Рішення від 06.01.2026 по справі 420/15101/25

Справа № 420/15101/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 з невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку громадянина ОСОБА_1 у зв'язку з його непридатністю до військової служби за станом здоров'я;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів шляхом внесення даних щодо виключення з військового обліку громадянина ОСОБА_1 у зв'язку з його непридатністю до військової служби за станом здоров'я, відповідно до довідки військово-лікарської комісії № 2528 від 21.06.2023 р. та тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 21.06.2023 р.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 21.06.2023 р. позивача військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за гр. ІІ ст.61А, згідно з Наказом МОУ №402 від 14.08.2008 р., що підтверджується записами у тимчасовому посвідченні від 21.06.2023 р. та довідкою військово-лікарської комісії від 21.06.2023 р. №2528. Згідно отриманих даних за допомогою застосунку Резерв+ інформація щодо непридатності позивача за станом здоров'я з його виключенням з військового обліку в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів на даний час - відсутня. Крім цього, згідно даних з реєстру, позивач перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_5 . 07.02.2025 р. позивач звернувся до відповідача з заявою про внесення даних про його непридатність до військової служби за станом здоров'я з виключенням з військового обліку до Реєстру. Вищевказану заяву отримано ІНФОРМАЦІЯ_6 19.02.2025 р., однак відповіді за результатами розгляду заяви позивача - не надходило. Позивач вважає свої права порушеними, а бездіяльність відповідача протиправним, тому звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою від 19.05.2025 р. відкрито спрощене провадження у справі та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подачі відзиву на позовну заяву.

30.05.2025 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що тимчасове посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 , за наявними даними ІНФОРМАЦІЯ_7 , посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 не видавалось. Відомості про непридатність до військової служби військовозобов'язаного ОСОБА_1 та виключення такого з військового обліку - відсутні. ІНФОРМАЦІЯ_8 не має інформації про проходження військовозобов'язаним ОСОБА_1 військово-лікарської комісії 21.06.2023 р., та видачі такому Довідки військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 від 21.06.2023 р. №2528. Постанова про виключення з військового обліку оформлена 21.06.2023 р. Зазначена довідка (постанова) не була реалізована встановленим порядком за місцем видачі, не була подана на розгляд до ІНФОРМАЦІЯ_9 і, як наслідок, втратила свою дію. Оригінали медичних документів не представлено, особа військовозобов'язаного не встановлена. Відповідач наголошує, що взяття на військовий облік у ІНФОРМАЦІЯ_7 громадянина ОСОБА_1 який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , було б можливе виключно при зміні таким свого місця реєстрації на момент звернення до ІНФОРМАЦІЯ_4 , або реєстрації такого в якості тимчасово переміщеної особи, або надання будь-якого іншого документального підтвердження зміни фактичного місця проживання з м.Київ на будь-який з населених пунктів колишнього Овідіопольського району Одеської області. При цьому, позивачем в своєму позові зазначено лише адресу своєї реєстрації: адреси реєстрації та фактичного проживання: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , а будь-яких інших доказів факту проживання на території відповідальності ІНФОРМАЦІЯ_7 не надано. Крім того, вказує, що у разі дійсної хвороби Позивача, яка унеможливлює проходження таким військової служби у лавах ЗСУ, постає незрозумілим чому разом із позовною заявою по даній справі, останнім не надані будь-які медичні висновки, знімки, лікарняні виписки, які можуть підтвердити відомості зазначені у долучених таким (до звернень та позову) копії тимчасового посвідчення серії НОМЕР_1 та копії довідки про проходження ВЛК від 21.06.2023 р. Відтак, посилання позивача на нібито протиправну поведінку посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 у вигляді неправомірних дій вважає безпідставними.

04.06.2025 р. позивач надав до суду відповідь на відзив, в якому заперечив проти доводів та аргументів, викладених у відзиві. Вказує на те, що твердження про підробку вищевказаних документів не може ґрунтуватися на припущеннях або словах відповідача, а може бути доведено лише відповідними доказами, передбаченими процесуальним законодавством. Згідно з п.2 розділу IV Поряду № 94 відповідач зобов'язаний внести відповідні відомості до Реєстру та актуалізувати відповідні дані. Обов'язок внести такі відомості до Реєстру виник у відповідача з моменту проходження ВЛК позивачем, тобто з 21.06.2023 р., однак через неналежне виконання посадовими особами ТЦК етапів процедури такого виключення, останні не внесено до реєстру ні з моменту проходження ВЛК позивачем, ні з моменту отримання відповідачем заяви позивача про внесення відповідних даних до Реєстру, що є тривалою протиправною бездіяльністю відповідача і суперечить принципу правової визначеності. Оскільки, означені обов'язки відповідачем не здійснено, станом на теперішній час продовжується протиправна бездіяльність відповідача та відповідно порушення інтересів позивача. Наданими відповідачем документами не підтверджено факт вилучення або втрати документів ОСОБА_1 , а сам позивач не може нести негативні наслідки за втрату ІНФОРМАЦІЯ_6 матеріалів медичного обстеження, за якими він був виключений з військового обліку.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки від сторін не надходило заяв про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .

Згідно з відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів, відображених через мобільний застосунок "Резерв+", позивач перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_11 .

