
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (26.03.2026)
Дата надходження: 06.03.2026
Предмет позову: про визнання дії та бездіяльності протиправними
Розклад засідань:
24.10.2024 11:00 Рівненський окружний адміністративний суд
05.11.2024 14:00 Рівненський окружний адміністративний суд
21.11.2024 10:00 Рівненський окружний адміністративний суд
10.12.2024 11:00 Рівненський окружний адміністративний суд
07.01.2025 11:00 Рівненський окружний адміністративний суд
28.01.2025 11:00 Рівненський окружний адміністративний суд
18.02.2025 12:00 Рівненський окружний адміністративний суд
10.06.2025 10:00 Восьмий апеляційний адміністративний суд
26.11.2025 00:00 Касаційний адміністративний суд
03.02.2026 09:30 Восьмий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГІНДА ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
ЗАТОЛОЧНИЙ ВІТАЛІЙ СЕМЕНОВИЧ
СМОКОВИЧ М І
суддя-доповідач:
ГІНДА ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
ЗАТОЛОЧНИЙ ВІТАЛІЙ СЕМЕНОВИЧ
НЕДАШКІВСЬКА К М
НЕДАШКІВСЬКА К М
СМОКОВИЧ М І
3-я особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
Годунок Роман Володимирович
Горегляд Яна Іванівна
Дерев'янчук Олександр Миколайович
Камінська Наталія Ігорівна
Кравець Юрій Михайлович
Кравчук Ольга Олександрівна
Лисак Віталій Іванович
Мохнар Дмитро Миколайович
Хоружий Володимир Іванович
Ющук Дмитро Анатолійович
відповідач (боржник):
Вараська міська рада
Вараська міська рада Рівненської області
заявник касаційної інстанції:
Вараська міська рада Рівненської області
позивач (заявник):
Макарук Сергій Васильович
представник заявника:
Процун Ольга Олексіївна
суддя-учасник колегії:
ГЛУШКО ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
ЗАВЕРУХА ОЛЕГ БОГДАНОВИЧ
ІЩУК ЛАРИСА ПЕТРІВНА
МАТКОВСЬКА ЗОРЯНА МИРОСЛАВІВНА
МАЦЕДОНСЬКА В Е
РАДИШЕВСЬКА О Р
СУДОВА-ХОМЮК НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УХАНЕНКО С А