За довідкою ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.06.2023 р. № 2528, позивачу 21.06.2023 р. ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 проведено медичний огляд. Діагноз: посттравматичний дефартроз правового та лівого колінних суглобів ІІІ ст. Комбінована контрактура обох колінних суглобів ІІІ ст. Значне порушення функцій, виражений больовий синдром. На підставі ст.61а графи ІІ Розкладу хвороб, визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

Відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.06.2023 р. серії НОМЕР_1 , позивач має військове звання "солдат", та згідно абз.3 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

07.02.2025 р. позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив з метою встановлення відповідності відомостей, зазначеним у військово-обліковому документі, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, внести відомості до вказаного реєстру про його персональні та службові дані, у тому числі, дані про виключення з військового обліку.

19.02.2025 р. дану заяву вручено відповідачу.

27.04.2025 р. позивач звернувся до третьої особи із заявою, в якій повідомив про звернення до відповідача, а також просив внести відомості до Єдиного державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення його з військової служби.

Вказуючи на те, що станом на день звернення до суду із позовною заявою вказана заява позивача відповідачем не розглянута, інформацію про про виключення позивача з військової служби не внесено до Єдиного державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступних приписів законодавства.

Положеннями ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України здійснює, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 р. №2232-XII (далі - Закон № 2232-ХІІ).

Згідно із ч.3 ст.1 Закону № 2232-ХІІ військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до ч.1,3 ст.33 Закону № 2232-ХІІ військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Приписами ч.1 ст.34 Закону № 2232-ХІІ передбачено, що персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до пункту 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до п.п.2, 3 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 р. (далі - Порядок № 1487), військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період. Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" (п.20 Порядку № 1487).

Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти) визначені Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 р. № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII).

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону № 1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (ч.1 ст.2 Закону № 1951-VIII).

За змістом ст.3 Закону № 1951-VIII основними засадами ведення Реєстру є: 1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.

За приписами ч.ч.8, 9 ст.5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

За змістом ст.6 Закону №1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Права та обов'язки призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначені статтею 9 Закону № 1951-VIII, до яких віднесено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру. Призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.

Частиною 1 статті 14 Закону № 1951-VIII передбачено, що ведення Реєстру включає: 1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним; 2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами; 3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.

Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною (ч.3 ст.14 Закону № 1951-VIII).

Згідно з пунктами 1, 2, 3 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 р. № 559 (далі - Порядок № 559), військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа" від 16.05.2024 р. № 559.

Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється): в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації); у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через: електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).

Військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності), зокрема, відомості про перебування на військовому обліку (найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому громадянин перебуває або знятий (виключений) з військового обліку, та підстава зняття (виключення) з військового обліку) (пп.12 п.8 Порядку № 559).

Паперовим військово-обліковим документом є: військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, посвідчення про приписку до призовної дільниці (для громадян до 25 років), видані до 18.05.2024 р. (до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 р. № 559); військово-обліковий документ за формою, затвердженою пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 р. № 559. Пунктом 2 цієї постанови обумовлено, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Відповідно до п.4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Отже, з аналізу вище наведених норм слідує, що у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів має відображатись повна та дійсна інформація щодо призовників, військовозобов'язаних і резервістів, для забезпечення ведення військового обліку громадян України.

Органи адміністрування Реєстру, зокрема, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зобов'язані вносити до Реєстру інформацію щодо призовників, військовозобов'язаних та резервістів, в тому числі і інформацію про проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи), а також проводити актуалізацію цієї інформації у разі її зміни.

При цьому, у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

З матеріалів справи вбачається, що 07.02.2025 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про внесення відомостей до Єдиного державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення його з військової служби. Дана заява мотивована проходження позивачем ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_12 , за результатами якого останнього на підставі ст.61А графи II Розкладу хвороб визнано непридатним до військової служби із виключенням із військового обліку.

Вказану заяву було розглянуто ІНФОРМАЦІЯ_6 та листом від 24.02.2025 р. № 5/11/423 повідомлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_13 не перебуває. Згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів АІТС "ОБЕРІГ" ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 . У зв'язку з тим, що внести зміни щодо виключення з військового обліку технічно не можливо, рекомендовано звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_9 .

Вирішуючи питання про наявність/відсутність бездіяльності відповідача, суд приймає до уваги застереження відповідача щодо невідповідності наданих позивачем документів, однак, зазначає, що в межах даної справи ключовим питанням є питання дотримання відповідачем порядку внесення відомостей до Єдиного державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію за заявою позивача. Відтак, питання щодо належності наданих документів, їхню достатність для внесення відомостей наразі є передчасним.

Згідно положень Порядку № 559 при наявності невідповідності відомостей, зазначених, зокрема, у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін, особа має звернутись до звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що предметом звернення позивача до відповідача стало саме невідповідність (як вважає позивач) відомостей щодо придатності його до військової служби й перебування на військовому обліку. Поряд з цим, судом встановлено, а позивачем не заперечується, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_11 . Відтак, ІНФОРМАЦІЯ_6 , як орган військового управління, в якому позивач на військовому обліку не перебуває, не має визначених Порядком № 559 повноважень щодо внесення змін до Єдиного державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 .

На підставі наведеного, суд приходить до висновку про відсутність протиправної бездіяльності відповідача щодо не внесено відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виключення з військового обліку ОСОБА_1 у зв'язку з його непридатністю до військової служби за станом здоров'я, оскільки заява адресована помилковому суб'єкту.

Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Положеннями ч.1 ст.90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (заява № 65518/01; від 06.09.2005 р.; п. 89), "Проніна проти України" (18.07.2006 р.; п. 23) та "Серявін та інші проти України" (10.02.2010 р.; п. 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча п.1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії"; 09.12.1994 р., п. 29).

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог позивача.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Відмовити у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , рнокпп НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_6 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко